PokecInstalace aplikace

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Paffka
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18. črc 2011 19:45:13

Instalace aplikace

Příspěvek od Paffka »

Ahoj všem. Potřeboval bych radu s instalací aplikací do Xperie X10. Já sám používám mob. tel. se Symbianem a Android je pro mne "novinka". Kamarád potřebuje nainstalovat aplikaci do tel., ale já s tím potřebuji pomoci. Chtěl bych nějakého spávce souborů instalovat pomocí usb kabelu, ale nevím jak. Nechci mu tam totiž zadávat svůj účet z googlu a stahovat např. Astro z marketu. Díky za rady !!!
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Krokodyl »

No pokud chce kamarád používat plně telefon s Androidem, tak proč si nezaloží Gmail sám, bez něj se nedostane ano na Market ...
Aplikiaci musíš nejprvvé získat aby jsi ji tam mohl nahrát i třeba z počítače a jeidným oficiálním zdrojem aplikací je právě Market. Jiných zdrojl se na tomto foru nedočkáš.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Paffka
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18. črc 2011 19:45:13

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Paffka »

Díky za trochu infa. Nečekám od nikoho odkazy na warez a pod. Astro se dá stáhnout i přímo z netu a potřeboval jsem pouze poradit s instalací přes kabel. Telefon s Androidem si nepořizují pouze "mladíci" a vzhledem k tomu, že je mu skoro 60 let, tak Market ani email opravdu využívat nebude... Přesto děkuji za info
Uživatelský avatar
datafox
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 06. čer 2011 19:15:01
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 Lite
Rom: Stock

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od datafox »

Paffka píše:Díky za trochu infa. Nečekám od nikoho odkazy na warez a pod. Astro se dá stáhnout i přímo z netu a potřeboval jsem pouze poradit s instalací přes kabel. Telefon s Androidem si nepořizují pouze "mladíci" a vzhledem k tomu, že je mu skoro 60 let, tak Market ani email opravdu využívat nebude... Přesto děkuji za info
Zdravím,

na stejný problém jsem narazil loni v létě při koupi svého prvního Android telefonu. Řešením je založit kamarádovi Gmail účet, nainstalovat z Marketu Astro a pak pomocí něj může kamarád instalovat libovolnou aplikaci umístěnou na SD kartě. Výhodou Gmail účtu je také to, že se tam kamarádovi budou dělat zálohy telefonních čísel z jeho adresáře z mobilu, takže v případě ztráty mobilu a koupi nového s Androidem se mu automaticky stáhnou kountakty z Gmail účtu do mobilu. Tohle je jedna z největších výhod Androidu...
Paffka
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18. črc 2011 19:45:13

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Paffka »

Moc se omlouvám, ale asi nechápete moji prosbu. Vzhledem k tomu, že účet už nelze z telefonu odstranit jinak než "resetem", tak to není použitelné a o založení nového účtu na Gmail tam není ani zmínka. Prostě tuhle službu nechce, nebude využívat a nepotřebuje ani internet, aby se mu tel. připojoval na synchronizaci. Řeč byla o instalaci aplikace pomocí kabelu usb, což zatím nikdo poradit nedokázal.
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od cyphill »

Jde to pomocí ADB, tedy Android Debug Bridge. Je potřeba do PC nainstalovat Android SDK, který najdeš tady: http://developer.android.com/sdk/index.html
Pak taky USB ovladač, který stáhneš v aplikaci Android SDK, je to "Google USB Driver".

Možná taky bude potřeba instalovat Java JDK, kterou nalezneš zde: http://www.oracle.com/technetwork/java/ ... 00750.html
Ale myslím, že je to potřeba jen pro emulátor, tudíž bys toto neměl potřebovat.


Po instalaci všeho je třeba telefon přepnout do režimu ladění USB (Nastavení-aplikace-vývoj), připojit k PC (mód nabíjení!), a nechat nainstalovat ADB interface. Dostaň se do složky v Android SDK a najdi kde máš umístěno adb.exe, do té složky zkopíruj soubor astro.apk (nebo jak se jmenuje). Otevři příkazový řádek CMD ve složce s adb.exe a napiš:
adb start-server a potom adb install astro.apk

Pokud vypíše, že se přenos a instalace podařila, aplikaci najdeš v menu telefonu. Takto se dá instalovat kterákoliv aplikace, či přesouvat a kopírovat soubory. ADB toho umí samozřejmě mnohem víc.


