Aréna telefonůNejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
tuzok
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. kvě 2011 21:59:45
Typ mobilu / ROM: Sony Erricson

Nejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Příspěvek od tuzok »

Byl jsem spokojeným majitelem telefonu HTC Legend (byl mi odcizen) a plánuji pořídit opět nového Androida.

Co se týká výkonu, tak nejsem příliš náročným uživatelem - hry nehraju, video nepřehrávám, přes den moc nesurfuji...
Významnou roli u mě bude hrát výdrž na baterie, zvlášt se to týká výdrže při zaznamenávání trasy přes při cyklo výletech.

Jako navigaci mobil používám spíš sporadicky, většinu času je uložen v kapse dresu na zádech. Když jsem zaznamenávat trasu přes MyTracks nebo RMaps, tak výdrž mobilu bylo cca 5-6 hodiny nepřetržitého záznamu, ale potom už docházela baterie a záznam se ukončil. Empiricky bylo zjištěno, že pozitivní vliv na výdrž baterie má především vypnutí wifi.

Přesto bych raději větší rezervu, případně možnost zaznamenávat celý den. Máte v tomto směru zkušenosti s jinými přístroji a jestli některé jiné vydrží výrazně déle nebo kratší dobu? Měl by například HTC Desire s baterií s větší kapacitou (více mAh) delší výdrž, nebo to vychází podobně, jako Legend.

Uvítám především prakticky ověřené postřehy.
Předem díky.
Uživatelský avatar
Notouchme
Droid
Příspěvky: 1997
Registrován: sob 30. říj 2010 1:27:09
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo
Bydliště: Vancouver

Re: Nejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Příspěvek od Notouchme »

tak asi nejvetsi baterku maj Lg OO 1500mha slusnou ma i galaxy ace 1350mha pak nejaky 1450mha myslim desire desire S ale jestli fakt hodne frcis na kole a mas moznost baglu nebo ta kapsa je vetsi tak se rozhodne vyplati externi baterka a pak muzes mit telefon jaky chces ;) i kdyby mel malou baterku ale vykonem by byl pro tebe idealni :)
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:
Uživatelský avatar
Architekt
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 19. bře 2009 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Nejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Příspěvek od Architekt »

Ona to není otázka jen kapacity baterie, ale taky kvality elektroniky v mobilu a software (ROMky). Mě třeba Samsung Galaxy S se záznamem GPS a s puštěnou muzikou sežere 8% baterie za hodinu, HTC Desire HD přitom sežere 25% baterie za hodinu (viz. diskuse k Locusu). Je pravda že Samsung je 2. největší výrobce mobilů a HTC patří k nejmenším firmičkám, a podle toho taky vypadají investice do vývoje, ale i tak je to obrovský rozdíl.
Samsung Galaxy S ‣‣‣ Darky's ROM 9.5 ‣ Dark Core 1.4
Uživatelský avatar
Notouchme
Droid
Příspěvky: 1997
Registrován: sob 30. říj 2010 1:27:09
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo
Bydliště: Vancouver

Re: Nejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Příspěvek od Notouchme »

vidis na sko sem zapomel :D no mas pracdu me treba OO s 3g a hudbou za 45min cesty do skoly (prace) sezere taky tech 6-8% :D ale rikam externi baterka to jisti :D
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:
Uživatelský avatar
Architekt
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 19. bře 2009 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Nejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Příspěvek od Architekt »

Zkus kolik ti sežere se záznamem trasy pomocí GPS (např. RunKeeper). GPS bývá pěkný žrout energie.
Samsung Galaxy S ‣‣‣ Darky's ROM 9.5 ‣ Dark Core 1.4
tuzok
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. kvě 2011 21:59:45
Typ mobilu / ROM: Sony Erricson

Re: Nejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Příspěvek od tuzok »

Architekt píše:Ona to není otázka jen kapacity baterie, ale taky kvality elektroniky v mobilu a software (ROMky). Mě třeba Samsung Galaxy S se záznamem GPS a s puštěnou muzikou sežere 8% baterie za hodinu, HTC Desire HD přitom sežere 25% baterie za hodinu (viz. diskuse k Locusu). Je pravda že Samsung je 2. největší výrobce mobilů a HTC patří k nejmenším firmičkám, a podle toho taky vypadají investice do vývoje, ale i tak je to obrovský rozdíl.
A tohle je právě ta otázka, kterou jsem chtěl vyřešit, ale na internetu se mi v tomhle směru nedaří najít žádné odpovědi.
Samozřejmě, že řešení s náhradní baterií se nabízí samo, ale předpokladem je to, že na jednu baterii bych měl vydržet cca jeden den a ne jenom jedno (zkrácené) odpoledne.

Mohl by někdo se Samsungem potvrdit, že dokáže zaznamenávat trasu pomocí GPS výrazně delší dobu, než zmíněných 4-5 hodin (reálně dosažené na HTC Legend).
Hledal jsem a vypadá to, že rozdíl mezi HTC a Samsungem by v tomto případě mohla spočívat v použití jiného typu čipsetu/procesorů, protože pokud rozdíl na samsungu nespočívá pouze v "lepším ošálení" ukazatele nabití baterie, tak jde o znatelný rozdíl.
Problémy s anténou u prvních modelů Samsung Galaxy S na druhou stranu příliš jistoty u této značky ohledně kvality GPS nedávají :-(
Uživatelský avatar
Architekt
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 19. bře 2009 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Nejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Příspěvek od Architekt »

Já mám zatím zkušenost jen s hodinovým záznamem z běhání, ale myslím že to je dostatečný vzorek, i kdyby to bylo o pár procent víc, třeba 10%/h, tak je to stále dostatečné. Až vyrazím na nějaký pořádný výlet na kolo, tak budu vědět víc, ale nevím kdy na to bude čas.

Každopádně snad do všech mobilů se prodávají velké akumulátory (se zvětšeným zadním krytem), případně existují různé power packy, či cestovní nabíječky na baterky.
Samsung Galaxy S ‣‣‣ Darky's ROM 9.5 ‣ Dark Core 1.4
Uživatelský avatar
-=Mike=-
Androiďák!
Příspěvky: 310
Registrován: pát 12. bře 2010 23:23:21
Typ mobilu / ROM: Oneplus one 64GB

Re: Nejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Příspěvek od -=Mike=- »

napr. Motorola defy, odolna voci vode, gorilla glass, 1540mAh...
Pouzivam na turistiku a ako pomocnika na geocaching pri mojom Garmine.. Nevadi, ked prsi a nemam obavu, aby som ho skryval..
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx
HTC Wizard-->HTC Tornado-->HTC Kaiser-->HTC Dream G1-->Motorola Defy --> Google Nexus S --> Lenovo P770 --> Motorola Razr Maxx-->Motorola moto g 16GB
HTC Kaiser WM 6.1
Samsung Galaxy S5 + Oneplus one 64GB
tuzok
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. kvě 2011 21:59:45
Typ mobilu / ROM: Sony Erricson

Re: Nejlepší Android mobil na zaznamenávání trasy na kolo

Příspěvek od tuzok »

Jako zatím nejzajímavější možnost vypadá použití externího Bluetooth GPS modulu, zřejmě to jde sprovoznit i pod adroidem: http://androgeoid.com/2010/09/android-e ... r-android/

Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“