Pokec[POMOC] Jak zabranit telefonu k pristupu na internet

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Marius
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 18. lis 2010 16:18:05

[POMOC] Jak zabranit telefonu k pristupu na internet

Příspěvek od Marius »

Dobrý den,
stala se mi jedna nemilá věc. Po pořízení mobilu a androidem jsem díky vlastní nezkušenosti a hlouposti ohledně zlodějských praktik továrního nastavení telefonu stáhl o něco více dat než jsem chtěl....konkrétně úmyslně jsem nechtěl stáhnout nic. moje první otázka zní: 1) existuje nějaká aplikace, která by zabránila jakémukoliv připojení na sít a stažení dat za situace, kdy nejsem mobilem připojen na fee wifi? za 2) lze se domáhat úspěšným způsobem náhrady škody? děkuji
Naposledy upravil(a) hfx9 dne čtv 18. lis 2010 22:39:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nadpis prispevku byl zcela nekonkretni
Uživatelský avatar
Zoso
Stálý androiďák
Příspěvky: 192
Registrován: úte 13. črc 2010 11:13:39
Typ mobilu / ROM: HTC ONE
Twitter: zoso_33
Bydliště: Hostivice, Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte prosím

Příspěvek od Zoso »

Nejdřív si vyplň jaké máš zařízení, ať to z tebe nemusí každej tahat. Poté, trošku by jsi mohl objasnit situaci, kdy se ti stáhli data? Jinak ad 1) Data se dají vypnout lehce, při delším stisku klávesy na vypnutí se ti nabídne více možností, jednou z nich jsou mobilní data. ty když vypneš tak prostě nic nepřeneseš přes APN. ad 2) Jelikož se téměř jistě jedná o tvoji chybu, nebude důvod nic vymáhat.
HTC ONE|S-ON|Stock ROM|
Uživatelský avatar
glamb
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 21. čer 2010 13:44:12
Typ mobilu / ROM: Samsung i9000 Galaxy S

Re: Pomozte prosím

Příspěvek od glamb »

1) Nevím co máš za telefon, ale obecně na zakázání mobilních dat existuje mnoho aplikací (například APNdroid).
2) Vzhledem k tomu, že sis koupil chytrý telefon a jeste s operačním systémem od googlu, kde se předpokládá přímé propojení s online službami, tak s jakýmkoliv protestem težko pochodíš. Nemluvě o upozornění (ať již v manuálu) nebo při uvodním nastavení telefonu, že některé funkce telefonu vyžadují připojení k internetu..
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Pomozte prosím

Příspěvek od PL113 »

vrácení peněz by ses mohl domáhat pouze pokud bys přímo na pobočce řekl (při koupi), že nechceš aby se ti připojoval k internetu...vyzkoušeno u nás v rodině a už 2x vraceli peníze.
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte prosím

Příspěvek od Krokodyl »

1. HTC má v základu jak widget na plochu pro jednoduché vypnutí mobilních dat, u vtšiny modelů přu stisku vypínacího tlačítka je poslední volba Vypnout/zapnout mobilní síť - rozuměj datové služby.
Bez znalosti tvého modelu, těžko radit dál
2. Domáhat se náhrady ?? To je sranda že :DD Pouze v případě, že by si si nechal u operátora vypnout služby a přesto účtovaly.

P.S. No i předmět je tedy nic neříkající, stačilo si přečíst pravidla pro založení nového tématu, která jsou nad vždy nad oknem pro příspěvek!!
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Marius
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 18. lis 2010 16:18:05

Re: Pomozte prosím

Příspěvek od Marius »

Mám GT-i5800, Samsung, data se mi stáhli při automatických synchronizacích, které jsem nepovolil, atd.. No já vím, moje chyba, ono je člověk trochu zmlsanej těmi staršími modely mobilů i operačním programem windows, který se tě pokaždé zeptá, když chce něco zapnout- natož když se za to platí. Na Vámi doporučenou aplikaci se podívám a snad bude fungovat, po delším stisku tlačítka na zapínání se mi nic takového jako možnost, kterou jste navrhnul neobjevilo. Je tam jen možnost vypnout, tichý režim a režim letadlo
Uživatelský avatar
Zoso
Stálý androiďák
Příspěvky: 192
Registrován: úte 13. črc 2010 11:13:39
Typ mobilu / ROM: HTC ONE
Twitter: zoso_33
Bydliště: Hostivice, Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte prosím

Příspěvek od Zoso »

Jo kdyby jsi měl v popisku model, nebo to napsal tak by to bylo hned jasné. Zkus buď aplikace na zakázaní dat, nebo jednoduchej widget na vypnutí dat (ON/OFF)
HTC ONE|S-ON|Stock ROM|
Uživatelský avatar
agent112
Robot
Příspěvky: 772
Registrován: pát 03. zář 2010 17:30:56
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB
Mobil 2 / ROM: Mi band 2

Re: Pomozte prosím

Příspěvek od agent112 »

Marius píše:Mám GT-i5800, Samsung, data se mi stáhli při automatických synchronizacích, které jsem nepovolil, atd.. No já vím, moje chyba, ono je člověk trochu zmlsanej těmi staršími modely mobilů i operačním programem windows, který se tě pokaždé zeptá, když chce něco zapnout- natož když se za to platí. Na Vámi doporučenou aplikaci se podívám a snad bude fungovat, po delším stisku tlačítka na zapínání se mi nic takového jako možnost, kterou jste navrhnul neobjevilo !! Krokodyl psal HTC a že musíš taky prozkoumat co a jak ve TVÉM modelu tlf !!. Je tam jen možnost vypnout, tichý režim a režim letadlo
To se mi líbí ;-) až se mě Widle zeptají na všechno co chtějí "udělat" tak si budu hvízdat :-D
Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB : Android 6.01 : MIUI 8.2.3
Historie:
Microsoft Lumia 640 LTE : Windows Mobile 10
Huawei Ascend G300 : Android KitKat 4.4.4 : CM 11 - Dazzozo
Odpovědět

Zpět na „Pokec“