ProduktivitaMoje Auto - správa provozu automobilů

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět

Jakým zbůsobem nejčastěji tankujete?

Do plné
101
71%
Částečně
30
21%
Částečně, zadávám stav nádrže před/po tankování
10
7%
Částečně, zadávám objem spáleného paliva
2
1%
 
Celkem hlasů: 143

Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Ahoj,

chtěl bych vám dát vědět o mé aplikaci pro správu provozu automobilů. Jmenuje se Moje Auto (v anglické verzi My Car). Pokud podobnou aplikaci hledáte nebo používáte, mohli byste ji vyzkoušet. Za jakoukoliv zpětnou vazbu budu jen rád. Aplikace si můžete stáhnout zdarma. Je lokalizována do češtiny, slovenštiny, angličtiny a italštiny (volí se dle nastevého jazyka v telefonu).

V aplikaci si můžete vytvořit více uživatelských profilů. Každý uživatel může spravovat provoz svých automobilů. Máte možnost ke každému tankování přiřadit tzv. profil jízdy, který definuje způsob jízdy od posledního tankování (např. typ pneumatik, míra naložení auta, styl řízení, použití klimatizace, ...).

Provoz automobilu můžete filtrovat na základě mnoha kritérií. Můžete tedy rychle zjistit (podle profilu jízdy), jakou spotřebu má váš automobil na zimních pneumatikách a podobně.

Můžete využít nový systém upozornění na události.

Můžete použít jednotky užívané v Evropě nebo v USA, přičemž mezi nimi můžete libovolně přepínat - všechny hodnoty jsou vždy patřičně přepočítány. Lze také využít různé měny - česká koruna, euro, libra nebo dolar. Aktuální kurz lze načíst z internetu.

a další...

Pokud máte nějaký problém nebo naleznete chybu, prosím napište mi e-mail, komentář na blog nebo příspěvek do fóra, abych mohl reagovat a problém řešit.

ODKAZY: PO DELŠÍ DOBĚ JSEM ZAČAL PŘIPRAVOVAT NOVOU VERZI APLIKACE... EDIT: Tak nic, vlezlo mi do toho tolik věcí, že je update opět v nedohlednu :(

AKTUÁLNÍ VERZE APLIKACE:

2.0.4 (7.9.2013)
  • - Oprava pádu při přidávání události na zařízeních HTC.
2.0.3 (12.4.2012)
  • - Opět pouze oprava menší chyby (stále ale důležitá).
2.0.2 (27.3.2012)
  • - Oprava chyby.
2.0.1 (14.3.2012)
  • - Do statistiky provozu byl přidán dojezd. Je počítán na základě průměrné spotřeby a stavu nádrže po posledním tankování (jde-li zjistit). Zobrazené hodnoty znamenají: 'dojezd' >> 'odpovídající stav tachometru'.
    - Automatické zobrazení klávesnice při otevření formuláře (přidání tankování, ...).
    - Aktualizována italská lokalizace.
    - Grafické změny a vylepšení.
2.0 (26.2.2012)
  • - Více možností při zadávání tankování.
    - Přesnější výpočet celkové spotřeby.
    - Možnost použít pojmenovaný profil jízdy jako šablonu u konkrétního tankování.
    - Možnost rozbalit/sbalit všechny položky provozu kliknutím na ActionBar v záložce provoz.
    - Oprava chyby u zobrazení některých událostí.
    - Grafické změny a vylepšení.
STATISTIKY Z GOOGLE PLAY (7.9.2013):
  • Počet stažení: 105 100
    Počet aktivních instalací: 16 924
    Průměrné hodnocení: 4,35 z 5 (hodnoceno 590x)
Pokud aplikaci používáte a líbí se vám, chtěl bych vám tímto poděkovat za přízeň.
Chcete-li aplikaci ocenit a přispět k jejímu dalšímu vývoji, můžete mi poslat malý příspěvek.
Mockrát děkuji všem, kteří již na vývoj přispěli, moc si toho vážím.

