Aréna telefonůLG Optimus 2x vs. Nexus S

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Uživatelský avatar
tombik
Androiďák!
Příspěvky: 512
Registrován: čtv 10. úno 2011 22:11:07
Typ mobilu / ROM: HTC One
Twitter: http://twitter.com/tombik99

LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od tombik »

Hezký večer, chtěl jsem se poradit. Mám předobjednaný LG Optimus 2X, ale to čekání už mne přestává bavit a zjistil jsem že bych u Vodafone měl nárok na slevu na Nexus S. Vyšel by mne na 10 000 tuším.

Přemýšlím o zrušení předobjednávky a zakoupení nexusu. Týká se i českého dovozu podpora přímo od Google, když je u nás prodejce Samsung? Myslíte že s SLCD je výdrž telefonu výrazně horší než u recenzovaných s SAMOLED?

Jak je na tom telefon s GPS, trpí nešvary jako výrobky distribuované přímo samsungem?

HW se mi LG zamlouvá určitě víc, ale nevím nakolik je to relevantní. Na druhou stranu si říkám, má smysl řešit ROMky od Google když máme XDA, na kterém jistě podpora LGO2X bude...

A pro LG je také bod to že má HDMI...

Omlouvám se za tohle úvahové cvičení, ale měl by to být můj první Android, který by měl nahradit moje už trochu zastaralé HTC TouchPro2 s winMO. Budu moc vděčný za rady.

Díky tombik
LG Optimus 2X--->HTC One X--->HTC One--->HTC One M8--->HTC One M9--->HTC 10--->HTC U Ultra
Grew up on PocketPC
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od Wexter »

Pokud tě zajímá můj názor, říkám: počkej na LG O 2X
POBI
Stálý androiďák
Příspěvky: 191
Registrován: ned 02. led 2011 16:36:10

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od POBI »

Podpora se samozřejmě vztahuje, je to samsung, nexus one bylo zas HTC. Narozdíl od jiných modelů tady za updaty ale zodpovídá Google.

Diplay už byl srovnáván milionkrát. Přece jen víc lidí se přiklání k Samoled,ale je tu i spousta těch,kteří nedají dopustit na SLCD.

Každopádně pokut ho chceš na hry,tak vol dvoujádro.
SAMSUNG GALAXY S, rooted, speedmod-k13a.500hz, Darky 9,3
Uživatelský avatar
tombik
Androiďák!
Příspěvky: 512
Registrován: čtv 10. úno 2011 22:11:07
Typ mobilu / ROM: HTC One
Twitter: http://twitter.com/tombik99

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od tombik »

No, o hry primo nejde, i kdyz byl by to prijemny bonus. Jen nechci za ty prachy zazivat uz skubani systemu, prohlizece a podobne....asi pockam na to LG no....Uz aby to bylo...
LG Optimus 2X--->HTC One X--->HTC One--->HTC One M8--->HTC One M9--->HTC 10--->HTC U Ultra
Grew up on PocketPC
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Zdravim,
řeším teď stejnou otázku.. Na Nvidii jsem čekal dlouho a to LG vypadá opravdu famózně! Akcelerace grafiky, rychlost dvoujádra, HDMI, natáčení fullHD videa, 8Mpx foťák.. to jsou všechno totální bomby. Ale Nexus má zase lepší displej..na což si taky docela potrpim:/
Moje otázka tedy zní:
Pokud chci telefon používat hlavně jako mobilní kancelář, vyplatí se mi přihodit pár tisíc a pořídit LG 2X? Phone potřebuju na mejly, internet, soc. sítě, multimédia, občas něco natočit/nafotit, GPS.. hry na telefonu fakt nehraju. Ale dost mě zase baví všemožný technický vychytávky:D Nexus S má Vodafone dotovanej a měl bych ho cca za 8.000,-. LG bych musel koupit na netu a nejlevnější jsem našel za 10.989,-. Četl jsem už i názory, že Optimus 2X má svoje mouchy a je lepší počkat na nějaký další modely s Tegrou. Zkoušel jsem vytáhnout u Vodafounu interní info, jestli nebudou mít LG 2X na krámu.. a pokud ano, tak kdy. Bohužel to prej sami neví, nebo nemůžou/nechtěj říct:(
Předem děkuju za rady a názory.
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od PL113 »