EDIT: A nebo to udělej jak píše ZeKe, to je mnohem jednodušší postup, tedy pokud je alespoň přístup na net. A já tu vymýšlím složitý postupy, to bych se na to .... :-D
Naposledy upravil(a) cyphill dne úte 19. črc 2011 13:50:45, celkem upraveno 3 x.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Mishack »

Paffka píše:... Prostě tuhle službu nechce, nebude využívat a nepotřebuje ani internet, aby se mu tel. připojoval na synchronizaci. ...
IMHO to je jako bys koupil sportaka s motorem o vykonu 500koni, nechal mu nainstalovat omezovac na 50km/h, vyrval sedacky, radio a central a nakonec nasadil dreveny kola...
Coz je teda kazdyho vec samozrejme.
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od ZeKe »

Neco podobneho jsem kdysi resil pro kolegovu manzelku, pro kterou jsme tam potrebovali dostat APNdroid, a ona tam taky buhviproc nechtela mit "svuj Google ucet", takze bylo treba poridit nejaky file manager - jako vychozi jsem mu tam sice misto Astra chtel dat ES File Manager, ale to je burt, postup bude stejnej..

- zkusil jsem si ten APK dat jako prilohu do sveho Gmailu a na cilovem telefonu si pres web rozhrani otevrit Gmail, zda nepujde instalace pustit rovnou odsud, coz samozrejme nejde, jelikoz se *.APK soubor stahne. Nicmene, stale v prohlizeci otevreme "Menu - vice - Stahovani", zde vidime stazeny soubor a po kliknuti na nej by mela zacit normalni instalace.
(Tehdy, kdyz jsem to zkousel, tak jsem se domnival, ze to pujde tak, ze umistim APK nekam na freeweb (nebo svuj server s web rozhranim), odkud to pujde pres web stahnout stejne jako z toho mailu, ale to mi tehdy z neznameho duvodu neslo (uz si to presne nepamatuji) - nicmene kdyz jsem to zkusil ted na svem, funguje to zcela stejne jako vyse popisovany postup via Gmail.) Ve svem telefonu ted samozrejme mam file manager, lepe receno nekolik, ale nemyslim, ze by v tom mel byt rozdil, kdyz jsem to kdysi delal na Samsung Galaxy Ace, tak ten nemel nainstalovano zhola nic navic, co by tam nebylo pri jeho koupi, a timhle zpusobem jsem tam ES spravce dostal a pak uz i ten puvodne pozadovany APNdroid.

Takze Paffka, snad nebude problem ten znameho/pribuzneho mobil nekde na chvili pichnout na WiFi (nebo mu tam dat svoji SIM kartu nachvili), stahnout odnekud pres web ten APK s nejakym tim Astrem etc. a pak uz by to melo jit pres kabel/ctecku karet.
Paffka
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18. črc 2011 19:45:13

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Paffka »

Všem díky moc za info !!!! Zkusím a dám vědět výsledek.

Mishack píše:
Paffka píše:... Prostě tuhle službu nechce, nebude využívat a nepotřebuje ani internet, aby se mu tel. připojoval na synchronizaci. ...
IMHO to je jako bys koupil sportaka s motorem o vykonu 500koni, nechal mu nainstalovat omezovac na 50km/h, vyrval sedacky, radio a central a nakonec nasadil dreveny kola...
Coz je teda kazdyho vec samozrejme.

Jak už jsem psal.... Já sám používám mob. tel. se Symbianem.
Telefon s Androidem si nepořizují pouze "mladíci" a vzhledem k tomu, že je mu skoro 60 let, tak Market ani email opravdu využívat nebude...
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Krokodyl »

Takže nejjednodušší bude použít program MyPhoneExplorer - http://androidforum.cz/my-phone-explore ... 20explorer je free a umí instalovat z PC do telefonu
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Mishack »

Paffka píše:...Telefon s Androidem si nepořizují pouze "mladíci" a vzhledem k tomu, že je mu skoro 60 let, tak Market ani email opravdu využívat nebude...
1. Nevidim duvod proc ne :)
2. Abych pokracoval ve sve automobilove analogii - je nejaky duvod proc kupuje "sportak", kdyz by mu stacila Felicie?

