KomunikaceVOIP

Vše co se týká komunikací mezi lidmi. Tedy sms,emaily,IM,VoIP,BBS a podobně

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Mikele
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. kvě 2011 10:50:32
Typ mobilu / ROM: HTC HD2 Typhoon 3.5.5 a Samsung Galaxy S II
Bydliště: Ostrava

Re: VOIP

Příspěvek od Mikele »

Taky pouzivam vestaveneho klienta ale mam problem v tom ze nejdou prichozi hovory,ale odchozi jdou bezproblemu pouzivam jen na wifi nevite nekdo co s tim? Dekuji
Edit : jeste dodam ze jsem u Mikrotechu a pouzivam 910xxxxxx
HTC HD2, Android 2.3.4
Uživatelský avatar
misterio
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: stř 06. dub 2011 14:24:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Z Fold 4 5G 512GB Graygreen
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 512GB Phantom White
Twitter: http://twitter.com/p_smejkal
Tablet: Samsung Galaxy Tab S6 LTE 128GB
Kontaktovat uživatele:

Re: VOIP

Příspěvek od misterio »

Rekl bych, ze to bude znamej problem s tim, ze klient pro VoIP se "odpojuje" od ustredny, proto prichozi hovory nejdou. Pri odchozim hovoru se prihlasi klient zpet k ustredne a hovor se uskutecni. Neznam vestaveneho klienta, ale urcite bych prave doporucil zmineneho CSipSimple, ktery ma v moznosti nastaveni udrzovani spojeni [interval pro keep alive packet], ktery bych nastavil na hodnotu 15-20 s.
Sam aplikaci testuji a uz se objevuji zakaznici, kteri jsou s aplikaci spokojeni.
Samsung Galaxy Z Fold 4 5G Graygreen 512GB
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Phantom White 512GB
Samsung Galaxy Note 10 Plus Aura Glow 512GB
Samsung Galaxy Tab S6 LTE 128GB + keyboard cover + 200GB
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE
Oura Ring 3
@twitter
voko3
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 30. pro 2010 9:56:25
Typ mobilu / ROM: HTC Sense

Re: VOIP

Příspěvek od voko3 »

SAMSUNG TAB WiFi P1010
Pokousim se pouzit CSipSimple nebo 3CXphone. V obou případech dojde k navázání spojení s druhým učastníkem (na PC nebo SIP telefonu), ale pouze tak, že já jej slyším OK ale on mě neslyší. Spojení přes SKYPE je OK.
Prosím poradte. ;)
HTC Sense, SAMSUNG TAB P1010
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: VOIP

Příspěvek od hil1 »

Nedaří se mi pořád najít na HTC-HD2 verzi, kde bude běhat bez problémů VoIP od 802.cz ve spojení s Bluetooth.
Zkoušel jsem SIPDROID, 3CXphone I CSipSimple a ty se při použití Bluetooth koušou.
Dovolám se jen jednou a pak už se to kouše, nebo se nic neděje, v nejhorším případě se dovolám a druhou stranu neslyším.
Bez Bluetooth to jede OK.
martin63
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23. črc 2011 16:29:12
Typ mobilu / ROM: HTC HD2

Re: VOIP

Příspěvek od martin63 »

To že na na HTC HD2 nechodí žádný SIP klient s bluetooth je s největší pravděpodobností způsobeno chybou v implementaci operačního systému. Já mám stejné zkušenosti na SD ROM "[MAY 26] AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71". Novější verzi jsem zatím nezkoušel.
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: VOIP

Příspěvek od hil1 »

Je tu někdo, kdo má Androida 2,2 nebo 2,3 v mobilu "už z fabriky" a využívá VoIP ve spojení s bluetooth handsfree?
Zajímá mě zda to chodí bez problémů, pokud je SW Android odladěný přímo na HW.
salviaguru
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: stř 21. črc 2010 16:57:41

Re: VOIP

Příspěvek od salviaguru »

No tak to dám v týdnu vědět. Je to jeden z hlavních důvodů proč přecházím z G1 na Desire Z. Jsem cca 10hodin denně u PC, takže nyní používám BT Handset připojený k PC a telefonu zárověn, z VOIPu pouze volám a to přes PC, hovory přijímám na GSM. Jelikož se mi BT neustále od PC odpojuje a různě kravne program (x-lite4) rád bych volal jen přes stabilního sipdroida.. Zatím jsme zkoušeli pouze na LG Optimus ONE a volalo se s BT a Sipdroidem dobře..
Uvidíme
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: VOIP