Co si budeme namlouvat, dvoujádro (tedy v současnosti tegra) je tu kvůli hrám a ani ne tak výkonu systému. Pokud člověk chce, tak jedině telefon od google mu bude fungovat tak jak by měl - a to je zatím minimálně na rok Nexus S - ostatní telefony vždycky budou mít nějaké trable. Výkladní skříň google je v současnosti Nexus S a taky k tomu tak google bude přistupovat.

Na druhou stranu tu je ale i podpora třetích stran (NVidia), které není zanedbatelná - ale zatím to na mě působí spíše jako vymáhání prachů z lidí, viz tegra zone apod.

Volil bych nexus s - levnější, rozhodně ne výkonnější, ale lepší okamžitá podpora! A to se cení!
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Díky za názor.. přesně to jsem si taky kladl na misky vah. Na jedné straně brutální výkon a funkce a na druhé straně ušetřené prachy a dokonalá podpora.
Ale když pak koukám na podobný testy, tak se stále musím ptát sám sebe (i vás ostatních:D) Když už dát cca 8-9tis za telefon, není lepší dát 11-12tis a mít to nejlepší co je na trhu?!:/

E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od jtoxx »

No schvalne si kup LG a za pul roku ti s Nexusem reknou jakou verzi OS maji :-)
Follow me on - twitter
Uživatelský avatar
tomtomas
Robot
Příspěvky: 895
Registrován: stř 25. úno 2009 13:02:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Twitter: tomtomas99911
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od tomtomas »

Podle mě je lepší koupit LG Optimus 2x abyste nedopadli jak ja po 1 roce ,že si nezahraju žádnou hru ,takto s tim LG mate aspon šanci tuto situaci oddalit ,s Nexusem S tato situace nastane poněkud dříve.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od ramon.dexter »

tomtomas: no, srovnávat G1, která měla v době uvedení cca 2 roky starej HW, nedsotatek paměti a byl to v podstatě testovací model, s vlajkovou lodí, která bude minimálně následující rok podporovaná, je celkem úsměvný. Navíc, G1 byla prodávaná jen a pouze TMobilem. N1 a NS jsou prodávaný a psravovaný přímo Googlem, takže je to trošku něco jinýho.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Tak po třídením čtení recenzí, prohlížení benchmarků a videí, jsem se rozhodl..
Jdu si pro Nexus S.. dneska ho Vodafone zlevnil na 8.470.- což je za takovejhle phone super cena. LG 2X je nejlevnější za 11.000.- a to ještě v neoficiální ČR distribuci.. ofiko cca za 12.500.-. Hry nehraju, videa na telefonu moc taky netočim a jestli bych ho někdy připojoval přes HDMI do TV taky pochybuju.. Kabel sebou stejně nikdy vláčet nebudu a s blížícím se nástupem SmartTV bude rychlejší poslat odkaz než připojovat phone. Takže když jsem to sečetl, tak potřebuju svižnej systém (nejlépe čistej) a slušnou podporu. Což Nexus S splňuje na jedničku.
Takže si jdu pro něj:) Díky za rady..
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Pěknej vopruz:( Tak nakonec ta super nabídka od Vodafonu byla pro nový zákazníky a vzhledem k reklamaci předchozího telefonu jsem za Nexus S dal bezmála 10.000.- :( Váhal jsem jestli do něj jít za tuhle cenu.. nakonec jsem ho vzal s tim, že ho zkusim (mám 30dnů garanci spokojenosti - pak ho můžu vrátit). A uvidim jak budu spokojenej.. přemejšlim, že možná přihodim dvojku a koupim totální střelu LG 2X.
Jene ještě otázka.. Co maj všichni proti LG??? Už pátej člověk se divil, že chci LG. Že prej jsou to nejhorší telefony:( To je nějakej mindrák nebo maj fakt tak špatnou reputaci?!
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od Wexter »