PÁR SCREENŮ:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Perry_ml dne stř 18. čer 2014 15:37:09, celkem upraveno 20 x.
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od MrPedro »

Vypada to pekne, ale nemoznost importu jakehokoliv formatu (optimalne CSV nebo ODS) z toho dela pouhou hracku.
Nedokazu si predstavit, jak prepisu svych nekolik set tankovani rucne :(
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Import/export dat velmi rád dodělám, pouze bych ho rád viděl, spolu s dalšími, ve výše zmíněné "pro verzi". Proto bych poprosil o strpení, jsem na vývoj aplikace sám, nové funkce budu přidávat postupně. Děkuji za reakci, vím, že import/export dat je v podobných aplikacích velmi důležitý.
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od radegast »

Perry_ml píše:Tyto totiž plánuji až do případné "pro verze", na které začnu dělat jakmile vyřeším problém s prodejem na marketu (momentálně není oficiálně možný, obcházet to se mi prozatím asi nevyplatí).
Máte (vyvojáří/programátoři) nějak slíbeno brze spuštění možnosti prodeje aplikací v Marketu oficiálně?
Já jen kdy se případně dočkáme možnosti využívat rozšířených fcí.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Nevím to stoprocentně, ale myslím, že nic slíbeno není. Nedávno jsem sledoval přednášku na téma Monetizace, kde se přednášející (autor APNdroida) také pozastavoval nad tím, že i po dvou a půl letech není google schopen (nebo ochoten) toto povolit. Dá se to obejít různými způsoby, do kterých jsem zatím zcela nepronikl, nicméně je to nepohodlné, nevýhodné a v některých případech myslím že i "pololegální"...
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od radegast »

Hm.
Nechceš přidat přece jenom už teď možnost importu dat?
A i tak si nemohu představit import dat exportovaný jinou podobnou aplikací. To asi jednoduché, ne-li nemožné, nebude, že? Konkrétně mi jde o import exportovaný aplikaci MyCars

Dále mám další otázky:
Stáhl, nainstaloval a spustil jsem ji a na začátku vytvořil uživatele. Řekněme, že špatně, dá se odebrat?
Kde si aplikace ukládá data? Předpokládám, že na kartu, ale nijak nemůžu najít adresář, který by mohl patřit aplikaci Moje Auto.

A nějaké náměty:
Přidat víc poznámek k autu.
Bude to vypadat asi blbě, ale do teď používám výše zmíňovanou aplikaci My Cars. Docela jsem si ji oblíbil a zvyknul na ní. Takže bych byl rád, kdyby Tvoje uměla minimálně to co ona.
Plus další funkce podle námětů a nápadů uživatelů, které nebude asi problém přidat, už jen proto že autor = Ty bude komunikovat. Což velké plus oproti konkurenci, kde zpětná vazba jaksi uvadla.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Takže to vezmu postupně:
Nechceš přidat přece jenom už teď možnost importu dat?
Import dat zatím nemám promyšlen do detailu a nechci ho dělat teď, když ještě dodělávám první dva body ze seznamu v prvním postu. To bych pak musel hned zas import/export předělávat. Navíc nemám dosud vyřešen problém "pro verze". Nicméně uvědomuju si nutnost této funkce, takže se budu snažit vše vyřešit co nejdříve.
A i tak si nemohu představit import dat exportovaný jinou podobnou aplikací. To asi jednoduché, ne-li nemožné, nebude, že? Konkrétně mi jde o import exportovaný aplikaci MyCars
Import dat z jiné aplikace asi půjde, jen si musím nastudovat formát v jakém se data exportují a uvidím, zda to půjde zkloubit. Jednoduché to ale asi nebude.
Stáhl, nainstaloval a spustil jsem ji a na začátku vytvořil uživatele. Řekněme, že špatně, dá se odebrat?
Uživatel se dá kompletně odebrat (nebo jen editovat) v záložce Profil (Menu->Více->Vymazat uživatele). Doporučuju projít si uživatelskou příručku, výčet těchto funkcí tam je. Dalších pár funkcí je pak ve výčtech změn nových verzí na marketu nebo na blogu (odkazy v prvním postu). Jinak obecně, když v aplikaci cokoliv přidáš, jde to později editovat nebo odstranit (jediná vyjímka je kapacita nádrže automobilu, ta nelze změnit, pokud už maš u auta zadané nějaké tankování).
Kde si aplikace ukládá data? Předpokládám, že na kartu, ale nijak nemůžu najít adresář, který by mohl patřit aplikaci Moje Auto.
K ukládání dat používám SQLite databázi, ta je uložena u samotné aplikace a bez rootu se k tomuto souboru asi nedostaneš (ale myslím, že by ti ani k ničemu nebyl, možná jako taková primitivní záloha, ale nezkoušel jsem).

