Čtečky, prohlížeče a přehrávačeiReader

Internet browsery , ebooky , viewery pro všechno možné a audio/video přehrávače.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Uživatelský avatar
merlin
Androiďák!
Příspěvky: 329
Registrován: pon 27. črc 2009 0:08:12
Typ mobilu / ROM: Nexus One

iReader

Příspěvek od merlin »

Koukam, ze tu neni nikde vlakno pro iReader, tak ho zalozim.

Mel jsem koupeny iReader a dneska pri prochazeni marketu jsem si vsiml, ze se jmeno aplikace zmenilo na "iReader (Not Update)" a v popisku je napsany, ze aplikace prechazi komplet na FREE a mam si tu free verzi najit na Marketu - tj. posledni placena verze je 1.0.9.5. Po trose hledani jsem zjistil, ze nejnovejsi verze je free 1.0.9.9, ale proste ji nemuzu nejit.

Vidite ji nekdo na Marketu?
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: iReader

Příspěvek od Mishack »

iReader se mi pred nekolika dny aktualizoval na verzi "Full". Potud vse v poradku. Bohuzel od vcera hlasi update a kdyz to rozkliknu - Not Found. Full verzi uz nevidim.
marel
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 18. bře 2010 9:19:32
Typ mobilu / ROM: ONE S
Tablet: iMini

Re: iReader

Příspěvek od marel »

Stejnej problem jako Mishack..
Uživatelský avatar
Blackhawk
Droid
Příspěvky: 2403
Registrován: pon 19. dub 2010 13:53:50

Re: iReader

Příspěvek od Blackhawk »

je to celkom zaujimave, mne tiez vypisalo ze je dostupny update, ale tak ako vam ked som na to klikol, vypisalo, ze ho nenaslo, ale ked som dal "update all" tak mi ireader naistaloval update
Uživatelský avatar
Karloz
Androiďák!
Příspěvky: 360
Registrován: stř 15. zář 2010 7:28:27
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: iReader

Příspěvek od Karloz »

Četli jste popisek k aplikaci? Už nadále NEBUDE placená verze, pouze ta free. Pokud máte tu placenou, odinstalujte ji a nainstalujte tu free. Na marketu by měly být teď pouze dvě verze Free full a free full pro android 1.5.
Jinak poslední verze je 1.0.9.9, ale! Pod tímto číslem vyšly celkem 3 aktualizace. V první se stala z free apklikace full verze, bohužel autor zapomněl přidat nastavení charsetu. To odstranila "druhá" 1.0.9.9 verze. A v poslední došlo k nějakým dalším úpravám.
Doporučuji aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat tu free full.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: iReader

Příspěvek od Mishack »

Verze, kterou ted vidim na marketu, ma uvedeno, ze nebude nadale updatovana, ptze iReader byl uvolnen jako free. Ze mam hledat "iReader" (krom jineho ma taky jinou ikonu)

Mel jsem free verzi. Pred nekolika dny mi prisel update s tim, ze se updatne na full free verzi - coz se stalo. Pak byl asi jeden nebo dva dalsi minor updaty. Ted mi hlasi update, ale po rozkliku hodi not found. Kdyz dam vyhledat "iReader" manualne vyhodi mi to pouze ty stare dve verze, ktere maji u sebe napsano "(not updated)" ... tak nevim.
Uživatelský avatar
merlin
Androiďák!
Příspěvky: 329
Registrován: pon 27. črc 2009 0:08:12
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Re: iReader

Příspěvek od merlin »

Koukam, ze je v tom peknej bordel a temer nikomu to nefunguje. Tak, aspon ze nejsem sam. Autorovi jsem psal a rikal, ze to overi s Googlem, tak treba nejakou zmenu uvidime...

