Android OSROOT --> bleskova odezva systemu

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od stealthx »

Jsem hodne haklivej na lagovani systemu. Primo to nesnasim. Koupim HTC Magic, jakoze vypadal z videii dost plynule, ale byl to jeden lag za druhym (zadny widgety). Proste nasiraci kraksna, ktera kazila radost z novy hracky, pri kazdym dotiku provazenym kratsim nebo delsim lagem. Inu pustil jsem se do rootu a nahodil romku CyanogenMod. Tim se muj HTC Magic promenil v plynulej skvost, kterej je radost pouzivat. Takovej zasadni rozdil jsem necekal, ale je to tak! Kdo ma podobnej pocit ze zakladni romky, jako jsem mel ja, tak at nevaha a hned rootuje. Navic mi zacal fungovat sim-toolkit a system prestal padat, pri pokusu o kalibraci. Neuveritelna zmena.

Ted si to shrneme:
- HTC vyrobi mobil a dostane zadarmo system od Googlu
- System nejak narychlo zaprasi do hardwaru (cca vic nez rok hotovej finalni system)
- Od lidi inkasuje docela nehorazny penize, za takovejhle mobil
- Potom nastoupi machri z XDA-developers.com
- Naprosto spickove vycisti system a vyladi ho pro danej hardware
- Vysperkovanej system nabidnou zadarmo lidem
- Nedostanou ani korunu ... oproti obrovskejm ziskum HTC

Pro lepsi predstavu o rychlosti bych rek, ze se romka CyanogenMod rychlosti pomalu zacina blizit iPhonovy (pri pohybu v systemu). Bohuzel iPhone je porad o velkej krok napred ... nadhernej priklad spojeni dokonalyho hardwaru a neskutecne vymakanyho systemu.

My tady samozrejme preferujeme Android, ale proc musime fungovat na roky zastaralym hardwaru?

Bez ROOTu uz ani ranu!
Naposledy upravil(a) stealthx dne úte 01. zář 2009 9:45:06, celkem upraveno 1 x.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
tomtomas
Robot
Příspěvky: 895
Registrován: stř 25. úno 2009 13:02:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Twitter: tomtomas99911
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od tomtomas »

no celkem výstižné :D
Uživatelský avatar
nFiX
Droid
Příspěvky: 1496
Registrován: sob 21. bře 2009 23:53:24

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od nFiX »

Mám stejný názor, dlouhou dobu jsem jel na HERU, teď switchuju, ale zůstávám nejvíce na CM, protože ta rychlost a vše je prostě úžasná! :) HERO je parádní, ale pořád není vyladěné... bohužel.. ( mluvím o HERO romkách, ne telefonu! i když jak jsem slyšel ten laguje taky ) :)
yonah
Androiďák!
Příspěvky: 636
Registrován: pon 22. čer 2009 17:07:16
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: http://twitter.com/yonah
Bydliště: Praha

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od yonah »

Skvělej vyčerpávající popis, stealthx. :yes:
oblíbené aplikace a hry.
Uživatelský avatar
chytil123
Androiďák!
Příspěvky: 632
Registrován: stř 13. kvě 2009 17:52:00
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od chytil123 »

Ja nevim no, mel jsem 2Gb class 2 a prej to bylo tim ze jsem to mel pomaly, ted mam 4gb class6 a nFix mi doporucil ZeroXd rom, ale nejsem vubec spokojen. Super ze to vypada huste ale jako kdyz toi chci nekomu ukazat, jen prechody mezi plochama se sekaj jak pica, nekdy treba 30sekund proste zamrne a pak se rozjede. Z nake app na plochu se pokazde vsechno nacita znovu. Jsem zklamanej. Hnus proste...
Nexus S / Nexus 7
Uživatelský avatar
nFiX
Droid
Příspěvky: 1496
Registrován: sob 21. bře 2009 23:53:24

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od nFiX »

Doporucuji cyan 4.0.4. Stable + Enoch 1.2.2. Theme..

Jinak zero je jak kdy sam jsem ji nemel.. pokud chces hero psal jsem ti, ze se ceka na elite 1.0 atd.. takze pokud ho chces pockej si, nebo si nahod h-hero elite 0.5
Uživatelský avatar
chytil123
Androiďák!
Příspěvky: 632
Registrován: stř 13. kvě 2009 17:52:00
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od chytil123 »

