ProduktivitaCall Meter 3G/NG

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Pnaky »

Stáhnul jsem si dnes RC verzi Call Meteru 3G - oproti NG solidně narostla avšak dá se nastavit spousty zajímavých věcí.

Nepřišel jsem však jak ale nastavit následující situaci: mám paušál ve kterém mám 300 volných minut kamkoliv, tarifikaci 60/30 s tím, že když limit volných minut vyčerpám tak platím 4Kč/minutu. To je všechno OK. U starého NG mi to tak fungovalo. Od dnešního dne mám nové zůčtovací období tudíž jsou čítače vynulovány. Provedl jsem ale 2 hovory trvající pod minutu. Aplikace správně zaevidovala 2 hovory s dobou 2 minut ale rovnou mi napočítala i 8Kč což nechápu proč. Kontaktoval bych autora ale ten nemá žádné fórum jako poradnu a do bugtrackeru se mi to nechce psát, jelikož si myslím, že se jedná o mou chybu...

Nesetkal jste se s tím někdo?
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Pnaky »

Takže na chybu jsem přišel - je totiž nutné při nastavování účtovacícho období nemít "infinity" ale "one month". Dále se mi podařilo zjistit, že 3G verze dokáže pracovat i s cenou paušálu což ve velká výhoda pro ty z nás, kteří hlídáme volací náklady.
callmeter3g.png
callmeter3g.png (52.9 KiB) Zobrazeno 23504 x
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
zippy.d
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: stř 29. pro 2010 18:25:17
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid E380
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od zippy.d »

Zdravím, možná jsem trochu lama, ale potřeboval bych vědět jak správně nastavit Call Meter 3G (neumím ani slovo anglicky :oops: ). Nebo jak vyloučit čísla z NG. Jaksi mi to účtuje volání i na čísla 156.... A to je mám v seznamu vyloučených čísel. Díky za rady. :help:
Freeride
Stálý androiďák
Příspěvky: 206
Registrován: pát 16. črc 2010 12:59:11

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Freeride »

Myslím, že v aplikácii sa dá nastaviť aj český jazyk...

Preferences -> Appearance -> Custom language -> Czech
davkiller
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: ned 19. pro 2010 17:58:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 9
Tablet: Samsung Tab 2 LTE

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od davkiller »

Mam takovy dotaz ohledne nastaveni ceny za hovory.Nevite, da se nejak nastavit a zohlednit to,ze clovek ma rozdilne ceny hovoru na T a na VF + (O2)?
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Pnaky »

davkiller píše:Mam takovy dotaz ohledne nastaveni ceny za hovory.Nevite, da se nejak nastavit a zohlednit to,ze clovek ma rozdilne ceny hovoru na T a na VF + (O2)?
S tímhle jsem se také potýkal a vzhledem k přenostitelnosti čísel je to vážně problém. Můžeš si udělat pravidla pro jednotlivé operátor, přidat čísla do skupin a ty pak spravovat pomocí Included/Excluded.
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
davkiller
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: ned 19. pro 2010 17:58:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 9
Tablet: Samsung Tab 2 LTE

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od davkiller »

No prave ze nad tim stale premyslim a nevim si nejak extra rady.Ja mam na nektere cisla volani zdarma, pak na T je nejaka castka a na VF a O2 je zase jina castka.No a nevim jak z celeho seznamu urcim,co je jaky operator.....(nemyslim ted prechod).
Jedine co me napadlo je, ze to delat pres ty 2 pausaly a do 1 z nich dat vyloucit cislo a do druheho zapocitavat....nejak tak.Ale asi to bude pakarna na hrani si s kontaktama v mobilu.
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Pnaky »

To bude velká pakárna, tomu věř - já jsem se snažil dokonce vyhledat nějaký seznam čísel nebo něco podobného, co by ti řeklo jestli to číslo u operátora je nebo není. Nenašel jsem žádný takový mechanismus...

Je ale jasné, že operátoři takovou databázi mají a pracují s ní - pokud by jsi ji získal, byla to potom pohoda si s těma číslama pohrát.
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
davkiller
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: ned 19. pro 2010 17:58:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 9
Tablet: Samsung Tab 2 LTE

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od davkiller »

No ja sem s tim uz taky zacal a taky se mi nepodarilo nic kloudneho a ulehcujiciho najit. Jak zjistit prevedena cisla?No me zatim napada asi jenom pres sms branu, popr.zavolani a hlas te upozorni na jinou sit.
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Pnaky »

Tohle já jsem ověřoval přes stránky operátorů - mají tam validátor čísla a ten ti řekne, zda-li číslo je u něj nebo bylo převedeno.
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
lieti
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: sob 20. lis 2010 15:11:12
Typ mobilu / ROM: XRN3SE

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od lieti »

Nuž ja som sa s tými prenesenými číslami zmieril, ale teoreticky by to snáď šlo cez tasker ošetriť.
Ale táto aplikácie je pre mňa ťažký oriešok.
Napríklad pri volaní na 02 mám hovory po tretej minúte zadarmo,
a)absolútne netuším ako nastaviť (asi v pravidlách?) to že po tretej minúte je to zadarmo a to je hlavný problém.
b)Je mi jasné že v tých pravidlách musím nastaviť "included" špeciálne pre prefixy 02 a tých pár prenesených čísel ktoré často volám a viem že sú O2,ale zároveň musím dané čisla vzlúčiť s klasického paušálu?

