Pokecprosba o radu (Hello world)

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
eXiL
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: čtv 29. led 2009 12:04:55
Typ mobilu / ROM: Note 3
Tablet: Note 10.1 3G
Rom: Revolution ROM
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

prosba o radu (Hello world)

Příspěvek od eXiL »

Zdravim vsechny,
Tak ode dneska jsem uz androidak vcetne telefonu. V 9:30 cca jsem dorazil pred prodejnu aq pripojil se k dalsim nekolika nadsencum, jenz postavali hned u dveri. Po otevreni probehlo vse rychle a ted uz sedim v autobuse na ceste domu z Prahy. Dojmy sou zatim perfektni. Klavesnice super, celkova odezva telefonu a ovladani taky spica. No uvidime jak to bude vypadat. Dotaz bych mel na nekoho, kdo se vyzna v programovani. Celkem myslim,ze na tyhle veci mam hlavu, ale nikdy jsem nemel cas to zkusit. chtel bych se pokusit vytvorit prozatim alespon nejake uplne jednoduche blbiny pustitelne na g1. Neco jako hello android nebo tak pro zacatek a treba se pak dostat I nekam dal. Potrbuji ale poradit vse jako v jakem jazyce, kde najit nejaky zakladni info co a jak atd. Vse klidne v aj. Predem moc diky a sorry za ten sloh. Prvni test klavesnice g1
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od ge0rge »

jako začínající vývojář bys určitě měl znát tyto odkazy:
* http://code.google.com/intl/cs/android/devel/index.html
* http://wiki.androidforum.cz , kde se rodí i sekce pro vývojáře, wiki obecně příjde vhod každému začátečníkovi si myslím

co k vývoji potřebuješ je popsáno včetně postupu instalace i ukázkových aplikací pod prvním odkazem - jde hlavně o vývojové prostředí eclipse, dále přizpůsobení pro vývoj android aplikaci dostupné ve forměpluginu a samozřejmě SDK balíček, zde na fóru je pak vhodné ptát se pokud je něco nejasné :-)

Vítej mezi průkopníky :-) Snad to brzy prokopem skrze pár cupcake až k dokonalosti :-)
Uživatelský avatar
fabian
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 20. lis 2008 13:46:36
Twitter: fabiancz
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od fabian »

Gratuluju k nakupu:)

Zajimavej eBook pro zacatek mi prijde toto: http://andbook.anddev.org/

Jinak mel bych taky dotaz: jakej k tomu mas tarif a kolik te to mesicne celkove vyjde? Mam informaci, ze tarifni zvyhodneni Internet+ se prej pocita do minimalniho mesicniho plneni. Mam v tom tedka trochu gulas. Mohl bys napsat, jak to je?:)
Už mě to flashování nebaví tak, jako dřív ..
Disnel
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: úte 27. led 2009 10:59:15

Re: prosba o radu

Příspěvek od Disnel »

Takze zadny velky naval? Hodlam tam odpoledne taky zajit, ale nejakou megafrontu cekat neminim, to si radsi pockam ;-)
bendy
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 27. led 2009 12:29:53
Bydliště: mam

Re: prosba o radu

Příspěvek od bendy »

a co barevny provedeni, skutecne jen bila nebo maj nakonec i cernou verzi ?
Uživatelský avatar
eXiL
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: čtv 29. led 2009 12:04:55
Typ mobilu / ROM: Note 3
Tablet: Note 10.1 3G
Rom: Revolution ROM
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od eXiL »

Zdravim,
Na barvu se nikdo neptal a dostal jsem rovnou bilou, ale musim rict ze vypada velice dobre, trochu sem se ji z obrazku bal. Fronta ta celkem byla resp vetsina lidi se nahrnula do prodejny, bylo v ni vic lidi od tmobile jak zakazniku :D hostesky ze soutezi a blazni pobihajici v prevlecich G1 :D myslim ale ze zasobu telefonu mit budou. Jinak mam MMP 800kč, presel jsem od vodafone kde jsem tuhle castku za telefon nechaval taky a krom ty akce s netem ted bez netu atd. Jinak ano cena za net balicek (mam bav se mych 5 + internet +) takze u me tusim 475 kč se zapocitava do MMP takze to neni zadna hruza.


