PokecAndroid market vs. Apple app store

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Battlefield
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: ned 28. lis 2010 12:32:48

Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Battlefield »

Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že se Android market vydal špatnou cestou. 25% placených aplikací versus 75% free v důsledku nepomůže nikomu. U apple storu je to přesně naopak a na kvalitě je to vidět.
Ten model je u Android marketu postavený úplně špatně.
Jak je možný, že mnohdy nejlepší aplikace na Android jsou zdarma? viz. Go launcher ex, speedex 3D, Bubble blast atd...
Spíš tak, moc se nedivím, že se opravdovým deloveper týmům na Android nechce-kupa práce a téměř žádná vidina peněz.
A v důsledku to ani pro nás uživatele není ideální.

Co vy na to :?:
PS. Jsem uživatel Androidu, který cítí, že je něco špatně.
Siemens A50 --) N95 --) Nokia 5230 --) Nokia 5130 --) LG Optimus One --) Samsung Galaxy S2
Uživatelský avatar
Nesli
Robot
Příspěvky: 705
Registrován: pát 01. kvě 2009 13:57:00
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1
Bydliště: Matička Praha

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Nesli »

Proč myslíš, že třeba Go launcher ex, speedex 3D, Bubble blast jsou nejlepší ?? To je těžce k smíchu, nezlob se..Základní programy jsou zdarma, lepší ( Pro verze s více fcemi) se platí, stejně jako pořádné hry (Gameloft, atd). speedex, bblast- jednoduché oddechovky ;)
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA
Battlefield
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: ned 28. lis 2010 12:32:48

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Battlefield »

Prosím Vás, přestaňte chytat za slova a zkuste se držet pointy.
Slovíčko nejlepší jsem nezvolil nejlépe, řekněme nejlépe hodnocené. Což pro většinu uživatelů znamená nejlepší.

Ano jsou to oddechovky, ale velice kvalitní, v případě Blastu a obrovským množstvím levelů, které by si dozajista zasloužily zaplatit.

To nic nemění na faktu, že většina apps je na Androidu naprosto zadarmo, přitom na ostatních platformách je to naopak.
Myslím si totiž, že kvalitní práce by měla být zaplacena, což na Androidu bohužel není zvykem a bojím se, že Android market je již v tak pokročilém stavu, že to může být proces nezvratný.

Což vidím jako zásadní problém do budoucna, zejména co se kvalitních developerů týče.
Siemens A50 --) N95 --) Nokia 5230 --) Nokia 5130 --) LG Optimus One --) Samsung Galaxy S2
Jimmbo
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. led 2011 16:48:36
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Jimmbo »

To si nemyslím, google se jako správná firma snaží mít co největší zisk za minimální náklady a proto vydělává na reklamě a ne na aplikacích, z kterých by musel platit vývojářům. Co se týče té kvality, to bych řekl, že je dost individuální a určitě nebude platit, to je zdarma = lepší aplikace a to placené = špatná aplikace. Myslím, že problémy budou spíš v tom, že je android open source a s tím spojené horší bezpečnost telefonů. Nic méně věřím že vývojáři androidu si s tím dokáží poradit.
Uživatelský avatar
Nesli
Robot
Příspěvky: 705
Registrován: pát 01. kvě 2009 13:57:00
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1
Bydliště: Matička Praha

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Nesli »

Neboj, vím co myslíš, ale nebál bych se..

- Osobně považuji množství "free" apps na android marketu za obrovské plus, a za ty zvýše zmíněné oddechovky bych nikdy nezaplatil ani korunu..U většiny app, které jsou náročnější na vývoj, bývá na marketu ještě jejich placená "donate" verze, takže pokud chceš, můžeš klidně autora podpořit, ale nenuceně..Ne každý se snaží se všeho vytřískat prachy..Android je opensource se srdcem linuxu :)

-Dále si uvědom, že je pořád spousta zemí, kde placený androidmarket není - co pak ?

