Android OSAndroid Samsung galaxy S

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
miroslavpriesol
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 08. říj 2010 16:07:27

Android Samsung galaxy S

Příspěvek od miroslavpriesol »

Ahoj včera jsem si koupil u Vodafone SGS a je tam Android 2.1. update 1 tady jsem se dočetl že už je nějaká nová verze lepší (myslím androidu) bohužel nevím co a jak nainstalovat abych měl tu lepší. Nemám v telefonu zatím nic (kontakty atd) tak bych to chtěl updatovat než tam budu mít kontakty atd aby se mi to nevymazalo ale nevím jestli musím něco instalovat do počítače nebo jestli to jde přes Wifi prostě bych potřeboval návod ale nějak to tu nechápu jak to udělat. Můžete mi prosím poradit kdo má zkušenost. Díky moc
Sconcau Black
Voodoo 5.4.1
Modem DXJPB
Theme Sconcau Extreme
Uživatelský avatar
max270
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 04. čer 2010 9:25:56
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Bydliště: maticka stovezata

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od max270 »

Z internetu si stahni aplikaci KIES, nainstaluj, spust. Pripoj telefon pomoci USB kabelu, pockej az se nainstaluji ovladace. Aplikace KIES by ti mela napsat, ze je k dispozici novy software. Pokud nenapise da se skontrolovat rucne. Osobne KIES nepouzivam, ale postup by mel byt tento.

@telefon
miroslavpriesol
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 08. říj 2010 16:07:27

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od miroslavpriesol »

Tak jsem si stáhl KIES a ovladače, bohužel mi ten KIES píše připojování telefonu a nic se neděje??Jak si to mohu zkontrolovat ručně prosím??
Sconcau Black
Voodoo 5.4.1
Modem DXJPB
Theme Sconcau Extreme
hrobocop
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. říj 2010 20:47:39
Typ mobilu / ROM: Samsung i9000 Galaxy S

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od hrobocop »

Právě jsi vstoupil do klubu uživatelů KIES. Bohužel, aplikace je naprosto debilní, málokomu se podaří telefon připojit - pročti si další fóra. Takže pokud chceš Froyo, najdi si nejbližší servis, tam ti ho nainstalují.
miroslavpriesol
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 08. říj 2010 16:07:27

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od miroslavpriesol »

Tak to jsem docela rád (ironie) nejsem na to moc stavěný. Jiná možnost doopravdy není??Co to flashnout mám vod.cz
Sconcau Black
Voodoo 5.4.1
Modem DXJPB
Theme Sconcau Extreme
Uživatelský avatar
max270
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 04. čer 2010 9:25:56
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Bydliště: maticka stovezata

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od max270 »

Neofiko ROM samozrejme muzes dat, ale potom ti nemusi uznat zaruku (navody jsou tady na foru, pripadne XDA). Pro pripojeni KIES (momentalne KIES 2) je dobre mit origo kabel a pokud mas jiny Launcher nez TouchWIZ, tak ho vypni a pripojuj se pres TouchWIZ. V telefonu, v nastaveni si najdi rezim USB a dej tam pripojovat v rezimu KIES (budes muset pohledat, uz nevim presne kde to v 2.1 je). A pak zkousej, urcite se po X pokusech pripojeni povede. Osobne uz KIES nepouzivam, takze nejak podrobneji te nenavedu.
acerx
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 23. zář 2010 7:39:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S ROOT Juwe 5.3

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od acerx »

2 miroslavpriestol:
bez urážky, ale pokud jsi nováček a neumíš rozchodit KIES, tak do flashování radši opravdu nechoď :) - přáteská rada.
jinak pro kies zajdi do http://androidforum.cz/galaxy-s-f66.html a hledej, co přesně ti to píše (jak se telefon chová)-
miroslavpriesol
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 08. říj 2010 16:07:27

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od miroslavpriesol »

No na pevném počítači jsem to doopravdy nerozchodil, ale nevzdal jsem to a hned jsem si kies stáhl do notebooku a šlo to hned na poprvé, tak od včerejška mám froyo :-) je to sice dobrý, mám trochu problém se signálem ale to není určitě kvůli tomu. Myšlenku na rom mám jelikož spoustu aplikací tam nechci a možná by telefon byl i svižnější, ale bohužel jsem to tady pročítal a v některých věcech vůbec nevím co dělat nebo co to je a návod pro (blba) :-) tu není. Co je v té rom výhodou a je to rychlejší a celkově lepší??Díky

Ještě jedna otázka teď jsem se dočetl na internetu že je android 2.2. + a 2.3. to je co??To už mají všichni nebo je to novinka trochu v tom plavu (opět).
Sconcau Black
Voodoo 5.4.1
Modem DXJPB
Theme Sconcau Extreme
Uživatelský avatar
max270
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 04. čer 2010 9:25:56
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Bydliště: maticka stovezata

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od max270 »

Na neofiko ROM bych pockal, az si telefon osahas a zorientujes se v nem. Mezi tim procitej fora at si udelas obrazek co a jak. 2.3 je nova verze Androida, na tu si na SGS jeste chvilku pockame. Jestli se oficialne vubec dockame. :)

@telefon
miroslavpriesol
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 08. říj 2010 16:07:27

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od miroslavpriesol »

max270: Tak to tu zase projíždím a pomalu bych se chtěl do toho pustit: Chtěl bych Tě poprosit jestli bys mi nemohl napsat takový malý seznam čím začít: Potřebuji z prvu asi udělat ROOT a trojhmat abych mohl dál vybrat ROM jestli jsem to dobře pochopil: Myslíš že bys mi mohl vypsat posty kde najdu návod na ten root a trojhmat atd??Jen když budeš mít čas a náladu. Nejsem líný si to najít (hledal jsem dost) bohužel těch informací je tolik že se v tom ztrácím). :-) Díkes
Sconcau Black
Voodoo 5.4.1
Modem DXJPB
Theme Sconcau Extreme
Uživatelský avatar
max270
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 04. čer 2010 9:25:56
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Bydliště: maticka stovezata

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od max270 »

- Takze nejdulezitejsi je zprovoznit (pokud ti nefunguje) trojhmat, tzn recovery a download rezim. Pokud ti nefunguje, tak si navod budes muset najit, ja to resit nemusel.
- Pokud mas brandovany tlf tak asi budes muset brand zrusit, timto si nejsem jisty, mam nebrand, takze to jestli je to potreba nevim, ale dle me tim nic nezkazis
- Pak si stahni ODIN a nejaky overeny firmware, je dobry to mit, kdyby se pri instalaci ROMky neco podelalo - http://androidforum.cz/pimp-your-samsun ... t5765.html
- Nakonec nejakou ROMku, ja pouzivam Darkyho. Pokud se pro ni tozhodnes stahni si starsi verzi 8.0 wipe. 8.1 je problemova. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091
- Na teto strance najdes (na konci prvniho postu) i odkaz na stazeni ClockworkMod Recovery (je to update.zip)
- Pokud mas vse stazene, nahraj ClockworkMod Recovery a ROMku do rootu interni SD.
- Vypni mobil, trojhmatem bootni do Recovery, a spust update from zip.file (mozna budes muset vicekrat), tim nainstalujes CWM
- Pak uz je to jednoduche, vyberes moznost install zip from sdcard - choose zip from sdcard - tvoje nahrana ROMka (vybiras hlasitosti, potvrzujes power)
- Darkyho ROMka za tebe udelat root a nainstaluje Superuser
- Hotovo

Nez se do toho pustis, stahni si z Marketu Root explorer a zazalohuj si slozku efs.
Doporucuji procist navod od Darkyho, ma celkem slusne vsechno popsany, plus ten navod tady na android foru.

Snad jsem na nic nezapomel, jeste chvilku pockej nez se do toho pustis. Kdyby neco, tak me nekdo zkusenejsi urcite doplni.
miroslavpriesol
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 08. říj 2010 16:07:27