Netusim kde to najit, na xda je nefunkcni odkaz...
Nexus S / Nexus 7
Uživatelský avatar
Tarfein
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: ned 15. úno 2009 18:35:09
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od Tarfein »

chytil123 píše:Super ze to vypada huste ale jako kdyz toi chci nekomu ukazat, jen prechody mezi plochama se sekaj jak pica, nekdy treba 30sekund proste zamrne a pak se rozjede. Z nake app na plochu se pokazde vsechno nacita znovu. Jsem zklamanej. Hnus proste...
Joo pod tohle bych se podepsal...sem si extra na hero koupil pametovku class 6, a i se swapem a se vsim to byl proste otres...CM to prekonava o rad...über rychla romka. Jinak jsem rad ze jste to tak napsali, doted jsem si snad myslel ze to delalo jen moje hero, jak si tu kazdy jinak liboval, jak je "velmi, velmi rychle" :DD .
G1 White * Cyanogen 4.02 * Teds Hero Theme * Compcache * 8 GB class 6
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od stealthx »

chytil123 píše:Netusim kde to najit, na xda je nefunkcni odkaz...
Romku najdes tady: www.cyanogenmod.com (momentalne asi docasnej vypadek).
Potom bych to videl na kompletni wipe telefonu + format karty.
Nahodit romku a uzivat si rychly reakce telefonu pri posouvani plochy (cekani a lagy neprichazej v uvahu).
Maximalne vysouvani listy s programama je lehounce zpomaleny, ale porad nesrovnatelne rychly oproti puvodni orig ROM.
Nakonec opatrne instalovat zivotne dulezity programy a sledovat, jestli je system porad plynulej ... a to bude.
Widgety bych taky davkoval jen opatrne.
Pri tomhle postupu neni mozny, aby se neco priserne sekalo.

Oproti orig ROM jeste pozoruju zrychleni prohlizece (prepinani oken), mozna i trochu posouvani a posouvani google mapy.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
chytil123
Androiďák!
Příspěvky: 632
Registrován: stř 13. kvě 2009 17:52:00
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od chytil123 »

dik, jinak furt to nefunguje...download-stable rom a nic...

EDIT: Je tohle ono ???

update-cm-4.0.4-sign..> 28-Aug-2009 21:11 48M


update-cm-4.0.4-signed.zip
Nexus S / Nexus 7
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od stealthx »

Nazev je sice podezrelej, jako by to byl jen update, ale podle velikosti to asi bude ono. Potom napis, jak ti to fachci.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
chytil123
Androiďák!
Příspěvky: 632
Registrován: stř 13. kvě 2009 17:52:00
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od chytil123 »

Bylo to ono :)
Nexus S / Nexus 7
Uživatelský avatar
tomtomas
Robot
Příspěvky: 895
Registrován: stř 25. úno 2009 13:02:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Twitter: tomtomas99911
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od tomtomas »

samozrejme ,ze to bylo ono dycky se to tak menuje
PePa
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: pát 20. bře 2009 8:59:53

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od PePa »

Mám stejnou dobrou zkušenost s CM romkou. Lagy jsou pryč :P. Není to ale zadarmo. Oproti původnímu systému se mi poznatelně zkrátila výdrž baterie :cry: .
Uživatelský avatar
vlk
Androiďák!
Příspěvky: 498
Registrován: pát 28. lis 2008 0:29:13
Typ mobilu / ROM: xperia z2
Bydliště: Aktuálne Praha :-)

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od vlk »

ja mam skusenost taku (podotykam, ze nemam vela cas sa tomu venovat a skusat rozne romky, mam stale JF 1.5), mam len zakladne widgety a s lagovanim mam take skusenosti ze po restarte to ide relativne pekne plynule, ale ak dostanem uptime cez 100h, tak sa zacina objavovat lagovanie, navyse obcas zacnu blbnut niektore aplikacie (teda aspon jedna co viem: gtalk - kde sa obcas prestanu zobrazovat prijate spravy). potom spravim reset a ide to znova ako hodinky..
so spotrebou som spokojny, ale ked CM ma problemy s vydrzou, tak je jasne, ze naladili cpufreq na rychlejsiu reakciu a to je ten problem, ze na ukor spotreby (mozno?)
mne telefon vydrzi 2-4dni na nabitie, restartujem ho priblizne raz za 5-7 dni - ked zacina spomalovat, jo a mam v systeme "script", ktorym zvysim frekvenciu CPU z defaultneho max 312 na 520MHz takze ak chcem fakt vacsiu rychlost, tak nieje problem.
Uživatelský avatar
chytil123
Androiďák!
Příspěvky: 632
Registrován: stř 13. kvě 2009 17:52:00
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od chytil123 »

tak vetsina lidi pouzival program na zvyseni cpu, jenze caynogen jede i na default jak raketa, s JF se mi pri navratu na plochu treba widgety nacitaly 5sekund. S caynogenem to proste blikne.
Nexus S / Nexus 7
Uživatelský avatar
DeToX
Robot
Příspěvky: 813
Registrován: pát 20. úno 2009 19:00:09

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od DeToX »

