Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace ICAL Task

Vše co souvisí se zálohováním a synchronizací obsahu telefonu včetně nástrojů na správu kontaktů.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
vasek.fiala
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03. čer 2011 19:48:44
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation

Synchronizace ICAL Task

Příspěvek od vasek.fiala »

Zdravím všechny,
už asi několik týdnů hledám způsob, jak synchronizovat tasky uložené v ICALu na ftp serveru do Androida a vůbec na to nemůžu přijít. Může mi někdo pomoci? Díky moc :-)
Trek
Stálý androiďák
Příspěvky: 168
Registrován: pon 08. lis 2010 13:35:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Synchronizace ICAL Task

Příspěvek od Trek »

Ical tasky, neboli úkoly česky, lze pravděpodobně importovat do každé služby či programu na tasky. Zkusil jste Google kalendář?

Moje řešení by bylo makro v Outlooku a sync s Outlookem. Otázka jednoho večera.
vasek.fiala
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03. čer 2011 19:48:44
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation

Re: Synchronizace ICAL Task

Příspěvek od vasek.fiala »

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Nicméně můj problém je v tom, že nemohu najít žádnou aplikaci na androida, kt. by uměla importovat úkol ve formátu ical. Mám soubor s úkoly ve formátu ical na ftp. Dlouho jsem s pral s google taskem, ale je problém do něj importovat tasky. Kalendář jde, ale tasky nejdou (nebo aspoň nevím jak)
Naposledy upravil(a) ramon.dexter dne sob 04. čer 2011 19:41:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Citace v rozporu s pravidly
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Synchronizace ICAL Task

Příspěvek od ramon.dexter »

Ty úkoly si můžeš nacpat do KALENDÁŘE, ne do gTasks. Pokud to jde o gtd, můžeš sehnat gtd akplikace.

https://market.android.com/search?q=gtd&so=1&c=apps
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
vasek.fiala
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03. čer 2011 19:48:44
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation

Re: Synchronizace ICAL Task

Příspěvek od vasek.fiala »

Tak ještě jednou, nestojím o nacpávání úkolů do kalendáře. Potřebuju konkrétně poradit (a ne odkazem na miliardu aplikací -- stačí jedna konkrétní), jak pracovat s tasky z icalu z vnějšího souboru
Trek
Stálý androiďák
Příspěvky: 168
Registrován: pon 08. lis 2010 13:35:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Synchronizace ICAL Task

Příspěvek od Trek »

Pravděpodobně lze importovat internet calendar (kterej obsahuje i ty úkoly) do všech cloudových služeb a lepších aplikačních suit, divil bych se kdyby ne.
Popřípadě bych byl ochotnej udělat import do svý aplikace na úkoly.

Jinak už jsou z toho celej nervní, že pane Vašku?
vasek.fiala
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03. čer 2011 19:48:44
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation

Re: Synchronizace ICAL Task

Příspěvek od vasek.fiala »

Mno, nedá se říci, že bych byl úplně nervozní... Nicméně bych přivítal k o n k r é t n í radu, či aplikaci, která to umí. Strávil jsem hledáním řešení problému synchronizace úkolů mezi PC (konkrétně Kontactem (KDE 4.6) a Androidem již několik dní a proto nejsem příliš naladěn na rady typu "velmi pravděpodobně to nějak jde". Bezva, jak tedy konkrétně? Nejlepší by bylo, kdyby existoval conector mezi ical souborem a interní taskovou databází Androida -- ideálně conector, kterej se umí sám připojit na ftp v pravidelném intervalu. Nevíte o něčem podobném (konkrétním)? Děkuji
Trek
Stálý androiďák
Příspěvky: 168
Registrován: pon 08. lis 2010 13:35:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Synchronizace ICAL Task

Příspěvek od Trek »

Toodledoo umí importovat Ical, takže by to mohlo fungovat s aplikací Astrid, která umí synchronizovat s Toodledoo.

Jinak sice Android má interní db na kalendář, ale není uzpusobená vyloženě na úkoly. Šlo by tam dát ty úkoly jako události.

Pak jsem ještě nabízel vytvořit možnost jednorázového importu do moji aplikace (ta má bezúplatnou licenci).

Dobrá varianta by byla kdybyste zaplatil nějakou tu tisícovku např. studentovi, aby vám to vytvořil podle požadavků (periodický import z ftp)
Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“