Android OSZpravy, e-mail, telefonni seznam

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Smoke
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21. říj 2010 10:09:23
Typ mobilu / ROM: Poco x3 nfc

Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Smoke »

Ahoj všichni kteri muzete relevantne poradit,
pred tremi dny jsem zakoupil svuj prvni android - HTC Wildfire, tak ze jsem zacatecnik.
Jiz jsem pouzil i tlacitko hledej a wiki.
Telefon jsem si jiz upravil k obrazu svemu, nainstaloval jsem si pro mne dulezite aplikace vc. navigace, v pohode spolu fungujeme jen mam jeden problem o trech bodech.
Potreboval bych poradit s nastavenim trech polozek.
1. Zpravy sms.
Jelikoz jsem presel z klasickeho mobilu seK770i na androida chybi mi razeni zprav dle klasickeho systemu, "odeslane", "prijate" zobrazujici se "konverzace" vsech zprav najednou je pro mne docela chaoticka. Byl jsem navyknuty "odeslane zpravy" mazat vsechny a u dorucenych si ponechat nektere u kterych byl pro mne dulezity obsah.
Lze tedy nejak nastavit trideni zprav na odeslane a prijate?
2. E-mail
Lze u defaultniho postovniho klienta nastavit vice identit?
Respektive, potrebuji nastavit pro jeden mailovy ucet (seznam.cz)vice identit, konkretne smtp servery.
Venku funguji na internetove pripojeni mob.operatora, doma jedu na wi-fi UPC a v praci mame wi-fi O2. Ale neprisel jsem na to jak jednoduse prehodit smpt server pro odesilani posty a posilat megovou fotku pres GPRS je na nekolik minut.
3. Telefonni seznam
Lze nejak zablokovat nacitani kontaktu ze SIM karty. U stareho telefonu byla vzdy volba kontakty ze SIM nebo z telefonu. Ted kdyz dam vyhledavat podle jmena tak mam kontakt zdvojeny, jednou ze SIM a jednou z pameti telefonu.
Nechci mazat kontakty ze SIM, protoze uz se mi jednou stalo, ze jsem si odrovnal svuj telefon a byl jsem rad, kdyz jsem si mohl ve stavu nouze vlozit SIMku do staricke N3310 od kolegyne a zavolat si.

Dekuji vsem za odpovedi
Smoke
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Mishack »

Smoke píše: 1. Zpravy sms.
Jelikoz jsem presel z klasickeho mobilu seK770i na androida chybi mi razeni zprav dle klasickeho systemu, "odeslane", "prijate" zobrazujici se "konverzace" vsech zprav najednou je pro mne docela chaoticka. Byl jsem navyknuty "odeslane zpravy" mazat vsechny a u dorucenych si ponechat nektere u kterych byl pro mne dulezity obsah.
Lze tedy nejak nastavit trideni zprav na odeslane a prijate?
Toto nelze. Ani jsem neobjevil aplikaci, ktera by to umoznovala. Jak uz jsem tu jednou psal, pri prechodu z meho stareho telefonu (MPx220) jsem byl take dost v soku... hledal jsem aplikaci, nebo nejake reseni - nic. No a najednou jsem zjistil, ze je to vlastne skvele resene... clovek nema seznam stovek sms, ale jen vlakna s lidmi, se kterymi si pise a zaroven vidi i historii rozhovoru. Mazat jednotlive zpravy lze... dokonce lze oznacit (Lock) zpravu, kterou nechces, aby se smazala. Kdyz pak das "Delete thread" tak se to promazne a zamcene zpravy zustanou.

Dej tomu sanci, je to opravdu sikovny.
Smoke
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21. říj 2010 10:09:23
Typ mobilu / ROM: Poco x3 nfc

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Smoke »

Dekuji, Tvuj prispevek jsem cetl jeste nez jsem zalozil toto tema.
Snad se s tim nejak poperu.
Jeste jednou diky.
Smoke
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Mishack »

Co se tyce toho emailu, vyzkousel si K9 Mail? Podle popisu by mel podporovat vice identit. (Support for multiple identities (address/name/signature) for sending email.)

Kód: Vybrat vše

http://www.appbrain.com/app/k-9-mail/com.fsck.k9
Smoke
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21. říj 2010 10:09:23
Typ mobilu / ROM: Poco x3 nfc

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Smoke »

Prave testuji, za pet minut dam vedet
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Mishack »

To uz tady ale nebudu - jdu spat :) Tak GL.
Smoke
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21. říj 2010 10:09:23
Typ mobilu / ROM: Poco x3 nfc

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Smoke »

K9 funguje lepe nez defaultni klient.
Bod cislo dva vyresen. Dekuji
Lintny

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Lintny »

Tak já ti pomohu vyřešit bod číslo 3. ;) V aplikaci Lidé "zmáčkni" Menu, Zobrazit, a zde si vyber co chceš aby se ti zobrazovalo,
Smoke
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21. říj 2010 10:09:23
Typ mobilu / ROM: Poco x3 nfc

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Smoke »

Děkuji za reakci na můj problém.
Tvuj popis zobrazení v aplikací lidé již mám nastaveny.
Chyba bude u mne, špatně jsem popsal svůj problém. Když chci volat, stisknu tlačítko telefon a když chci vytočit např Dana, stisknu čísla 2a3 a naskočí mi kontakt jak z paměti tak i ze sim karty. Když použiji aplikaci vyhledat v lidé, výsledek je stejný, zobrazí se kontakty jak paměti tak ze sim. Mám v telefonu cca 300 kontaktu a rolování v aplikaci lidé je nepraktické.
Ještě jednou děkuji za projeveny zájem a budu rád za další radu.
Smoke
Lintny

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Lintny »

Toto se tu řešilo a nevyřešilo. Bohužel.
Uživatelský avatar
Rebkos
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: ned 24. říj 2010 19:41:36
Tablet: Asus Transformer Pad Prime

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Rebkos »

Zdravim,

presel jsem z WM 6.5 na Diamondu 2, na Android na Desire HD.