- Nepříjde mi, že by se developeři androidu vyhýbali :roll: však už je třeba i SPB shell, to bych na androidu ani nečekal ;)

- Sám kupuji pouze aplikace, které opravdu využívám a kde chápu důvod investice - Twidroyd, Launcher Pro, Beautiful widgets, GL hry atd.. Mám možnost vyzkoušet onu Lite verzi, vyhovuje mi, tak koupím Pro..
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA
Battlefield
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: ned 28. lis 2010 12:32:48

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Battlefield »

Ano, uvědomuji si, že placený Android market stále není zdaleka všude dostupný oproti Apple storu s více než 90 pokrytými zeměni.
V případě SPB shell mi to přijde spíše taková světlá výjimka. Na můj vkus je totiž na Androidu až moc kvalitních aplikací, které jsou zdarma, viz. TuneIn Radio, ES File Explorer, Lookout security, Winamp, jež všechny využívám. Což znatelně podrývá chuť a vůbec možnost udělat dobrou aplikaci, na které by se dalo vydělat.

Zkrátka mi to připadá, že práce většiny Android developerů je nedoceněná, což je chyba.
Siemens A50 --) N95 --) Nokia 5230 --) Nokia 5130 --) LG Optimus One --) Samsung Galaxy S2
Uživatelský avatar
Nesli
Robot
Příspěvky: 705
Registrován: pát 01. kvě 2009 13:57:00
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1
Bydliště: Matička Praha

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Nesli »

Tak si kup Jablko, když ti vadí, že jsou fajn apps i zdarma ;)
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA
Battlefield
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: ned 28. lis 2010 12:32:48

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Battlefield »

Jestli sis všiml, tak já tu vůbec neřeším sebe, ale Android vývojáře jako celek, výši jejich ocenění, resp. nedocenění.
Jen mi přijde platforma Apple jako celek spravedlnější pro všechny.
Uživatelé dostanou skvělé aplikace a vývojáři si rovněž přijdou na své. ;)

Byl bych rád, kdyby se to nějakým způsobem změnilo, ale bojím se, že je jich pozdě. :(
Siemens A50 --) N95 --) Nokia 5230 --) Nokia 5130 --) LG Optimus One --) Samsung Galaxy S2
roxtedy
Androiďák!
Příspěvky: 628
Registrován: čtv 01. črc 2010 19:42:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od roxtedy »

nechápu co tady řešíte??? to jestli vydá vývojář svou app nebo hru zdarma je pouze na něm a né na tom, že někdo nastavil nějaké anroid market poměry. Je jasný, že appstore je co se týče množství a kvality na tom zatím o dost lépe, ale tím jak letí prodeje androidů vzhůru se to snad někdy časem vyrovná. To že je víc free aplikací na androidu je i tím že je opensource, vývojáři (fandové) mají otevřené ruce a mohou programovat co chtějí a i na free aplikaci se dají vydělat velké peníze. Podívejte se na angry birds na appstore se za ni platí a na android marketu je díky reklamě v aplikaci free, kdo nechce reklamu tak si za app zaplatí,...
Naposledy upravil(a) roxtedy dne sob 16. dub 2011 11:19:11, celkem upraveno 1 x.
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)
Uživatelský avatar
Nesli
Robot
Příspěvky: 705
Registrován: pát 01. kvě 2009 13:57:00
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D ICS 4.0.4
Twitter: nesliva
Tablet: PMP 5770D JB 4.1.1
Bydliště: Matička Praha

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Nesli »

Je to věc názoru...Mě to takhle vyhovuje a nic bych neměnil..Uvědom si, že spoustu apps lidé nevytvářejí s vidinou zisku, a když narazím na app, která si mé peníze zaslouží, tak jí koupím nebo pošlu vývojáři paypalem donate..

Apple, no, spravedlivější, má z toho prachy, nic víc, google má reklamy, takže to nemusí takle "hákovat"..

TO roxtedy
Přesně, taky mi to přijde trošku jako hovadina, ale je sobota ráno a nudím se :D
HTC EVO 3D|androidí minulost-G1, Acer Liquid, Acer Liquid MT, SE Mini Pro SK17i, HTC Sensation - ukraden :(|Huawei G300 4.0.3
http://WWW.TWITTER.COM/NESLIVA
Uživatelský avatar
Blackhawk
Droid
Příspěvky: 2403
Registrován: pon 19. dub 2010 13:53:50

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Blackhawk »

Battlefield, prepac ale asi ti z Jobsa a celeho jablka zmekol troska mozog. Ako ti moze vadit, ze kvalitne aplikacie su zdarma? To je na hlavu postavene.

