Android OSPřechod z WM na Android?

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Holda
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. črc 2009 9:55:19

Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Holda »

Zdravím,
bohužel mi odešel Kaiser do křemíkového nebe a přemýšlím co dál. WM telefony mě nějak nelákají, protože od dob Kaisera se nezlepšily, v některých ukazatelích podle mě i zhoršily a dát přes 10k Kč +- jen za lepší displej se mi moc nechce. Docela mě ale láká Android, na Kaiserovi jsem ho nějakou dobu používal a líbil se mi.
Chci se ale zeptat, jestli mi nabídne vše podstatné, co mi nabídly WM. Pro mě to je organizace času, multimedia, hry a plnohodnotná navigace. HW klávesnici bych oželel a pár dní bych počkal na HTC Hero. Není v tom někde vyloženě "zakopaný pes"?
Díky ;)
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Wexter »

Já před G1 měl HTC Touch Cruis7e (Kaiser bez HW klávesnice). S klidem tedy můžu říct, že nabízí vše co WM jen s příjemnějším Interface podobající se iPhone. Být tebou, rozmyslel bych si přechod z mobilu s HW klávesnicí na mobil bez HW klávesnice :) aby jsi pak nelitoval. Androida však můžu vřele doporučit.
Holda
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. črc 2009 9:55:19

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Holda »

HW klávesnici jsem až tolik nepoužíval a nemyslím, že by chyběla, jde mi spíš o OS samotný
Uživatelský avatar
VeruSKa
Robot
Příspěvky: 854
Registrován: čtv 30. dub 2009 7:41:24
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia E Dual
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od VeruSKa »

Nejobjektivněji si to stejně zhodnotíš sám. Zkrátka a dobře, doporučuju pročíst si zdejší fórum. Získáš tak ucelený obrázek toho, co Android ve své současné podobě uživateli je schopen nabídnou ;) Sám si tak zjistíš nedostatky i výhody, a rozhodneš si, jsi-li ochoten nad tím či oním přivřít oko a jestli je to systém pro tebe ;)
T-mobileG1 White; RooT umřel, ať žije Sony Xperia E Dual Champagne
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co to je? Žabička s rootovskými právy ;o)
Uživatelský avatar
nFiX
Droid
Příspěvky: 1496
Registrován: sob 21. bře 2009 23:53:24

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od nFiX »

OS samotný je mnohem rychlejší, než WM a také lepší - hlavně otevřený. Sám jsem WM měl a už nikdy bych nechtěl ( pouze můj názor ), takže ti telefon s Androidem můžu jen doporučit! Mrkni na recenze, popř forum a uvidíš :)
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Wexter »

Zkus navštívit Vodafone nebo T-mobile prodejnu a OS Android si vyzkoušet tam :)
Holda
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. črc 2009 9:55:19

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Holda »

Vrátil jsem se z Vodafone a Magic se mi moc líbil, ještě pročtu jak je to s datama a navigací a je snad vybráno :)
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od ramon.dexter »

Pokud se rozhoduješ mězi magicem a herem, rozhodně bych si být tebou počkal na hero. Má lepší ramku než magic, má 5mpx cameru a hlavně má plně funkční Sense UI, který má mnohem víc možností než základní systém v magicu.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od M.I.R. »

Hlavně bych si dal bacha na Android co se týče organizace času. S kalendářem to zatím neni ono :(
Holda
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. črc 2009 9:55:19

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Holda »

Není potřeba nic extra sofistikovaného, jen rozplánování pár dnů dopředu a synchronizace s Google Calendar postačí.
Uživatelský avatar
3miki3
Robot
Příspěvky: 849
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:01:16
Typ mobilu / ROM: Honor 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od 3miki3 »

Android taktéž vřele doporučuji. WM mě neláká ...
Uživatelský avatar
DD_
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28. črc 2009 15:09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od DD_ »

Ja taky o tomto premyslim - aktualne jedu na Touch Cruise.
Vypada ze CoPilot bude snad pouzitelnou variantou offline navigace.
Akorat se chci zeptat je moznost synchronizovat ucty mezi Androidem a Thunderbirdem aniz bych musel pouzit sync s Google kalendarem ?
Vim ze existuje plugin pro Thunderbird ktery mi to syncuje s googlem, ale ja nechci google account pouzivat vubec, chci mit jen Thunderbird a ten syncnutej s Androidem jako to mam tedka v pripade WM.
Diky.

