Online aplikacePubtran

Aplikace typu "tenký klient" využívající zdroje na internetu.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
fhucho
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: ned 31. kvě 2009 10:45:49
Rom: nejsem

Re: Pubtran

Příspěvek od fhucho »

@ivcv to bude mozne az budu mit pristup k API - podle me tak do mesice pokud to pujde dobre.

Na Marketu je nova verze, podporuje Android 1.6+ a ma predelane sledovani spojeni - ted se to jmenuje "upozorneni" a podle me to je mnohem uzitecnejsi nez driv :) Z bugu je opraveno napriklad mezizastavky v detailu spojeni.
JirikDrak
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 20. srp 2010 10:20:32
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Pubtran

Příspěvek od JirikDrak »

Dobrej update, docela mě potešilo vypepšení sledování spojení, ale zklamalo mě, že je to jen upozornění v horni liště. Co takhle přidat taky zvukový upozornění? Bylo by supr najít si vhodnej spoj, a pak bezstarostně dělat něco jinýho, dokud by nezazvonil telefon třeba 10 minut před odjezdem...

PS: dík za skrytí zoomu v mapách :)
fhucho
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: ned 31. kvě 2009 10:45:49
Rom: nejsem

Re: Pubtran

Příspěvek od fhucho »

Uz jsem chtel vydat novou verzi, takze jsem zvukovy upozorneni nechal na jindy :)
janekjankovatej
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pon 03. led 2011 15:02:12
Typ mobilu / ROM: xiaomi redmi 4X
Tablet: Nexus7

Re: Pubtran

Příspěvek od janekjankovatej »

Zdravím - děkuji za super aplikaci, ale za boha nemůžu odeslat spojení SMSkou (u starších verzí mi to šlo) aplikace se to snaží přepnout, ale okno k zasílání sms se neotevře - jsem jedinej komu to nefunguje? Mám DesireHD (ofic. rom)
Uživatelský avatar
martinpelant
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: pát 08. led 2010 18:54:14

Re: Pubtran

Příspěvek od martinpelant »

Na HTC Desire odesílání pomocí SMS normálně funguje, takže nevím
kaasik
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 01. led 2011 14:27:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Pubtran

Příspěvek od kaasik »

Přeji dobrý den.
Tak se bohužel musím přidat k uživateli "janekjankovatej". Na "HTC Desire Z", originál FW, čistá instalace, Pubtran spojení najde, při volbě "Odeslat SMSkou" přejde do bílé obrazovky a tam zůstane. Jediné, na co reaguje je tlačítko "Home" (zobrazí obsah plochy), pokud nechám přez Task Managera ukončit všechny procesy a spustím Pubtran znovu, rovnou začne v bílé obrazovce. Musím provést restart telefonu, aby Pubtran naběhl opět od začátku a mohl vyhledávat spojení.
Bohužel si nepamatuji, od které verze to začal dělat. A nevím jak se dostat z důvodu testování ke starší verzi :-)
Z paměti nevím, jaký je rozdíl mezi Desire, DesireHD a Desire Z (ale mělo by to být i něco okolo "obrazovky a grafiky")
Rád jako tester pomůžu s odladěním.
Pavel
HTC Desire Z
Wordfish
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 14. bře 2011 10:24:51
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z

Re: Pubtran

Příspěvek od Wordfish »

Bohuzel, odesilani sms nefunguje ani me :/ Jinak drzim palce, vyborna aplikace a to casove upozorneni je vylozenej luxus :)

@telefon Z    .
Uživatelský avatar
Spook
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: úte 30. lis 2010 21:54:20
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T

Re: Pubtran

Příspěvek od Spook »

Potvrzuji také nefunkčnost odeslání spoje sms. Bílá obrazovka a pak nic. Desire Hd
jerom71
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 02. úno 2011 19:42:03
Typ mobilu / ROM: HTC HD2-Samsung NEXUS
Tablet: Samsung Tablet 8.9
Rom: HD2_NDT_MIUI_GINGER_
Bydliště: Zlin

Re: Pubtran

Příspěvek od jerom71 »