Je to mindrák. Ber LG, updaty dostaneš o nějaký ten měsíc později, ale doby, kde každá nadcházející verze Androidu přinesla spooousty nových vylepšení bez kterých nelze žít, je dávno pryč... takže dont worry.
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Ještě bych se rád zeptal.. jak poznám oficiální ČR distribuci telefénu? Předpokládám, že bude mít českej manuál, záručák atp.. Ale dá se to poznat i na přístroji samotném? Nějaký číslo nebo tak? Našel jsem totiž LG 2X za 10.990.- takže ho vezmu a udělám si přímí srovnání s Nexusem. Ale už teď mi za tuhle cenu vychází líp LG. Ne že by Nexus nestíhal, ale hardwarově se to nedá srovnat;)
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Uživatelský avatar
senky
Stálý androiďák
Příspěvky: 234
Registrován: úte 23. lis 2010 12:14:29
Typ mobilu / ROM: Blade Original CZ
Twitter: @_senky_
Rom: CM10 Android 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od senky »

DAW1d píše:Ještě bych se rád zeptal.. jak poznám oficiální ČR distribuci telefénu? Předpokládám, že bude mít českej manuál, záručák atp.. Ale dá se to poznat i na přístroji samotném? Nějaký číslo nebo tak? Našel jsem totiž LG 2X za 10.990.- takže ho vezmu a udělám si přímí srovnání s Nexusem. Ale už teď mi za tuhle cenu vychází líp LG. Ne že by Nexus nestíhal, ale hardwarově se to nedá srovnat;)
Sa mi páči prístup :) sa neviem rozhodnuť tak vezmem obidva a uvidím :) potom daj vedieť ako to dopadlo
ZTE Blade 4.1.2 JellyBean
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Stačil mi jeden den s LG a mám to rozhodnutý:) Nechápu jak jsem vůbec mohl váhat! Pokud vezmu v potaz že oba telefony se dají sehnat za cenu kolem 11tisíc, pak je LG jasnou volbou. Vypíchnu jen rozdíly ve prospěch LG (na žádné zápory jsem zatím nenarazil:D)

+ mnohem hezčí podání barev (IPS)
+ kvalitní ochrana skla (Gorilla Glass)
+ softwarová tlačítka jsou mnohem lépe vidět jak ve tmě tak na světle!
+ hardwarová tlačítka jsou smysluplněji uspořádána a lépe se ovládají
+ wakeup button je na vrchní straně telefénu
+ lépe umístěný objektiv (krytý)
+ upozorňovací dioda
+ hardware je naprosto famózní, takže odezva jakéhokoliv úkonu je okamžitá!
+ stereo reproduktory jsou umístěny zcela dole! Což je o mnoho lepší než na zadní straně u Nexuse.. Takhle slyším zvuk i v hluku restaurace.
+ další trumfy už každý zná, takže jen co nemá Nexus;) - HDMI, nahrávání 1080p H.264, 8Mpx foťák, DLNA, Rádio...

Nejsilnější trumf Nexuse (Android 2.3.3) žádná výhra není. Nejde synchronizovat kontakty s FakeBookem, 3G síť semtam blbnula a dnes ráno mi při telefonování zamrznul do tmy a musel jsem vyndat baterku aby se probral.