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od miroslavpriesol »

max270 píše:- Takze nejdulezitejsi je zprovoznit (pokud ti nefunguje) trojhmat, tzn recovery a download rezim. Pokud ti nefunguje, tak si navod budes muset najit, ja to resit nemusel.
- Pokud mas brandovany tlf tak asi budes muset brand zrusit, timto si nejsem jisty, mam nebrand, takze to jestli je to potreba nevim, ale dle me tim nic nezkazis
- Pak si stahni ODIN a nejaky overeny firmware, je dobry to mit, kdyby se pri instalaci ROMky neco podelalo - http://androidforum.cz/pimp-your-samsun ... t5765.html
- Nakonec nejakou ROMku, ja pouzivam Darkyho. Pokud se pro ni tozhodnes stahni si starsi verzi 8.0 wipe. 8.1 je problemova. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091
- Na teto strance najdes (na konci prvniho postu) i odkaz na stazeni ClockworkMod Recovery (je to update.zip)
- Pokud mas vse stazene, nahraj ClockworkMod Recovery a ROMku do rootu interni SD.
- Vypni mobil, trojhmatem bootni do Recovery, a spust update from zip.file (mozna budes muset vicekrat), tim nainstalujes CWM
- Pak uz je to jednoduche, vyberes moznost install zip from sdcard - choose zip from sdcard - tvoje nahrana ROMka (vybiras hlasitosti, potvrzujes power)
- Darkyho ROMka za tebe udelat root a nainstaluje Superuser
- Hotovo

Nez se do toho pustis, stahni si z Marketu Root explorer a zazalohuj si slozku efs.
Doporucuji procist navod od Darkyho, ma celkem slusne vsechno popsany, plus ten navod tady na android foru.

Snad jsem na nic nezapomel, jeste chvilku pockej nez se do toho pustis. Kdyby neco, tak me nekdo zkusenejsi urcite doplni.
Díky za ochotu
Sconcau Black
Voodoo 5.4.1
Modem DXJPB
Theme Sconcau Extreme
miroslavpriesol
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 08. říj 2010 16:07:27

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od miroslavpriesol »

Prosím o postup" Jsem úplná lama: Mám SGS brandovaný od Vodafone. Aktualizoval jsem na 2.2. Froyo přes KIES a chtěl bych ho flashnout a zbavit se některých aplikací od Samsungu. Pročítám forum a prostě těch názvů tady je moc. Najde se nikdo kdo by dal postup od začátku (čím začít) do konce???Co všechno se musí tedy provést: Jak se zbavit brandu atd. Stačí jen třeba: bod 1 a odkaz nebo postup a tak dál. Prosím. Děkuji
Sconcau Black
Voodoo 5.4.1
Modem DXJPB
Theme Sconcau Extreme
miroslavpriesol
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 08. říj 2010 16:07:27

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od miroslavpriesol »

Včera jsem pilně četl a učil se, myslíte že by se nikdo mohl podívat na můj sestavený návod a napsat jestli to je dobře nebo ne, abych se do toho mohl pustit. Děkuji všem.


Koukal jsem nato do noci: Vytvořil jsem si postu o kterým si myslím že by měl fungovat. Myslíš že by jsi se nato mohl podívat moc prosím: Vypíši body:
(mám brandovaný telefon, systém 2.2 Froyo, aktualizovaný přes KIES)

1. Vše zazálohuji
2. Připravím trojhmat (bohužel jsem na foru nenašel postup)
3. Připravím telefon na RECOOVERY
4. Připravím programy pro flashování a najdu vhodnou custom rom
5. Po flashování nahraji custom rom
Telefon by měl být už flashnutý a mír rom, chtěl bych si tam nainstalovat Darky's Rom v8.0 WIPE,jestli jsem to pochopil tak by to mělo už jít. Nemusel bych tím pádem dělat LAG FIX, ale u toho si nejsem trochu jistý. Jestli jsem to pochopil špatně tak mi to prosím napište a já se budu teorii učit dál. Moc děkuji
Sconcau Black
Voodoo 5.4.1
Modem DXJPB
Theme Sconcau Extreme
Uživatelský avatar
max270
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 04. čer 2010 9:25:56
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Bydliště: maticka stovezata

Re: Android Samsung galaxy S

Příspěvek od max270 »

Pro trojhmat: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=785201

Pro dalsi doporucuji: http://www.youtube.com/watch?annotation ... feature=iv
Pod videem se daji rozkliknou odkazy na firmware od Richthofena.

Moje prvni neoficialni rom byla podle tohoto videa. :)

Poustet Lagfix u techto ROM je dle meho zbytecne.
Odpovědět

Zpět na „Android OS“