To Holda: Jinak jeste bacha na to ze HTC Hero uz ma kapacitni display, coz je to same jako iPhone na kterej se pise briskama prstu. Pro dost lidi kteri prechazi z WM zarizeni je tohle problem protoze jsou zvykli psat tak troska nechtama.
Viz: http://www.mobilmania.cz/clanky/htc-her ... fault.aspx
DD
mcgogo
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: stř 22. dub 2009 19:44:13

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od mcgogo »

Já nevím, většina lidí tu píše akorát o tom na co si se neptal. Plnohodnotná navigace na Android - zatím existuje co já vím snad jedna jediná (offline), která je stará asi 14 dní, takže na výběr moc není. Ano samozřemě existují ještě různé bastly jak se dá udělat z online offline navigace, ale to podle mne není plnohodnotná navigace. Pokud ti nevadí v roamingu platit za data, dá se využít online navigace. Co se týče her, tak existuje pár předělávek z javy a nějaké originální hry psané přímo pro android, ale zatím také žádná sláva (najde se pár vyjímek). Multimedia zvládá android asi tak na té úrovni co normální mobil. Tzn. 3GP a tuším MP4, hudební MP3, Ogg ale nejsem si jist (Flash je v přípravě, snad bude na podzim). Každopádně divx se zatím nekonná. Řekl bych, že i v organizaci času je na tom zatím WM mnohem lépe. Takže pokud chceš používat na co seš zvyklý z WM tak to zatím na androidu v takové parádě nenajdeš. Každopádně Android je velice rychle se vyvýjejicí se OS, který oproti windows vypadá jako krasavec a má mnohem lepší (pohodlnější) ovládání. Pokud na nový stroj nějak závratně nepospícháš, zkus ještě vyydržet a uvidíš, že do půl roku tu bude aplikací, že nebudeme vědět, kterou si vybrat dříve.
Uživatelský avatar
DD_
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28. črc 2009 15:09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od DD_ »

mcgogo píše:Já nevím, většina lidí tu píše akorát o tom na co si se neptal. Plnohodnotná navigace na Android - zatím existuje co já vím snad jedna jediná (offline), která je stará asi 14 dní, takže na výběr moc není. Ano samozřemě existují ještě různé bastly jak se dá udělat z online offline navigace, ale to podle mne není plnohodnotná navigace. Pokud ti nevadí v roamingu platit za data, dá se využít online navigace. Co se týče her, tak existuje pár předělávek z javy a nějaké originální hry psané přímo pro android, ale zatím také žádná sláva (najde se pár vyjímek). Multimedia zvládá android asi tak na té úrovni co normální mobil. Tzn. 3GP a tuším MP4, hudební MP3, Ogg ale nejsem si jist (Flash je v přípravě, snad bude na podzim). Každopádně divx se zatím nekonná. Řekl bych, že i v organizaci času je na tom zatím WM mnohem lépe. Takže pokud chceš používat na co seš zvyklý z WM tak to zatím na androidu v takové parádě nenajdeš. Každopádně Android je velice rychle se vyvýjejicí se OS, který oproti windows vypadá jako krasavec a má mnohem lepší (pohodlnější) ovládání. Pokud na nový stroj nějak závratně nepospícháš, zkus ještě vyydržet a uvidíš, že do půl roku tu bude aplikací, že nebudeme vědět, kterou si vybrat dříve.
No konecne nazor cloveka, kterej neni zabarven tim ze Android je nejlepsi OS protoze ho mam prece na svem telefonu.
Diky za nej.
Ja asi pockam az bude Hero na trhu nejakej ten tyden/mesic jestli to nejak pozitivne ovlivni vyrobce softwaru, ze se zacne delat zase vice aplikaci pro Android a pak se asi rozhodnu.
Holda
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. črc 2009 9:55:19

