Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW[NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

[NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

Ahoj
Dnes Vám ukážu, jak si změnit nastavení VÝCHOZÍ DOMÁCÍ OBRAZOVKY :
Vždy mám rád 5 obrazovek kdy 3 je vždy ta hlavní, a mám dvě pro práci vlevo nebo v pravo.
Defaultní TouchWiz 4.0 toto,ale neumožňuje změnit, pokud tomu "NEPOMŮŽEME :) " a tvrdohlavě je nastavena obrazovka číslo 1.

Takže potřebujeme :
1.) ROOT
2.) z marketu si kupte root explorer (nebo si ho sežeňte jinde)

Postup:
Puste Root Explorer a bežte do složky SYSTEM a zde najděte soubor default.prop Dejte copy a uložte si ho na SDCARD (zde si opět udělejte Kopii kopie, jeden bude jako origo druhý k editaci)
Úplně nahoře vpravo změňte ,MOUNT R/W na MOUNT R/O
Na souboru který budeme editovat podržte prst a vyberte OPEN IN TEXT EDITOR
Úplně dolu napište ro.csc.homesreen.defaultscree=2 (TOTO JE POUZE U MNE PROTOŽE PRACUJI S 5 OBRAZOVKAMI, vždy se počítá +1 , takže abych měl výchozí 3 musím dát 2 a dejte uložit (nebo šipku zpět a on to uloží)
Opět na souboru podržte prst a dejte copy,běžte do složky SYSTEM opět změnte MOUNT R/W na MOUNT R/O a dejte PASTE.Soubor se přepíše.
udělejte reset telefonu no a oalááááá máte výchozí homescreen obrazovku podle sebe :-)

edit:
Zjistil jsem, že soubor default.prop nemusá být ve složce SYSTEM, ale přímo v rootu nad složkou SYSTEM, každopádně musí vypadat (viz.screeny) a musíte ho vložit potom do složky SYSTEM teprve pak to pojede.

Před zápisem :

Obrázek

Po zápisu :
Obrázek

Výsledek :
Obrázek

Takže hodně zdaru a vše samozřejmě děláte na vlastní nebezpečí (nebojte se zeptat :-) )
miclha
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: úte 31. srp 2010 9:00:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2 Vodafone on O2

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od miclha »

Prosím tě jak jsi udělal ten ukazatel baterie?
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

Koki_999
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 12. kvě 2010 7:27:37

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Koki_999 »

to patlen: díky za super návod! na mém telefonu ČR distribuce vše šlo bez problémů. Chtěl jsem to samé udělat i kamarádovi, protože jsem oba přešli z HTC desire, kde byla defaultní obrazovka uprostřed, ale u něj se mi to nedaří a mam stejný problém jako pár lidí na xda - tj. provedené změny v souboru default.prop se po restartu telefonu vrátí do původního stavu a default obrazovka tak zůstavá opět č. 1 :( Nenapadá tě, čím by to mohlo být ? Jen doplním že na mém telefonu byl default.prop přímo ve složce system, kde jsem jej také dle návodu přepsal. U toho druhého telefonu (polská distribuce - a tedy jiný fW) ve složce system nebyl ale byl přímo v hlavním rootu - takže jsem jej přepsal a dohrál také do složky system - pak restart a vše back to default :(

link. z xda: http://forum.xda-developers.com/archive ... 80774.html

hi sorry to be a pain, but i would love to be change my default home screen button, I followed the guide, and rooted my phone successfully (i think) and once superuser was installed I went and found the defualtprop file and edited it as guided by adding that line, i clicked save & exit (at which point it tells me it made a backup of the original file) then after I restart the phone it just goes back to normal, like I never touched the file...

