Aréna telefonůMoznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Uživatelský avatar
majko11293
Androiďák!
Příspěvky: 320
Registrován: pát 15. dub 2011 12:17:24
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od majko11293 »

cawte chalani,
takze mam brany HTC Desire z T-mobilu. Mam s ním pár problemov ktore by boli na reklamaciu a pokial viem, tak po 4 uznanych reklamaciach mam narok na vratenie penazi popripade vymenu telefonu. Moja otazka je, oplati sa mi vyreklamovat Desire, mat ho na reklamacii cca 3mesiace(počitam 4 reklamacie)...ak ano, aky telefon by ste mi doporučili? Mam na vyber:
Samsung Galaxy S+ moj doplatok 50eur
HTC Desire S+ moj doplatok 40eur
Samsung Nexus S+ moj doplatok 150eur
Kebyze T-mobile mal v ponuke Sensation alebo SGSII popripade LG O2x tak nevaham, ale predsa len, vymienat jednojadrak za jednojadro :? Tie chyby na mojom desire nie su nijak zavazne ale myslim si ze na reklamaciu by postacovali. Za rady a odpovede vopred dakujem..
Telefon: Samsung Galaxy Note II White 16GB+16GB class10 mSDHC
OS: Hurricane ROM, Android 4.3
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od ramon.dexter »

No moc si to nemaluj, na reklamaci musí být 3x se stejnou závadou.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
majko11293
Androiďák!
Příspěvky: 320
Registrován: pát 15. dub 2011 12:17:24
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Re: Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od majko11293 »

no nie, 3x s rovnakou a 4x s inou takze v poho, len neviem ci sa mi to vyplati..
Telefon: Samsung Galaxy Note II White 16GB+16GB class10 mSDHC
OS: Hurricane ROM, Android 4.3
Uživatelský avatar
Petmedic
Stálý androiďák
Příspěvky: 152
Registrován: ned 10. dub 2011 14:50:25
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 4
Twitter: lsfoto67

Re: Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od Petmedic »

V tomhle těžko radit, každému vyhovuje něco jiného. Když nebudu brát v potaz dvoujádra (přičemž LG O2X bych si nikdy nekoupil) tak moje volba by byla Nexus S (sám ho mám) Není sice tak extra designový zázrak ale má obrovskou výhodu v rychlosti aktualizací. Většina telefonů stále ještě čeká na 2.3.3 a Nexusy mají už nějakou dobu 2.3.4 přičemž na podzim je avizovaná nová verze androidu a podle dosavadní politiky Google se jí opět dočkáme první. Dalším pro mne pozitivním faktorem je Pure Google tedy Android bez jakékoliv nadstavby od výrobců které v mnoha případech dělají pěknou paseku.
Vybrat si nakonec budeš muset stejně sám :D
brmbos
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: sob 18. zář 2010 22:09:32
Typ mobilu / ROM: HTC Desire T-Mobile Froyo bez ROOTu

Re: Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od brmbos »

Je to tak, že při třetí stejné, nebo čtvrté různé závadě MŮŽE zákazník žádat o odstoupení od smlouvy a tedy výměnu přístroje nebo navrácení peněz.
Zdůrazňuji dvě slova:
závada - nezáleží jak to opraví, důležitý je popis závady (v případě 3 stejných se má shodovat)
může - pokud zákazník nepožaduje výměnu, telefon je možné normálně opravit a jede se dál

Co je nepříjemné, je fakt, že pokud servis opraví telefon výměnou IMEI (SWAP), považuje se to za výměnu telefonu a záruka běží znova.
O tomto si můžeme povídat, stěžovat si na to, nesouhlasit, ale to je tak všechno co s tím uděláme.
Uživatelský avatar
Lintner.T
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: pon 04. dub 2011 9:28:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini
Rom: CyanogenMod 11.0

Re: Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od Lintner.T »

A docela často to chodí tak, že, dejme tomu, dvě reklamace vám uznají v pohodě. S telefonem se vám opět něco stane (něco přestane korektně fungovat), pošlete ho na reklamaci a z té se vrátí se slovy, že se závada neprokázala. Ona se třeba prokáže, ale servis to opraví na své náklady, aby vám prodejce nemusel nic vracet či nabízet nový telefon (ano, jsou takto domluveni). Vím minimálně o 4 takovýchto případech, vše z mého okolí.
brmbos
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: sob 18. zář 2010 22:09:32
Typ mobilu / ROM: HTC Desire T-Mobile Froyo bez ROOTu