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Holda »

DD_ píše:...
Pokud vím, tak i Wizard má kapacitní displej a nanm se mi právě píše dobře, nehledal bych problém tam kde není :)
Na nákup extra nespěchám, ale to znamená v řádech týdnů, tzn. jsem ochotný počkat na Hero, víc už moc ne. Mě na WM odrazuje ta šílená mohutnost nebo jak to napsat, je to jako dinosaurus a ani 6.5 to moc nezlepšily. Pro WM ale zase hraje ta veliká SW základna a neoficiální podpora na XDA.
Pro mě by bylo asi ideální něco mezi WM a iP nebo obyčejnm telefonem. Kdybych dostal chuť se v tom hrabat, tak ho rootnu ;)
Mít tu jistotu, že do půl roku se vyrojí víc aplikací tak asi neváhám, změna je život, ale bojím se aby to naopak neupadlo do zapomnění
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Wexter »

Android ma na xda take obrovskou podporu. Windows je na trhu uz neeeekolik let, takze mnozstvi sw je asi jen z tohodle duvodu. Navic 3/4 sveta pouziva Windows na pc a to hraje taky svou roli.
Uživatelský avatar
zet
Stálý androiďák
Příspěvky: 149
Registrován: úte 10. úno 2009 13:20:09

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od zet »

2 Holda:
jestli myslis HTC Wizard (http://pdadb.net/img/xda_mini_s.jpg), tak ten nema kapacitni displej ale odporovy
Holda
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. črc 2009 9:55:19

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Holda »

Spletl jsem si Wizarda s Magicem :) Kouzla jako kouzla :)
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od MrPedro »

Ja pouzivam jeste oba dva (vlastne tri, mam i Symbinan).
Velkou vyhodu Android OS (AOS) oproti Windows Mobile (WM) vidim prave v otevrenosti.
Je to neco, co muze rozvirit stojate vody, ale take nemusi. Treba Linux je take otevrena platforma a nektere aplikace aby clovek take pohledal (ucetnictvi, skladove systemy, ...)
WM ma zase vyhodu v tom, ze je pro nej spousta (a tim spousta myslim SPOUSTA) programu vseho druhu.

Takze by se to dalo shrnout:
Vyhody AOS # WM
AOS + otevreny system
AOS + ovladani prstem (i kdyz drive jsem to bral jako minus, clovek si musi zvyknout)
WM + kvanta aplikaci

AOS - jen par zarizeni
WM - pomalost systemu jiz v zakladu

Naslo by se toho vice, kazde druhe tema v tomto foru prinasi pozitivni i negativni pohledy na Androida ;)
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
skooopa
Droid
Příspěvky: 2720
Registrován: úte 17. bře 2009 15:44:35
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od skooopa »

Ja jsem mel nekolik let vsemozna PPC a PDA (samozrejme s WM) a potre se mi naskytla mozna moznost mit telefon s os android.
Z duvodu uzasne ceny (699KC) jsem do nej sel i za cenu ze ho obratem prodam a PPC bude zase to me best of (mel jsem HTC Touch elf p3450) a jak to dopadlo:

Z android os jsem byl (a stale jsem a dokonce vic a vic) naprosto nadsen-i s telefonem samotnym .
A doslo to az tak daleko ze jsem zalozil diskuzi u nas na foru (4allmobile.eu) o zalozeni sekce android os.Jeste nez jsem G1 vlastnil
A po asi mesicni diskuzi (a zakupeni G1) to doslo az tak daleko ze se nejen tato sekce zalozila (puvodne na zkousku) ale dokonce jsem se stal jejim moderatorem...Nyni je myslim docela navstevovana :lol:


Prvni mesic jsem G1 nedal z ruky PPC se valelo doma v supliku vubec me uz nezajimalo a dokonce jsem ho nakonec prodal a uz mam jen a jen android telefonek G1
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!
versicht
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: úte 31. bře 2009 10:24:31

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od versicht »

Odpovím ti jako člověk co používal obojí:
Organizace času: WM je v tomhle univerzálnější, pokud ale začneš využívat Google 100% tak se v tomto onen nepatrný rozdíl naprosto varovná.
Multimédia: nedávno vyšel pc program tzv "cokoliv změn tak aby to android přežvíkal" takže videa, hudba nic není problém, ale budeš muset převádět (total core player se tu ani náhodou nekoná)
Hry: androidí hry stojí za vyliž anál, ono i hopsání kuličky pomocí naklánění telefonu časem omrzí, což se o ufu nemo AoE na ppc nedá říct.
Navigace: offline navigace jako tomtom či igo8 nejsou až na jednu vyjímku (kterou jsem ještě netestoval), jinak tu jsou aplikace pro AGPS tedy google maps atd. pomocí kterých se někam donavigovat je děs.
HW klávesnice je ta nejlepší jakou jsem kdy na jakémkoliv PDA začil a píšu prakticky jen na ní.

Obecně: WM to je spousta programů, neuvěřitelná variabilita a přílišná nestabilita OS. Android je klidný, pohodový OS který sice nemá tolik možností jako zajeté WM, ale velmi se snaží;) Osobně bych znovu volil Androida
grovik
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: sob 23. kvě 2009 2:07:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od grovik »

Holda píše:Není potřeba nic extra sofistikovaného, jen rozplánování pár dnů dopředu a synchronizace s Google Calendar postačí.
Tak to ti muzu jen doporucit.
Pouzivam Google Apps na firemni domene. A slape to SUPER. Hlavne totalni pohodlicko. Kdykoliv kdekoliv vsechno funguje datovej tarif za 150kc a nemam problem.
Fotograf
bLog
Galerie
Lenovo ThinkPad Tablet Android 4.0.3 (1Gb RAM, 16 Gb SSD, Tegra 2)
HTC EVO 3D 4.0.4 (1Gb RAM, 16 Gb SD,)
Uživatelský avatar
huskye
Androiďák!
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21. led 2009 2:54:06
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od huskye »

No nechci vypadat příliš jako šťoura, ale já bych si podruhé android telefon alespoň zatim nekoupil. Je to dobré pro někoho kdo se chce v telefonu hrabat, zkoušet romky, nové programy a také třeba ěnjaké psát. Ale není to aspoň podle mě ( pro mě) telefon na klasické denní používání.
1. Synchronizace s googlem je otravná a pokud nemá tarifní připojení k internetu na simce tak taky dost omezuje, když nejsi u internetu
2. Stále chybí některé funkce, například posílání dat přes BT, částečně sice vyřešené je přes nějaké programy nebo root, ale neni to tak pohodlné
3. Navigace je první teď nějaká pořádnější CoPilot, ale prostě co sjem zatím četl, nečekej že by se aspoň přiblížil TomTomu nebo iGO
4. Rychlost systému, ať si říká kdo chce co chce, není valná. Oproti novějším WM telefonům je skoro stejná a jestli je rychlejší, tak sjem to nepoznal. Po pár měsících používání se telefon také trochu spomalí a kamarád s novým diamondem nebo co měl předtím i starší má systém rychlý minimálně stejně
5. programová výbava je slabá, sice se píšou rpogramy ale většina jsou takové pokusy, žádný komplexní program jako office pro wm na dokumenty není, ani žáný pořádný na plánování schůzek a úkolů.
6. Hry také žádné pořádné nejsou, nejlepší hra je zatím asi Doom, ale nejde zvuk
7. No a samotná vizualizace má minimální možnosti přizpůsobení, pokud nemáš root tak si vzhled prakticky nezměníš, což mi taky docela vadí, sice se to dá obejít když na androidu pustíš nějaký program třeba openhome a máš ho místo androidí plochy, ale je to jen stále spuštěný program který opět ubírá z ramky a nefunguje vždy bezchybně
8. multimediální funkce, no přehrávače na zvuk ani na video žádné kloudné nejsou, nejlepší jsou ty základní v androidu aspoň jak se to mě osvědčilo, ale jak už bylo řečeno, bez neustálého převádění se neobejdeš, což taky dost zdržuje, dkyž někam musíš odjet a napadne tě že by jsi si hodil nějaké díly seriálu na kartu, ale ejhle, ono to nejede a čekat hodinu než se ti převedou už nemáš čas...
9. No a nehledě na to, telefony s androidem zatím nejsou moc designově vydařené, snad až na hero, ale jinak víc zazáříš ve společnosti s wm telefonem :-)
10. Taky další věc co mi vadí, že si nemůžeš složkovat menu a je tam vše na jedné hromadě...
11. povinná svázanost s googlem i když třeba nejsi google nadšenec a z toho plynoucí omezení, přesto že je to "open" systém, což je kvůli tomu jen částečná pravda

