PokecNokia N900 - nahrada Androida ?

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od mak »

Tak jsem pomerne pevne rozhodnutej preskocit Palm Pre (puvodni planovana nahrada za G1) a jit rovnou do Nokie N900 Maemo OS. Dle vseho to vypada jako vyrazne lepe navrzena platforma oproti Androidu s mnoha velmi elegantnimi fcemi a takrka neomezenou otevrenosti systemu. Tak doufam, ze brzo odlozim G1 a vyjdu vstric nove platforme ktera dodnedavna neumela pouze telefonovat ale nastesti nekomu u nokie docvaklo, ze Symbian je uz dostatecne zabitej a je cas jit dal.

Obrázek


http://europe.nokia.com/find-products/d ... in/landing
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od Wexter »

Zase nevíš jestli tenhle telefon bude mít podporu u XDA :) Tato podpora je totiž velkou výhodou :)
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od cryingfreeman »

XDA podporuje iba HTC :)

zajímavý telefon aj system...som zvedavý ako ten os nokia rozšíri
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od mak »

Wexter píše:Zase nevíš jestli tenhle telefon bude mít podporu u XDA :) Tato podpora je totiž velkou výhodou :)

Bo stavajici rada N8xx nema, ale ta taky neumi founovat a na XDA sou pouze founy, takze ocekavam, ze by mit mohla, minimalne z linuxove komunity vzejde spousta nadencu co pro to zacnou psat.

Pevne v to verim, o N8xx sem uvazoval uz mnohokrat, jen mi vzdy vadilo, ze to neumi founovat.
Uživatelský avatar
wlcik
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: úte 04. srp 2009 12:52:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od wlcik »

Mno uprimne jsem cekal kdy se to tu objevi :)

Ale ano, stroj je to docela hezky a i to co umi dle videi se mi docela zamlouva :)
Uživatelský avatar
tomtomas
Robot
Příspěvky: 895
Registrován: stř 25. úno 2009 13:02:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Twitter: tomtomas99911
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od tomtomas »

to mak: zraadil jsi :o :(
Uživatelský avatar
wlcik
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: úte 04. srp 2009 12:52:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od wlcik »

tomtomas:

jeste nezradil :) Dostupnost 4Q2009 :)
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od mak »

tomtomas píše:to mak: zraadil jsi :o :(
Ja zradil uz zacatkem prosince tesne pred tim nez dorazila G1 ;) Ne hodne jsem doufal v PRE, ale po par mesicih hrani si s nim sem pohocpil, ze je lepsi jak Android ale ne zas o tolik a rozhodne ne tak dobre jak N900 ';o)
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od ge0rge »

maku takhle budes natesenej na kazdou novou skatuli a vzhledem k tomu ze vyrobci ve chvili kdy u nas rozjedou prodej uz davno ohlasuji novejsi a jeste lepsi model ... tak z toho stavu nateseni nikdy nevyjdes :-)

ale jo N900 vypada opravdu luxusne. Urcite az vyjde ji nekde poradne proklepnu :-)
Ma nevyhodu, je to holt jen jeden telefon, ja vim to je iPhone taky, ale celkem pochybuju ze se podari necemu co se jmenuje n900 vytvorit takovy kult, kdyby se na tom pouzitem systemu shodlo vice vyrobcu a drzeli spolecny centralni repozitar aplikaci bylo by to urcite lepsi, ale takhle ... nevim nevim jakou to bude mit budoucnost. A hlavne kolik aplikaci se pro to objevi, protoze to bude zaviset na uspechu tohoto jednoho konkretniho modelu a jeho podilu na trhu ... to jsou velka ALE. .. uz jednou se nokii hodne nepovedlo prosadit platformu a to hlavne proto ze do toho sli sami ... ngage , no je to uz dlouho, davno zapomenuta vec, ale situace se trochu opakuje, opet v tom jede jen nokia sama, pritom nemuze vubec nijak tezit z podilu symbianu, jsou to nekompatibilni platformy.
Uživatelský avatar
Yamanouchi
Robot
Příspěvky: 767
Registrován: pát 07. lis 2008 23:01:37
Bydliště: Absurdistán
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od Yamanouchi »