Díky za případnou radu..
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

No já to mám obdobně jako kolega ono těch default.prop souborů je více
Každopádně musí být uložený ve složce SYSTEM.Ověř prosím jestli se skutečně přepsal ten původní co je ve složce SYSTEM.A udělej mi printscreen
Co čtu ten komentář tak ten tvrdí že MU NIKDY NEDOŠLO K PŘEPSÁNÍ a podobně jsme to měl i já.
Možná jen blbě zapínáte v root manageru práva a pak se ten soubor nepřepíše.Možná vyzkoušej ten tvůj mu poslat emailem ať si ho stáhne a rovnou vloží do složky SYSTÉM s povolením MOUNT R/O
Koki_999
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 12. kvě 2010 7:27:37

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Koki_999 »

to je právě to! Ve složce SYSTEM žádný soubor před tím nebyl, tj. udělal jsem to jak píšeš že jsem jej tam nově vložil a také jsem ho dal na hlavní root nad složku system (kde již původně byl - takže se přepsal)! Po té restart telefonu a obrazovka defaultně opět na 1. Tak otevřu root explorer a ten default.prop ve složce SYSTEM zustává změněn tj. má 154bytes, ale ten co je nad složkou SYSTEM je zase jako postaru tj. bez zápisu pouze 118bytes. Přijde mi že se ten telefon řídí dle toho default.prop co je na hlavním root nad složkou SYSTEM a ten default.prop co je nově ve složce SYSTEM vubec nebere v podtaz.

U mého telefonu je to naopak, tam ten soubor ve složce SYSTEM za 1. původně byl, za 2. zůstavá přepsaný - má 154bytes a je primární pro telefon. Ten na hlavním rootu nad složkou system má pouze 118bytes a je tudiž nepřepsany, nicméně můj tel. jej zřejmě nebere v podtaz a řídí se naopak podle toho co je ve složce SYSTEM :shock:

snad jsem to napsal srozumitelně.. a netuším v čem je problém, jestli na to přijdeš tak seš největší hlava :)

Nevím jestli nemuže být problém v root, on má polskou distribuci jak CZ resp. UK version multi csc
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

No proto to píšu hned na začátku, že je nutné najít ten default.prop který musí odpovídat tomu na obrázku co mám na začátku :
NÉ TOMUTO !!!
Ty si pravděpodobně přepsal tenhle Obrázek
a ten opravdu neovlivňuje chování domovské.
obrazovky
Každopádně otevři ROOT MANAGER dej MENU tam dej SEARCH napiš tam DEFAULT.PROP a on ti najde všechny tyhle soubory pak jsi schopen ho najít a zároveň přepsat.To co popisuješ je to že k přepsání nedojde.
Koki_999
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 12. kvě 2010 7:27:37

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Koki_999 »

to už jsem včera přesně udělal a našlo mi to pouze dva default.prop soubory. Jeden mnou nově vytvořený ve složce SYSTEM, druhý přímo na hlavním rootu nad složkou SYSTEM. Více jsem jich nenašel a oba po rozkliknutí vypadají správně tj. ten tvuj první obrazek uplně nahoře. Ještě jsem přemýšlel jestli mužou hrát roli ty příkazy nad tím tj. ro. secure=0, atd. protože mi přijde že on to má prohozený a ma tam místo 0 napsanou 1 a naopak. Ikdyž jsem to ale zkusil celé přepsat vzorově podle tebe tak to nejelo.

Pro info muj default.prop v SYSTEM složce vypadá takto:
ro.secure=1
ro.allow.mock.location=0
ro.debuggable=0
persist.service.adb.enable=0
ro.csc.homescreen.defaultscreen=3

tj. od toho tvého se liší, myslíš že to hraje nějakou roli? thx for help
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

No nemůžu ti víc poradit:
Jestli tobě můj návod jde a jemu ne je celkem podivné,proot bych vyzkoušel tvůj soubor dát jemu.
Určitě vyzkoušet vypnout ro.secure=1 na ro.secure=0
Jen mě napadá..a on má root ??? ,píše to při přepisu že je soubor overwrite ?
Dochází pouze k tomu, že se nic nepřepíše né že to nejde... :?
Je to vyzkoušeno na x telefonech z různých koutů světa
Co má za Romku?Jestli tady není zakopanej pes
Koki_999
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 12. kvě 2010 7:27:37

