PokecTelefon ako terminal?

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
lieti
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: sob 20. lis 2010 15:11:12
Typ mobilu / ROM: XRN3SE

Telefon ako terminal?

Příspěvek od lieti »

Zdravim, zo zdravotnych dovodov nemozem najblizsich par mesiacov nic tazke prevlacat na chrbte. Co je pre mna ako cloveka co funguje medzi 3 miestami celkom problem. A moj 17" notebook s adapterom teda nevazi najmenej.

Zacinam uvazovat nad tym ako to poriesit. S povahy mojej prace totizto potrebujem obcas mat k dispozicii slusny vykon (co spominany notebook ako tak ma) zvysok casu mi staci vykon ala "pisaci stroj" (net, muzika, editacia dokumentov a obrazkov obcas film). Moje uvahy sa poberaju smerom ze vykonny stroj mat na jednom mieste a v pripade potreby jeho kapacit (GIS a CAD) sa k nemu pripajat na dialku.
Rozhodujem sa ze cim sa pripajat, netbook, tablet , smartphone ???
Ide o to ze cena tychto zariadeni vzhladom na vykon mi pripada zatial premrstena (hlavne tablety) a mobilom by som mal aspon 2 v 1.

Otazka je ci existuje zo sucasnych, alebo v najblizsie dobe pripravovanych mobilov telefon na ktory by som mohol pripoji velky monitor, klavesnicu a mys(ak to vobec ide). A vedel by som sa cez sluzby ako logmein, teamviewer a pod. pripojit na vzdialeny pocitac a plnohodnotne pracovat na nom (predpokladam kvalitne pripojenie).

Ono vlastne otazok je viac.
a) ktory telefon ?
b) ako pripojit periferie (vratane mysi)
c) ktory zo sw na vzdialenu pracu je najpouzitelnejsi

Alebo vlastne ci take nieco v pouzitelnej verzii vobec uz existuje, alebo predbieham dobu ? Videl som koncept motoroly (?) s dokovacou stanicou, ale ta je vraj drahsia ako telefon :-) Ja predpokladam ze by som musel dokupit na kazde miesto kde fungujem dane periferie, takze hladam cenovo prijatelne riesenie.
Vdaka vopred za rady a nazory ;-)
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon ako terminal?

Příspěvek od Kanek »

Motorola Milestone 1 i 2 má HW klávesnici, sice jen 3.7'' displej, ale zato podporuje USB Host, akorát si budeš muset přiobjednat kabel pro redukci na USB host, ale ten seženeš lehko ;)
I když nevím zda ti toto pomůže, možná by ten tablet byl lepší
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Telefon ako terminal?

Příspěvek od ramon.dexter »

Pokud budeš chtít dělat CAD a GIS, na telefon radši zapomeň. Spíš tablet. Bohužel android moc podobný aplikace nepodporuje. Tak bych ti spíš poradil MacBook, MacBook Pro nebo MacBook Air. Jsou výkonný a lehký, na přenášení ideální.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
lieti
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: sob 20. lis 2010 15:11:12
Typ mobilu / ROM: XRN3SE

Re: Telefon ako terminal?

Příspěvek od lieti »

Ahoj,
no ja na tom telefone moc hw klavesnicu ani velky display nepotrebujem . Moja (naivna) predstava je ze ten telefon, ked budem potrebovat plnohodnotne pracovat (pisat clanky napr.) by som mal len ako "krabicku" co by "zivila" normalnu klavesnicu, mys a monitor (a pripajala by sa mi na vzdialeny stroj).

Tablety som zvazoval, ale zatial pomer "vykon/cena/uzitkova hodnota" je stale dost slaby. Za tu cenu fakt radsej mobil,ktory mozem pouzivat aj ako mobil.
Ono totiz aj k tabletu by som musel tak ci tak dokupovat plnohodnotne periferie ak si nechcem chrbticu este viac odrovnat.