Mohl bys kdyžtak trochu více specifikovat "více poznámek u auta"? Nejlíp asi na příkladu :-).

Co se týká My Cars, tuto aplikaci jsem přiznám se nezkoušel (nelíbily se mi screenshoty, asi jsem se bál negativní inspirace). Chtěl bych ale, aby moje aplikace zůstala i přes přibývající funkce přehledná a vhodná pro rychlé a snadné použití (jakýkoliv návrh na vylepšení tímto směrem vřele uvítám).

Komunikace a zpětná vazba je důležitá, proto jsem taky založil toto téma. Chtěl bych tímto vyzvat všechny čtenáře fóra a uživatele mé aplikace, pokud opravdu stojíte o nějakou novou funkci, napište to sem, i když už zde návrh na toto rozšíření bude - čím víc z vás bude danou funkci požadovat, je pravděpodobné, že tím dříve a s větší chutí ji dodělám :-).

EDIT: Ještě bych chtěl poděkovat uživateli LiborP, jelikož mě v tématu o My Cars přivedl na nápad fulltextového vyhledávání v provozu automobilu.
Uživatelský avatar
ezopino
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: ned 15. bře 2009 20:06:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Bydliště: Kačice

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od ezopino »

zatim to vypada dost dobře.
Jen bych bral, kdyby se z toho dal udelat export do CSV nebo Excelu do prehledne tabulky v kompu - to by bylo super. Doděláš to, prosím?
díkes
... Pokud máš možnost, vždy pomáhej - nevíš, kdy to budeš potřebovat sám ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Tab S2
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Pnaky »

Mne teď napadlo, že u upozornění vozu by ještě mohlo být povinné ručení a třeba také dálniční známka. Informace o dálniční známce nebo platbě silniční daně by jsi mohl informovat online.
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od radegast »

Perry_ml píše:...(jakýkoliv návrh na vylepšení tímto směrem vřele uvítám).

Komunikace a zpětná vazba je důležitá, proto jsem taky založil toto téma. Chtěl bych tímto vyzvat všechny čtenáře fóra a uživatele mé aplikace, pokud opravdu stojíte o nějakou novou funkci, napište to sem, i když už zde návrh na toto rozšíření bude - čím víc z vás bude danou funkci požadovat, je pravděpodobné, že tím dříve a s větší chutí ji dodělám :-).....
Přidat poznámky k autu jako:
Použité pneumatiky - L/Z, u jednotlivých pak rozměr, typ, huštění, stav tachometru při přezouvání, z toho pak počítat najeté km na jednotlivých pneumatikách, apod
Pojistka - číslo, pojišťovna
VIN
RZ/SPZ
Model - tady se může dopsat modelová řada (Elegance, Rider, apod), motor, převodovka (například VW koncern má jeden motor v průběhu výroby označen různými kódy)
Anebo nějak přidat možnost vytvářet si pole poznámek sami. Každý si chce k autu poznamenat něco jiného (nevím, napadá mně třeba kód k autorádiu)

Dále:
Do "Základních informací" jsem nemohl ani napsat "Octavia Combi, 1.9 TDI". Skončil jsem u T.
Takže "zvětšit" počet znaků.
"Typ paliva": Rozšířit. Kdo tankuje plyn potřebuje taky tankovat benzín. Takže něco jako LPG+Benzín, CNG+Benzín.
"Tankování" - přidat měnu PLN - Polský Zloty
Ne každý chodí s autem výhradně do servisu, takže jen interval pro "Servisní prohlídky" nestačí.
Tj. při přídávání "Servisu" jako např. "Výměna oleje" (druh oleje, výměnný interval km/datum),
to samé u výměny chlad. kapaliny, brzd. kapaliny, klimatizace číštění/kontrola/plnění přidat možnost upozornění na blížící se okamžik výměny/kontroly.

