Aréna telefonůAndroid s dlouhou výdrží baterie

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
bubla
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: sob 05. bře 2011 13:32:05

Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od bubla »

Mám LG Optimus, protože ho chválili za výdrž baterie. Ale jsem hodně zklamán, musím ho dobíjet každý den, a to jsem vypnul co se dá. Před tím jsem měl Nokii E52, ta mi i se zapnutou WiFi, BT a GPS vydržela 6-8 dnů. U toho Optimusu jsem vypnul Wi-fi i GPS, mám zapnutý jen BT (kvůli handsfree sadě, několikrád denně usedám do auta), telefonuju tak 10-15 min denně, 2-3x denně pár minut zabrousim na webu, jinak nic. Vydrží necelé dva dy - když ho zapomenu dát přes noc do nabíječky, druhý den odpoledne umře. Dal jsem ho dokonce do servisu, zdálo se mi že by měl vydržet dýl, když papírově má vydržet 20 dnů, ale prý je v pořádku.

Takže můj dozat - existuje mobil s Androidem s rozumnou reálnou výdrží? Na těch 6-8 dnů co vydrřela E52 se s tim velkym dotykovim displejem asi nedostanu, ale 3-4 dny by sakra mohl, ne?
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od ramon.dexter »

Opět ta papírová výdrž. Výrobci jsou schopný do papírů napsat cokoli, jenom aby to bylo co nejvíc. Takže: papírový výdrži nevěř - je to výdrž v laboratorních podmínkách. Telefon je ve stand-by s vypnutým naprosto vším. OPravdu to nemůžeš srovnávat s Nokií s mizerným procesorem a prťavým displejem. JInak - GPS nech klidně zapnutou. POkud jí nějaká aplikace nevyužívá, je neaktivní a nebere si nic. Spíš si zkontroluj který programy a jak často se ti synchronizujou.

A bohužel v současný době žádnej android mobil s takovou výdrží neexistuje. Možná až nastoupí dvoujádrový procesory, mohla by ta výdrž narůst.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
roberts
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 15. črc 2010 16:17:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Ativ S
Tablet: SG Tab 2 7.0

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od roberts »

Nejlepsi vydrz ma momentalne Nexus S, vydrzi mi cca o 50% dele nez SGS nebo DHD. Na urovne Nokie se ale nedostanes, Android proste vic zere. A neni to jen kvuli mizernemu procesoru a prtavemu displeji - 660 MHz Nokia je srovnatelne rychla s 1 GB Galaxy S, stejne tak 3,5" Nokia vydrzi pri srovnatelne baterii dele nez Android s obdobnym displejem.
bubla
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: sob 05. bře 2011 13:32:05

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od bubla »

Díky za odpovědi.
Je mi jasné, že papírov výdrž je o ničem, proto se ptám tady, na reálnou výdrž z praxe.
Uživatelský avatar
senky
Stálý androiďák
Příspěvky: 234
Registrován: úte 23. lis 2010 12:14:29
Typ mobilu / ROM: Blade Original CZ
Twitter: @_senky_
Rom: CM10 Android 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od senky »

bubla píše:Díky za odpovědi.
Je mi jasné, že papírov výdrž je o ničem, proto se ptám tady, na reálnou výdrž z praxe.
Android proste nevydrží. Máš pravdepodobne Android s najvyššou výdržou (relativne maly displej, pomaly procesor a obrovska baterka)

Ale ber to z tej lepšej stránky

Nemože sa ti stať že sa ti telefon vybije uprostred dna ak si už raz zvykneš nabijať každu noc. Netreba kontrolovať stav baterky a podobne :) len sa nesmie zabudať...
ZTE Blade 4.1.2 JellyBean
Odo
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 09. dub 2011 11:56:49

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od Odo »

bubla píše:Nemože sa ti stať že sa ti telefon vybije uprostred dna ak si už raz zvykneš nabijať každu noc. Netreba kontrolovať stav baterky a podobne :) len sa nesmie zabudať...
Též bych jako původní tazatel velmi ocenil dlouhou výdrž, ale takováhle rada je mi úplně k ničemu, páč nespím každý den doma. Velmi bych ocenil mobil, který vydrží ty 4 dny když třeba pojedu na prodloužený víkend pod stan/chatu. Dopuručili byste třeba kombinace nějakého mobilu s nějakou vysokokapacitní baterií (jako když pro Desire Z dělají i 3600mAh: http://www.mugen-power-batteries.com/ht ... -door.html)?
Uživatelský avatar
roberts
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 15. črc 2010 16:17:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Ativ S
Tablet: SG Tab 2 7.0

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od roberts »

Ke konkretnimu modelu baterie se neumim vyjadrit, ale baterie od Mugenu jsou spicka, moje zkusenost s nekolika jejich bateriemi je velmi dobra. Pokud ti nevadi udelat z relativne stihleho tela cihlu tak neni co resit. Moznosti taky je nosit nahradni baterii anebo cestovni nabijecku s kapacitou 1500 mAh a vys (napr. Varta), ktera ti naplno dobije minimalne jednou i tam kde neni elektrina.