Ten CAD a GIS by som robil na vzdialenom vykonnom stroji, ten telefon by bol pre tento pripad fakt len "terminal"
Naposledy upravil(a) ramon.dexter dne sob 05. bře 2011 16:53:34, celkem upraveno 1 x.
Důvod: proč myslíš, že je v příspěvku tlačítko "upravit"?
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Telefon ako terminal?

Příspěvek od ramon.dexter »

Lieti: tak to bohužel zatím žádnej telefon neumí. Ale počkej si ještě chvíli (tak do léta) a sunnysoft začne prodávat Motorolu Atrix. Ta bude mít funkci připojení na dock, kterýmu připojíš následně monitor a klávesnici a k práci budeš mít nějakou distribuci linuxu. Nebo k tomu bude dock ve formě laptopu, tady to bude jenom klávesnice, displej a baterie, výpočetní výkon obstará připojenej telefon. Bohužel u nás se jště neprodává, ale v zahraničí už se sehnat dá. Stojí kolem 600 dollarů a ten laptop dock stojí kolem 200 dollarů.

http://mobil.idnes.cz/promena-mobilu-na ... torola_ham

http://www.engadget.com/motorola/atrix-4g-review/
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
lieti
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: sob 20. lis 2010 15:11:12
Typ mobilu / ROM: XRN3SE

Re: Telefon ako terminal?

Příspěvek od lieti »

Vdaka :)
Ano ta motorola ma inspirovala ciastocne k tomuto rieseniu, dokonca mam v hlave koncept "matriosky" (2 dvojadrovy telefon pripojis k 2 jadrovemu docku a ten k 4 jadrovemu desktopu a pre pripad potreby "brute force" mas 8 jadrovy stroj (ale to len tak OT).

Ono ten dock je fayn riesenie, ale uz davnejsie som zistil ze ked si nechces odrovnat chrbticu tak aj na dlhsi u pracu s notebookom potrebujes mat monitor v spravnej vyske a aj ergo klavesnicu a mys (tak to mam v kancly, nakoniec ma odrovnal teren).

Preto zhanam telefon co by utiahol tieto periferie a zaroven aj monitor s velkym rozlisenim, aby som skrz ten telefon a "remote desktop" mohol vlastne robit na regulernom pc s vyuzitim jeho vykonu.

Ale tiez mam podozrenie ze taky telefon neexistuje, teda podla mna na to az taky vykon telefonu netreba (teda jedine na utiahnutie monitora) a bohate by na to stacili tefony ako LG optimus 2X, mozno aj Galaxy S, len asi nie su na takyto styl prace prisposobene (teda hlavne podpora periferii a hlavne si neviem predstavit ako by android vedel "stravit" mys :-) )

Ono obavam sa ze aj s tabletmi by to bol podobny problem. A hlavne ked si predstavim vykon Xoom, alebo iPad 2 a ich cenu, tak za tu cenu radsej na pracu netbook kde je aspon ten "prekliaty" windows, ktory je na pracu zatial stale pre mna lepsi.
Ale fakt by som to najradsej riesil telefonom ako terminalom.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Telefon ako terminal?

Příspěvek od ramon.dexter »

Ten Atrix ale nemusíš provozovat jenom s laptop dockem, ale i normálním dockem, s klávesnicí, myší a monitorem.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
lieti
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: sob 20. lis 2010 15:11:12
Typ mobilu / ROM: XRN3SE

Re: Telefon ako terminal?

Příspěvek od lieti »

hmm, tak to mi nedoslo, ked prenikli prve spravy o nom, videl som len ukazku s "laptop dockom". Povedal som si ze fayn, zaujimave a spravna cesta, ale z vyssie uvedenych ergonomickych dovodov som sa tomu dalej nevenoval.

Kazdopadne zrada je ta cena (ale co mozem cakat od novej technologie) a hlavne cas vydania, ja to totiz potrebujem riesit co najskor :-(
Odpovědět

Zpět na „Pokec“