Aréna telefonůFotomobil kolem 12.000,- Kč

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Kacud
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. srp 2011 17:25:38
Typ mobilu / ROM: Nokia E72
Tablet: PockeBook Surfpad 2
Bydliště: Olomouc

Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Kacud »

Ahoj,
vybírám nejlepší foto a video mobil kolem těch 12 tisíc a už mi jde z toho hlava kolem. Těch 12 tisíc není úplný strop, může to být i o něco víc, pokud se to opravdu vyplatí. Jde mi o co nejlepší kvalitu fotek i videa a o dobrou stabilizaci. Kvalitu potřebuji i za horších světelných podmínek, šero ne tma. V noci jsem doma. Ale dcera má koncerty na místech kde je šero, než úplné světlo a ty chci natáčet. Taky bych rád dostal radu jak natáčet hodinu v kuse bez stopnutí. Stává se mi na telefonech a foťácích že se video po půl hodině stopne a musím to znovu zapnout. Další podmínkou je kvalitní výstup na sluchátka. Buď 3,5mm jack nebo Bluetooth s lepšími kodeky. Přizpůsobím se.

Maximální rozpočet: 15.000,- Kč včetně DPH, ideálně kolem 12 tis.

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití zařízení: Pracovní mobil + náhrada foťáku a kamery. Poslouchání hudby.

Požadavek na značku: Samsung, Apple, prověřená čína se sw supportem a dobrým servisem

Mnou navrhované modely: Samsung S10 Lite, Apple iPhone SE 2020

Vlastnosti displeje: Dobrá čitelnost na slunci, dobrá automatika jasu, rovný displej bez zaohnutí po stranách, žádné stíny na okrajích, velikost je mi šumák.

Výkon: Tak aby vše běželo plynule a rychle, hry nehraju. + rezerva do budoucna pro nové verze Android či IOS

Interní paměť: úložiště min na 3 hodiny FHD videa v 60FPS + 32GB na aplikace a jejich data

Slot pro paměťovou kartu: Nerozhoduje

Audio: hlavně kvalitní mikrofon, reprák tak aby neurazil. Mě zní každý telefon nic moc. Výstup na sluchátka silný a kvalitní. Poslouchám na obří mušle.

Komunikace: LTE, NFC, Bluetooth 5 + nějaký lepší kodeky na audio

Fotoaparát: Vzhledem k ceně maximální kvalita foto i video. Stabilizace a výkony za šera.

Odolnost telefonu: Voděodolnost, ale přežiju to i bez ní

Senzory: Gyroskop, čidlo jasu, HW kompas

Ostatní požadavky:
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od LivArt »

Mi9? Huawei P30 PRO, ale těžko ho seženeš do limitu. Možná Honor 20 PRO by mohl mít stejný foťák a stojí 12k všude.

BTW iP SE je na takový použití bída, to se kupuje, když chceš malej telefon.
Kacud
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. srp 2011 17:25:38
Typ mobilu / ROM: Nokia E72
Tablet: PockeBook Surfpad 2
Bydliště: Olomouc

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Kacud »

U MI9 se bojím té relativně malé baterie. Přeci jen natáčení videí baterku sežere. U Huawei a Honor se zas bojím Trumpova banu na spolupráci s Googlem. Jsou tam Google služby a budou další aktualizace na nový Android?
Jinak o velikost displeje mi nejde. Vše má svá pro a proti. Zas malej iPhone se dá pohodlně ovládat jednou rukou. Jde mi hlavně o to foto, video a poslech hudby.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Baterka mala je ale vydrz neni spatna.Takovej prumer. Jeden narocnej den neni problem vetsinou. MI9 mi vydrzela urcite vic jako iPhone 8 (coz je ekvivalent toho SEcka). H20 Pro ma Google sluzby a novej android je ve hvezdach. Stejne by dostal ale max uz jeden beztak. Trump neTrump. Mozna muzes zkusit i Mi Note 10. Ale ten stoji k tem 12k.
Kacud
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. srp 2011 17:25:38
Typ mobilu / ROM: Nokia E72
Tablet: PockeBook Surfpad 2
Bydliště: Olomouc

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Kacud »