Jinak diky vsem za radu a za ty linky.. jdu to omrknout a zkusim co zvladnu. Zezacatku asi nic velkeho ale tak.. kazdej nejak zacinal ne ? ;)
bendy
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 27. led 2009 12:29:53
Bydliště: mam

Re: prosba o radu

Příspěvek od bendy »

doplnim se sam :) eshop tmo taky barvu neresi, takze nyni jen a pouze bila
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Re: prosba o radu

Příspěvek od mak »

bendy píše:doplnim se sam :) eshop tmo taky barvu neresi, takze nyni jen a pouze bila
No hele Bendy, zase budes okouzlovat okoli s WHITE G1 ;o) Jeste by to k tomu chtelo Cernyho Hummera a zlatej retez na krk. ne docela mne to sere, asi udelam to, ze kaufnu tu bilou mrchu z Ty-Debile a hned ji vymenim za tu firemni co jsi mel pujcenou (tedy cernou).
Jinak ta dev verze je takova ocelove cernozelena, z venku cool, ale ma cerne leskle okoli klobasnice, a v tom mi prijde cerna G1 lepsi nez Dev verze.
bendy
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 27. led 2009 12:29:53
Bydliště: mam

Re: prosba o radu

Příspěvek od bendy »

ona ani ta bila neni asi jen jedna, ja snad budu muset do toho tmop zajit nebo snad ze by nekdo z cerstvych majitelu vyfotil ?

videl jsem na netu verzi, kdy oblast mezi tlacitkama bila bila jako vnejsi kryty a pak i verzi, kdy tahle meziklavesova placka byla stribrna

jo a co vsechno od tmo za nakup dostanem ? na eshophu pisou 2 gb microsdhc jako darek a co folie na displej, tu nedavaj ?

(mak: zdrazili roombu, asi dollar)
Uživatelský avatar
eXiL
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: čtv 29. led 2009 12:04:55
Typ mobilu / ROM: Note 3
Tablet: Note 10.1 3G
Rom: Revolution ROM
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od eXiL »

Kdyz to chvili vydrzi aj foto udelam... klavecnice je qwertY coz je trochu ulet a premejslim co s tim, plocha mezi klavesama je pouzdro, sluchatka, nabijecka, hadrik na obrazovku, folii jsem nenasel v baleni ale uz celkem kvalitni kousek na obrazovce.
bendy
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 27. led 2009 12:29:53
Bydliště: mam

Re: prosba o radu

Příspěvek od bendy »

qwerty je pro me v poradku :) nejak jsem nikdy k ceskymu psani nenasel cestu (podle zbytneleho Ega jsem tim padem slepa vyvojova vetev)
ohledne plochy mezi klavesama - pises pouzdro - chapu to tak, ze to je stejny material jako cele pouzdro, tudiz to ma i stejnou bilou barvu
na tom displeji uz folie je ? a neni to ta transportni, aby to k zakaznikovi dorazilo neposkrabane a prachuproste ... spis ? konec koncu, pokud bude drzet, mohla by skutecnou folii na displej zastoupit :)

kazdopadne diky, kdyby me tady zamestnavatel nedrzel, tak uz kvacim do nejblizsi tmop ;-)
Uživatelský avatar
eXiL
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: čtv 29. led 2009 12:04:55
Typ mobilu / ROM: Note 3
Tablet: Note 10.1 3G
Rom: Revolution ROM
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od eXiL »