Při zadávání auta do databáze, přidat:
- datum pořízení
- počáteční stav km
- možnost označit, že počáteční stav je s plnou nádrží
A takto i spotřebu pak počítat.
Protože za současného stavu se spotřeba počítá jakoby o jedno tankování zpětně.
Zkusím vysvětlit na píkladu:
Zadám auto:
- zadám počáteční stav: 1.7.2011, 100000 km, stav s plnou nádrží,
- po vyjetí nádrže tankuji a zadávám: 14.7.2011, 50 l, 100830 km,
- spotřeba vztažená k tomuto tankování je 6,02 l/100km
A taky že jo. Páč jsem jezdil 14 dní, ujel 830 km se spotřebou 6,02 l/100km.
V této souvislosti by ještě aplikace mohla počítat a zobrazit ujeté km mezi jednotlivými tankováními.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
ormoru
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:19:26

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od ormoru »

Tak aplikace vypadá v začátku dobře. Osobně používám aCar, který má funkcí nespočet a graficky také vypadá pěkně. Ale zpět k Moje auto.

Při zadávání jsem nepochopil třeba profil jízdy. Vždyť během dvou tankování se mohou vyskytnout všechny možnosti. Když si nastavím třeba profil "Cesta do práce", kde vynechám cestu po městě, tak se může stát, že párkrát vjedu do města a sem tam potkám i kolonu. Tyto profily mi více sedí spíše s cestovním deníkem, kde to zadám pro konkrétní jízdu. Dále mohu jezdit i různě naložen ...
Případně tam chybí možnost, jestli jsem autem jezdil sám či nikoliv (manželka :) ).

Lidi nejen tady na fóru rádi wipeujou a ROMkujou své mobily :D :D Tak bychom všichni uvítali backup/restore. Export/import může počkat. Tady by snad šlo jen o vykopírování sql databáze na SD kartu, ne ?

Ve filtrování mi chybí možnost filtrovat za určité období. Rok, měsíc.

Při zadávání servisu bych zadával "Dílnu" i "Nadpis servisu" podobně jako čerpací stanice nebo profil jízdy. Přeci jen garančky, brzdy, klima jsou časté důvody navštěvy :) A každý má v okruhu své oblíbené autoservisy. A pořád to vypisovat je na dlouho. Navíc by to mohlo padnout i do filtrů.

To jsou zatím první poznatky během datlování údajů :)
Držím palce do dalšího vývoje.
SGS II & Galaxy Tab
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

to ezopino:
Jen bych bral, kdyby se z toho dal udelat export do CSV nebo Excelu do prehledne tabulky v kompu - to by bylo super. Doděláš to, prosím?
Spolu s exportem dat určitě plánuji také export do CSV. O formátu Excelu ale zatím neuvažuju.

to Pnaky:
Mne teď napadlo, že u upozornění vozu by ještě mohlo být povinné ručení a třeba také dálniční známka.
Hned první rozšíření na seznamu mám právě vylepšení systému upozornění, a to tak, že bude možné přidat upozornění na jakoukoliv událost.

