Aréna telefonůNový telefon nebo oprava?

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
kubika1
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 11. led 2011 20:51:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi 11 lite 4G
Tablet: Lenovo

Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od kubika1 »

Ahoj,

dnes mi po skoro roce poprvé spadl můj telefon Huawei Nova 3 a bohužel display KO. :facepalm: Sklo a kryt nepomohl. Teď se rozmýšlím co dále - jestli opravit nebo koupit něco nového.

Jak je to s kvalitou a cenou takovýchto oprav u takto "levných" mobilů? Má o vůbec smysl? Bohužel to neodnesl pouze dotek ale i display.

Případně co koupit nového? Nic lepšího nepotřebuji.

Moje požadavky:
NFC (nejhůř to přežiji i bez toho a oželím Google Pay)
České LTE
Čtečka otisků prstů
3,5 jack
USB-C
Pokud možno co nejmenší a trochu odolnějšího

Budget:
Nemám problém si koupit něco drahého, ale raději peníze investuji do něčeho jiného, takže čím levnější tím lepší. Jen si nechci přihoršit.

Použití:
Brouzdání po netu, youtube, banking, mail, GPS, sociální sítě, HBO Go, Netflix. Nic náročného.

Prozatím mám favorita Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/64GB, který je za necelých 4,5k. Jediné co mi vadí jsou rozměry - ještě větší než můj Huawei a už to bylo pádlo. Odolnost bude asi na pendrek stejně...

Díky za rady.
Siemens C35i - Nokia 6210 - Siemens MC60 - Philips 355 - Nokia 7650 - Nokia N-Gage - Samsung J770 - Samsung Galaxy S - BlackBerry Z10 - Nokia 5 - Huawei Nova 3 - Xiaomi 11 lite 4G
lokomot1
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 08. srp 2013 13:24:26
Typ mobilu / ROM: P30
Mobil 2 / ROM: Oneplus 7t, čekám na TWRP....
Tablet: Nějaká plečka od Huaweie
Rom: Ne díky, Romky ne...

Re: Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od lokomot1 »

Začal bych tím, že Huawei *nova 3 nemá gorila Glass. Takový telefon prostě nekupovat!1 menší pád a displej je na srač... (se mi dobře radí, v rodině jsme měli nova1, skvělý telefon, krásný design, ale nepřekvapivě dopadl úplně stejně. ten displej byl neskutečně křehký)

Otazka pak je, jestli při výměně displeje nenastane do roka stejný problém
Naposledy upravil(a) lokomot1 dne ned 05. črc 2020 19:23:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od LivArt »

Tipuju, že displej bude tak za trojku. To bych i nechal opravit.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od policak »

K těm požadavkům... není možné napsat sociální sítě a potom nic náročného. Právě apky sociálních sítí zatěžují procesor, paměť i baterii daleko nejvíc.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
kubika1
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 11. led 2011 20:51:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi 11 lite 4G
Tablet: Lenovo

Re: Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od kubika1 »

Huawei byl super a neměl bych důvod měnit. Výkonu dostatek, foťák super, pravidelné bezpečnostní aktualizace, ale bohužel skončil jak skončil.

Jestli jsou ty skla od Huawei tak citlivá, tak nemám moc chuť do toho investovat trojku. Telefon jsem kupoval za 5,5k, tak to je víc než polovina ceny telefonu, když jsem ho loni kupoval. To už je asi lepší koupit něco nového za 5k a mít na to záruku. V případě toho Xiaomi (s Gorillou) je už rozdíl v opravě a nového telefonu necelých patnáct stovek, tak pak mám docela jasno, že tohle raději hodím do popelnice na elektroodpad...

Jak je na tom ten Xiaomi Redmi Note 8T? Přihorším si? Jinak k těm sociálním sítím, tak používám primárně Messenger a WhatsApp na což mi stačila moje stařičká Nokia 5. Občas ještě vlezu na samotný Facebook a tam byl už ten výkon Huaweie cítit. Nicméně nic lepšího rozhodně na občasné projetí nepotřebuji. Asi nic kvůli čemu by byl ochoten platit... :)

Případně nějaká doporučení? Nemám vůbec přehled... Díky.
Siemens C35i - Nokia 6210 - Siemens MC60 - Philips 355 - Nokia 7650 - Nokia N-Gage - Samsung J770 - Samsung Galaxy S - BlackBerry Z10 - Nokia 5 - Huawei Nova 3 - Xiaomi 11 lite 4G
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od LivArt »

Ten komentář s tvrzenými skly ber hodně s rezervou. U GG se platí i za to, abys jen mohl použít jejich logo na krabičce, existuje spousta telefonů s GG a není to na nich nikde napsaný. A existují i další výrobci (Mitsubishi a jejich Dragontail glass třeba).

8T klidně, ale 4/64 nebo 4/128, s 3 GB RAM to nemá smysl. Na czc je mezi 8T a 9S rozdíl pár stokorun, to už bych vzal 9S. Redmi/Note 9 ne, s Mediatekem si to můžou strčit za klobouk. Kdybys chtěl něco hodně levnýho, tak Honor 20e, ten má ještě Google služby.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od Mirda86 »

Nova 3 mela vlajkovej procesor od Huawei (sice vlajek od QC nedosahuje ale porad je to top) a stal jako novej 11-12k. 8T je sice fajn ale je delanej jako nizsi stredni trida. Takze ano. Pohorsis si. Otazka jak moc to poznas. Ja byt tebou tak si trosku priplatim za neco lepsiho. Ale zalezi na tobe... i Xiaomi dobre poslouzi.
kubika1
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 11. led 2011 20:51:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi 11 lite 4G
Tablet: Lenovo

Re: Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od kubika1 »

Ok, díky za rady. Tak jsem se kousl a sám jsem se pustil do opravy. Rozebral jsem to bez problémů. Teď ale otázka kde koupit na Novu 3 nový display? V českých obchodech píšou z 99% OEM a u zbytku není napsáno o originalitě taky nic. Máte někdo všeobecně zkušenost kde koupit slušný náhradní display? Nechci tady v ČR dát 2x tolik za něco s kvalitou z Aliexpressu. To si to tam můžu objednat sám - cena na Ali je cca 23 doláčů... Díky.
Siemens C35i - Nokia 6210 - Siemens MC60 - Philips 355 - Nokia 7650 - Nokia N-Gage - Samsung J770 - Samsung Galaxy S - BlackBerry Z10 - Nokia 5 - Huawei Nova 3 - Xiaomi 11 lite 4G
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od LivArt »

Klidně z Ali, ty komplety obvykle fungují líp než když se měnil dotyk zvlášť.
kubika1
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 11. led 2011 20:51:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi 11 lite 4G
Tablet: Lenovo

Re: Nový telefon nebo oprava?

Příspěvek od kubika1 »

Ok, díky. V minulosti jsem opravoval Galaxy Ace jen dotek a díl z Ali sice fungoval, ale citlivost proti originálu stála za prd.

Objednám tedy display z Ali a doufám, že to nebude úplný šunt.

Pak dám vědět až přijde a zkompletuji telefon. Třeba se to bude někomu hodit... Díky.
Siemens C35i - Nokia 6210 - Siemens MC60 - Philips 355 - Nokia 7650 - Nokia N-Gage - Samsung J770 - Samsung Galaxy S - BlackBerry Z10 - Nokia 5 - Huawei Nova 3 - Xiaomi 11 lite 4G
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“