Koukal jsem na video na Mobilmanii a nějak mě systém Maemo nezaujal. Na to, že je označen jako tablet, má malý displej. Zoomování v prohlížeči mi přijde na hlavu, dělal tam kruhy :roll: Můj zájem opadl, když jsem zjistil, že to má rezistivní displej. :( Bohužel klávesnice je jen trojřadá se zmršeným mezerníkem.
Číňané jsou rychlí, viz video.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od ge0rge »

neskutecny .... tak jak jsem si myslel ze vic uz dobry telefon zprznit nemohli (to kdyz se snazili okopirovat T-Mobile G2) ... tak timhle jen potvrdili ze neznaji hranice a nemaji zadnou uctu k hodnotam. :DD ... jak se ten jejich OS jmenuje .. NEMO ?
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od mak »

No ja si nepredstavuju, ze bych na to jak ***** tahal stale dalsi app. Na Palmu Treo/Centro sem proste nainstalil asi 20 zakladnich app a tak mi vydrzel nekolik let a doted reaguje o rady rychlejc jak G1. Stejne bych si to rad predstavil s tou N900. Treba N800 byla pomerne pomala, N810 uz svizna a hodne pouzitelna. Hodne veci tam je mnohem lepsich nez kdy bude na Androidu. Dyt dotedka neudelali poradnej kalendar a todo. Budu mit za par mesicu rok G1 a stale je tam uplne k hovnu kalendar a todo. Ano G1 prinesla mnoho noveho, ale stale mam pocit ze mam BETA TELEFON s BETA OS. Ze tam jeste nic nedotahli do konce. No uvidime, jelikoz tyhle linuxovy stroje nokia oznamuje tak 1x za 2 roky, nevidim moc realne, ze jeste pred koupi budou inzerovat neco novejsiho ... jedine snad, ze by se konecne vybodli na symbian a konecne ho dali k ledu. Od dob epocu na pisonech se ani zdaleka nepriblizili tomu co to tehdy umelo.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od ramon.dexter »

ge0rge píše:neskutecny .... tak jak jsem si myslel ze vic uz dobry telefon zprznit nemohli (to kdyz se snazili okopirovat T-Mobile G2) ... tak timhle jen potvrdili ze neznaji hranice a nemaji zadnou uctu k hodnotam. :DD ... jak se ten jejich OS jmenuje .. NEMO ?
Víš jak, tady jde o to že to vyvíjej lidi který nemaj šajn o co jde. Většinou to funguje tak, že nějakej výrobce pošle svý "designéry" na telekomunikační výstavu. Samozřejmě dobře vybavený foťákama. Hošíci si to tam nafotí, prohlídnou a doma to zkopírujou. To že by se zabejvali třeba čtením letáků, to je ani nehne. Takže to potom vypadá tak jak to vypadá. Přitom ta "G2" mohla bejt normální android komunikátor. Jenom kdyby výrobce nebyl blbej a zjistil si alespoň to informační minimum, který říká že android je open-source a zadarmo.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Yamanouchi
Robot
Příspěvky: 767
Registrován: pát 07. lis 2008 23:01:37
Bydliště: Absurdistán
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od Yamanouchi »

ramon.dexter
To je sice hezké, že je Android opensource a free, ale pokud nemají kapacity na spíchnutí ROMky, tak by jim to potrvalo hodně dlouho. Proč každý vydaný mobil (G1, Magic, HEro, Galaxy) má Qualcomm čipset? Protože interakce mezi HW a SW vrstvou je už vytvořena. Takhle vezmou stejné střevo, jejich OS a na to jen okopírovaný obal. ;)
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od mak »

zajimave video (.it) http://www.youtube.com/watch?v=SyGblwHyNXs

Jinak na androidu je videt jak ten vyvoj stagnuje. Treba WebOS ma za sebou cca 1.5 roku vyvoje a vypada o dost lepe jak Android na kterem dela mnohem vetsi firma uz 2x tak dlouho ;(

Uvidime jak to dopadne s nokii, nemysel sem si, ze po rozflakani 6210 jeste nekdy vkrocim do stejne reky ... ale nikdy nerikej nokia ;)
TooMScz
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12. srp 2010 18:49:15
Typ mobilu / ROM: 607762421

Re: Nokia N900 - nahrada Androida ?

Příspěvek od TooMScz »

Jak dlouho bych na Nokii N900 mohl poslouchat hudbu ? tak 6hod v kuse , kdyztak jestli nekdo vi
Odpovědět

Zpět na „Pokec“