To jsou poznatky z prvního dne používání. Jestli se někdo rozhoduje mezi těmito telefony, radím jednoznačně LG;)
Naposledy upravil(a) DAW1d dne pon 11. dub 2011 9:45:18, celkem upraveno 1 x.
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
goblinN82
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. dub 2011 9:16:54
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od goblinN82 »

Zdravím taky hodně uvažuju o koupi LG Opt. 2X a koukám že píšeš hodně kladně o něm tak se chci zeptat jestli jsi s ním pořád tak spokojenej a jestli teda stačí telefon kterej není ofiko pro českou distribuci protože se mi nechce dávat zbytečně o několik tisíc víc...z tvého posledního příspěvku jsem pochopil že ty taky nemáš foun z ofic. CZ distr. :) předem díky za odpověd
HTC Desire HD, ROM ARHD 6.1.5, ENG S-OFF, Radio_12.62.60.27U_26.13.04.19_M, 32GB (Class 4)
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

goblinN82 píše:Zdravím taky hodně uvažuju o koupi LG Opt. 2X a koukám že píšeš hodně kladně o něm tak se chci zeptat jestli jsi s ním pořád tak spokojenej a jestli teda stačí telefon kterej není ofiko pro českou distribuci protože se mi nechce dávat zbytečně o několik tisíc víc...z tvého posledního příspěvku jsem pochopil že ty taky nemáš foun z ofic. CZ distr. :) předem díky za odpověd
Zdravim tě..
já pořídil oficiální ČR distribuci. Je to napsaný i nakrabičce;) A dal jsem za něj 11.300.- Osobně bych ti doporučil nebrat neofiko kvůli pozdějšímu servisu.
Jinak s telefonem jsem stále spokojenější:) Fotí krásně, maká fakt svižně a to i přes hromady aplikací, které tam jsou od LG. To je taky jediné co mě štve. Aplikace nijak nebrzdí chod telefonu, ale podle mě dost vymlacujou baterku. Nabíjím každý den. To by jistě vyřešil Root.. ale jednak sem to nikdy nedělal a druhak chci počkat na 2.3.. takže ještě vydržim.
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
goblinN82
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. dub 2011 9:16:54
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od goblinN82 »

Jasny díky za radu a ještě jsem se tak doslechl že to dvoujádro není úplně doladěné a telefon se občas zasekne?Co je na tom pravdy?A když nebudu telefon nějak moc ždímat dostal bych se i na 2 dny výdrže?Ještě se rohoduju mezi LG Optimus Black, který zatím není na trhu ale do pár týdnů by být měl...
HTC Desire HD, ROM ARHD 6.1.5, ENG S-OFF, Radio_12.62.60.27U_26.13.04.19_M, 32GB (Class 4)
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od jtoxx »