to radegast:
Přidat poznámky k autu jako...
Takto rozšířit poznámky zatím neplánuju. Možnost přidání vlastních poznámek se mi ale naopak líbí. Do budoucna o tom budu uvažovat.
Do "Základních informací" jsem nemohl ani napsat "Octavia Combi, 1.9 TDI". Skončil jsem u T.
Takže "zvětšit" počet znaků.
Toto změnit můžu, nicméně myslím, že takto dlouhý název se stejně do aplikace moc nehodí - to je ale každého věc, proti gustu...
"Typ paliva": Rozšířit. Kdo tankuje plyn potřebuje taky tankovat benzín. Takže něco jako LPG+Benzín, CNG+Benzín.
"Tankování" - přidat měnu PLN - Polský Zloty
Přidáno na seznam...
Ne každý chodí s autem výhradně do servisu, takže jen interval pro "Servisní prohlídky" nestačí.
Tj. při přídávání "Servisu" jako např. "Výměna oleje" (druh oleje, výměnný interval km/datum),
to samé u výměny chlad. kapaliny, brzd. kapaliny, klimatizace číštění/kontrola/plnění přidat možnost upozornění na blížící se okamžik výměny/kontroly.
Myslím, že první dvě rozšíření na seznamu uvedeném v prvním postu tyto požadavky pokryjou.
Při zadávání auta do databáze, přidat...
Toto určitě ne! Žádný počáteční stav není potřeba zadávat, takto je to uděláno schválně (a není to jen z mojí hlavy). Prostě přidáš auto a jakmile poprvé natankuješ, v podstatě vytvoříš počáteční stav. Proč se spotřeba ukládá zpětně k předchozímu tankování? Důvod je prostý, ona se k tomuto tankování totiž vztahuje, jelikož tuto spotřebu automobil měl právě s palivem natankovaným při tomto tankování. Například spotřeba, kterou auto mělo, po tankování méně kvalitního benzínu u Tesca bude uložena u tohoto tankování, a ne u dalšího, kde se tankoval například kvalitní benzín u Shellky (jen příklad, kvalitu benzínu u daných stanic nehodnotím).
Počítání kilometrů mezi tankováními je ok, to si přidávám na seznam.

to ormoru:
Při zadávání jsem nepochopil třeba profil jízdy...
Můžeš klidně zadávat ke každému tankování vždy jiný (nový nepojmenovaný) profil, nemusíš využít pojmenované profily jízdy, které jsou znouvu-použitelné. Pokud ale někdo jezdí často stejnou trasu, může mít profily předdefinované, aby je nemusel vždy naklikávat. Tento model je inspirovaný funkcemi webové služby http://www.spotreby.cz. Využívat to nemusíš, pokud nechceš. Klidně si udělej třeba jen dva pojmenované: Letní gumy a Zimní gumy, a používej jen je (hodí se to pak při filtrování).
Obsazení auta pasažéry je zajímavá možnost, budu o ní uvažovat.
... Tak bychom všichni uvítali backup/restore. Export/import může počkat. Tady by snad šlo jen o vykopírování sql databáze na SD kartu, ne?
Backup/restore bude a to pravděpodobně i v bezplatné verzi (minimálně backup na 100% už kvůli přechodu na placenou verzi..). Kopírování souboru s databází plánuju vyzkoušet. Pokud to bude fungovat (hlavně pak restore), tak by mi to dost ušetřilo a pro vás hlavně urychlilo práci.
Ve filtrování mi chybí možnost filtrovat za určité období. Rok, měsíc.
Přidáno na seznam...
Při zadávání servisu bych zadával "Dílnu" i "Nadpis servisu" podobně jako čerpací stanice nebo profil jízdy. Přeci jen garančky, brzdy, klima jsou časté důvody navštěvy A každý má v okruhu své oblíbené autoservisy. A pořád to vypisovat je na dlouho. Navíc by to mohlo padnout i do filtrů.
O tom ještě pouvažuju, jestli by to mělo smysl - právě vzhledem k tomu, že většinou se jezdí pořád do stejného servisu, a to zdaleka ne tak často jako natankovat benzín.
ormoru
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:19:26

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od ormoru »

