Aréna telefonůFotomobil s dobrou aplikací pro správu fotek

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tucnak11
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: pát 02. pro 2016 16:23:15
Typ mobilu / ROM: iPhone 12 Mini
Tablet: iPad Mini 5
Bydliště: Ostrava

Fotomobil s dobrou aplikací pro správu fotek

Příspěvek od Tucnak11 »

Mám iPhone 7 Plus a uvažuji o tom, že znovu zkusím Android, i kvůli tomu, že Androidy by měly v současné době fotit lépe. Nicméně nechci mobily za 20 000 Kč, které jsou na špici DXOMarku, jelikož dle mého názoru je výhodnější peníze vynaložit za objektiv k zrcadlovce nebo za notebook. Fotit mobilem hodlám spíše tehdy, když nemůžu nebo nechci tahat s sebou Nikon D3500. Chtěl bych poprosit o radu. Jelikož mám poněkud jiné požadavky, než kolega s fotomobilem pro přítelkyni, tak zakládám separátní vlákno.

Cena: do 10 000 Kč, více spíše ne

Výkon: alespoň stejný jako u mého stávajícího iPhonu
Očekávané použití: Kromě běžného užívání (volání, internet, sem tam nějaká hra...) focení v situacích, kdy nemám s sebou DCLR (tzn. neplánované focení)
- focení krajin
- focení autobusů (současný telefon má tendenci vozidla deformovat, nebo mívá přílišný šum, ale otázkou je, zda se toho u mobilů dá vůbec vyhnout)
- portréty (moje rodina a známí mě často žádají právě o fotky s bokehem)

Také bych uvítal, kdyby mobil disponoval přehlednou aplikací pro správu fotek. Samotné třízení se dá snadno vyřešit Total Commanderem, ale ne všechy mobily mají defaultně možnost tvořit prezentace nebo třídit fotky podle obličeje. Google Photos nemají takové možnosti ohledně videí, jako aplikace Fotky v iPhonu.

Značka: nemám přímo preferenci, ale dal bych přednost známějším modelům, kvůli delší podpoře a výdrži
Mobil: Nokia 6234 > Nokia 6303 > HTC Desire > HTC Desire X > iPhone SE > iPhone 7 Plus > iPhone 12 Mini

Tablet: Vodafone Tab Speed 6 > Huawei Mediapad M2 8” > iPad Mini 5
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Fotomobil s dobrou aplikací pro správu fotek

Příspěvek od ramon.dexter »

xiaomi mi 9 (NE lite). Foti vyborne, ale nema nijak pokrocily funkce na spravu fotek. To ani necekam, staci mi trideni podle casu porizeni.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Fotomobil s dobrou aplikací pro správu fotek

Příspěvek od tomas.griger »

Xiaomi Mi9, alebo Honor 20 Pro.
Nakoniec pozri sa na Dxomark poradie a vyber si sám.
Je dobre ale nebrať len celkove hodnotenie ale pozrieť sa i koľko nodov je za fotky, koľko za video, aké sú slabiny modelu a podobne.
Uživatelský avatar
Tucnak11
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: pát 02. pro 2016 16:23:15
Typ mobilu / ROM: iPhone 12 Mini
Tablet: iPad Mini 5
Bydliště: Ostrava

Re: Fotomobil s dobrou aplikací pro správu fotek

Příspěvek od Tucnak11 »

Je nějaký zásadní rozdíl mezi Xiaomi Mi 9 a Redmi 9 Note Pro? https://www.datart.cz/mobilni-telefon-x ... JgQAvD_BwE
Mobil: Nokia 6234 > Nokia 6303 > HTC Desire > HTC Desire X > iPhone SE > iPhone 7 Plus > iPhone 12 Mini

Tablet: Vodafone Tab Speed 6 > Huawei Mediapad M2 8” > iPad Mini 5
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Fotomobil s dobrou aplikací pro správu fotek

Příspěvek od Mirda86 »

Jo je. Mi9 je lonska vlajka takze az na vydrz bude trosku dal jako letosni stredni trida. Kor pokud mas duraz na fotak tak ber jedno z tech co tu padlo..
Mi9 ci H20 Pro.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“