Nechci se zbytecne poustet do OT diskuze, ani nechci rejpat - jen me to zajima.
Uživatelský avatar
datafox
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 06. čer 2011 19:15:01
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 Lite
Rom: Stock

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od datafox »

Krokodyl píše:Takže nejjednodušší bude použít program MyPhoneExplorer - http://androidforum.cz/my-phone-explore ... 20explorer je free a umí instalovat z PC do telefonu
MyPhoneExplorer je sice parádní utilitka, ale vzhledem k tomu, že jeho mobilní část je třeba do mobilu také nějak nainstalovat, pak výzva k jeho používání původní problém neřeší... ;)
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Krokodyl »

Není pravda, pokud máš v telefonu zapnuto ladění USB a instalované ovladače v PC , PC aplikace MyPhone Explorer ho při prvním spuštění do telefonu sama instaluje. Stalo se mi snad jednou z cca 30-ti telefon§, že jsem byl nucen instalovat součást do telefonu z Marketu. Zkus ...
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
datafox
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 06. čer 2011 19:15:01
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 Lite
Rom: Stock

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od datafox »

Krokodyl píše:Není pravda, pokud máš v telefonu zapnuto ladění USB a instalované ovladače v PC , PC aplikace MyPhone Explorer ho při prvním spuštění do telefonu sama instaluje. Stalo se mi snad jednou z cca 30-ti telefon§, že jsem byl nucen instalovat součást do telefonu z Marketu. Zkus ...
Hluboce se omlouvám za mystifikaci, máš pravdu, zkusil jsem to a opravdu mi spuštěný windowsí klient při povoleném ladění přes USB a povoleném instalování neznámých aplikací nainstaloval do telefonu příslušnou aplikaci! :o

Tohle je skutečně cesta, jak do telefonu dostat všechny možné aplikace aniž by člověk musel používat Market a internet v telefonu! :yes:
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Krokodyl »

Nazdar , sláva .. :ugeek: fajn, snad to pomůže mnoha dalším
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
Notouchme
Droid
Příspěvky: 1997
Registrován: sob 30. říj 2010 1:27:09
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo
Bydliště: Vancouver

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Notouchme »

nepochopim :D ale fakt ne to je proste zabejcenost nic jineho proc by si se mel hrabat v prikazovem radku a v SDK kdyz proste muzes udelat g mail a stahnout to lehce a proste az mu telefon zase predas tak staci odpojit net (btw: doufam ze uz si to udelal predtim ) jelikoz hodne telefonu to ma od vyroby zaple :D, a nebo proste v synchronizaci zakazes a tecka xD a ne se hrabat v SDK jezisi kriste, pokud nechce market pouzivat tak na tu ikonu ani neklikne tak proc by mu mel vadit nejakej googel ucet :D
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od cyphill »

Notouchme, nevím co je na tom k nepochopení. Chtěl řešení po USB kabelu, tak ho dostal. Pokud nemá žádný přístup k netu tak to tam jinak než po USB nedostaneš. Používám adb, přes které se dá dělat spooustu zásahů, které by jinak nebyly možné a není to nic složitého.

Prográmek MyPhoneExplorer nepoužívám, proto jsem si na něj nevzpoměl. A myslím, že by to hravě zvládl i přes příkazovou řádku.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od Krokodyl »

Samozřejmě i ADB je cesta, používám velmi často, ale MyPhoneExplorer je rozumná uživatelská cesta.

P.S. No a pokud někdo nechce či nemůže používat Gmail, z jakéhokoli důvodu,proč mu ho vnucovat. Je to nejjednodušší cesta, ale ne jediná ... tak jako celý život.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Instalace aplikace

Příspěvek od ramon.dexter »

Paffka píše: Telefon s Androidem si nepořizují pouze "mladíci" a vzhledem k tomu, že je mu skoro 60 let, tak Market ani email opravdu využívat nebude...
No dobrý, to už jsme slyšeli. Ale nějakej důvod, proč by to neměl využívat? Případně, proč to tady s námi neřeší sám?

Ono takový to "je mi xx let, už to a to nepotřebuju" je tak strašně krátkozraký...ale na druhou, starýho psa novým kouskům nenaučíš....

Navíc je docela dobrý pochopit fakt, že Market je oficiální cesta instalace aplikací, včetně updatů. Takže, za chvíli bude mít v telefonu plno balastu, kterej nebude aktuální a díky tomu ani nemusí fungovat, takže otravný kolečko s instalací po kabelu bude muset tak jako tak absolvovat znova.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“