sečteno a podtrženo, kdo hledá telefon pro zábavu, image nebo pro práci, bude pro něj android možná připravený za rok až dva, dřív asi ne, vývoj je pomalý a je více méně z dílen nadšenců, než sofistikovaných firem, které by vydali pořádné programy, zatím je to spíš systém právě pro ty nadšence...

Když zase zvolíš wm telefon, nebude ti chybět nic, přizpůsobíš si ho podle sebe a seženeš na něj prakticky cokoliv... navíc nebudeš mít problém se synchronizací a kompatibilitou, je to už zaběhlý systém a veškeré programy v pohodě najdeš na warez stránkách i zdarma když se ti nechce platit ;-)
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)
Kissman
Stálý androiďák
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. čer 2009 22:01:18

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Kissman »

tak nektere blaboly jsou naprosto genialni, psat o nich nema cenu, kazdy si je o par odstavcu vyse najde sam...

ale k tematu, nelze srovnavat jablka a hrusky :| zatimco je WM zamereny na produktivitu, organizaci casu a pracovni nasazeni tak Android ma k tomuhle hodne daleko (neumi ukoly, poznamky, a spoustu genialnich Exchange drobnosti). Navigace prozatim zadna pouzitelna (i kdyz GPS cip v G1 je naprosto jedinecny a skvely + TomTom prislibyl vyvoj) a to ze je Android system otevreny - vite vubec lidi co to znamena? To je WM v podstate taky, pristup ke vsem vlastnostem pres API je detailne rozepsan na MSDN.

Takze, zakladni otazka: chci si organizovat cas pomoci mobilniho telefonu? Pokud ano, na jake urovni?
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od ge0rge »

ano vime co znamena otevreny, a opravdu to neni to co si pod tim predstavuji lide kteri tim za dob Nokie 5110 definovali rozdil mezi monolitickym firmwarem, a necim co umi alespon javu .....

otevreny v tomto absolutnim pojeti, prevzatem ze sveta linuxu, znamena ze kdokoliv muze platformu prizpusobit k obrazu svemu pro produkt ktery pripravuje, vylepsit, aniz by se musel prosit dodavatele zda vubec smi. Otevreny opravdu neznamena jen zdokumentovane API :-) zdokumentovane api je naprosta samozrejmost. Chapu ze u microsoftu je to nadstandard.