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Koki_999 »

jsem si 100% jistej že když ukončuju root explorer tak je to přepsané. Ale z nějakého důvodu se to po restartu opět vrátí do předchozího nastavení. taky nevím co dělam špatně. Ikdyž z root exploreru po přepsaní vylezu a hned se tam pro kontrolu vrátím tak to je stále přepsáno pak restart a je to back :(

mam poznamenaný dva udaje z jeho tel: Phone: XXKE2, CSC: XAKE2

a root má stejný jako já od chainfire. Zkusil jsem to udělat ještě jednou celé re rootnout a porád nic ..

proto bych chtěl zkusit nahrát jinej FW a znova rootnout, ale to jsem právě zatím nevěděl jak.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

No schválně se mrkni k němu do systému jestli tam tím přidáním default.prop vznikl soubor default.prop.bak (to je ten co ti obnovuje po restartu ten soubor) takže ho otevři jako text a hned uvidíš jestli to vrací on (že tam jsou defaultni parametry) pokud ano no tak je nastav tak jak potřebuješ a dej uložit.Pak už po resetu bude obnovovat odsud a půjde to.
Koki_999
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 12. kvě 2010 7:27:37

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Koki_999 »

ten by ti ale podle mě vzniknul pouze v případě že bys ten soubor default.prop přímo v systemu nebo nad tou složkou SYSTEM v hlavním rootu upravil a uložil. Ale já ten soubor upravím na SD kartě a pak jej jen skopiruju do složky SYSTEM a na hlavní root takže není důvod aby vnikl ten soubor .bak podle mě
Koki_999
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 12. kvě 2010 7:27:37

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Koki_999 »

..možná jsou špatně nastavené tý práva jak jsi psal výše, ale root explorer mi vždycky když jej spustím zahlásí že has been granted superuser.... kuwa fakt nevím, snad ti to nahraju na video a pošlu :D
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

On ti hlásí že ti uděluje práva superuživatele to nemá nic společného s přepisem !
Důležité je před úkonem změnit vpravo nahoře práva zápisu z čtení MOUNT R/W na práva zápisu MOUNT R/O.Pak se ti samozřejmě uloží .bak soubor,ale to jsem měl za to že jsi udělal jen se to vrací k defaultu.Takže to prvně ověř a pak se tu můžeme bavit....jinak to nemá cenu ;)
Koki_999
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 12. kvě 2010 7:27:37

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Koki_999 »

to souhlas, ale pokud bych nezměnil to m/o na r/w tak bych vubec nemohl soubor upravovat, takže bez toho to vubec nelze. Ja řikám že to uspěšně upravím, skopiruju do system a přepíšu na hlavním root nad systememem, pak restart a back to default. fakt nevim a už tě s tim ani nebudu otravovat.

Zkusím tam hodit ten poslední FW a pak znova root a pak znova tvuj postup a uvidíme.. to jest jediny co mě napadá. XWKE7 by tam mělo pasovat ne ? stejně tak na muj.. ?
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

To se ted pleteš to, že upravíš soubor a pak ho zkopíruješ muže udělat to že se ti po uložení zápisových hodnot root manager nastaví zase jen na čtení takže pokud to přepneš u editace na kartě neznamená že práva k zápisu budou pořád.Dáš tlačítko zpět Vlezeš do systému a tady musíš ZASE NASTAVIT PRÁVA PRO ZÁPIS !!!
Nejlepší je vlízt přímo do toho systému a udělat to přímo tam bez nějakýho copy a paste pak budeš mít 100 pro jistotu
Koki_999
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: stř 12. kvě 2010 7:27:37

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Koki_999 »

ok to ještě tedy vyzkouším! stejně tak to udělám na hlavním rootu nad systémem! ale fakt jsem to zkoušel tak 4x za sebou přesně dle tvýho navodu, tak holt to zkusim ještě 1x noo :) ještě ale dodam že ani přepisovat soubor by ti bez toho přepnutí nešlo, takže jsem to tak udělat stejně musel!
Flay48
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 20. bře 2011 11:00:43