Tak pokud MI9 vydrží i náročný den tak mi to stačí. Díval jsem se na recenze a líbí se mi. Takže ji dávám do nejužšího výběru. Co se týče MI něco 10, tak zde je problém zahnutý displej po stranách. To mám vyzkoušené na Samsung S9 (snad se nepletu) a hrozně mi to vadí. Z tvého příspěvku jsem pochopil, že Huawei moc telefony neaktualizuje a to by mi vadilo. Ještě bych se chtěl zeptat na Samsung S10 Lite. Je ve fotu, videu nebo přehrávání hudby do sluchátek lepší než MI9, nebo ne a nemám o něm uvažovat?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Mirda86 »

No s Lite S10 nemam zkusenosti. Jen s klasickou S10. U toho Lite bych mel obavy. On to asi ve vysledku nebude uplne spatnej telefon. Dokonce ma OIS ale za ty penize co se prodava (i ted v akci) je imho mimo. Teda pokud nejdes vylozene po co nejvetsim displayi.
JorgeJay
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: pon 25. srp 2014 17:46:17
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 128 GB

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od JorgeJay »

Ahoj, já měl taky strach z baterky u Mi9, jsem ale mile překvapen. Využívám telefon často, a vydrží mi tak 1,5 dne až 2 dny se SOT 6-8h. Což je oproti bývalé S8 (SOT 4h) paráda. Foťáky jsou taky super, na noční fotky mám stáhnutý GCam. Jen chybějící OIS u videa mě štve. 4K 30fps je díky EIS fajn, u 60fps už je to bohužel strašné. Jinak asi momentálně není lepšího telefonu v poměru cena/výkon na trhu.
Siemens C55 -> Nokia 7250i -> Nokia 6300 -> Samsung i900 Omnia -> iPhone 4S -> iPhone 5S -> OnePlus One -> iPhone 5S -> Sony Xperia Z3+ -> Samsung Galaxy S6 -> Sony Xperia XZ Premium -> Samsung Galaxy S8 -> Xiaomi Mi9
Kacud
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. srp 2011 17:25:38
Typ mobilu / ROM: Nokia E72
Tablet: PockeBook Surfpad 2
Bydliště: Olomouc

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Kacud »

Asi teda to Xiaomi MI 9 vezmu. Jen ještě poslední dotazy.
1. jaká je SW podpora (aktualizace). Stará se Xiaomi?
2. Je v ČR značkový servis?
3. Mám hledat CZ distribuci abych mohl řešit záruční opravy i mimo prodejce? Napřímo se servisem?
Děkuju a mějte se fajn.
Uživatelský avatar
Tucnak11
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: pát 02. pro 2016 16:23:15
Typ mobilu / ROM: iPhone 12 Mini
Tablet: iPad Mini 5
Bydliště: Ostrava

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Tucnak11 »

Ten Xiaomi Mi 9 mi přijde oproti levnějším modelům hůře sehnatelný (v Datartu mají jen vystavené kusy a ani to ne všude), aspon v Alze mají za 9000 Kč 64 GB verzi.
Mobil: Nokia 6234 > Nokia 6303 > HTC Desire > HTC Desire X > iPhone SE > iPhone 7 Plus > iPhone 12 Mini

Tablet: Vodafone Tab Speed 6 > Huawei Mediapad M2 8” > iPad Mini 5
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Ja mel Mi 9 jako novinku a novej android tam byl hodne brzo. Tusim koncem rijna. Pak sem presel na S10tku a tam mi dosel v prosinci. Jako nejsem zrovna ten typ co by resil nejakej ten patek. Hlavne ze dojde. U vlajek Xiaomi to jde rychle. A hlavne i kdyz po 2 letech prestanes dostavat nove verze androidu tak furt ti posilaji nove verze MIUI s novyma vychytavkama pripadne designem.
Jo sel bych do CZ distribuce. Ale uz je hur sehnatelna. 64GB celkem v poho (viz ta Alza nebo Huramobil/Smarty). Xiaomi tu opravuje myslim VSP Data (CZ distribuci). A to je v pohode servis.
JorgeJay
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: pon 25. srp 2014 17:46:17
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 128 GB

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od JorgeJay »

Hlavně nekupuj Mi9 od Vodafone, já ji koupil přes e-shop, a v době kdy už všude na Mi9 byl Android 10, tak u Vodafonu byl stále A9. Na různých fórech mi vysvětlili, že Vodafone jak velké, tak malé bezpečnostní aktualizace vypouští jednou za čas. Raději jsem telefon vrátil zpět a koupil ho u Mobilní Pohotovosti, kde mi byla po startu ihned nabídnuta aktualizace na A10.
Mimochodem A10 na Mi9 od Vodafonu přišel teprve před cca dvěma týdny... nechápu.
Siemens C55 -> Nokia 7250i -> Nokia 6300 -> Samsung i900 Omnia -> iPhone 4S -> iPhone 5S -> OnePlus One -> iPhone 5S -> Sony Xperia Z3+ -> Samsung Galaxy S6 -> Sony Xperia XZ Premium -> Samsung Galaxy S8 -> Xiaomi Mi9
Kacud
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. srp 2011 17:25:38
Typ mobilu / ROM: Nokia E72
Tablet: PockeBook Surfpad 2
Bydliště: Olomouc

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Kacud »

Děkuji všem za odpovědi a rady. Vezmu tedy CZ distribuci Xiaomi MI9. Těch 64GB by mělo stačit. Pro běžné používání mi bohatě stačí 32GB a dalších 32GB by na 2 až 3 hodiny videa z kamery mělo stačit. Uložiště z telefonu dělat nebudu, videa budu stahovat do počítače a na externí disk.
Uživatelský avatar
Tucnak11
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: pát 02. pro 2016 16:23:15
Typ mobilu / ROM: iPhone 12 Mini
Tablet: iPad Mini 5
Bydliště: Ostrava

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Tucnak11 »

viewtopic.php?f=69&t=85072

Trochu navážu na téma fotomobil do 12000 Kč.

Který mobil vybrat?
a) Xiaomi Mi CC9 Pro Premium (=Mi Note 10 Pro?) https://www.svetandroida.cz/xiaomi-mi-note-10-recenze/
b) Honor 20 Pro https://mobilenet.cz/clanky/recenze-hon ... ziky-38590
c) Xiaomi Mi 9
Mobil: Nokia 6234 > Nokia 6303 > HTC Desire > HTC Desire X > iPhone SE > iPhone 7 Plus > iPhone 12 Mini

Tablet: Vodafone Tab Speed 6 > Huawei Mediapad M2 8” > iPad Mini 5
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od LivArt »

U Honora 20 Pro mi vadilo takové levné provedení a hodně vystouplý foťák, do roviny to srovnal až Nillkin Frosted case, což je ne úplně slabej kus plastu. To bych šel radši do Note, ale ten zas bude těžko za 12k. Takže zbyde Mi 9. Super bys měl Mi 9T Pro, ale ta už se asi nedá sehnat.
Co LG G8s?
Uživatelský avatar
Tucnak11
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: pát 02. pro 2016 16:23:15
Typ mobilu / ROM: iPhone 12 Mini
Tablet: iPad Mini 5
Bydliště: Ostrava

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Tucnak11 »

Mi Note 10 Pro můžu sehnat v Datartu za 15 127 Kč.

Ten LG vypadá dobře, má skvělé CPU a Antutu kolem 440 000, navíc má armádní normu pevnosti, což jsem u Xiaomi ještě neviděl. Jen mě překvapilo poměrně nízké DXO 99 oproti jiným mobilům, ale to je možná nižším počtem MPx. Plus LG jsou AFAIK spolehlivější oproti jiným značkám.

Obecně vzato srovnávám mobily se svým iPhone 7 Plus, i po třech letech šlape perfektně, jen ten fotovýstup není nijak extra.
Mobil: Nokia 6234 > Nokia 6303 > HTC Desire > HTC Desire X > iPhone SE > iPhone 7 Plus > iPhone 12 Mini

Tablet: Vodafone Tab Speed 6 > Huawei Mediapad M2 8” > iPad Mini 5
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od jrk »

S tou spolehlivosti LG proti jinym znackam bych to tak ruzove nevidel. Jinak LG G8S vypada solidne.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Fotomobil kolem 12.000,- Kč

Příspěvek od Mirda86 »

G8s ma bliz k vlajce nez treba jinak skvela Mi9. Hodne slusnej kus zeleza.Mi Note je jen o fotaku. Pokud je to hlavni pozadavek tak bych o nem uvazoval. Jinak urcite ne. Navic ten 108mpx senzor od Samsungu ma k dokonalosti daleko. Ty ruzne deformace by me nelakaly.


Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“