Opensource licence je take zarukou ze Android nemuze byt nikdy zpoplatnen ... i pokud se prosadi na 99% telefonu a budou na nem zaviset stamiliony uzivatelu, bude stale zdarma.
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od ge0rge »

Kissman píše:jablka a hrusky :| zatimco je WM zamereny na produktivitu, organizaci casu a pracovni nasazeni tak Android ma k tomuhle hodne daleko (neumi ukoly, poznamky, a spoustu genialnich Exchange drobnosti).
ale jdete, ja s vami sice souhlasim v tom ze android na vypilovani k dokonalosti potrebuje jeste rok a den (podepisuji co napsal versicht), ale rozhodne neberu tenhle argument, ten je opravdu velmi zoufale vytazeny az z paty .... mam vam opravdu uvadet odkazy na prezentacni youtube videa nebo co, aby bylo zrejme ze ukoly umi, kalendar umi, poznamky umi, pracovni nasazeni si podle neho organizuju kazdy den a synchronizuji ONLINE pres exchange server jak kalendar, kontakty tak maily a nejen exchange ? Nesnizujme se tu k tradicnimu balamuteni v zajmu drtiveho vitezstvi v diskusi, myslim ze objektivni konstatovani pravdy sice nebude tak rezolutni, ale za to ma jakousi hodnotu ...

uz v uvodu jste zacal typickym diskusne souteznim blabolem "wm je zamereny na produktivitu" ... opravdu dokonale prazdna slova, vase produktivita tezko muze byt odvozena od marketingoveho zvaneni pana Balmera, spise od uzitnych funkci telefonu jako planovace. Muzeme si tu dogma o nadrazenosti wm pestovat jakkoliv peclive, ale zrovna na zivne pude zkreslenych a zvelicenych argumentu prilis dlouho vegetit nebude.
Holda
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. črc 2009 9:55:19

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od Holda »

Koukám, že se téma pomalu ale jistě odchyluje jinam a stává se z toho pro naší kotlinku typické poměřování délky virtuálních pohlavních údů. Základní pohled na věc jsem si již udělal a Android je asi OS pro mě, ale ne na současné úrovni SW základny. Když si uvědomím, jak moc jsem se ve WM šťoural, zkoušel každý druhý cab, tak si myslím, že mi to zatím Android nenabídne i když je pravda, že k tomu není daleko, ale já si nemůžu dovolit čekat s nákupem bůhví jak dlouho.
Na jednu stranu je to škoda, změna je život a jiný OS by byl osvěžením, ale v některých oblastech by ústupky asi už byly moc velké.
Pokud má někdo co napsat k tématu, tak budu moc rád, ale jestli z toho má být flame na téma WM × Android, tak to raději ne.
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od ge0rge »

chapu ze na flame je kazdy alergicky, take ho nemam rad, ale pouhou diskusi nad nekterymi premrstenymi srovnavacimi argumenty bych jeste za flame nutne nepovazoval. Ne vzdy argument "X versus Y" musi byt flame :-)

Volba dalsiho telefonu je skutecne jen o tvych preferencich, trochu to komplikuje ze je v prubehu diskuse upresnujes a malicko tim menis i optimalni verdikt.

Pokud se drzim prvniho tveho prizpevku, pak v androidu je jediny zakopany pes - a sice prozatimni absence plnohodnotne navigace (presto ze ji garmin a i tomtom uz ohlasily a existuji tu programy jako copilot, waze, andnav2 ... neni to zatim ve verzi na kterou jsme zvykli z profi navigaci a nalepku beta ci alfa z techto navigaci zatim jeste neni mozne sejmout)

pokud prihlednu k tomu ze rad svuj telefon zkoumas, povazoval bych to osobne za argument pro android, ale je to sporne ... zalezi do jake miry mas to zkoumani na mysli - asi by to chtelo upresnit. Pokud az na kost - programujes napriklad, jsi administrator serverovych systemu, pak je android jako opensource system jasna volba, pokud jde jen o to paberkovani v cabech, nemohu rici protoze nerozumim tomu jaky to ma mit ucel.