Hojte, na HTC HD2 vše ok. ;) Luxusní aplikace. :yes: Díky
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pubtran

Příspěvek od Pnaky »

U mne je odeslání SMSkou v pohodě...
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
halub
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22. dub 2011 14:12:15
Typ mobilu / ROM: HTC Tattoo

Re: Pubtran

Příspěvek od halub »

fhucho:
Tak moje nejoblíbenější aplikace už zase funguje. Škoda nefunkční mapy, ale to není nic, bez čeho bych se neobešel. Díky za nápravu a za tenhle program vůbec!
tobik
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. bře 2011 10:25:49

Re: Pubtran

Příspěvek od tobik »

Zdravím, perfektní aplikace, nicméně bych měl dva drobné feature requesty :)

1) Bylo by prima, kdyby se aplikace po stisknutí androidího tlačítka "hledat" vrátila na vyhledávací formulář. Teď musím často i několikrát mačkat tlačítko zpět, abych se proklikal zpátky na začátek a mohl zadat nový spoj. Možná je tam nějaký trik, jak skočit na začátek, na který jsem nepřišel, nicméně když už Android to tlačítko hledat má, je škoda ho nevyužít :)

2) Také by bylo prima, kdyby bylo možné zobrazit si dráhu daného dopravního prostředku, občas mě zajímá, kam tramvaj pokračuje a teď se to zjišťuje špatně.
janekjankovatej
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pon 03. led 2011 15:02:12
Typ mobilu / ROM: xiaomi redmi 4X
Tablet: Nexus7

Re: Pubtran

Příspěvek od janekjankovatej »

zdravím po včerejší aktualizaci (DesireHD) na 2.3.3 (perníček) vše funguje jak má sms to normálně otevře a odešle.
Uživatelský avatar
mist
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: pon 05. dub 2010 10:34:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pubtran

Příspěvek od mist »

Souhlasim s bodem 2 tobika. Stava se, ze neznam cilovou stanici, ale vim, ze linka projizdi nejakou jinou. Vyhledam tedy trasu, ale pokud je moje neznama zastavka az za tou znamou, tak nevim jak se k ni dopracovat. Stacila by moznost zobrazeni trasy linky.
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Pubtran

Příspěvek od stealthx »

Taky bych tuhle moznost casto vyuzil. Uplne by stacilo, kdyz se ted dostanu do detailu spojeni a vidim tam vypsany stanice, tak vypsat (na pozadani) i zastavky pred a po moji trase. To by byla parada. Myslim, ze zobrazeni trasy na mape je az dalsi level.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
hanimira
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. kvě 2011 13:31:31

Re: Pubtran

Příspěvek od hanimira »

taky me nejdou odesilat sms.... "omlouvame se Aplikace Zpravy byla neocekavane ukoncena. Zkuste to znovu a Ukoncit aplikaci.
Preinstalovani nepomohlo. Jinak aplikace perfektni!!!
HTC Hero VillainROM9.0.0
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pubtran

Příspěvek od Pnaky »

Gratuluji Pubtranu k dalšímu ocenění! Po právu si ho zaslouží!!!

Mám upřímnou radost při jeho každodenním používání... Těším se na další nové featury a vychytávky ;-)
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
fhucho
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: ned 31. kvě 2009 10:45:49
Rom: nejsem

Re: Pubtran

Příspěvek od fhucho »

Diky, diky... :)

Ja mam take radost pri jeho pouzivani a vetsinou i programovani :)
M.1.K
Stálý androiďák
Příspěvky: 162
Registrován: stř 02. bře 2011 9:37:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Nexus S
Tablet: Nexus 7

Re: Pubtran

Příspěvek od M.1.K »

Ahoj, Pubtran je skvělá aplikace, lepší než podobné které jsem měl na iPhone. Jen se chci zeptat jak je to s městy ze kterých můžu vybírat. Přijde mi, že na webu můžu vybírat z víc měst než v aplikaci. To je třeba nějak aktualizovat? Například Mariánské Lázně nějakou dobu už na webu jsou, ale v Pubtranu je nemám...