Jinak ve verzi 1.0.9.5 jsem mel moznost si urcit akce pro stisknuti jednotlivych casti obrazovky behem cteni - horni levy roh, horni pravy atd. Ve verzi 1.0.9.9 to nikde nevidim - nebo jsem slepy?
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: iReader

Příspěvek od ramon.dexter »

merlin: ad to přepínání pomocí rohů obrazovky - tohle nastavení jsem viděl u Aldiko reader, u iReader jsem to nikdy neviděl. Tam je to napevno levý/pravý okraj.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
merlin
Androiďák!
Příspěvky: 329
Registrován: pon 27. črc 2009 0:08:12
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Re: iReader

Příspěvek od merlin »

2ramon.dexter: tak jsem si kvuli tobe opet nainstaloval koupenou verzi 1.0.9.5 a je to tam:

Settings > Other Settings - tam je tlacitko "Configure Gestures" a to otevre celou novou obrazovku s MNOHA moznostma konfigurace (jsou to celkem asi 4 obrazovky konfigurace)...

Jinak taky verze 1.0.9.5 ma mnohem lepsi Library - ta v 1.0.9.9 je nepouzitelna - knizky jsou tam strasne maly a neda se precist, ktera je ktera... Mate to taky?
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: iReader

Příspěvek od ramon.dexter »

No tak ve verzi 0.1.9.9 se to chová tak jak popisuješ. Nastavení gest tam nemám. Ale to zmenšení knihovny je pouze (bohužel) změna grafiky. Ty knihy, který jsem si přidal v předchozí verzi (a neměl jsem udělanou obálku), se mi zobrazujou nečitelně malinký. Ovšem knížky, který jsem si přidal až po updatu se mi zobrazujou normálně čitelně veliký. Jediný řešení bude obnovit knihovnu - všechno smazat a znova přidat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
reset007
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: ned 22. srp 2010 14:56:02

Re: iReader

Příspěvek od reset007 »

Dobrý den, stáhl jsem si tuto čtečku ale mám v základu čínské znaky. V nastavení najdu změna fontu ale nevim kde ji v mobilu HTC Desire HD hledat.
Uživatelský avatar
merlin
Androiďák!
Příspěvky: 329
Registrován: pon 27. črc 2009 0:08:12
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Re: iReader

Příspěvek od merlin »

Tech gest je ale velka skoda - to ja vyuzivam. Takze jsem to vyresil tak, ze jsem se vratil k 1.0.9.5, napsal autorovi a pockam, az bude nejaky update. Protoze zmena z 1.0.9.5 na 1.0.9.9 neni upgrade, ale downgrade...

2reset007: to neni zmena fontu, ale zmena Charset - pro cesky knizky nejspise budes mit Windows-1250 nebo ISO-8859-2.
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
Uživatelský avatar
ceprk
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: úte 12. říj 2010 8:22:03
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3

Re: iReader

Příspěvek od ceprk »

Po otevření libovolné knížky zvol menu a charset - v něm si musíš vybrat Central european (windows). Pak bude text čitelný. Zatím jsem ale nepřišel na to, jak jej nastavit pro všechny knížky naráz.

Edit. Koukám, že píšu pomalu...
@telefon    
Naposledy upravil(a) ceprk dne ned 02. led 2011 12:28:09, celkem upraveno 1 x.
Jiayu G3 ROM Android 4.1.2
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: iReader

Příspěvek od ramon.dexter »

Na většinu knížek mi funguje charset "central european (windows)".
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
reset007
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: ned 22. srp 2010 14:56:02

Re: iReader

Příspěvek od reset007 »

všem moc děkuji za rychlou reakci už to funguje akorat to nemumí malé řžčš....
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: iReader

Příspěvek od ramon.dexter »

Umí. Máš to blbě naformátovaný.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
jonathanio
Stálý androiďák
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 29. dub 2010 17:31:20
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 10 Pro
Tablet: iPad Air 2
Bydliště: Praha 4

Re: iReader

Příspěvek od jonathanio »

Anebo zvolil spatne v charset. Zatim se mi vsude diakritika bez problemu zobrazovala.