A pre tvoju informaciu prikladam clanok, kde je popisane, ze pekne sa da zarabat aj na reklamach a aplikacii zdarma: http://www.sfgate.com/cgi-bin/blogs/tec ... y_id=70754
Uživatelský avatar
Hasapimapetilon
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 15. úno 2011 8:08:40
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: Stock

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Hasapimapetilon »

Android= Opensource= Linux= Free

To že je spousta aplikací zdarma rozhodně není na škodu, právě naopak, protože čím větší možnosti zdarma, tím více uživatelů a tím pádem zajímavější trh pro vývojáře. Za sebe můžu říct, že jsem se rozmýšlel jestli z WM přejít na Apple nebo Android a Android byl jasnou volbou hlavně z toho důvodu, že je na Marketu spousta aplikací zdarma a záleží jen na vývojářích jakou cestou se vydají, jestli zdarma a s reklamou, nebo za peníze a bez reklamy. A jestli Ti developeři přijdou nedoceněni, založ pro ně charitativní fond, je přece jen a jen na nich jestli svoji práci chtějí nebo nechtějí zaplatit.

Ale když už jsme u toho, myslím že mnohem větší problém je, že v podstatě všechny aplikace se dají stáhnou cracknuté z warez zdrojů a tam bych spíš hledal tu příčinu toho, že pro spoustu vývojářů je tento trh nezajímavý...
Uživatelský avatar
miczk
Androiďák!
Příspěvky: 416
Registrován: ned 11. črc 2010 15:03:11
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis
Bydliště: Severní Valašsko

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od miczk »

Osobně bych jásal, že je tolik věcí zdarma, než abych tu brečel, že u Applu je většina takových aplikací placená. Každá významnější aplikace má svůj web, kde má autor určitě tlačítko "Donate", kde mu může někdo na vývoj přispět, ale některé lidi potěší více, když mu jiní daný výtvor chválí než to, že má z toho hromadu peněz a říká si, jak na tom nevydělal...
Osobně je tohle pro mne velké plus androidu, veškeré pokročilejší aplikace mají Free a placenou verzi. Pokud mám pocit, že apk budu využívat, tak si ji koupím... Tenhle směr je podle mě hodně dobrý :) .
LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora
POBI
Stálý androiďák
Příspěvky: 191
Registrován: ned 02. led 2011 16:36:10

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od POBI »

Chudáci vývojáři...oni to dělají zadarmo...pojdme udělat nějakou sbírku aby programovali :D :D :D

Zakladatel tematu je asi hodně neinformovaný člověk.
SAMSUNG GALAXY S, rooted, speedmod-k13a.500hz, Darky 9,3
louis.scorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 174
Registrován: pon 26. dub 2010 21:32:41
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od louis.scorn »

Treba se chce nechat informovat, proto sem pise. :D
Osobně nechápu,když chce někdo něco zaplatit,klidně i dobrovolně, ať to zaplaťí a není žádnej problem ne? Třeba Cube player 3 má taky v nastavení "podpořit"
Vždiť řešíme hovadiny okolo mobilů, v podstaťe to není tak důležitý jako jiný témama. A vlastně : Proč je android panáček zelenej? Proč není třeba modrej? Vždiť nemá s Eko trávou nic společného. :D
adas
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. lis 2009 16:35:22

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od adas »