Předem díky
Samsung Nexus S - JB

Pokud se vám nějaká aplikace/hra líbí, zaplaťte za ní!
mirasv1000s
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. čer 2011 9:49:11

Re: Pubtran

Příspěvek od mirasv1000s »

Prosim, prosim, po reistalaci androidu na verzi 2.1.1 a se mi smazaly vsechny aplikce, nyni nemuzu nainstalovat Pubtran, na Marketu mi to pise, ze aplikace neeexistuje a na netu pres QR kod taky, pomoc, mam SE Xperia X8, ma nekdo podobny problem? Diky
kukurin
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: sob 02. črc 2011 13:44:53
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P7

Re: Pubtran

Příspěvek od kukurin »

Především chci poděkovat autorovi za perfektní aplikaci.

Mám jeden námět na vylepšení, asi to není jednoduché, otázka je, zda je vůbec možné podobnou věc implementovat.

Nejprve teoreticky: když jedu v Praze z bodu A do bodu B, mám často jednak několik tras na výběr, jednak mohu nastoupit jízdu na různých zastávkách, které mohou být od bodu A podobně vzdálené. Stejně tak může být cílový bod B někde mezi zastávkami dvou různých linek (typicky na Vinohradech, kde po Vinohradské jede 11, souběžně po Korunní 10 & 16 a Slezská ulice vede mezi nimi...).

Teď konkrétní příklad: jedu-li z křižovatky Dělnická × Osadní v Praze-Holešovicích na Hradčanskou, mohu zvolit trasu:
a) Tusarova -> Hradčanská, linkou 25 a 1
b) U Průhonu -> Špejchar, linkou 15 (a kousek dojít pěšky)

To ovšem obnáší vyhledat dvě různá spojení pro de facto stejnou trasu, přičemž pozdě večer může alternativní trasa ušetřit klidně 15 minut.

Můj koncept pro vylepšení spočívá v tom, že Pubtran by mohl mít funkci (ikonu), která by zkusila danou trasu vyhledat nejen ze zvolené zastávky, ale i z okolních zastávek, a totéž by platilo pro cíl. Výsledkem by byl výpis alternativních tras (pokud existují) a uživatel by si mohl vybrat tu, která mu vyhovuje. A to vše samozřejmě jen za předpokladu, že alternativní cesta netrvá déle než vyhledávaná.
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Pubtran

Příspěvek od cyphill »

Po dlouhé odmlce skvělá aktualizace! :-)

Pár návrhů:
1) Oddělil bych Oblíbené a Historii, tedy pro historii udělat spešl ikonku na spodní liště. Teď mi to přijde takové neorganizované.
2) Skvělý nápad ty rozbalovací mezizastávky, jen bych nějak lépe vyřešil tlačítko "Celá trasa", které působí trochu rušivě. Napadlo mě, že by se celá trasa mohla zobrazit rovnou kliknutím na ikonku linky. Tedy, pokud bych chtěl zobrazit trasu třeba linky tramvaje číslo 1, tak by se kliklo právě na ikonku tramvaje s číslem.
3) Pro funkci "Přes" byl udělal ikonku a umístil ji někam mezi "Odkud" a "Kam", tedy asi vedle ikonky dvojšipky na prohození odkud a kam.

Jak bude možnost, tak Tě přes Market či jiný způsob hrazení "donate" verze s radostí podpořím :-)
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Pubtran

Příspěvek od Johny_G »

Senzační update! Info o dopravci mě velice potěšilo :-).
Litchi
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: úte 16. úno 2010 20:51:03

Re: Pubtran

Příspěvek od Litchi »

Pomoc,
jsem s aplikací nesmírně spokojený a používám ji denně, ale po poslední aktualizaci (verze 46)je nefunkční na HTC Tattoo (android 1.6)... prosím o kontrolu u jiných uživatelů s timto HTC.
Díky

ještě doplňuji hlášku v MT:
"Aplikace Pubtran (proces cz.fhejl.pubtran) byla neočekávaně ukončena. Zkuste to znovu."