Z hlediska modelu mam vyzkouseno ze nove telefony s 2.3 Androidem (Nexus S nebo Xperia Arc, ten druhy ale mam jeste kratce) maji vyrazne lepsi vydrz nez ty co prisly na trh s 2.2 a starsim. Nezkoumal jsem ale jestli je to jen samotnym 2.3 (a tudiz by to platilo i na starsi telefon po upgradu na 2.3) nebi tyto telefony jiz nejakou optimalizaci vydrze baterie maji od vyrobce.
peetr_
Androiďák!
Příspěvky: 624
Registrován: pát 27. srp 2010 16:44:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od peetr_ »

Pokud povypínáš vše co se dá a android budeš používat pouze na telefonování, SMS a pouze jednou denně na stažení emailů, pak ty 3 až 4 dny jsou na některých tel. po root úpravách reálné.
etyjen
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09. dub 2011 16:29:42

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od etyjen »

Je dobrý si zvyknout na to, že máš v ruce neustále zapnutej počítač a 24 hodin a víc při plný zátěži je velice slušná výdrž..
iann
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: stř 08. zář 2010 20:55:06
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G8 Plus

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od iann »

Ještě doporučuji zaškrtnout použití pouze 2G sítě, u mě se tím výdrž razantně zvýší a na běžné dat. přenosy mi to stačí...
Vodafone 845 -> ZTE Blade -> Huawei Ascend Y300 -> Vodafone Smart Prime 6 -> Xiaomi Redmi Note 4 LTE -> Motorola Moto G8 Plus
Uživatelský avatar
DAW1d
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 31. bře 2011 20:13:37
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Zatim stock 4.3
Bydliště: KV

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od DAW1d »

Můžu jen potvrdit, že Optimus 2X celkem baští:/ Měl jsem chvíli Nexus S a vydržel 2-3 dny bez nabíjení. Ale jak zde už někdo psal 2.3 by měl sám napomáhat k lepší výdrži baterie. A hlavně v Nexusu S byl čisťounkej Android bez jediný zbytečný aplikace (na pozadí běželo max 5 aplikací). V Optimusu vyscrolluju tři a více obrazovek než dojedu na konec seznamu běžících aplikací (což baterce určitě moc nepřidá:/) Naštěstí je hardware tak silnej, že uživatel nic nepozná:) Jen na baterce.. Ale uvidíme až vyjde update na 2.3.
Každopádně jsem si zvykl nabíjet každou noc a v autě mám taky kabel. A na druhou stranu odpadá věčný rozhodování, jestli telefon večer nabít, nebo to nechat na zítra:D
E SH888 -> E T10 -> N 5110 -> N 3210 -> N 3310 -> Siemens C35i -> moře dalších krámů -> HTC Wildfire -> LG Optimus 2X -> Nexus S -> Samsung Galaxy S2 -> LG Nexus 4
Odo
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 09. dub 2011 11:56:49

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od Odo »

etyjen píše:Je dobrý si zvyknout na to, že máš v ruce neustále zapnutej počítač a 24 hodin a víc při plný zátěži je velice slušná výdrž..
No na to, že mi nejede mobil, protože se vybil, si zvykat nehodlám. Ostatně já ani nehledám špičkově výkonný model - hodila by se mi navigace a mít možnost občas vyřídit maily a zjistit nějaké praktické informace na netu, ale jinak mi smartphone (který zatím nemám), nechybí (možnost hrát na tom hry nebo přehrávat videa nepotřebuji). Akorát že ani ty smartphony třeba jen s 600 Mhz procesorem se mi nezdají co čtu, že by byly pokud jde o výdž lepší volbou (zdá se mi, že se pro ně ani nedělají vysokokapacitní baterie).
Odo
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 09. dub 2011 11:56:49

Re: Android s dlouhou výdrží baterie

Příspěvek od Odo »

Každopádně děkuji za rady, ale docela rád bych viděl ještě nějaká exaktnější srovnání mobilů z hlediska výdrže a nejlépe i těch extra výkonných baterií. Nevíte o nějaké odkazu kde by to testovali? Nic moc jsem nevygooglil.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“