Nerekl bych, ze je to nezajimave tema a uz vubec bych ho nesrovnaval se zelenym panackem.
Ze zacatku byly na marketu pouze Free - a aplikaci bylo strasne malo a slabounky. Google sliboval, odkladal
sliboval. Developeri zacali psat free aplikace s tim, ze je za par mesicu prevedou na placene. Android
market mel porad zlomek toho co bylo v AppStoru a kvalita porad nic moc.
Nakonec Google umoznil placene aplikace (ovsem jenom pokud jste developer z vybranych zemi USA,GB,DE.... ).
To se zvrtlo hned na zacatku, kde updatovane aplikace zacali hlasit force_close a uzivatele z toho byly ehm.
Ale zvrtlo se to jeste na druhe strane, kdyz uz nekomu u Googlu zacalo vadit, ze AndroidMarket obsahuje
spoustu aplikaci dvojmo. Konecne do 2.3 pridali API, jak si zaplatit snadno pres Google Checkout primo
z aplikace.
Je dulezite videt, ze neplacene aplikace znacne tlaci na cenu tech ostatnich. A developerum se do Androida
nechce - to je fakt - i kdyby jste zalozili fond na podporu chudych programatoru z Asie.
Dale je urcite je nefer argumentovat applikacema jako AngryBirds nebo od SPB - oni nepsali aplikace pro Android, psali to pro Apple! A teprve, kdyz se jim investice vratila, preportovali to pro Androida.
Kazdy si vsimnul, ze jednotlivci se pousti jen do malych aplikaci typu rocnikovy projekt, jenom hrstka zkusi neco vetsiho. A podle mne si zaslouzi poklonu a ne sarkastickou poznamku o nadacnim fondu.
Mezitim se Google snazil vytvorit format pro vyskakovaci reklamy AdMob. A zrejme dlouho delali pruzkumy mineni, aby ta reklama nebyla odpuzujici. Na webu je nekolik videi evidentne cilenych na developery v tomto
smyslu: 'Jsem velky fanousek androida. Aplikace si nekupuju, free apk jsou fakt super. Vyskakovaci reklamy mi nevadi.'
Ze slova Opensource uz nekdy silim. Je to preci jenom nalepka. Uzivatelum je to putna, klidne si do telefonu nahraji jakoukoli pozmenenou ROMku a staci jim, ze je to rychlejsi, hezci. Kriterium jestli k tomu maji zdrojaky u nich hraje mizivou roli. Ze se jim za to zaruci machrujici kamos je pro ne mnohem dulezitejsi.

Androidi telefon nevlastnim a zadnou app jsem pro Android nenapsal. Chvili jsem si s tim jejich programovanim hral (myslim, ze to byla 1.6), ale kdyz jsem videl to horekovani, proc si Andoidi aplikace nemuzeme kupovat v Cesku a proc Cesti developeri musi psat pro androida prostrednictvim jinych zemi, tak jsem z toho zacal mit divny pocit - a ze nejde jenom o Cechy.

Nechci Vas smerovat na tema:
"V Android Marketu je kvalitnich aplikaci jako safranu a uz to tak zustane. Kdo se v tom ma prebirat",
nebo
"Astro" filemanager ma tolik reklam, ze uz mi to vadi i pri pouzivani.
( osobne nevim - cetl jsem to na androidmarket.cz )
nebo
Ti Googlove to urcite planovali uz od zacatku -- ano, zjevne planovali.

Valna vetsina developeru nakonec bude muset prejit na ziskani penez jen prostrednictvim reklam.
Spis si myslim, ze to dava jinou moznost pristupu k aplikacim. Developeri se budou soustredit na kvalitu, protoze cim dele jejich aplikace bude na displeji, tim vic penez za reklamu dostanou? (detaily AdMobu skutecne nemam zjistene, kdyz budete nekdo vedet konkretni cisla - protoze podle typu app se to bude lisit) Je pravda, ze kvalita ne vzdy vyhraje, ale snad. Mozna pak odpadne cela hloupost s testovacim koupenim na 24hod (moc) na 15min(malo). Hlasovani o oblibenosti aplikace, kde si developeri ze soupericich firem navzajem psali 'Jsem s tim nespokojen, apka pada...'. Takhle se vam zobrazi, kolik lidi to skutecne pouziva a jak casto. Treba to tak jednou bude.
U aplikace si nemuzete prohlednout jestli je free, nebo free+reklamy -- a vsadim se, ze tuhle drobnost tam
AndroidMarket neprida (mozna AppBrain by mohl).

Androidi mobil mi za chvili prijde, takze 'uzivatel' budu, zacal jsem to zase sledovat, ale chtel bych se zeptat
z vice praktickeho pohledu:
1) ktere aplikace maji podle Vas dobre nastavene zobrazovani reklam, ze Vam to nevadi. Google tvrdi,
ze lidi na ty bannery skutecne klikaji a neco si i koupi - ale o tom dost silne pochybuju. Kdo z Vas kdy kliknul na banner v mobilu (mam na mysli nativni v aplikaci, ne banner v prohlizeci) ? Mozna na bublinu v Mapach ?