@telefon
reset007
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: ned 22. srp 2010 14:56:02

Re: iReader

Příspěvek od reset007 »

Už jsem to vyřešil dělalo mi to jen u jedny knížky takže bude chyba tam Všem Díky
Uživatelský avatar
merlin
Androiďák!
Příspěvky: 329
Registrován: pon 27. črc 2009 0:08:12
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Re: iReader

Příspěvek od merlin »

Jen jsem prave objevil zajimavy clanek o iReaderu: http://www.androidmarket.cz/aplikace/mu ... ecka-knih/

Vpodstate se potvrzuje to, co tu resime - ve verzich je ted bordel a autor s tim evidentne neco cachruje...
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: iReader

Příspěvek od Androidě »

ireader je vyborna aplikace ale na marketu jsou dve...jedna ma v popisu cinske znyky,zkusil jsem tu s EN a slape paradne,skvely aplikace maxiamlni moznoti nastaveni snad vseho,efektni obraceni stranek (jen ten prst mi tam schazi :DD ) a dalsi.
Pokud jde o diakrtitiku nemam problem,nastavil jsem u PDB ebooku z http://www.palmknihy.cz Central european a bezchybne jen pokud oteviram dalsi knihu musim to nsatavovat znova....jako by se to ani neulozilo,mozna to tu uz padlo.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Uživatelský avatar
Karloz
Androiďák!
Příspěvky: 360
Registrován: stř 15. zář 2010 7:28:27
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: iReader

Příspěvek od Karloz »

Ono se to ukládá, ale pouze pro tu konkrétní knihu, ne globálně. Každé knize se tedy musí nastavit charset zvlášť.
Jinak mi přijde, že autor po zmatcích s poslední verzí, nechal na marketu pouze tu starší verzi. Aspoň já vidím na marketu pouze ty starší verze.
Pokud chcete nejposlednější, tak stáhnout přímo od něj.
http://code.google.com/p/ireader/downloads/list
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: iReader

Příspěvek od Androidě »

Pouzivam tu 1.0.9.5 a naprosta spokojenost.Dekuji ti za info o tom charsetu,takze kdyz to u knihy nastavim je to napevno v nastaveni programu pro tu knihu nebo se to ulozi primo do PDBcka? Dik az si udelas cas,ahoj ;) ;)
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
cenda
Stálý androiďák
Příspěvky: 220
Registrován: úte 12. led 2010 18:04:28
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X
Rom: CM10 unofficial V30A
Bydliště: Plzeňsko

Re: iReader

Příspěvek od cenda »

Zvolená znaková sada se ukládá v programu. Pokud např. program smažeš a znovu nainstaluješ, budeš si to muset znovu nastavit. Stejně to funguje i s místem, kde jsi skončil čtení, nebo se záložkama. Program nijak nezasahuje do souborů.

Já osobně většinou při ukončování programu dělám automaticky Backup, protože ho občas zapomenu udělat před tím něž dávám novou ROM apod. a nechce se mi pak znovu hledat, kde jsem u které knížky skončil se čtením.
Z3 Compact, zatím STOCK
LG O2X - čas na výměnu; HTC Desire - utopil se; HTC Magic 32A - nenávratně ztracen
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: iReader

Příspěvek od Androidě »

Diky moc ani jsem v te prehrsli nastaveni nenasel ze ma moznost zalohovani,hodi se....casto experimentuji s ROMkami (s temi v kremiku :DD ) a tohle fakt bodne.
Kdyz uz jsem u toho existuje jeste nejaky dalsi podobne kvalitni program a kdyby byly cestina nezlobil bych se....EN tech. vyrazum samo rozumim ale svuj rodny jazyk mam moc rad a ned to vypada lepe ;)
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
libora
Stálý androiďák
Příspěvky: 156
Registrován: sob 17. črc 2010 20:25:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S3 NEO stock
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: stock
Bydliště: Chomutov, Praha, Moldava

Re: iReader

Příspěvek od libora »

