Ostatní telefony XiaomiRedmi K20 Pro - EDL Flash

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Rotacak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 11. lis 2013 12:33:58
Typ mobilu / ROM: OP 9 Pro 5G
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro
Tablet: Lenovo Tab4 LTE
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Redmi K20 Pro - EDL Flash

Příspěvek od Rotacak »

Ahoj, zkoušel jsem hledat odpovědi na můj problém, ale nic, co by bylo úplně podobné jsem nenašel.

Známý si v době vydání tohoto telefonu pořizoval z Číny Redmi K20 Pro 8/256 GB (u nás známý jako Xiaomi Mi 9T Pro) s nainstalovanou Global ROM. Zkoušel odemknout bootloader, přehrát recovery, a já nevím, co ještě, až z něj udělal cihlu, doslova. Obrátil se i na servis Xiaomi, kde mu však odpověděli, že není z oficiální CZ distribuce, tak má smůlu. Telefon mi tedy věnoval. :mrnus-huli:

Teď asi po roce jsem ho zkusil rozebrat, složit, připojil k PC a nainstaloval se mi jako "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008". Po přečtení několika různých zahraničních "návodů" jsem nabyl dojmu, že existuje alespoň nějaká malá záchrana této cihly. Stáhl jsem tedy MiFlash, aktuální verzi fw pro fastboot, otevřel telefon, propojil dva piny, připojil k PC, MiFlash detekoval zařízení, já vybral firmware, a dal flashnout. Do telefonu se nahrál jakýsi soubor prog_ufs_firehose_sdm855_ddr.elf, po něm vyskočil error a že je třeba autentifikace, a vyskočilo okno s přihlášením ke Xiaomi účtu. Zkusil jsem to se svým účtem, avšak skončilo to bez úspěchu. Napsal jsem známému, ten mi dal jeho účet, opět bez úspěchu, tak pokračoval tím, že zařízení vymazal z jeho účtu i z cloudu. To nejspíše nějak pomohlo, protože neúspěch vystřídal jiný neúspěch v podobě hlášky, že tento účet nemá k tomuto oprávnění. :facepalm:

Dohledal jsem i různá videa. kde za mírný poplatek se vzdáleně připojí k mému PC a díky jejich účtu s patřičným oprávněním nahrají firmware. Jde mi však o to, že jsem v tomhle opatrný a než dávat přístup někomu z Číny, Indie, či Ruska, raději se zkusím první zeptat zde, zda s tím někdo nemá zkušenosti, případně má nějakou takto ověřenou osobu a nebo někdo s patřičným oprávněním :rtfm: , co by byl ochotný a měl čas, samozřejmě to nechci zadarmo.

Přijde mi škoda takto vyhazovat telefon, který byl používán sotva týden....

Děkuji za případné odpovědi :poklona:
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Redmi K20 Pro - EDL Flash

Příspěvek od jrk »

Zkuste se obratit na mipoint.cz .
Rotacak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 11. lis 2013 12:33:58
Typ mobilu / ROM: OP 9 Pro 5G
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro
Tablet: Lenovo Tab4 LTE
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Redmi K20 Pro - EDL Flash

Příspěvek od Rotacak »

jrk píše: sob 08. říj 2022 8:40:53 Zkuste se obratit na mipoint.cz .
Děkuji za odpověď, zkusím se na ně obrátit s dotazem. :-)
Rotacak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 11. lis 2013 12:33:58
Typ mobilu / ROM: OP 9 Pro 5G
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro
Tablet: Lenovo Tab4 LTE
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Redmi K20 Pro - EDL Flash

Příspěvek od Rotacak »

jrk píše: sob 08. říj 2022 8:40:53 Zkuste se obratit na mipoint.cz .
Ještě jednou děkuji za odkaz na servis. Komunikace, práce, rychlost i cena naprosto perfektní, a to, co jinde nešlo, tady šlo bez potíží. Kéž by bylo více takových servisů :palec:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Xiaomi“