No zišiel by sa veru nejaký odborník, alebo tutoríal na túto aplikáciu. Potenciál ma obrovský, ale ani na stránke autora nie je príliš jasný postup
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Pnaky »

Já jsem se o Call Meter hodně zajímal, dokonce jsem komunikoval i s autorem aby mi pár věcí vysvětlil. To s těmi čísli je na h*vno.

Musel by jsi mít skupinu O2 (included) kde budou všechny předvolby toho operátora plus všechny čísla z jiných linek a potom skupinu O2 (excluded) kterými je vyjmeš - to budou přeběhlíci.

Nejsem si úplně jistý, jestli mám prostor sepisovat nějaký manuál ale rozhodně by se tu mohli objevovat různé rady a typy jak co nastavit. Já jsem takhle bojoval s nastavením 300 volných minut + volné volání do O2 o víkendech a každý všední den mezi 19-7hod. No hrozně jsem se u toho navztekal... ;)
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
lieti
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: sob 20. lis 2010 15:11:12
Typ mobilu / ROM: XRN3SE

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od lieti »

hmm super, vďaka za potvrdenie s tým included a exclude.
Už by som fakt potreboval poriešiť to "po tretej minúte zadarmo"
netuším či cesta je cez nastavenie spôsobu tarifikácie (teda predpokladám že 60/60 znamená sekundovú tarifikáciu) alebo cez nastavenie limitu na jeden hovor (čo som tam veru nenašiel). Nuž škoda že to ovládanie je celkom hardcore
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Pnaky »

Pokud ti jde o první 3 minuty hovoru zdarma tak je tam možnost nastavit v paušálu "Neúčtovat první sekundy" - tam dej 180s a mělo by to fungovat pro tyhle čísla.
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
lieti
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: sob 20. lis 2010 15:11:12
Typ mobilu / ROM: XRN3SE

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od lieti »

No tu je to skôr naopak,
zadarmo je to až po tretej minúte hovoru a to neviem ošetriť.
tomuzik
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 19. úno 2011 19:31:52

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od tomuzik »

zdravím,chtěl bych požádat o pomoc,potřeboval bych nějakej podrobnej návod na nastavení tohoto prográmku,pokud možno v češtině,pomůžete někdo?(nějakej odkaz nebo zaslat na email: tomuzik@seznam.cz)
díky moc za pomoc
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Pnaky »

Podrobný návod asi dost dobře nikdo nedá jeslikož CallMeter má tolik specifikcých nastavení, že každý z nás to má v podstatě unikátně. Spíše zkus napsat dotaz co a jak by jsi chtěl nastavit a někdo z nás jistě poradí a pomůže...
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
hajtrak
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 27. srp 2010 19:45:33
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 5
Tablet: iPad Mini
Bydliště: Zvolen

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od hajtrak »

Malsom nejaku inu verziu tejto app cestina tam nebola poriadna ale malo to widget a tato ng widget nema strasne by som chcel nieco take prehladnejsie po cesky aby som si to vedel nastavit a aby tam bol widget :(
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od Pnaky »

Verze 3G widgety má a poměrně přehledné (já je ale nevyužívám). Co se týče češtiny tak s tou je u aplikace problém - momentálně teď translate nedělá nikdo a proto jsou v aplikaci místa, která jsou i po nastavení češtiny anglicky.
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
hajtrak
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 27. srp 2010 19:45:33
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 5
Tablet: iPad Mini
Bydliště: Zvolen

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od hajtrak »

ved to ze u 3g su widgety ale neviem si zase nastavit tu app ako NG :( , ze kolko ma co stoji aby som mal vo widgete cenu minuty a to je asi vsetko , no musim sa naucit lepsie anglictinu a ja skor vyuzivam tie widgety ako app lebo sa mi nechce klikat a vsetko mam na plochach :D
B3!CrAZy
Androiďák!
Příspěvky: 497
Registrován: stř 08. zář 2010 12:56:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2SC 32gb
Rom: MIUI CZ

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od B3!CrAZy »

nedavno jsem presel z programu DroidStats, teda spis tak nejak pomalu prechazim a potreboval bych poradit jak callmeter nastavit.
mam pausal 30min do vsech siti zdarma, pak dalsi minuta za 1.70. 50 sms do vsech siti zdarma a pak za 1.70. pak mam par cisel, na ktere je volani zcela zdarma, ale minuty se odcitaji z tech 30 volnych (kdyz na zacatku mesice volam na to "zdarma" cislo tak sice neplatim ale prichazim o minuty). k tomu internet s FUP 200Mb. pouzivam Oskarka na odesilani sms a droidstats mi je zapocitaval do obycejnych odeslanych takze to bylo uplne naprd...potreboval bych teda poradit jak to cele nastavit aby to slapalo jak ma..diky
B3!CrAZy
Androiďák!
Příspěvky: 497
Registrován: stř 08. zář 2010 12:56:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2SC 32gb
Rom: MIUI CZ

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od B3!CrAZy »

nikoho nenapada jak na to?
PavelRat
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18. lis 2010 12:18:07

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od PavelRat »

Poradí mi někdo, jak nastavit Call Meter, aby připočetl, nebo aspoň sledoval, neprovolané volné minuty z minulého měsíce?
kobop
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: pon 21. úno 2011 22:09:30
Typ mobilu / ROM: LG P500

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od kobop »

Obávám se, že zautomatizovat toto nepůjde. Resp. mě nenapadá jak tohoto v této aplikaci dosáhnout. Jedině v novém období přejít na poslední minutu v období předcházejícím a zbývající minuty ručně připočíst k příslušnému tarifu. Což bude každý měsíc dost otravné. Mě se naštěstí volné minuty nepřipočítávají, proto sem to nemusel řešit.
LG P500, v20c, root, CR
mischel
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 25. dub 2011 15:46:05
Typ mobilu / ROM: LG optimus Black

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od mischel »

B3!CrAZy :
urcite sa da nastavit limit 30 min vsetky siete a ostatne za ceny aku mas (vzdy musis nastavit nasjkor tzv. pausal - a potom k nemu prislusne pravidlo)
1. nastav pausal + vytvor k nemu pravidlo: 30 min vsetky siete
2. tak isto urobis s 30 volnymi minutami (najprv pausal potom pravidlo)
3. a tak isto s konkretnymi cislami (tymi troma ci kolko mas) - najskor pausal - potom pravidlo
ku kazdej skupine prirad cisla (musis si vytvorit skupiny cisel - aby vedel rozlisovat volania - najlepsie podla predvolieb)
k skupine 3 priradis konkretne 3 cisla
skupinu 2. a 3 das ako spojeny pausal
inet 200MB - nevidim problem
sms (odoslane z netu) - nemam skusenost
ber to ako nezavazny navod - nwm ci to bude takto presne gungovat - v kazdom pripade - ak sa s tym pohras dojdes na to.
mne to funguje 100% aj s porovnanim s meracmi operatora cez net - takze super !
Uživatelský avatar
iiic
Stálý androiďák
Příspěvky: 228
Registrován: pon 27. pro 2010 10:15:58
Typ mobilu / ROM: LG G6
Twitter: iiic
Tablet: tf201 - Asus Eee Pad Transformer Prime
Rom: CyanogenMod
Bydliště: City 17
Kontaktovat uživatele:

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od iiic »

Na tenhle program jsem narazil náhodou přes jeho zdrojový kód: http://code.google.com/p/callmeter/ který je opravdu precizní.
Ale teda to UX to je masakr... tolik nastavení v tom aby se prase vyznalo XD
Jinak pokud chcete v programu hlasit nějaký bug nebo návrh na změnu vylepšení tak založte issue zde: http://code.google.com/p/callmeter/issues/list ... je jich tam hodně, ale autor (autoři) na ně reagují a řeší je.
Zdroják je i na githubu, ale tam není možnost zakládat issues

Jinak nastavení pro program se dají vyexportovat, pro použití ostatních... nějaké (pravidla) jsou zde: http://www.4.ub0r.de/android/callmeter/rulesets/ ale Českého tam není bohužel nic.

Nechcete někdo komu to funguje něco takového udělat pro ostatní?
paci
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. črc 2011 17:44:26
Typ mobilu / ROM: S2

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od paci »

Zdravim, uz sem se s nastavenim popral a snad uspesne...jen me jeste jedna vec zlobi a to pocitani sms zprav...poslu jednu delsi zpravu cca 140 - 150 znaku a Call Meter je pocita treba jako tri v lepsim pripade dve. nevite nekdo prosim cim by to mohlo byt? Diakritikou...da se tam treba nekde nastavit pocet znaku?
Uživatelský avatar
filo71
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28. zář 2009 20:19:14
Typ mobilu / ROM: Sony Z3 Compact

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od filo71 »

Pouzivam Viber na volanie cez net a CM mi pripocitava nie len data ale aj prevolane minuty.Neviete poradit ci sa to da niekde nastavit aby pripocitaval len data?Dakujem
B3!CrAZy
Androiďák!
Příspěvky: 497
Registrován: stř 08. zář 2010 12:56:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2SC 32gb
Rom: MIUI CZ

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od B3!CrAZy »

mischel:
hral jsem sa s tim neskutecne dlouho, ale fakt se mi to nepovedlo rozchodit tak, jak bych potreboval...skoda
m.a.x.i.m.u.s
Androiďák!
Příspěvky: 292
Registrován: pon 18. říj 2010 14:17:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9+

Re: Call Meter 3G/NG

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s »

paci: Pokud píšeš s diakritikou, tak opravdu posíláš více zpráv...
Desire -> Sensation -> Galaxy SIII -> Galaxy S4 -> G3 16GB -> G4 Leather -> Galaxy S7 Edge -> Galaxy S8 -> Galaxy S9+
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“