Tak procesor je vyladeny dobre. Ale verze androida jeste neumi plne pracovat s dvoujadrem. V dalsi aktualizaci OS by se to melo zmenit.
Follow me on - twitter
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Začínám chytat trošku nervy:( První tejden vše šlapalo na jedničku. Ale od pondělí se to začlo pěkně srát!:( Jednou vytuhnul při používání "Mapy.cz".. semtam vytuhne jen tak bez důvodu.. včera se mi seknul při přehrávání videa na youtube (ale tak že pořád hrál seklej zvuk videa a nepomohlo ani ukončení aplikace ve správci) a do finále se mi restartoval teď přímo uprostřed hovoru!:( Když si k tomu připočtu enormní spotřebu baterie při aktivovanejch datech a plno LG bordelu v systému, tak začínám vážně uvažovat o vrácení telfonu a ponechání si Nexuse S! Mrzí mě to..chtěl jsem tegru, ale primárně potřebuju stoprocentně fungující telefon a ne multimediální bombu co nefunguje:(
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Dnes ráno se mi LGO2X při hovoru restartoval a odpoledne mi vytuhnul tak, že šel odemknout tahem po obrazovce, ale ikony na obrazovce ani softwarová tlačítka nereagovala:( Pomohlo jen vyndání baterky. To byla pro mě už poslední kapka a telefon vracím! Všem kdo se rozhodují mezi těmito telefony doporučuji promyslet co od telefonu chci a také si je oba vyzkoušet v ruce! Dle mého názoru je ergonomie LGO2X mnohem horší a nepříjemně tlačí do ucha ostrou hranou na vrchní straně. Pokud nevyužijete multimediální funkce a chcete raději naprosto stabilní telefon, který nepotřebuje další lazení, doporučuji Nexus S. Tegra má určitě velký potenciál, ale počkal bych na další (a snad už mnohem vylazenější) modely.
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Sám jsem teď ve slepé uličce. Leží mi tady na stole dva telefony (LGO2X a Nexus S) a nemůžu se prostě rozhodnout, který si nechat. Každý má svoje výhody i nevýhody..
Když to vezmu čistě z pohledu displaye (což je pro mne jeden z nejdůležitějších faktorů) tak ani zde není jasný vítěz:(
NS má krásně jasnou bílou.. a to tak bílou, že jsem zjistil jak špatnej mám monitor u kompa:D - O2X má silně narůžovělý tón
NS nezvládá barevné přechody a objevují zde zřetelné "čáry" - O2X vykresluje přechody bezchybně
Černá je naprosto srovnatelná na obou strojích
Obecně má O2X sytější barvy.. NS je má možná reálnější, ale O2X je subjektivně "hezčí". NS je zase dokonale ostrý..všechny ikony i texty jsou nádherně detailní, kdežto O2X je má lehce "rozmázlé".
Ergonomie:
NS lépe padne do ruky, wakeup button na boku je lepší, prohnutý display lépe sedí u hlavy a repráček sluchátka je také lépe umístěn:)
Na druhou stranu má NS spojené volume tlačítka, čočka objektivu je vystouplá, a media-repráček je na zadní straně:(
O2X má příjemně rozdělená volume tlačítka, media-repráček na spodní straně je rozhodně lepší a čočka fotoaparátu je lépe chráněná:)
O2X se krapet hůře drží, hrana u sluchátka tlačí do ucha a wakeup button na horní straně je špatně dostupný:(
Co se týče hardwareu je jasný vítěz O2X.. ale bohužel ho shazuje špatně dotažený software:( I přes to je načítání stránek a hlavně pohyb na složitých flashových webech na O2X jasně rychlejší. A právě malá rychlost byl hlavní impuls k výměně předchozího telefonu. V tuto chvíli jsou oba telefony téměř srovnatelné stroje, ale kdo ví co bude za pár měsíců?! LG vydá update, který vše napraví a rázem bude rozdíl velmi propastný! Pokud by stál Nexus S 6-7tis byl by jasným vítězem teď a možná i za pár měsíců. Ale pokud je rozdíl v ceně téměř nulový, stává se volba mezi těmito stroji téměř "Sofiinou":D Jsem opravdu v koncích a už vážně nevím podle čeho se rozhodnout. A čas pro možné vrácení se rapidně zkracuje!:( Už jsem zvažoval i telefonát do EZOtv:D Nejradši bych si nechal oba dva..ale zas tolik prachů v telefonech utopit nechci... Vím, že jsem neskutečně nerozhodnej..ale jednak jsem takovej celej život a druhak chci vybrat mašinku co mi nějakej čas vydrží.
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od DAW1d »

Tak jsem to rozsekl a LG už je na poště. Pro ty které to ještě zajím uvedu proč.
Když jsem si kupoval notebooka, kladl jsem největší důraz na nejlepší hardware. Postupem času jsem zjistil, že mám jiné priority a příště notebook budu vybírat dle těchto kritérii: kvalitní display, perfektní klávesnice (hlavně rozložení kláves) a přijatelná váha.
U telefonu jsem zprvu požadoval totéž. Co nejlepší hardware za adekvátní cenu. Ale znovu jsem kritéria přehodnotil a nyní je pro mě stěžejní toto: kvalitní display, výborná ergonomie, bezchybný provoz, co největší výdrž baterie a co nejlepší podpora. A v těchto bodech je pro mě jasným vítězem Nexus S. Tím nechci říct, že LGO2X je špatný telefon.. ale každý máme jiné priority a každý máme jiné telefony;)

Pro všechny, kdo staví kvalitu displaye na první místo radím ať si položí oba telefony vedle sebe důkladně je porovnají (pokud mají možnost). Udělal jsem si ve photoshopu sadu srovnávacích obrázků, v illustratoru PDFko s různýma velikostma textu a mohu zodpovědně říci, že Nexus S (Super Clear LCD) má display prostě lepší než LGO2X. LG má lepší přechody barev, ale ve všem ostatním vede Nexus. Fotky mají věrnější barvy, ikony a texty jsou famózně ostré a detailní a bílá je opravdu bílá;) Červená "bílá" na LG mě vedle Nexuse opravdu vyděsila. Ale skutečný trumf SCLCD je ta ostrost.. když si prohlížíte identickou ikonu Gmailu na obou telefonech, rozdíl je opravdu propastný. Chtěl jsem moje tvrzení podpořit i fotkami, ale jak již někdo psal: "srovnávání displayů nic nezachytí tak jako oči". Fotky nemají prakticky žádnou vypovídající hodnotu.
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Uživatelský avatar
Notouchme
Droid
Příspěvky: 1997
Registrován: sob 30. říj 2010 1:27:09
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo
Bydliště: Vancouver

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od Notouchme »

kdyby si to nerosekl tak bych ti poradil galaxy s2 :D ta je o proti lg asi trochu vychytanejsi
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:
Uživatelský avatar
kecinzer
Moderátor
Příspěvky: 2142
Registrován: stř 07. dub 2010 16:46:40
Typ mobilu / ROM: iPhone 6S+ 64GB Silver
Twitter: kecinzer
Tablet: iPad Pro 13" 128GB Gold
Bydliště: Děčín - perla severu
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od kecinzer »

Sám jsem ve čtvrtek rozhodl pro Nexus S. Před tím jsem měl HTC Desire, který mě naučil, že v budoucnu již pouze Androidy přímo od Google. Mám prostě rád, když mám v telefonu tu nejnovější verzi systému, což mi Nexus S zaručí i bez rootu, navíc čistý Android se mi nakonec mnohem více zalíbil než nejrůznější nástavby. Myslím si, že je to i dobrá volba do budoucna, protože mám zajištěno, že dostanu novou verzi Ice Cream Sandwitch.
LG O2X vypadá sice HW velmi dobře, ale už jen fakt, že je to 1. Android s 2jádrem z něj dělá problémové zařízení :). Z vlastní zkušenosti vím, že jakékoliv zařízení ve kterém je jako první použita nová technologie je prostě problémové.

Když už 2jádro, tak bych zvolil Galaxy S2, nebo daleko lépe - počkal bych na nový Nexus, který by měl mít podle současných informací Tegru 3 Kal-el.

HDMI výstup ani nezmiňuji, protože je to sice pěkná vlastnost, ale po pravdě si nedovedu přestavit že bych to reálně používal. Max. bych to 1 - 2x zkusil.
iPhone 6S+ Silver 64GB + Spigen Air Skin
iPad Pro 13" Gold 128GB + Smart Cover
Člen AOKP ROM a autor CZ překladů | Nejnovější buildy AOKPK
Uživatelský avatar
yxyxyx
Androiďák!
Příspěvky: 288
Registrován: stř 05. kvě 2010 21:04:48
Typ mobilu / ROM: SGS3
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od yxyxyx »

2 DAW1d: Suprově jsem se pobavil u čtení tvého měnění priorit.. Nemyslím to zle, přesně takovýhle problémy zažívám vždy, když vybírám něco, co chci aby mi vydrželo déle :-D ...Jinak myslím, žes udělal dobře, jen bych se chtěl zeptat na rozdíl ve zpracování mezi těmito dvěma kousky.. Jakej pocit z těch telefonů máš i co se týče hmotnosti atd.? ..Docela si potrpím na kvalitě zpracování a kamarád si koupil nexus S a byl jsem celkem příjemně překvapen, poměr kvality a hmotnosti je super..