Re: Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od brmbos »

Tak s tím nesouhlasím. V kšeftě dělám už pěkných pár let a se servisem jsem domlouval maximálně to, aby stihli termín - někdy jsou schopní poslat telefon 29. den.
Je mi srdečně jedno, jestli se telefon vymění za jiný nebo si zákazník vezme peníze. Pokud servis potvrdí závady, tak můj dodavatel mi peníze vrátí, takže poškozený nejsem.
Pokud dodá telefon některý z operátorů, nebo velkoobchodů jako třeba Agora, Setos, 3A atd nejsou potíže.
Uznávám, že jiná situace je s různýma šedivkama, kde není odkud žádat peníze.

Navíc v první příspěvku byla řeč o telefonu od T-mobile a tam je jasné, že v prodejně nikdo domlouvat nic nebude - jsou to zaměstnanci a těm je to úplně fuk.
Uživatelský avatar
Lintner.T
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: pon 04. dub 2011 9:28:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini
Rom: CyanogenMod 11.0

Re: Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od Lintner.T »

Však já neříkám, že to dělá každý. A abych pravdu řek, ani nevím odkud měli dotyční telefon. Jen píšu, že sem se s tím setkal. Nikoho sem tím urazit, ani obviňovat nechtěl.
Uživatelský avatar
majko11293
Androiďák!
Příspěvky: 320
Registrován: pát 15. dub 2011 12:17:24
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Re: Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od majko11293 »

Tak dakujem Vam vsetkym za prispevky ale pravdu povediac este ste ma viac zmiatli :DD Momentalne sa rozhodujem medzi Desir-om S a SGS. Nexus S som vylucil a to preto ze nema ziadnu nadstavbu a pride mi dost drahy( predsa len za desire som platil 200eur a teraz este 150 doplatit). Takze fakt neviem co s tym ale tak to vyzera ze postupne zacnem reklamovat len jedno ma na tom bude mrziet a to ze budem taky dlhy čas bez takeho mobilu. Keby niekto medzi vami bol kto presiel z Desiru na Desire S popripade SGS bol by som velmi vdacny keby mi sem napisal ci sa mi to vyplati. A nakoniec, ak by medzi vami bol niekto kto bral zo Slovenskeho T-Mobilu Desire a reklamoval ho bol by som taktiez velmi vdacny keby sem napisal ze kolko trvala oprava. Este raz vam vsetkym velmi pekne dakujem :)
Telefon: Samsung Galaxy Note II White 16GB+16GB class10 mSDHC
OS: Hurricane ROM, Android 4.3
felipe25
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 05. srp 2011 9:51:42

Re: Moznost vyreklamovat Desire a vziat novy fon

Příspěvek od felipe25 »

Za Desire si platil 200€?

To znamena, ze mas mobil na akciu? Daj si bacha, pretoze reklamacia v T-Mobile nefunguje pri akciovom mobile ako inde. To znamena, ze telefon ak Ti ho neopravia Ti urcite nevymenia s doplatkom za iny s tym ze doplatis jeho aktualnu cenu. Problem v Orange a T-Mobile je skor ten, ze ak sa zakaznik silou mocou domaha toho, ze telefon je neopravitelny, tak mu T-Mobile aj orange casto s radostou vyhovie, no co bude nasledovat? Vratia Ti akciovu cenu mobilu a zrusia Ti pausal /aj ked si ho platil rok/.

Samn viem o pripadoch v T-M aj Orange kde clovek reklamoval po 20mesiacoch akciovy mobil a bol dotieravy aby mu ho vymenili, no zakon umoznuje vratit cenu - co bolo v tomto pripade 1€ a pausal po 20 mesiacoch platenia zrusili. Cize zakaznik mal miesto 2rocneho mobilu naspat 1€ :)

Takze ak mas Desire na pausal, ktory este plynie, nebude velmi arognantny v T-Mobile, pretoze mozes dopadnut horsie ako cakas. (Ak Ti vratia 200€ akciovu cenu aj napriek tomu ze si mozno 1rok platil pausal, myslim ze je to horsie, ako ked Ti Desire vymenia alebo podobne). No mozes takto dopadnut aj ked arognantny nebudes, pretoze Desire je v T_Mobile vypredane - aktualny cennik, a v tom pripade Ti mozno hned ponuknu vratenie 200€ a zrusenie pausalu...
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“