Opravdu prosím o radu co s tím.... :-(
Naposledy upravil(a) Litchi dne pát 08. črc 2011 14:00:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Portak
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: úte 10. kvě 2011 20:17:16
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 mini VE I9195i

Re: Pubtran

Příspěvek od Portak »

Dobrý den, jsem začínající androidák, ... prosim Vás rád bych si tuto aplikaci stáhnul do svého samsung gio ... ale bohužel prý tento produkt neni podporován (to píše když sem na marketu přes pc... na mobilu se to ani neukáže) .. dá se tato aplikace nějak získat, popřípadě odstranit to filtrování.. jestli to tu je již vysvětleno, či je tu řešení, omlouvám se za spam ... děkuji
Samsung S4 mini VE - I9195i
pavelkula
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 18. čer 2011 9:34:45
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6

Re: Pubtran

Příspěvek od pavelkula »

Skvělá aplikace, ale poslední dobou mám problém. Když dám vyhledat autobusové spojení z nebo na Kladno, ukáže se mi hláška "chyba při parsování spojení". Ani by mi to tak nevadilo, kdybych nebyl z Kladna :-) U jiných měst, nebo u vlaků jsem to nezaregistroval. Nevíte někdo, co s tím? Předem díky
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Pubtran

Příspěvek od stealthx »

kukurin píše:...
Teď konkrétní příklad: jedu-li z křižovatky Dělnická × Osadní v Praze-Holešovicích na Hradčanskou, mohu zvolit trasu:
a) Tusarova -> Hradčanská, linkou 25 a 1
b) U Průhonu -> Špejchar, linkou 15 (a kousek dojít pěšky)

To ovšem obnáší vyhledat dvě různá spojení pro de facto stejnou trasu, přičemž pozdě večer může alternativní trasa ušetřit klidně 15 minut.

Můj koncept pro vylepšení spočívá v tom, že Pubtran by mohl mít funkci (ikonu), která by zkusila danou trasu vyhledat nejen ze zvolené zastávky, ale i z okolních zastávek, a totéž by platilo pro cíl. Výsledkem by byl výpis alternativních tras (pokud existují) a uživatel by si mohl vybrat tu, která mu vyhovuje. A to vše samozřejmě jen za předpokladu, že alternativní cesta netrvá déle než vyhledávaná.
Tohle se tu trosku nakouslo ve spojeni s mapou, ale takhle nastineny reseni mi pride daleko praktictejsi. Spis bych to videl uzivatlesky neviditelny (pripadne vypnuti v nastaveni). Proste beze zmeny zadat odkud kam a kdyz je napriklad do 500m dalsi zastavka jiny linky, tak ji taky proklepnout, jestli nevede do cile. Uzivatele by nic nikde navic neotravovalo, akorat by bylo vic vysledku. Nalezy od pubtranu treba odliseny jinou barvou.

Taky jezdim ze zastavky Delnicka x Osadni a muzu potvrdit, ze je to peknej vopruz. Jeste Ohrada je podobnej pripad a jen po Praze jich bude desitky.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
Chanter
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: sob 03. črc 2010 15:29:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Twitter: Muzzug
Tablet: ASUS Nexus 7
Bydliště: Brno / Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pubtran

Příspěvek od Chanter »

Zdravím.
Máme malý problém - tchýně si pořídila HTC Wildfire S a nejde jí tam nainstalovat Puzbtran - v marketu nelze najít ani přes search, ani pomocí QR kódu, nic... Nevíte v čem by mohl být problém? Děkuji za odpověď.
Google Galaxy Nexus
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Pubtran

Příspěvek od cyphill »

Nevím, jestli to tu už nepadlo, ale nebyla by možnost označovat zastávky na znamení?
Je to nějakým způsobem obecně či konkrétně u Pražské MHD možné?

Díky
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Pubtran

Příspěvek od Pnaky »

S tímhle požadavkem se taky pridávám, prosím!
Naposledy upravil(a) radegast dne ned 07. srp 2011 19:52:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj poslední příspěvek!!
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Odpovědět

Zpět na „Online aplikace“