Aréna telefonůSanFrancisco nebo Nokii 5230 ?

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
demon
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. lis 2010 0:59:26
Typ mobilu / ROM: Orange SanFrancisco

SanFrancisco nebo Nokii 5230 ?

Příspěvek od demon »

Čauvec,

chci koupit sestřičce k Vánocům v UK Orange SanFrancisco, vypadá to jako super mobil za ty prachy, potíž je v tom, že ségra to má hlavně na blbůstky typu měnit si pozadí, ringtone, themes a tak... nic víc... SanFrancisco má super displej, OS taky asi umí víc blbůstek než Symbian, jenže co jsem zatím koukal, je na Androidu brutálně složitý si stahovat a měnit themes... asi i pro mně, natož pro ni... Zatímco změnit si theme na Nokii je záležitost na jedno kliknutí...

Můžete mně plz někdo přesvědčit, že na Androidu si ségra pohraje stejně jako na Nokii? :wink: Jinak budu muset *nerad* koupit Nokii 5230 od O2, v podstatě za stejnou cenu...

Já třeba doteď nikde nenašel vysvětlení CO JE TO JAKO TA ROM. Všude se diskutuje která je nejlepší, ale nikde nepíšou co všechno v tom je :-D. Je to kompletní OS nebo jen GUI nad nějakým kernelem, který je v mobilu napevno? Jsou aplikace ROM-specific? Taky jsem moc nepochopil ten Android Market - jak přesně se k němu připojím? Přes operátora jako datový transfer? To v ČR pořád stojí brutální peníze ne, to se nevyplatí...? Nebo prostě přes wifi? A co když mám doma internet přes kabel a nechci si kupovat wifi? Můžu se s mobilem připojit na internet tak že ho připojím přes USB k počítači s internetem? Sem lama, já vim... :-D

Díkes, Petr
deglaser
Androiďák!
Příspěvky: 250
Registrován: sob 04. zář 2010 8:36:48
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 G980F
Bydliště: Praha 4

Re: SanFrancisco nebo Nokii 5230 ?

Příspěvek od deglaser »

demon - je na Androidu brutálně složitý si stahovat a měnit themes... asi i pro mně, natož pro ni... Zatímco změnit si theme na Nokii je záležitost na jedno kliknutí...


Sam sis odpovedel. ;)
demon
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. lis 2010 0:59:26
Typ mobilu / ROM: Orange SanFrancisco

Re: SanFrancisco nebo Nokii 5230 ?

Příspěvek od demon »

deglaser píše:Sam sis odpovedel. ;)
no já spíš chtěl vědět, jestli je to opravdu tak těžky, nebo se mi to jenom zdá, protože jsem nováček a ještě jsem ten telefon ani nedržel v ruce... :) Ovšem jestli si i "Stálý androiďák" myslí, že je to složitý, tak to má asi ségra smůlu... :? sakra, a já už mám objednaný dovoz... no za ty prachy by neměl být problém ho tady prodat, takže ho kdyžtak v únoru prodám za dva litry a koupim Nokii...
Fila
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 05. říj 2010 21:54:13
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: SanFrancisco nebo Nokii 5230 ?

Příspěvek od Fila »

Čau, hele kup cokoliv jen ne nokii 5230, s tímhle mobilem mám hodně špatnou zkušenost. Koupil jsem ji mamce a koupil si ji kamarád. Oba dva vykazují skoro stejné kritické chyby. Nejen, že system je neskutečně pomalý, navíc padají aplikace, systém se sám vypíná, pak nejde zapnout a tak dál. Přirovnal bych to k nějaké Alfa verzi. Mimochodem tomu kamarádovi jsem přivez ten ZTE Blade(san francisco) a je to neporovnatelné. Odblokování a nahrání nové ROM zabere cca hodinu. ROM je komplet system, který tam nahraješ, včetně některých aplikací. K té změně vzhledu je to těžko se vyjádřit, změna pozadí, zvonění atd je primitivní. co se týče ikon, nemůžu soudit, mám ty origo a zatím se mi líbí... Když už jsme u toho vzhledu, n5230 vypadá oproti Bladu jako cihla. Na tom Bladu je sice trochu vidět, že je z levnějších materiálů(srovnával jsem s Desirem), ale oproti nokii vypadá daleko líp. Ale je to na tobě. Myslím, že Blade je docela dobrá koupě za tu cenu.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“