2) Jak casto se snazite prochazet AndroidMarket a zkouset nove aplikace? Mne to totiz pripada docela pracne.
Tzn ze lidi instaluji, az kdyz se na aplikaci objevi recenze, v toptentydne, nekde odkaz, nebo doporuceni od znameho. Neboli problem vejce a slepice. Apk, ktere jsou zname jsou jeste znamejsi.

Uff.

Jestli jsem nekde prekroutil fakta, tak se omlouvam - budu docela rad usvedcen z omylu.
Myslim, ze tema tohoto vlakna svadi k prilis obecne diskuzi. Budoucnost AndroidMarket vs AppStore je podle mne v tom, jak se developeri a uzivatele poperou s reklamama. Diky za pripadne odpovedi.

A poklona, za precteni az sem.
Battlefield
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: ned 28. lis 2010 12:32:48

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Battlefield »

Díky za příspěvky.
Jen si prosím pro příště odpuste laciný narážky o změknutí mozku, zakládání fondu atd...

Pro mě situace zůstává stále vůči developerům nespravedlivé a žádné donates to určitě nijak zásadně nezlepšují, co se týče těch fondů, do těch bych přispíval asi jenom já :D
Suma sumárum-finanční model Android marketu dle mě zvolil špatnou cestu, což myslím, že se v budoucnu ukáže, ať již lepší kvalitou aplikací na Windows7 (věřím, že se ten systém rozjede), co se týče Apple storu, tak tam se to již ukázalo

PS Těch jsem se díval na nějaký čísla z reklam a je to v podstatě nula nula nic.
Toť můj názor. Už se k této problematice nebudu vyjadřovat, tak na mě již nijak nenarážejte. Díky
Siemens A50 --) N95 --) Nokia 5230 --) Nokia 5130 --) LG Optimus One --) Samsung Galaxy S2
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od PL113 »

Ty to asi pořád nechápeš... :roll:

Vývojář si může URČIT sám podle sebe a podle svého svědomí, jak bude svoji aplikaci distribuovat (free nebo placenou).
Pokud ti připadá nespravedlivé to, že si někdo vybere, že dá aplikaci zadarmo, tak by ses nad tím měl zamyslet a přehodnotit tenhle postoj. Označovat svobodné rozhodnutí za nespravedlnost je...ehm...pochybné.

Jistě jsou tu země, které nemohou svoje aplikace prodávat (jakO ČR), ale pak není nic těžkého dát do aplikace tlačítko donate - a že v českých jsou. A dají se najít i případy, které to distribuují na Marketu placeně - vždycky se prostě najde cesta.

Nebo myslíš, že se velcí vývojáři bojí vyvíjet (kteří prosím tě?) pro Android, protože z toho nebudou mít peníze - nenech se vysmát. Schválně se podívej na počet stažení placeného spb shell (a to je jedna z opravdu dražších app na marketu) - je v kategorii 10 000 -50 000 stažení - tzn. že i když je aplikace drahá vydělala vývojářům minimálně přes 2 mega - a to je na marketu ani ne 14 dní...takže kvalitní aplikaci lidi koupí. Člověk, který si myslí, že by jeho app nikdo nekupoval, jí dá zadarmo a frkne tam tlačítko donate.
adas
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. lis 2009 16:35:22

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od adas »

1) Angry birds se vyrabela pro AppStore, protoze Android je neni lukrativni:
http://www.androidmarket.cz/ruzne/pribe ... sti-rovio/
Kdyz na tom vydelali tolik penez, uz si muzou dovolit to preportovat a zaplatit cas
programatoru pro nokii,android,facebook ...
A hadejte vsude to bude pro vas zadarmo... Tahle aplikace je proste spicka ledovce.

2) SPB shell totez v blede modrem. Znama firma, wow efekt, obrovska reklamni kampan.
Kdyz mate podobne veci napsane pro jine platformy, portuje se uz docela snadno. I kdyby ne,
velka firma si to muze dovolit risknout, nebo si nemuze dovolit se ztrapnit a Androidi telefony
ignorovat (pak je to zadarmo).

3) Aplikace delane na machrovani nejsou dobry priklad. Zkuste se podivat na nejaky drobnejsi aplikace.
Mne to pripada,ze kdyz jsou na vyber 2 aplikace, tak free varianta ma cca 100000 a placena za 1$ ma <1000 downloadu. Placenych je v marketu 40%. Kolik procent zabiraji u Vas placene aplikace ? Taky mate 40% placenych?