Používáte někdo autoscroll? A jak jej máte nastaveno? Na svém starém Palmu jsem měl čtečku, kde jsem autoscroll používal ke své plné spokojenost, ale u iReaderu to nemohu nastavit tak, aby mi to vyhovovalo. Nejlépe, aby se text plynule celý posouval nahoru.
Nokia E71 -> LG GT540 (2.1) & SE Xperia X8 (2.3) -> HTC EVO 3D -> Samsung S3 NEO (+ Nexus 7 II)
Uživatelský avatar
Karloz
Androiďák!
Příspěvky: 360
Registrován: stř 15. zář 2010 7:28:27
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: iReader

Příspěvek od Karloz »

Pokud používáte tuhle oblíbenou čtečku jako já, nedoporučuji update na poslední verzi 1.1.0.2, která přinesla pár novinek, třeba zvětšení velikosti z 2 MB na 6 MB a hlavně :!: oprávnění k odesílání sms :!:
Nechápu proč bych měl čtečce toto dávat. Takže je na vás, jestli budete aktualizovat, já zůstávám u osvědčené verze 1.0.9.9. Jinak na stránkách autora není o této verzi ani zmínka. Jako poslední tam má uvedenou právě tu 1.0.9.9.
Thelv
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: ned 17. dub 2011 8:32:45
Typ mobilu / ROM: Honor V10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: iReader

Příspěvek od Thelv »

Zdravím chtěl bych požádat o radu, stáhnul jsem si ireader a funguje bez problémů, ale většinu knížek mám v doc nebo PDF, a když to nějakou internetovou stránkou převedu na pdb tak se mi nesprávně zobrazuje diakritika i přesto že nastavuji centraleuropean windows, může mi někdo poradit převodník který by to nedělal? Děkuji
Lenovo P780 GravityMod2 SLX
Optimus P500, cm-9.2.ALPHA-GenetICS-PLUS-p500
Uživatelský avatar
Vagabond
Androiďák!
Příspěvky: 533
Registrován: stř 27. říj 2010 17:42:50
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5z

Re: iReader

Příspěvek od Vagabond »

Thelv píše:Zdravím chtěl bych požádat o radu, stáhnul jsem si ireader a funguje bez problémů, ale většinu knížek mám v doc nebo PDF, a když to nějakou internetovou stránkou převedu na pdb tak se mi nesprávně zobrazuje diakritika i přesto že nastavuji centraleuropean windows, může mi někdo poradit převodník který by to nedělal? Děkuji
zkousel jsi Calibre? je to spravce a konvertor eKnih
http://calibre-ebook.com/
ASUS Zenfone 5z
Uživatelský avatar
mpmajo
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 08. črc 2010 12:35:14
Typ mobilu / ROM: HTC Desire LeeDroid HD 3.3.3-R5 S-Off

Re: iReader

Příspěvek od mpmajo »

Skúšal si aj zmeniť kódovanie priamo v programe iReader? Pri otvorenej knižke menu > více > charset a zvoliť správny typ kódovania. Pri ďalšom otvorení knižky si už program pamätá nastavenie.
Uživatelský avatar
Vagabond
Androiďák!
Příspěvky: 533
Registrován: stř 27. říj 2010 17:42:50
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5z

Re: iReader

Příspěvek od Vagabond »

mpmajo píše:Skúšal si aj zmeniť kódovanie priamo v programe iReader? Pri otvorenej knižke menu > více > charset a zvoliť správny typ kódovania. Pri ďalšom otvorení knižky si už program pamätá nastavenie.
pokud ma text spatne prevedeny tak mu zadne nastavovani nepomuze, taky zalezi na pouzitem FONTU, nektere proste diakritiku nezvladnou, nebo jen castecne, nema cenu prevadet online na netu ale stahnout do pC nejaky konvertor.
ASUS Zenfone 5z
Odpovědět

Zpět na „Čtečky, prohlížeče a přehrávače“