Cyanogen ma totiz tzv. "cyanogenized cpu scaling". To znamena ze upravuje rychlost podle toho kolik zrovna potrebuje ;)
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od stealthx »

Nevim jak u Magica, tam se snad zadny zverstva s podtaktovanym procesorem z vyroby nedely. A jak to pekne svisti. S puvodni orig romkou jsem taky pozoroval asi 5 minut po restartu lehce rychlejsi reakce, ale to bych nedelal nic jinyho, nez ze bych resetoval. Momentalne jsem na uptime 53 hodin a pohodicka.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od Case »

stealthx píše:Nevim jak u Magica, tam se snad zadny zverstva s podtaktovanym procesorem z vyroby nedely. A jak to pekne svisti. S puvodni orig romkou jsem taky pozoroval asi 5 minut po restartu lehce rychlejsi reakce, ale to bych nedelal nic jinyho, nez ze bych resetoval. Momentalne jsem na uptime 53 hodin a pohodicka.
Zvěrstva bych tomu neříkal, ale podtaktovaný procesor na 384MHz Magic má, stejně jako Hero. A upřímně řečeno, když jsem to zvedl na "plných" 528MHz, nepoznal jsem v zásadě rozdíl, takže se rád spokojím s nižší frekvencí, vzhledem k tomu, že má pak procesor menší spotřebu.
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od stealthx »

To raci ani nechci slyset, ze je z vyroby natvrdo podtaktovanej i Magic. Protoze kdyz si u vyrobce na webu prectu informaci, ze Magic ma "Processor Qualcomm® MSM7200A™, 528 MHz" nasledne sahnu do kapsy a vyndam cca 10.000Kc, tak proste chci dostat to, co se domnivam, ze kupuju. Samozrejme se nebudu zlobit, kdyz doma zjistim, ze lhali a podsoupli mi tam nejaky future Core 1GHz, kterej se sam chladi a pri tom vyrabi elektrinu. Tou jejich strategii bych moh prodavat muj starej SE T630 a tvrdit, ze to ma 600MHz a ze to vydrzi 8 dni. Myslim, ze bych tim nikomu radost neudelal.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od ramon.dexter »

stealth: tak si spusť terminál a napiš tam "cat /proc/cpuinfo" a uvidíš...teda pokud máš root
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od stealthx »

Jestli udaj o frekvenci je BogoMIPS, tak mi to ukazuje ruzny hodnoty: 245, 527, 315 a podobne. To bude asi tim, ze CM meni frekvenci podle potreby. Coz je idelani, v klidu zere malo a kdyz je neco potreba, tak to rychle provede.

Jestli je v orig ROMce podtaktovanej procesor a jeho frekvence se nemeni podle potreby, tak to jen potvrzuje muj prvni prispevek, ze bez ROOTu nema vubec cenu androida provozovat.

Momentalne jsem spokojenej, ale tohle podvodny chovani, ze strany HTC, se mi vubec nelibi. Zlaty XDA machri. Jinak bych mel vyhozenejch 10 tacu v kosi.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od Case »

stealthx píše:Jestli je v orig ROMce podtaktovanej procesor a jeho frekvence se nemeni podle potreby, tak to jen potvrzuje muj prvni prispevek, ze bez ROOTu nema vubec cenu androida provozovat.
Momentalne jsem spokojenej, ale tohle podvodny chovani, ze strany HTC, se mi vubec nelibi. Zlaty XDA machri. Jinak bych mel vyhozenejch 10 tacu v kosi.
Heh, bez roota nemá cenu Androida provozovat, bylo by to vyhozených deset tisíc, ale že je podtaktovaný jsi neměl doteď tušení, kdyby ti to někdo neřekl. Docela zábavné ;)
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od stealthx »

Ja se divim, ze to nikomu nepride jako podraz, prezentovat procik 528MHz a do prodeje ho dat podtaktovanej skoro na polovinu. Takovejch let uz tu pobiham po svete a porad ne a ne mi to dojit ... vzdyt to jsou bezny praktiky. Ale me to pride tak neuveritelny, ze by me ani ve snu nenapadlo, timhle smerem pred koupi patrat.

Jo a ze sem nevedel, ze je podtaktovanej je celkem jedno. Si precti muj prvni prispevek a hned ti bude jasny, jak hodne sem byl spokojenej pred ROOTem.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
DeToX
Robot
Příspěvky: 813
Registrován: pát 20. úno 2009 19:00:09

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od DeToX »

No iPhone ma taky procesor podtaktovany a prezentuje ho za vykonnejsi ;)
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: ROOT --> bleskova odezva systemu

Příspěvek od cryingfreeman »

tak ale iphone v Mhz neklame
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Odpovědět

Zpět na „Android OS“