Příspěvek od hil1 »

salviaguru píše:No tak to dám v týdnu vědět. Je to jeden z hlavních důvodů proč přecházím z G1 na Desire Z. Jsem cca 10hodin denně u PC, takže nyní používám BT Handset připojený k PC a telefonu zárověn, z VOIPu pouze volám a to přes PC, hovory přijímám na GSM. Jelikož se mi BT neustále od PC odpojuje a různě kravne program (x-lite4) rád bych volal jen přes stabilního sipdroida.. Zatím jsme zkoušeli pouze na LG Optimus ONE a volalo se s BT a Sipdroidem dobře..
Uvidíme
To jsem zvědav.
Jinak X-lite jsem zavrhl už dávno. Na 802.cz je teď ke stažení Phoner. Má jednodušší nastavování a s mladýma s ním komunikuju na jejich notebocích bez problémů.
Jo, jenom když všechno nastavíš, tak ještě musíš zajet na kartu Communication a v SIP/API zatrhnout SIP. Nevím proč se to nenastaví v průběhu nastavování ale je to tak.. Zůstane tam jiná volba (TAPI nebo CAPI, už nevím přesně.)

A ještě poznámka k Androidu+SIP, mě se líbí CSipSimple už z toho důvodu, že dává po vytočení čísla na výběr přes co to má jít. Mám účet u 802.cz a nově kvůli levnému volání na mobily u Mikrotechu... Zkoušel jsem přes něj i VoIP konferenci, já + 2 lidé a šlo to.
kristof.p
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: ned 28. úno 2010 12:12:14
Bydliště: Brno

Re: VOIP

Příspěvek od kristof.p »

Klient vestaveny do androidu 2.3 umi udrzovat spojeni se serverem, takze prichozi hovory funguji. Take se umi po vytoceni zeptat, jestli to ma byt klasicky hovor nebo voip. Naopak neumi orezavat +420 na zacatku cisla, coz muze byt problem, pokud ukladate cisla v mezinarodnim formatu. Tocit cisla +420 pry udajne umi Fayn, nikoho dalsiho neznam.
Google Nexus 4, stock 4.4.2 | Google Nexus 7, stock 4.4.2 | Lenovo P770, custom 4.2.2 | Motorola Moto G, stock 4.4.2
martin63
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23. črc 2011 16:29:12
Typ mobilu / ROM: HTC HD2

Re: VOIP

Příspěvek od martin63 »

Problem s vytacenim +420 lze vyresit i pouzitim softwarove VOIP ustredny, treba PBXes.org a vhodnym dial planem. Take tim lze elegantne vyresit volani z vice SIP uctu, protoze klient v androidu umi volat pouze z jednoho. Vyhodou je i uspora energie, protoze telefon je prihlasen pouze k jednomu uctu (ustredna) a ustredna pak muze byt prihlasena k dalsim uctum. V pripade PBXes.org ve free verzi je mozne se prihlasit az k 5 ruznym SIP uctum. Pri prichozim volani lze ustrednu nakonfigurovat tak, ze zvoni treba i nekolik ruznych zarizeni - PC, android, hardwarovy VOIP telefon pripadne i pevna linka nebo mobilni cislo. Vyhodnejsi je vsak presmerovani na mobil ci pevnou linku az v pripade nedostupnosti VOIP.
Uživatelský avatar
misterio
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: stř 06. dub 2011 14:24:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Z Fold 4 5G 512GB Graygreen
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 512GB Phantom White
Twitter: http://twitter.com/p_smejkal
Tablet: Samsung Galaxy Tab S6 LTE 128GB
Kontaktovat uživatele:

Re: VOIP

Příspěvek od misterio »

CSipSimple umi orezavat telefonni cisla o mezinarodni formaty - da se tam nastavit pravidlo.
Samsung Galaxy Z Fold 4 5G Graygreen 512GB
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Phantom White 512GB
Samsung Galaxy Note 10 Plus Aura Glow 512GB
Samsung Galaxy Tab S6 LTE 128GB + keyboard cover + 200GB
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE
Oura Ring 3
@twitter
Overlama
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: pát 27. srp 2010 18:17:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: VOIP

Příspěvek od Overlama »

Kdo by si chtěl zpřístupnit SIP integrovaný v GB 2.3.4 na SGS I, tak tady je návod na XDA:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1043016

Testoval jsem to na mikrotech.cz, funguje to přes wifi i 3G a žádný problém s vytáčením +420 jsem neměl. Příchozí hovor také fungoval, akorát se mi volající identifikoval ve tvaru telefonicislo@ipserveru, takze se mi nepriradil ke spravnemu kontaktu v seznamu.
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: VOIP

Příspěvek od hil1 »

martin63 píše:.
: Tady se bavíme o VoIP v mobilech. Ne o ústřednách. Potom ti je SIP na cestách k ničemu.

