Navigace/GPS ⇒ Waze
Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast
Re: Waze
Ano, zbytek je ok, tak ta nudle o zahraniční jízdě.
Ještě se mi stalo, že jsem neměl dálniční známku (nové auto před koncem roku) a i když jsem měl vypnuté 'poplatky', tak mě navrhl trasu po dálnici. Když jsem to zkusil znovu hned poté, tak už to bylo ok.
Ještě se mi stalo, že jsem neměl dálniční známku (nové auto před koncem roku) a i když jsem měl vypnuté 'poplatky', tak mě navrhl trasu po dálnici. Když jsem to zkusil znovu hned poté, tak už to bylo ok.
Re: Waze
A co mi řeknete k tomuto:
Od technického oddělení jsme obdrželi následující vyjádření:
V tomto případě nejde o chybu. iOS aplikace automaticky směruje do Apple maps a jiné řešení nenabízí. Android má integrovanou Google knihovnu pro Google maps, kdy odkaz na navigování z app posílá pouze GPS koordináty, nikoliv adresu. Bohužel na to sice reagují i jiné apps, jako Waze, Uber a jim podobné (Bolt například ne), ale ty neumí pracovat s koordináty, a proto nezobrazí cílové místo.
Jde o to, že je spousty aplikací, které při volbě navigovat (když ji app umožňuje na nějaký cíl) přes waze, tak se waze otevře, ale nic nevyhledá (a nebo vyhledá cíle v okolí s podobným názve, ale ne tu, která je vzdálená např. několik stovek km, kterou jsme požadoval) a nezačne navigovat. Výše uvedené je například mail z podpory Tesco clubcard. Ale v minulosti jsem to řešil i v app pocket poi, kde to vývojáři "přepli" na jakýsi starý formát posílání polohy k navigování. Pak je spousty aplikací, kde natvrdo zvolili navigovat přes gmapy.
Jak tohle řešíte vy ostatní?
Od technického oddělení jsme obdrželi následující vyjádření:
V tomto případě nejde o chybu. iOS aplikace automaticky směruje do Apple maps a jiné řešení nenabízí. Android má integrovanou Google knihovnu pro Google maps, kdy odkaz na navigování z app posílá pouze GPS koordináty, nikoliv adresu. Bohužel na to sice reagují i jiné apps, jako Waze, Uber a jim podobné (Bolt například ne), ale ty neumí pracovat s koordináty, a proto nezobrazí cílové místo.
Jde o to, že je spousty aplikací, které při volbě navigovat (když ji app umožňuje na nějaký cíl) přes waze, tak se waze otevře, ale nic nevyhledá (a nebo vyhledá cíle v okolí s podobným názve, ale ne tu, která je vzdálená např. několik stovek km, kterou jsme požadoval) a nezačne navigovat. Výše uvedené je například mail z podpory Tesco clubcard. Ale v minulosti jsem to řešil i v app pocket poi, kde to vývojáři "přepli" na jakýsi starý formát posílání polohy k navigování. Pak je spousty aplikací, kde natvrdo zvolili navigovat přes gmapy.
Jak tohle řešíte vy ostatní?
-
- Stálý androiďák
- Příspěvky: 70
- Registrován: čtv 05. srp 2010 12:34:22
- Typ mobilu / ROM: Motorola One Vision
- Tablet: Lenovo Yoga 3 plus LTE
Re: Waze
Ahoj vespolek,
měl bych dotaz. Používám Waze 4.70.1.0 (poslední dostupná verze z Play) přes Android Auto (6.0.6153).
Včera jsem po delší době jel dlouhou cestu (cca 500 km) a Waze se mi zpožďovalo oproti aktuální poloze a neukazovalo žádnou rychlost (město/dálnice), ikdyž v nastavení ji mám zapnutou.
Při pauze jsem zkusil promazal data aplikace - beze změny.
Tim jak jsem poslední dobou převážně na HO, tak nevim, kdy přesně, nebo se kterou aktualizací se to začalo projevovat..
Nemá někdo podobný problém?
měl bych dotaz. Používám Waze 4.70.1.0 (poslední dostupná verze z Play) přes Android Auto (6.0.6153).
Včera jsem po delší době jel dlouhou cestu (cca 500 km) a Waze se mi zpožďovalo oproti aktuální poloze a neukazovalo žádnou rychlost (město/dálnice), ikdyž v nastavení ji mám zapnutou.
Při pauze jsem zkusil promazal data aplikace - beze změny.
Tim jak jsem poslední dobou převážně na HO, tak nevim, kdy přesně, nebo se kterou aktualizací se to začalo projevovat..
Nemá někdo podobný problém?
Re: Waze
Zdravim.
1) Lze ve Waze vypnout moznosti jako je zobrazovani nazvu ulic pri navigaci a nabidky parkovacich mist pri prijejezdu do cile?
Obe funkce mi v mape prekazi, ale nenasel jsem jak je deaktivovat.
2) Pri pripojeni telefonu k Android Auto mi ve Waze nejde zadat adresa z klavesnice. Po stisku prvnich pismen se Waze prepne zpet do mapy.
Adesu nelze zadat jak z displaye auta, tak ani z telefonu. Jedina moznost je zadat adresu hlasove. Klepnu na displeji auta na HLEDAT, otevre se mi klavesnice i v telefonu, v telefonu kliknu na klavesnici na mikrofon a reknu adresu. Nepodari se mi ale rict adresu celou. Do vyhledavani se odesle to, co stihnu rict cca do 1 vteriny.
Setkal se nekdo stimto problemem, respektive napda nekoho reseni?
Dekuji za rady
Galaxy Note 8 - android 9
Waze - 4.71.0.2
Android Auto - 6.1.610524
1) Lze ve Waze vypnout moznosti jako je zobrazovani nazvu ulic pri navigaci a nabidky parkovacich mist pri prijejezdu do cile?
Obe funkce mi v mape prekazi, ale nenasel jsem jak je deaktivovat.
2) Pri pripojeni telefonu k Android Auto mi ve Waze nejde zadat adresa z klavesnice. Po stisku prvnich pismen se Waze prepne zpet do mapy.
Adesu nelze zadat jak z displaye auta, tak ani z telefonu. Jedina moznost je zadat adresu hlasove. Klepnu na displeji auta na HLEDAT, otevre se mi klavesnice i v telefonu, v telefonu kliknu na klavesnici na mikrofon a reknu adresu. Nepodari se mi ale rict adresu celou. Do vyhledavani se odesle to, co stihnu rict cca do 1 vteriny.
Setkal se nekdo stimto problemem, respektive napda nekoho reseni?
Dekuji za rady
Galaxy Note 8 - android 9
Waze - 4.71.0.2
Android Auto - 6.1.610524
- GinBook
- Robot
- Příspěvky: 1136
- Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
- Typ mobilu / ROM: iP11
- Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
- Tablet: iPAD
- Kontaktovat uživatele:
Re: Waze
Dotaz 7.2:
Stahni si “GPS status & toolbox” a zkontroluj si funkci GPS, udelaj aktualizaci a-GPS, a test jak dobře se za jízdy mění poloha.
Dotaz dnes:
Ne nejde to odstranit. Naopak je to chtěné. Od uživatelských zážitků je tu iGO. Tam jde měnit všechno.
S AA ti musí poradit někdo jiný. Tu věc záměrně ignoruji.
Stahni si “GPS status & toolbox” a zkontroluj si funkci GPS, udelaj aktualizaci a-GPS, a test jak dobře se za jízdy mění poloha.
Dotaz dnes:
Ne nejde to odstranit. Naopak je to chtěné. Od uživatelských zážitků je tu iGO. Tam jde měnit všechno.
S AA ti musí poradit někdo jiný. Tu věc záměrně ignoruji.
-
- Stálý androiďák
- Příspěvky: 70
- Registrován: čtv 05. srp 2010 12:34:22
- Typ mobilu / ROM: Motorola One Vision
- Tablet: Lenovo Yoga 3 plus LTE
Re: Waze
Trochu jsem s tím laboroval a ten popsaný stav se mi děje při znovupřipojení telefonu k autu. (aktuální verze Waze + AA)
Dočasně pomůže promazat data aplikace AA, pak funguje tachometr i poloha v pořádku.
Při dalším připojení k autu, ale opět znovu zlobí poloha a nezobrazuje se tachometr.
Narazil jsem na autofóru na další dva lidi, kteří mají stejný problém.
Kolega to tam více testoval a údajně mu to funguje tak jak má se starší verzí Waze 4.68 - já se k testu zatim nedostal.
Dočasně pomůže promazat data aplikace AA, pak funguje tachometr i poloha v pořádku.
Při dalším připojení k autu, ale opět znovu zlobí poloha a nezobrazuje se tachometr.
Narazil jsem na autofóru na další dva lidi, kteří mají stejný problém.
Kolega to tam více testoval a údajně mu to funguje tak jak má se starší verzí Waze 4.68 - já se k testu zatim nedostal.
-
- Androiďák!
- Příspěvky: 294
- Registrován: pát 22. čer 2012 20:02:18
- Typ mobilu / ROM: ELEPHONE P9000
- Rom: Stock 6.0 -last upd.
Re: Waze
Zdravim. Muze mi nekdo pomoci jak naplanovat cestu do Chorvatska? Zasekl jsem se hned na začatku [emoji16] Standartne nemam v CR aktivni vignetu, takze me to po dalnicich netaha. A hle, jen co zadam Makarska najde mi to jednu trasu a to vcetne pres ceske dalnice [emoji16] jak funguje tedy to pouzivani placenych useku, dalnici atd.? Jde nejak dopredu naplanovat celou trasu nebo po prejeti hranic musim trasu prepocitavat podle toho jestli chci nebo nechci jet pres placene useky? Zkousel jsem sygic, kde si pri planovani trasy tyto placene useky mohu pro kazdou zemi zvlast vypnout. Ale ja nechci jet s pomoci Sygic [emoji16] diky
- peta809
- Droid
- Příspěvky: 1975
- Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
- Twitter: @KoumiCZ
- Tablet: Teclast M89 Pro
- Rom: Stock
- Kontaktovat uživatele:
Re: Waze
Na vícekrát, třeba na benzínkách. Waze takto dlouhé trasy najednou nezvládá. Už se to zde mnohokrát řešilo.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
- GinBook
- Robot
- Příspěvky: 1136
- Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
- Typ mobilu / ROM: iP11
- Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
- Tablet: iPAD
- Kontaktovat uživatele:
Re: Waze
Waze nepočítá s tím, že kdo jede 1000km, tak dostane ten skvělý nápad, že bude poznávat krásy místních obcí. Waze návrhem po dálnici naznačuje, co je správně. Nakonec Google a Apple nejlépe vi co chceme a potřebujeme. “Siri se smála, Alexa se smála….”
Navíc Waze umí po dálnicích max 700-1000km. Po dálnicích!
Pokud chceš jet po trojkach a nemyslím prsa ale cesty, budeš kouskovat trasu po 250km.
I po dálnicích je dobré plánovat na místa jako hranice, a čurací zastávky na čerpacích stanicích.
Naplánovat doma tyto místa a uložit do oblíbených.
Po těch 250km Waze lépe pracuje s predikcí situace a lépe navrhuje změny.
Mimochodem, první odstavec je BUG o kterém se ví.
Navíc Waze umí po dálnicích max 700-1000km. Po dálnicích!
Pokud chceš jet po trojkach a nemyslím prsa ale cesty, budeš kouskovat trasu po 250km.
I po dálnicích je dobré plánovat na místa jako hranice, a čurací zastávky na čerpacích stanicích.
Naplánovat doma tyto místa a uložit do oblíbených.
Po těch 250km Waze lépe pracuje s predikcí situace a lépe navrhuje změny.
Mimochodem, první odstavec je BUG o kterém se ví.
-
- Nové Androidě
- Příspěvky: 5
- Registrován: stř 07. črc 2021 15:31:57
- Typ mobilu / ROM: Sem patří typ telefonu
Re: Waze
OMG. 10min, 6.5km. Měl jsem tam co nejmíň odboček a nejkratší místo nejrychlejší. Že se to bude takhle lišit by mě fakt nenapadlo.
-
- Nové Androidě
- Příspěvky: 1
- Registrován: pon 19. črc 2021 11:36:10
- Typ mobilu / ROM: Huawei 5T
Re: Waze
ahoj
Mám nepříjemný problém a to že když mobil v poloze na šířku nebo ho připojím na Android Auto , tak hlášení o radarů(rychlost,červená) se objeví pouze na poprvé a dále je upozornění pouze hlasové(není vidět vzdálenost a ani se nezobrazí "teploměr při průjezdu ůsekovým měřením"). Při znovu otočení telefonu do svislé polohy a odpojením od Android Auta se hlášení obnoví a vše je tak jak má být. Musím někde něco nastavit nebo je to chyba , která se řeší ?
Mám nepříjemný problém a to že když mobil v poloze na šířku nebo ho připojím na Android Auto , tak hlášení o radarů(rychlost,červená) se objeví pouze na poprvé a dále je upozornění pouze hlasové(není vidět vzdálenost a ani se nezobrazí "teploměr při průjezdu ůsekovým měřením"). Při znovu otočení telefonu do svislé polohy a odpojením od Android Auta se hlášení obnoví a vše je tak jak má být. Musím někde něco nastavit nebo je to chyba , která se řeší ?
-
- Androiďák!
- Příspěvky: 294
- Registrován: pát 22. čer 2012 20:02:18
- Typ mobilu / ROM: ELEPHONE P9000
- Rom: Stock 6.0 -last upd.
Re: Waze
Otazka na ty, co pouzivaji Android auto. Nemuzu se dohledat moznosti najit (pres obrazovku automobilu) cerpaci stanice podel moji aktualne naplanovane trasy. Kdyz to zkusim najit normalne pri pouziti pres telefon, tak ta funkce tam je. Jsem slepy nebo to tam opravdu neni? [emoji38]
- GinBook
- Robot
- Příspěvky: 1136
- Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
- Typ mobilu / ROM: iP11
- Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
- Tablet: iPAD
- Kontaktovat uživatele:
Waze
Jé, konečně se tu po měsíci dostanu.
AA je dané tím co dovolí API od Google (to samé Apple). Tedy dost věci v AA i CP chybí. Není to chyba Waze.
Hlas jaký a kde?
Overlay? Popiš co myslíš. Díky.
AA je dané tím co dovolí API od Google (to samé Apple). Tedy dost věci v AA i CP chybí. Není to chyba Waze.
Hlas jaký a kde?
Overlay? Popiš co myslíš. Díky.
- GinBook
- Robot
- Příspěvky: 1136
- Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
- Typ mobilu / ROM: iP11
- Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
- Tablet: iPAD
- Kontaktovat uživatele:
Re: Waze
Hmm, tady se omlouvam. GM zapinam jen v ohrožení v PC a android nemám. Netuším jak to funguje.
Spíše tuším, že Waze prostě vyžaduje vždy zapnuto a nezmění se to.
Spíše tuším, že Waze prostě vyžaduje vždy zapnuto a nezmění se to.
-
- Androiďák!
- Příspěvky: 294
- Registrován: pát 22. čer 2012 20:02:18
- Typ mobilu / ROM: ELEPHONE P9000
- Rom: Stock 6.0 -last upd.
Re: Waze
GinBook píše:Jé, konečně se tu po měsíci dostanu.
AA je dané tím co dovolí API od Google (to samé Apple). Tedy dost věci v AA i CP chybí. Není to chyba Waze.
No ale v GMaps funkce hledani cerpacek pri AA na obrazovce v aute funguje. Takze by to mohla byt vec Waze, ktera by tam sla pridat ne? [emoji846]
-
- Droid
- Příspěvky: 1443
- Registrován: pát 10. pro 2010 1:21:46
- Typ mobilu / ROM: SGN10+
- Mobil 2 / ROM: SGS7
- Tablet: SGN 10.1 (2014)
Re: Waze
prosim nie je tu nejaky editor map?
V Bratislave by sa zislo opravit rychlostne limity na diaľničnom obchvate
D1 od križovatky Pečňa po Triblavinu
a myslím, že to isté sa má týkať D2 od tunela Sitina po hranicu...
Ako tam teraz zaviedli to líniové riadenie premávky,
je tam premenlivá rýchlost riadená automaticky podľa prevádzky s maximom 130km/hod
obmedzenie na 90km/hod bolo zrušené a tiež zrušili na obchvate značky pre začiatok a koniec obce - sú len na výjazdoch a nájazdoch na obchvat
V Bratislave by sa zislo opravit rychlostne limity na diaľničnom obchvate
D1 od križovatky Pečňa po Triblavinu
a myslím, že to isté sa má týkať D2 od tunela Sitina po hranicu...
Ako tam teraz zaviedli to líniové riadenie premávky,
je tam premenlivá rýchlost riadená automaticky podľa prevádzky s maximom 130km/hod
obmedzenie na 90km/hod bolo zrušené a tiež zrušili na obchvate značky pre začiatok a koniec obce - sú len na výjazdoch a nájazdoch na obchvat
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini
Re: Waze
nezačaly ještě někomu se hlásit úsekové radary anglicky? M2 se tak hlásí i příjezd do cíle. Vše provozováno na android autu.
Začalo to dělat z ničeho nic. Pokud o výmaz dat, reset a nová instalace nepomohl. Nepomohlo ani přepnutí na jiný cz jazyk.
Začalo to dělat z ničeho nic. Pokud o výmaz dat, reset a nová instalace nepomohl. Nepomohlo ani přepnutí na jiný cz jazyk.
Re: Waze
Je to divný. nevím, že bych něco měnil, jen hláška při dojezdu, zda mám zabrzděné auto - místo "dítě v autě" (nové auto s automatem), jinak jsem nic neměnil (nevím o tom). Ale to bylo ještě v Chorvatsku, ale cestu domů bylo vše OK. A pak z ničeho nic při cestě do práce anglické radary a info o zabrzděném autě.
- policak
- Droid
- Příspěvky: 1571
- Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Re: Waze
Může mi někdo vysvětlit, proč u čerpací stanice LPG, kde se nenabízí možnost aktualizovat ceny paliva, se obden objeví aktualizace ceny vždy od stejného uživatele, ale lživá, kupříkladu včera i dnes uvádí cenu 15,30 Kč, ale realita je 16,90 Kč? Posílal jsem na to hlášení přímo v aplikaci, ale to zůstalo absolutně bez odezvy. Je to normální, že si takhle někdo může dělat lživou reklamu na svou stanici?
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.