... zminil si obavu z upadku platformy jako hlavni argument proti. Hod si kostkou :-) ... tipnul bych ze upadek nehrozi, az prilis mnoho vyrobcu naskakuje do tohoto vlaku a vynakladaji prostredky na ustup od drahych WM ktere se jim tolik nevyplaci, a uz kvuli preplacanosti WM (muzeme tomu rikat treba mala schopnost konkurovat cool iPhonu) to vyrobci zkousi jinak. Bal bych se vice pozvolneho upadku WM nez zvratu v 25% mezimesicnim rustu podilu androida mezi mobilnimi uzivateli internetu. Ale to je opravdu vesteni z koule ktera neni kristalove pruhledna.
Uživatelský avatar
huskye
Androiďák!
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21. led 2009 2:54:06
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od huskye »

jenže každý nemá doma exchange a prostě mi přijde lehčí přijít domu, zapnout BT a sesynchronizovat si outlook během pár sekund, nebo když jsem někde venku a beru si od někoho kontakty, rovnou si to v autě hodim i do notebooku i bez internetu. android určitě má velký potenciál, mi jen vadí jak někteří tvrdí že je úžasný a plně tě uspokojí ve všech ohledech dkyž to zatim prostě neni pravda, programů je málo a zdaleka nedosahují kvality programů pro wm, je to jasné má mnohem delší tradici, ale právě v tom to je. na android je ještě brzo. samozřejmě jdou s nim skoro ty samé věci, ale jak rychle, kvalitně a pohodlně? navíc často ani ne česky což je taky pro mnohé překážka. já třeba anglicky umim, ale raději když jsem v čechách používám věci v češtině, proč taky ne..
systém je to fajn, ale s klidným srdcem ho člověku kdo chce telefon jen používat ať už zábavu nebo práci doporučit nemůžu... to je tak pro geeky nebo nadšence..
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Přechod z WM na Android?

Příspěvek od ramon.dexter »

No, mám zkušenost jak ze Symbianu, tak z WM i Androidu.

Symbian - pěknej systém, ale zabíjí ho nekompatibilita aplikací. Když mi nejde naintalovat aplikace z předchozí verze (S60 bez feat packu a s feat packem), tak je něco opravdu hodně špatně. Jinak ale rychlý a neotravující systém. Asi bych na něm zůstal, nebýt silně omezeného výběru apps (cca 7 z 10 se mi nepodařilo do telefonu dostat, ať jsem dělal, co jsem dělal).

WM - Pro WM hraje hlavně rozšířenost a opravdu široká aplikační základna. Ne nadarmo se platformě říká PocketPC, protože jde skutečně o kapesní PC, samozřejmě sw nějakými ústupky. Ve WM se dá dělat v podstatě to samé, jako s Windows ne-mobile. Bohužel si to ale nese všechny výhody s tím spojené, čili registry. Pokud někoho baví zkoušet nejrůznější software, instalovat a mazat aplikace, hardresetu jednou měsíčně se prostě nevyhne. Synchronizovat a následně doinstalovat nutné aplikace potom nějaký čas zabere. Samozřejmě se tomu dá zabránit backupem, ale pokud člověk nepoužívá Windows, ale linux, tak má kapánek problém. WM totiž linux ignoruje a jednoduše se s ním synchronizovat nedají.

Android - Pomerně rychlý a jednoduchý systém, momentálně napojený na služby googlu. Někomu to nemusí vyhovovat, ale mě se to líbí. Google mail používám a tudíž jsem velmi spokojen s jeho integrací. IMHO tisíkrát lepší než řešit napojení např. seznamu na WM přes smtp a pop3 (který někdy šlo a někdy ne).
K dokumentům - nikdy jsem neměl potřebu sepisovat v telefonu nějaké smlouvy nebo obchodní dopisy. To je seriózní a důležitá práce a na tu si radši sednu k počítači. Stejně tak filmy - na tak malém displeji považuji sledování filmů za masochismus.
K navigaci - ano, turn-by-turn navigace chybí. Ale na druhou stranu, po asi roce používání naviagce jsem zakrněl. Neznal jsem cesty a nevěděl jsem kudy jet. Tak jsem navigaci zahodil a pro přesnější určení cíle používám google maps. On si člověk na tu techniku snadno zvykne a pak zjistí, že bez ní je víte kde. Jediné co mi opravdu chybí, je nějaký ekvivalent OZI exploreru.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Odpovědět

Zpět na „Android OS“