CSipSimple (jako Sipdroid) umí víc účtů a po vytočení se zeptá (narozdíl od Sipdroidu) kudy má hovor jít. Používám na něm 802.cz (má hodně známých) a Mikrotech (levné mobily + tarifikace 1+1).
marshall1727
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. bře 2010 14:41:38

Re: VOIP

Příspěvek od marshall1727 »

mám takovou situaci, které nerozumím. na motorole milestone bez úprav mám sipdroida s účtem u 802.cz. když pustím wifi tak se nepřihlásí a hlásí timeout. přes 3G se rozsvítí zeleně a jede. zkusil jsem přidat účet u mikrotechu a taky timeout. ostatní web funguje normálně. operáto je vodafone. nenapadá Vás kde je chyba?

díky

m1727
--
sony mini pro bez úprav
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: VOIP

Příspěvek od hil1 »

V Sipdroidu se povoluje přes co všechno má VoIP jít...
marshall1727
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. bře 2010 14:41:38

Re: VOIP

Příspěvek od marshall1727 »

hil1 píše:V Sipdroidu se povoluje přes co všechno má VoIP jít...
wifi je samozřejmě povoleno a na jiném wifi sipdroid funguje.
--
sony mini pro bez úprav
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: VOIP

Příspěvek od hil1 »

marshall1727 píše:
hil1 píše:V Sipdroidu se povoluje přes co všechno má VoIP jít...
wifi je samozřejmě povoleno a na jiném wifi sipdroid funguje.
nepovoluje se to někde i v nastavení motoroly?
marshall1727
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. bře 2010 14:41:38

Re: VOIP

Příspěvek od marshall1727 »

prohledal jsem, ale nic jsem nenaše.
--
sony mini pro bez úprav
steve83
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 10. bře 2010 18:48:37
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: VOIP

Příspěvek od steve83 »

Inak v custom ROM CM7 je voip uz integrovanej. Nieje tak narocny na HW.
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: VOIP

Příspěvek od hil1 »

Tak jsem si pořídil ještě Galaxy mini, je tam Android 2,2 a VoIP + bluetooth bez problémů....
U HD2 je to holt tou portací....
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VOIP

Příspěvek od sinco »

CSimple jsem otestoval a funguje. Jen druha strana si stezuje na kvalitu hovoru. A vypadky. Testovano na WIFI asi 2metry od WIFIny. Nevim kde je problem. Pouzivam Odorik. Jeste jsem ted aktivoval kodek g 729. Mozna tim byl problem. Zvuk jde ze sluchatka /na rozdil od skype :evil: / Funguje i proximity senzor. Krome toho zvuku, vcelku dulezita vec, bych byl spokojen.
Pro testovaci ucely jsem nasadil 3CXPhone. Jenze se nemohu prihlasit na Odorik. Jmeno i heslo x krat zkontrolovano, zatrzen Use external server, vyplnen pouze External server. Zkousel jsem zmenit i port. Porad nic. Ja se z toho zblaznim :) Nepouzivate nekdo Odorik ve spojeni 3CXPhone ? Dekuji
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
turbyho
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 25. srp 2011 23:48:58

Re: VOIP

Příspěvek od turbyho »

s voipem je to na androidu trochu zapeklite. zejmena s prichozim volanim. na iPhone jse aplikace, ktera informuje o prichozim hovoru pres server vyrobce pres PUSH notifikaci. funguje to bezvadne. na androidu nic podobneho zatim neni. resenim je http://www.voocall.cz na kterem si nastavis cislo svyho mobilu a volany vidi tve moblni cislo i kdyz volas pres voip. na zmeskany hovor ti pak vola normalne na mobil tazke nemusis mit porad spusteneho klienta a wifi/3g a zrat baterky.
Naposledy upravil(a) turbyho dne pát 26. srp 2011 0:31:55, celkem upraveno 1 x.
turbyho
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 25. srp 2011 23:48:58

Re: VOIP

Příspěvek od turbyho »

sinco: namas na routeru nejaky "sip nat helper"? to je takove kurvitko ktere zasahuje do paketu na NATu a snazi se pomahat SIPu a spise to kurvi nez pomaha. maji to obvykle linuxove routery a zejmena microtiky. nutno vypnout pokud jsi tak postizen.