Takova statistika zmeni svobodne rozhodnuti. Pusti se do toho student, ktery si to chce vyzkouset. (Obcas to prinese prijemna prekvapeni). Ale vsichni ostatni jdou vyvijet nejdriv pro Apple a az v pripade uspechu portuji i na ostatni platformy. Jednotlivec nema s placenou aplikaci sanci - musela by byt perfektni. Americky sen.

4) Google tohle od zacatku chce. Tlaci na to, aby aplikace byly free nebo co nejlevnejsi, aby si se musel
spolehat na tlacitko Donate (na ktery klikne malokdo) a nebo aby si mel zisk prostrednictvim USA, DE, takze se musis rozdelit jeste dalsi procenta. Lidi, kteri to delaji behem studia nebo pro radost, se na nejaky byrokratizovani vykaslou. Kdyz jim Google hazi klacky pod nohy, tak tu aplikaci daji jako free a neresi to.
Jenze tim snizuji cenu tech ostatnich aplikaci. Ja pred Googlem smekam, protoze mit tohle vymyslene v 2005 (wikipedia) je dobry plan. Letos se jim ho snad podari dotahnout.

5) Konecne se zacalo prodavat velke mnozstvi mobilu denne a konecne uz zacne vydelavat reklama. Developeri moc dobre vedi, ze IPhonari jsou ochotni pustit par dolaru za jakoukoli blbost, ale Android si kupuji setrilci - od dob G1 se nic nezmenilo. A postupne vsem drobnym developerum nezbude, nez pridat do svoji aplikace reklamu z AdMob. To je podstata systemu Android.

Muzete pokracovat v diskuzi o svobodnych rozhodnutich, open sourcech o smesnych tlacitkach Donate, blockbusterech (spb,angrybirds apod), portovanych aplikacich z AppStoru, nebo outsourcovanych aplikacich (kde riziko nenese programator). Klidne.

Ale byli byste tak hodni, a misto toho napsali, jak hodne reklamy snesete. Tj. ktera aplikace
ma tolik reklamy, ze uz je to pro Vas neunosne. Astro, Phit Droid ? (nemam telefon, takze pisu jenom namatkou)

Diky.
Uživatelský avatar
Petrroll
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: stř 26. kvě 2010 14:05:47

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Petrroll »

Osobně s aplikacemi a reklamami setkávám denně (občas píši recenze pro androidmarket.cz) a je to pravda, v některých aplikacích jsou reklamy opravdu neúnosné. Například již zmíněné Astro, nebo třeba Locus, pokud se přepne na šířku. Na druhou stranu jsou tu i aplikace co vydělali velmi dobře a přitom reklamy zakomponovali velmi dobře, například Angry Birds a podobně.
Celkově však souhlasím s adasem, android market má prostě trochu problém.
shedy
Androiďák!
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 03. čer 2010 13:08:47
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 620

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od shedy »

Mně reklamy nevadí a když je nechci tak použiju Applanet ;),ale myslim si že právě to že má android tolik aplikací zdarma tak to z něj dělá androida a odlišuje se s tím od applu. Lidi v mém věku 15 co nemají hloupé telefony tak většinou nechtějí utrácet za něákou aplikaci a to nejen z toho duvodu ze nemaji penize nebo ze je nechtej utracet. Proto taky Android tak rychle šplhá.
Uživatelský avatar
agent112
Robot
Příspěvky: 772
Registrován: pát 03. zář 2010 17:30:56
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB
Mobil 2 / ROM: Mi band 2

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od agent112 »

Battlefield píše:Díky za příspěvky.
Jen si prosím pro příště odpuste laciný narážky o změknutí mozku, zakládání fondu atd...