Tak to ja s tim y/z budu asi chvili bojovat :) ale ono se to poda a nebo jak doufam se to treba i nejak poresi softwarove... nejde mi o potisk na tlacitku :) to pouzdro je takovej kozenej vacek na telefon v bilej, a ta folie bude takova ta co se ocekava ze clovek sunda a je jen na prepravu, ale zrovna u me je nalepena tak dobre, ze nebejt toho maliho ha*zliku za kterej se ma sundat co precuhuje jakoby nad obrazovku tak o ni ani nevim. Zustane tam nez najdu a poridim neco lepsiho :)
Uživatelský avatar
fabian
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 20. lis 2008 13:46:36
Twitter: fabiancz
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od fabian »

Na moji G1 mel ten hajzlik perforaci, ze se i pocitalo s jeho odtrzenim asi. Tak jsem ho urval a folie tam krasne drzi doted:D. Uz to tak pouzivam skoro mesic.
Už mě to flashování nebaví tak, jako dřív ..
Disnel
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: úte 27. led 2009 10:59:15

Re: prosba o radu

Příspěvek od Disnel »

Tak jsem tez stastnym majitelem, fronta tam uz nebyla zadna, sel jsem na radu ihned. Zatim jsem velmi spokojen ;-) Jeden poznatek, ktery tady nezaznel: T-Mobile tam nejak poresil SIM toolkit, takze bez problemu funguje .. takze banku netreba preprogramovavat.
Uživatelský avatar
eXiL
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: čtv 29. led 2009 12:04:55
Typ mobilu / ROM: Note 3
Tablet: Note 10.1 3G
Rom: Revolution ROM
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od eXiL »

fabian píše:Na moji G1 mel ten hajzlik perforaci, ze se i pocitalo s jeho odtrzenim asi. Tak jsem ho urval a folie tam krasne drzi doted:D. Uz to tak pouzivam skoro mesic.
Mno :DD tak tomuhle rikam dobrej tip :) uz je taky pryc :) dikec
Uživatelský avatar
huskye
Androiďák!
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21. led 2009 2:54:06
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Re: prosba o radu

Příspěvek od huskye »

no u mě ta původní folie s odtržitelnym poutkem, byla nalepená blbě, byli tam bublinky, tak šla pryč. Ta dodaná folie mi šla nalepit krásně, je perfektně rovně a bez bublin. Ale pro jistotu malej kousek za kterej jsem to držel už nedolehl, tak to je jediná vada, ale je to asi 1mm, tak to neřešim :-) Jinak občas mi ten dotek blbne, zvláště jak se to trochu zašpiní, nebylo by to bez té folie citlivější? :-)
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Supík »

huskye píše: Jinak občas mi ten dotek blbne, zvláště jak se to trochu zašpiní, nebylo by to bez té folie citlivější? :-)
Pouzival jsem G1 cca dva dny bez folie. Po nalepeni folie z tesca mi to prijde stale stejne citlive. (obcas kdyz ma clovek vysusenou pokozku, nebo zmrzly prsty, tak to je mene citlive=musim tlacit)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Bruno13
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13. pro 2015 18:27:33
Typ mobilu / ROM: LG

Re: prosba o radu (Hello world)

Příspěvek od Bruno13 »

Prosím o radu.Do mého LG jsem si stáhl aplikaci BigFont - zvětšení písma.Nastavil jsem si velikost textu,restartoval a vše fungovalo bezvadně asi půl roku.Až dnes jsem si vlastní blbostí Font odinstaloval.Sedl jsem k počítači a Font stáhl znova.
Vše proběhlo OK.Funguje jak má.Opět jsem restartoval jak je napsáno v hlášce u Fontu.Jenže se vyskytl problém.Když mobil vypnu,a později zapnu,tak se mi písmenka včetně textu zmenší do továrního nastavení.Musím pokaždé při zapnutí mobilu nastavovat Font znovu.
Poradíte prosím co s tím mám dělat.Nemohu najít příčinu.
Děkuji za rady.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“