Perry_ml píše: Můžeš klidně zadávat ke každému tankování vždy jiný (nový nepojmenovaný) profil, nemusíš využít pojmenované profily jízdy, které jsou znouvu-použitelné. Pokud ale někdo jezdí často stejnou trasu, může mít profily předdefinované, aby je nemusel vždy naklikávat. Tento model je inspirovaný funkcemi webové služby http://www.spotreby.cz. Využívat to nemusíš, pokud nechceš. Klidně si udělej třeba jen dva pojmenované: Letní gumy a Zimní gumy, a používej jen je (hodí se to pak při filtrování).
Obsazení auta pasažéry je zajímavá možnost, budu o ní uvažovat.
Koukám web spotřeby.cz na jedno auto a podle obrázků u tankování mám pocit, že při novém tankování doplním, jak jsem jezdil od posledního tankování. Když se podívám třeba sem, tak je vidět, že se mění poměr mezi silnicí, dálnicí a mimo město (7 sloupec). Pak bych to chápal a mělo by to smysl. Tady já vlastně doplňuji nějaký profil, aniž bych dopředu věděl, kam s nově natankovaným palivem pojedu ...
Při zadávání servisu bych zadával "Dílnu" i "Nadpis servisu" podobně jako čerpací stanice nebo profil jízdy. Přeci jen garančky, brzdy, klima jsou časté důvody navštěvy A každý má v okruhu své oblíbené autoservisy. A pořád to vypisovat je na dlouho. Navíc by to mohlo padnout i do filtrů.
O tom ještě pouvažuju, jestli by to mělo smysl - právě vzhledem k tomu, že většinou se jezdí pořád do stejného servisu, a to zdaleka ne tak často jako natankovat benzín.[/quote]

OK. Pak by stačilo nad ty textové pole povolit autocomplete a je vyřešeno. Nic se neprogramuje.

Jarda
SGS II & Galaxy Tab
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Koukám web spotřeby.cz na jedno auto a podle obrázků u tankování mám pocit, že při novém tankování doplním, jak jsem jezdil od posledního tankování. Když se podívám třeba sem, tak je vidět, že se mění poměr mezi silnicí, dálnicí a mimo město (7 sloupec). Pak bych to chápal a mělo by to smysl. Tady já vlastně doplňuji nějaký profil, aniž bych dopředu věděl, kam s nově natankovaným palivem pojedu ...
Ten způsob zadávání jsem změnil, ze dvou důvodů. Líp se to zadává a navíc je to stejně dost subjektivní - kolik procet se kde a jak najezdilo..
Ve skutečnosti jsem skloubil to, jak je to na spotřebách.cz a na http://www.spritmonitor.de, tam se už zadávají jen příznaky (žádná procenta a poměry). K té druhé věci, to je hodně dobrá připomínka! V podstatě by se měl profil jízdy ukládat k předchozímu tankování, stejně jako spotřeba.. Pokusím se vymyslet způsob, jak to opravit.
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od MrPedro »

Po update jiz vypada skoro pouzitelne.
Stale mi chybi import (pockame, co bude)
Osobne bych uvital bud widget nebo "akci" primo na plochu prirazenou pro tankovani = jedno tapnuti a rovnou skoci nabidka "pridat tankovani"
a jednu hnidopichnou poznamku, mam tam osklivou ikonku (zeleny panacek) jen ja nebo je to u vsech?
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od radegast »

MrPedro píše:Po update jiz vypada skoro pouzitelne.
Jak to? Kdy? Proč ji nevidím :( ?
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od MrPedro »

Kód: Vybrat vše

Novinky v této verzi:

    Při tankování můžete nyní zadat čerpací stanici. Správu čerpacích stanic naleznete v záložce Profil.
    Při přidávání tankování lze změnit měnu pro zadání ceny. Aktuální kurz pro přepočet je možné jedním kliknutím načíst z internetu.
    Také při změně měny v nastavení lze načíst aktuální kurz z internetu.
    Aplikace si pamatuje zaškrtnutí políčka "Tankování do plné".
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Tento update už tam chvíli je (něco přes týden). Momentálně pracuju na opravě profilů jízdy, aby se ukládaly k předchozímu tankování, se kterým jsou logicky spjaty. Doufám, že proti této změně nic nenamítáte? Pak už mám rozpracovaný návrh prvních dvou položek ze seznamu v prvním postu. Pak bych se mrknul na import/export, tedy hlavně na backup/restore, pak se uvidí.
Osobne bych uvital bud widget...
Widget s touto funkcí plánuji, je to ale až třešnička na dortu, takže bude třeba počkat. Momentálně je třeba udělat důležitější rozšíření.

EDIT: Ještě jsem zapomněl:
mam tam osklivou ikonku (zeleny panacek) jen ja nebo je to u vsech?
Tak to slyším poprvé, doufám, že to je jen u tebe. Aplikace má mít stejnou ikonu jako na Android Marketu:
Obrázek
Prosím o potvrzení...
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od MrPedro »

Tak ja tam bohuzel tuto ikonku nemam :(
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od radegast »

Perry_ml píše:Tento update už tam chvíli je (něco přes týden).
Aha, takže aktuální je 1.1.1 , ano?
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Ano 1.1.1 je poslední verze. Máte ještě někdo problém s ikonou aplikace, jako MrPedro?
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od MrPedro »

Zvlastni je, ze ji nemam u dvou aplikaci, obe jsou od ceskych autoru.
Moje auto a Moje CSFD :(
Jinak ostatnich par desitek bez problemu, takze mozna bude problem v ceskem prostredi vyvojare?
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Myslím, že už jsem na to přišel a opravil. Jen nevím, mám kvůli tomu uploadovat novou verzi na market? Nebo počkáš až spolu s větší aktualizací?

EDIT: Mohl by sis prosím stáhnout moji druhou aplikaci - QBright? Pokud uvidíš správnou ikonu, můžu si být jistý, že jsem tvůj problém vyřešil.
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Pnaky »

A co u toho tankování nevytvářet profily ale zkrátka mít rovnou možnost tam naklikat co za jízdu to bylo? Mohlo by si to pamatovat do dalšího tankování a byla by to pohoda.

Jednea featura - udělej tomu webového klienta, data ukládej online a dej možnost sdílet vůz mezi lidma a vyhráls ;)
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Nejsem si jistý, jestli chápu, jak to myslíš.

EDIT: S tím webovým rozhraním jsi v podstatě popsal rozšíření pro magisterskou diplomku.
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Pnaky »

NO zkrátka, teď dávaš nové tankování a máš si možnost vybrat profil z nějakého listu nebo vytvořit nový - ale proč ho vytvářet složitě přes nějaká menu, když ty ikonky můžeš zpřístupnit právě do té obrazovky tankování. Ušetříš uživatelům pár kliků navíc a hlavně by si to mohlo pamatovat nastavení z posledního tankování (pneumatiky, naložení, cesty, atp)...

No a k té diplomce držím palce ;) Rozhodně se na takovou featuru těším - přítelkyně má taky droida takže sdílet společně jedno auto by bylo super ;)
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

Takto to ale lze také použít. Stačí zvolit - nový nepojmenovaný - a ikony pro zadání profilu jízdy se zobrazí. Takový profil pak bude uložen pouze u daného tankování a v záložce Profil se nezobrazí (není znovupoužitelný). Pak stačí zatrhnout volbu zapamatovat a ikony pro zadání nepojmenovaného profilu jízdy budeš mít zobrazeny i při dalším tankování (jen nebudou předvyplněny předchozím profilem). Uživatelská příručka, sekce 5 - Profily jízdy.

Jinak to ale neřeší problém (nebo to alespoň nevidím), který zmínil ormoru. Tedy to, že by se měl profil jízdy uložit k předchozímu tankování, aby korespondoval se spotřebou.

Ta diplomka rozšířená o webové rozhraní a synchronizaci, to je zadání z letoška, takže na mě už nezbyde. Budu tedy mít pravděpodobně úplně něco jiného...
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Pnaky »

To jsem právě nechtěl vytvářet "nový nepojmenovaný". Zkus to prosím ještě nějak promyslet ;)
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Uživatelský avatar
Perry_ml
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pát 08. říj 2010 20:16:13
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus [4.3]
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Perry_ml »

A proč jsi to nechtěl? Co na tom vadí?
Uživatelský avatar
Pnaky
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: stř 07. črc 2010 9:32:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Auto - správa provozu automobilů

Příspěvek od Pnaky »

Omlouvám se, evidentně jsem vymýšlel kolo :-) Ber můj dotaz/připomínku jako bezpředmětnou ;-)
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“