Pro mě situace zůstává stále vůči developerům nespravedlivé a žádné donates to určitě nijak zásadně nezlepšují, co se týče těch fondů, do těch bych přispíval asi jenom já :D
Suma sumárum-finanční model Android marketu dle mě zvolil špatnou cestu, což myslím, že se v budoucnu ukáže, ať již lepší kvalitou aplikací na Windows7 (věřím, že se ten systém rozjede), co se týče Apple storu, tak tam se to již ukázalo

PS Těch jsem se díval na nějaký čísla z reklam a je to v podstatě nula nula nic.
Toť můj názor. Už se k této problematice nebudu vyjadřovat, tak na mě již nijak nenarážejte. Díky
Vůbec nechápu, co tím "básník" chtěl říci :-D
Pokud se někomu nelíbí finanční model opensource tak ať si pořídí widle, kde si všechno pěkně zacvaká ...
Jinak snad o W7 mobile se tu ani nemusíme bavit :D
Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB : Android 6.01 : MIUI 8.2.3
Historie:
Microsoft Lumia 640 LTE : Windows Mobile 10
Huawei Ascend G300 : Android KitKat 4.4.4 : CM 11 - Dazzozo
Uživatelský avatar
Blackhawk
Droid
Příspěvky: 2403
Registrován: pon 19. dub 2010 13:53:50

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Blackhawk »

adas, nechcem ta urazat, ale fuuuuu, ako to napisat, mozes mi napisat:
- ako google tlaci na vyvojarov aby boli aplikacie free?
- co je zle na tom mat jednu aplikaciu free a jednu platenu?
- odkial si prisiel na to, ze jednotlivec nemoze na androide zarobit? (minimalne jeden priklad som ti dal ako jednotlivec na jednej aplikacii zarabal tazke peniaze, a takych su stovky)
- co je zle na tom ked aplikacia je primarne vyvijana pre jablko a potom preportovana na android?
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od PL113 »

Adas promin ale tomu co jsi napsal snad ani sam neveris...
Priklad aplikace Camera360-zajimava app na foceni,kdy se ti pri spusteni zobrazi dotaz jestli spustit nebo koupit plnou verzi...to same pri ukonceni se te zepta jestli ukoncit nebo koupit.

A taky by me zajimalo jakym zpusobem google tlaci na vyvojare?
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od MrPedro »

No, ja to vidim spise tak, ze
schopny vyvojar umi svoji aplikaci prodat, spatna aplikace se rychle provali a je neprodejna = to je android
Za vsetsinu aplikaci se plati, at je dobra nebo spatna, free se proste nenosi = iphone
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od jtoxx »

Ptal sem se autora c:geo proc je jeho aplikace zadarmo. Odpovedel ze asi nejvetsi duvod vidi " a proc nemit aplikaci zadarmo" tot asi vse od autora nejlepsiho a nejstahovanejsiho programu pro geocaching...
Follow me on - twitter
Battlefield
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: ned 28. lis 2010 12:32:48

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Battlefield »

http://www.androlib.com/appstats.aspx
zde se můžete podívat na odhad počtu paid a free apps.
Ten nepoměr je opravdu monstrózní.
Místo Android market by to měla být Android charity.
Siemens A50 --) N95 --) Nokia 5230 --) Nokia 5130 --) LG Optimus One --) Samsung Galaxy S2
Uživatelský avatar
far4all
Androiďák!
Příspěvky: 314
Registrován: sob 21. srp 2010 11:49:06
Typ mobilu / ROM: Nexus S
Twitter: far4all
Kontaktovat uživatele:

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od far4all »

Chápeš že to není jen o penězích ?? Vem si kolik si takoví programátoři vydělají za hodinu. Oni nepotřebují těch pár korun co dostanou za ty aplikace. A taky ty aplikace můžou tvořit jen že je to baví jako koníček :)

Je Úplná blbost tohle to řešit. Google a vývojáři vydělávají i přes to že jsou Aplikace a hry zdarma ! Jestli chceš aby vše bylo placené jdi si za Apple.


A kolik ti je že řešíš problémy za miliony dalších lidí kteří jsou vzdělanější jak ty.
Nexus S 2.3.4 + New Android Market
Uživatelský avatar
Blackhawk
Droid
Příspěvky: 2403
Registrován: pon 19. dub 2010 13:53:50

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od Blackhawk »

Toto vlakno by si zasluzilo jeden velikansky FACEPALM.
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Android market vs. Apple app store

Příspěvek od PL113 »

Už jsem si zvyknul na to, že Češi mají problém zaplatit 5 korun za vytrůnění, ale že mají některá individua problém s tím, že je něco zadarmo... :crazy: :clap:
Odpovědět

Zpět na „Pokec“