taky zkus zmenit SIP port, ale lokalni, ne port sip serveru. pokud je 5060 a jsi za natem s dalsima (treba wifi poskytoval) tak se muzes s nekym prat o ten port. nastav treba 5099 nebo 6060, je to fuk.
TALISMAN
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 17. čer 2011 13:17:07
Typ mobilu / ROM: HUAWEI P10 Plus 6+128GB Dual
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/64GB+64GB
Tablet: ASUS MeMO Pad 8 (ME581CL) 16GB LTE

Re: VOIP

Příspěvek od TALISMAN »

Turbyho: Díky za tip na službu "Voocall". Zadarmo jsem si vyzkoušel a zjistil jsem, že je první, kde mi funguje bez problémů i volání přez 3G (Vodafon). Před tím (u Odorik, IPVOX) si mi poměrně často stěžovala protistrana na výpadky během hovoru... Už mám předplaceno a nastaveno jako hlavní alternativu :)
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: VOIP

Příspěvek od hil1 »

turbyho píše:s voipem je to na androidu trochu zapeklite. zejmena s prichozim volanim. na iPhone jse aplikace, ktera informuje o prichozim hovoru pres server vyrobce pres PUSH notifikaci. funguje to bezvadne. na androidu nic podobneho zatim neni. resenim je http://www.voocall.cz na kterem si nastavis cislo svyho mobilu a volany vidi tve moblni cislo i kdyz volas pres voip. na zmeskany hovor ti pak vola normalne na mobil tazke nemusis mit porad spusteneho klienta a wifi/3g a zrat baterky.
No jo, jenže já využívám spolu se známými právě VoIP. Takže naopak potřebujou vědět z jakýho VoIP čísla jim volám....
salviaguru
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: stř 21. črc 2010 16:57:41

Re: VOIP

Příspěvek od salviaguru »

Takže po všech patáliích s VOIP klienty jak na PC tak na androidu, je nejlepší to nejjednosuší řešení..A to zabudovaný VOIP na 2.3 Desire Z.. Nemá chybu..Teda má po nespecifikované době cca 1min mi tel vždy zavrní a přeruší to na 1/2 vteřiny hovor - pak zas jede..Fakt nevím co je to..
jtomes
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: sob 15. říj 2011 17:52:07
Typ mobilu / ROM: Haier W910

Re: VOIP

Příspěvek od jtomes »

Pro telefonování používám VOIP (nativní podpora v CM7) přes WiFi. Pro úsporu energie jsem nainstaloval aplikaci Green Power Free battery saver, která zkracuje deaktivaci WiFi z původních 15 min na řádově sekundy po zhasnutí obrazovky. Díky proximity senzoru ale nemohu optimálně využívat tento program. Po přiložení k uchu, zhasne obrazovka a hovor se ukončí. Přestože jsem v aplikaci nastavil - nevypínat bezdrátové připojení během telefonování, nějak to nefunguje. Můžete někdo poradit co s tím?
salviaguru
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: stř 21. črc 2010 16:57:41

Re: VOIP

Příspěvek od salviaguru »

salviaguru píše:Takže po všech patáliích s VOIP klienty jak na PC tak na androidu, je nejlepší to nejjednosuší řešení..A to zabudovaný VOIP na 2.3 Desire Z.. Nemá chybu..Teda má po nespecifikované době cca 1min mi tel vždy zavrní a přeruší to na 1/2 vteřiny hovor - pak zas jede..Fakt nevím co je to..
Vyřešeno - dělal to mikrotech - ač nejlevnější a jsem u nich cca 1.5 ruku neznamená nejlevnější.. Kolisani hlasitosti hovoru je nesnesitelné.. Končím viva odorik
moshna
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 09. lis 2010 12:24:00

Re: VOIP

Příspěvek od moshna »

Tusi nekdo jakejma kodekama disponuje ten vestavenej SIP klient?
A funguje jen na wifi, na 2G/3G nejede - chapu to spravne?
kristof.p
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: ned 28. úno 2010 12:12:14
Bydliště: Brno

Re: VOIP

Příspěvek od kristof.p »

Priorita v tomto poradi: GSM-EFR, AMR, GSM, PCMU, PCMA
V cistym androidu jede na vsem - wifi, 2G, 3G.
Google Nexus 4, stock 4.4.2 | Google Nexus 7, stock 4.4.2 | Lenovo P770, custom 4.2.2 | Motorola Moto G, stock 4.4.2
Odpovědět

Zpět na „Komunikace“