Mam takovej problem s sms. Ve WM jsem mel threading vypnutej,takze se to klasicky delilo na inbox, sent atd. Pomoci SMS Exporter jsem si smsky vytahnul z WM do .xml souboru. A do Androida je natahnul pres SMS Backup & Restore.

Jenze ted se mi ty sms zobrazujou tak, ze je jednou jmeno kontaktu, tam jsou vsechny sms ktere jsem mu poslal, a hned podtim je opet stejne jmeno kontaktu se vsemi sms ktere kontakt poslal me. Takze je to nadmiru neprakticke, a musim prechazet zjednoho do druheho a slozite hledat.

Nevite nekdo co s tim?
Platič
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: sob 11. zář 2010 0:25:16

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Platič »

Smoke píše:Chyba bude u mne, špatně jsem popsal svůj problém. Když chci volat, stisknu tlačítko telefon a když chci vytočit např Dana, stisknu čísla 2a3 a naskočí mi kontakt jak z paměti tak i ze sim karty.
Vítej ve světě androidu, ve světě chaosu...
Chyba není u tebe, popsal jsi to správně. V aplikaci Telefon i Hledat v seznamu Lidé se zobrazují kontakty ze SIM, přestože máš zobrazení kontaktů ze SIM pomocí zaškrtávátka vypnuto. Kontakty ze SIM se nezobrazí dle požadavku ve třetí aplikaci, Lidé. Tam však nelze vyhledávat.
Chyba je v androidu, já jsem kontakty ze SIM vymazal.
lovo
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 14. lis 2010 6:28:11
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od lovo »

Zdravím ve spolek. Vymazazt kontakty ze simky není řešní.Jak potom připojíš handsfree ,které potřebuje načíst konntakty zs simky? Má někdo řešení?
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od ramon.dexter »

pro hledání konkrétního kontaktu: jsem na ploše, nespouštím žádnou aplikaci. Stisknu tlačítko hledat a píšu jméno kontaktu. A šup, je to tam.

Prostě některý věci se tady dělají úplně jinak než jste zvyklí.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Vitr
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: stř 16. zář 2009 6:06:18
Typ mobilu / ROM: [Hero Ele] [SGS2 Villain]

telefonni seznam rozdělení sloučeného kontaktu

Příspěvek od Vitr »

Zdravím,
Mám problém s tím, že mi telefon slučuje dva kontakty které mám na gmailu normálně zvlášť. Dělá to nejspíš proto, že oba dva lidé se jmenují naprosto stejně, ale všechny ostatní údaje se u nich liší.
Řešil už někdo podobný problém, dá se nějak říci defaultní aplikaci contacts aby neslučovala google kontakty, nebo je nějak rozdělit, popř tip na nějakou jinou lepší aplikaci na správu kontaktů ?

Předem díky za pomoc,
Hero/FroydVillain 1.5.0
Smoke
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21. říj 2010 10:09:23
Typ mobilu / ROM: Poco x3 nfc

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Smoke »

Kontakty jsem vyresil tak, ze jsem udelal jen synchro s kontakty na gmailu, do telefonu jsem zadne nevkladal ani nekopiroval ze simky a pro telefonovani jsem pouzil app "dialer one" a ta umi narozdil od defaultniho dialeru i prezdivky.
gregory3
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 20. pro 2010 15:28:24

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od gregory3 »

Ahoj, mam dotaz, jde nejak nastavit u Emailu aby se mi stahovaly ze seznamu pouze neprecteny emaily? .... protoze tedka se mi stahujou vsechny maily a o to moc nestojim. Mam jich tam asi 800 :(

Diky

mam LG optimus one, froyo 2.2
Smoke
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21. říj 2010 10:09:23
Typ mobilu / ROM: Poco x3 nfc

Re: Zpravy, e-mail, telefonni seznam

Příspěvek od Smoke »

Pokud mne pamet neklame, tak toto je problem vsech emailovych klientu. Kdyz prvne spustis jakehokoliv postovniho klienta, je jedno jestli Outlook, Thunderbird atd v pc nebo tveho v mobilu, vzdy stahne cely obsah schranky oznacen jako inbox/dorucene. Pro nej jsou nove a neprectene. Pak uz si jeji obsah zapamatuje. Ja to udelal tak, ze pres web jsem si otevrel mail, vytvoril si slozku ulozene/prectene a maily co jsem chtel zachovat, treba i tebou zminovanych 800, jsem do ni presunul, tim padem slozka dorucene zustala prazdna a o zadny mail jsem neprisel. Pak uz jsem fungoval normalne. Pokud pouzivas vice klientu pro jeden ucet, doma, mobil, v praci, je jen na tobe zda pak zvolis volbu "zachovat zpravu na serveru" pak se ti jeden mail stahne do vsech klientu. Doufam ze rada pomohla.
Uzivej zivota :-) smoke
Odpovědět

Zpět na „Android OS“