2 Kecinzer: Tys měnil HTC desire za Nexus S? Akceptuji to, jen by mě zajímalo, co Tě k tomu vedlo? Také jsem přemýšlel o výměně, ale nepodařilo se mi najít dostatek výhod za těch pár tisíc, které by mě stál navíc oproti desire. (htc desire mám již rok a pořád si myslím, že je to v porovnání s celým trhem(ne pouze s hi-end androidy) - velice dobrý stroj). Nebo Ti nexus S přinesl nějaké velké výhody? Jen mě to zajímá, třeba mi to v budoucnu pomůže s rozhodováním :-)
Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S2,Motorola Defy CM7, HTC Desire(prodáno), Acer S100 Liquid(prodáno), N85(prodáno), HP 114(prodáno)
Uživatelský avatar
kecinzer
Moderátor
Příspěvky: 2142
Registrován: stř 07. dub 2010 16:46:40
Typ mobilu / ROM: iPhone 6S+ 64GB Silver
Twitter: kecinzer
Tablet: iPad Pro 13" 128GB Gold
Bydliště: Děčín - perla severu
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od kecinzer »

yxyxyx:
Vedlo mě k tomu hlavně to, že jsem nechtěl pořád šachovat s flashováním custom ROM, pořád zkoušet jestli ta a ta ROM je dobrá. Zároveň jsem chtěl mít vždy nejnovější čistý Android.
Přesně to mi splnil Nexus S.
Jako přidanou hodnotu považuji 1GB prostoru pro aplikace, perfektní foťák, daleko vyšší výkon a lepší multitouch.
iPhone 6S+ Silver 64GB + Spigen Air Skin
iPad Pro 13" Gold 128GB + Smart Cover
Člen AOKP ROM a autor CZ překladů | Nejnovější buildy AOKPK
Uživatelský avatar
Petmedic
Stálý androiďák
Příspěvky: 152
Registrován: ned 10. dub 2011 14:50:25
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 4
Twitter: lsfoto67

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od Petmedic »

S tím mohu jen souhlasit. Sám jsem se rozhodoval mezi Incredible Desire S a Nexusem a nakonec vyhrál Nexus právě kvůli plné podpoře Google a vždycky aktuálnímu androidu bez nadstaveb.
Uživatelský avatar
yxyxyx
Androiďák!
Příspěvky: 288
Registrován: stř 05. kvě 2010 21:04:48
Typ mobilu / ROM: SGS3
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus 2x vs. Nexus S

Příspěvek od yxyxyx »

Jasně, tak to chápu.. :-) Mě přijde zbytečné měnit zařízení i když mi strašně vyhovuje systém zálohování zapomoci google účtu.. Takže změna HW asi nebude tak moc složitá, jako vždycky bývala... Každopádně u nexus S mě baví i ten zahnutý displej (a takový ten prohyb na zadní straně), je to velice příjemné... A ten multitouch je super, co jsme zkoušeli, tak rozpozná až pět dotyků - to je na 4" dost slušné! O kolik lepší je foťák, když to porovnáš s Desirem?

Má vůbec gorilla glass (na netu jsem našel, že nejspíš nemá)? Sice to není nutnost, ale o tuhle výhodu bych velice nerad přišel, už několikrát mi to zachránilo telefon..
Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S2,Motorola Defy CM7, HTC Desire(prodáno), Acer S100 Liquid(prodáno), N85(prodáno), HP 114(prodáno)
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“