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Flay48 »

nazdárek pánové ..měl jsem stejný problém jako vy . .vyřešil jsem to pomocí ES správce ..povolil jsem práva ROOTa, následně jsem vzal soubor z root, přepsal do požadované podoby, uložil a nakopíroval ještě do složky SYSTEM ..restart a konečně to fungovalo :o)
Kdyby někdo něco můžu poradit, a zároveň děkuju autorovi za "nakopnutí"správnou cestou :o)
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od mahon »

Flay48 píše:nazdárek pánové ..měl jsem stejný problém jako vy . .vyřešil jsem to pomocí ES správce ..povolil jsem práva ROOTa, následně jsem vzal soubor z root, přepsal do požadované podoby, uložil a nakopíroval ještě do složky SYSTEM ..restart a konečně to fungovalo :o)
Kdyby někdo něco můžu poradit, a zároveň děkuju autorovi za "nakopnutí"správnou cestou :o)
Jak jsi prosím tě v tom ES správci povolil práva ROOTa,nějak to nemůžu přepsat.
Uživatelský avatar
viktor4555
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 09. črc 2010 17:15:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 3
Rom: Omega ROM

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od viktor4555 »

Funguje to niekomu pri Lite'ning Rom lebo mne nie, hoci to mam v systeme prepisane, ked som mal telefon len rootnuty tak mi to islo.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

Viktor vyzkoušej do složky SYSTÉM hodit tenhle soubor místo toho co tam je....KF2 to má maličko jinak
A nebo ještě vyzkoušej tenhle návod...není to ojedinělý problém ale na nových romkách známý
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1134275
Přílohy
default.zip
(250 bajtů) Staženo 213 x
Uživatelský avatar
viktor4555
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 09. črc 2010 17:15:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 3
Rom: Omega ROM

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od viktor4555 »

Ani ten subor mi nejde, a ten odkaz na xda to je zlozitejsie,neviem anglicky tak neviem presne co mam robit
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

Lite'ning Rom nepoužívám a ani se používat nechystám já používám Cognition S2 a ač je fakt že je už postavená na KF2 tak to má autor už připravené(viz.můj výtažek pro tebe to je default.prop od něho) takže defaultně má obrazovek 7 a při mém přepisu na 5 (tzn z původní hodnoty ze 3 na 2) mi to normálně jde.
takže pokud to nepůjde v té tvojí romce existují i alternativní launchery které to umí sami o sobě nastavit kam chceš ty....jinak neumím poradit
TheBP
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pát 13. kvě 2011 12:12:01
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Tablet: Galaxy Tab 10.1

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od TheBP »

Ahoj,ani mne to nejde.Urobil som vsetko podla navodu,ale akonahle restartujem telefon,tak prvy ray sice naskoci na 2.screen,ale ked stlacim Home,tak ide naspet na 1. Pozeral som v root explorery,ze mi to prepisalo naspet na povodny default.prop
Rollo
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 30. čer 2011 11:26:34
Typ mobilu / ROM: SGS2

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Rollo »

Mam na telefonu stock ROM od O2. Chova se to presne tak jako vam. I kdyz skutecne prepisu soubor default.prop, po restartu je nahrazen puvodnim. Zkuste misto toho stejnym zpusobem upravit (doplnit radek ro.csc.homesreen.defaultscree=2) soubor /system/build.prop. U me to funguje.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

Hoši už se s tím netrapte už to nefunguje je to díky aktualizaci rom.lze to vyřešit alternativním launcherem nebo pohledat na xda zda se to povedlo vyřešit alternativním.podívám se potom...
Rollo
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 30. čer 2011 11:26:34
Typ mobilu / ROM: SGS2

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Rollo »

Jak ale rikam, na brandovanem O2 se stock ROM to po editaci build.prop zatim jede.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

Protože máš Eckovej firmware je to tak.?
Rollo
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 30. čer 2011 11:26:34
Typ mobilu / ROM: SGS2

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od Rollo »

Mam posledni od O2 - XWKF3 - tzn. Fkovy, ne?
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] SGS2 - Změna Výchozí Domácí Obrazovky

Příspěvek od patlen »

No jak píšu nahoře, mě to na Fku taky ještě šlo, pak už ne.Od Kf3 bylo dalších 7verzí.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW“