Android OSWIFI/Internet - Masarykova univerzita

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Restin
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03. zář 2009 19:52:51

WIFI/Internet - Masarykova univerzita

Příspěvek od Restin »

Ahoj, nikde jsem tady nenašel můj problém s wifi na škole, tak zakládám nové vlákno. Mám problém s připojením se na internet.
Na MUNI se přihlašujeme na wifi, která je bez hesla. To je v pořádku. Na notebooku pak, když spustím prohlížeč, vyskočí na mě okno, kde zadám svoje číslo a heslo.
Na G1 se mi ale nic takového v prohlížeči neukazuje :-(
Nevíte někdo, jak na to? Ideálně, nejste tu někdo z Masarykovy univerzity, komu jede net ve škole? Mockrát díky
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI/Internet - Masarykova univerzita

Příspěvek od Wexter »

Zkus jiný prohlížeč, jestli třeba nemáš zablokovýno vyskakování oken, nebo je to nějaké zabezpečené, jestli to nění nějaký prvek, který prohlížeč androida neumí.
Uživatelský avatar
kazatell
Stálý androiďák
Příspěvky: 196
Registrován: stř 02. zář 2009 20:56:57
Typ mobilu / ROM: htc sensation
Tablet: Asus transformer TF300TG
Bydliště: Čel. Ej.
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI/Internet - Masarykova univerzita

Příspěvek od kazatell »

myslim ze stejny problem je i na CVUT nebo na VSCHT... a vzdy se to resi prohlizecem... jde o to ze tvuj prohlizec se nemuzena na stranky pripojit bez toho aniz by byla wifi povolena protoze se nejdrive prihlasuje do site a az pak vyhledava stranku... takze musis najit prohlizec ktery to zvladne mam dojem ze opera mini to zvlada a kdyz ne tak si zjisti tu adresu okna a natujej ji tam (nebude ti to patrne fungovat u tveho stareho prohlizece ale nevim) pak az se pripojis tak uz je to v pohode a muzes se vratit opet na druhy prohlizec... dalsi moznost jje zajit za adminem vasi site dat mu MAC adresu a domluvt se jestli by na tuto adresu nesla udelat vyjimka je to moznost lepsi pro tebe, ale nemusi to vyjit... :geek:
HTC Kaiser s nástavbou Sence z HTC Hero, HTC Desire, HTC Sensation, Asus Trensformer TF300TG
Když se na něco ptám věřte že Google sem už zkoušel... ale nepomohlo to
Kissman
Stálý androiďák
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. čer 2009 22:01:18

Re: WIFI/Internet - Masarykova univerzita

Příspěvek od Kissman »

predchozi prispevek je nesmysl :roll: pokud vim, tak na Eduroam neni mozne se s Androidem pripojit, jelikoz a protoze jednoduse Android nepodporuje moznost pripojeni Wifi pomoci protokolu 802.1x PEAP (overovani uzivatele vuci Radius serveru). Existuji jakesi patche, ale jeste jsem nenarazil na spolehlive a funkcni reseni... :idea: rtfm :rtfm:
Uživatelský avatar
kazatell
Stálý androiďák
Příspěvky: 196
Registrován: stř 02. zář 2009 20:56:57
Typ mobilu / ROM: htc sensation
Tablet: Asus transformer TF300TG
Bydliště: Čel. Ej.
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI/Internet - Masarykova univerzita

Příspěvek od kazatell »

já ale nemluvil o Eduroam... mluvil sem o siti vscht-public a fsv-ap... ale jinak je pravda že to nemám z vlastního zdroje ale od kamaráda s G1 protože já na svůj android teprve čekám a bez problému se připojuji s WM telefonem
HTC Kaiser s nástavbou Sence z HTC Hero, HTC Desire, HTC Sensation, Asus Trensformer TF300TG
Když se na něco ptám věřte že Google sem už zkoušel... ale nepomohlo to
Nyerel
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. črc 2009 17:05:04

Re: WIFI/Internet - Masarykova univerzita

Příspěvek od Nyerel »

tak ja som presne tento problem prave teraz riesil :D :D sedim na pravnickej fakulte a cakam na priatelku kym skocni so skuskou :D boli tu 3 rozne wifi - law.muni.cz, s tou som nemal ziadne uspechy... potom MUNI-VPN, na ten sa da vklude pripojit a potom este treba vo wireless nastaveniach pridat VPN a pripojit sa k nemu, (adresa servera pptp.ics.muni.cz, login uco, heslo je sekundarne). Na eduroam sa mi dostat nepodarilo, ale k tomu ze android PEAP nepodporuje by som mal urcite vyhrady - podporovat ho urcite podporuje, ale na eduroam sa len pomocou nastaveni v UI pripojit neda... nasiel som na to navod ale este som ho nemal moznost vyskusat:

Kód: Vybrat vše

WiFi připojení se nastavuje v položce Wireless controls. Pokud vaše síť vyžaduje zvláštní nastavení, lze to provést úpravou konfigurace WPA supplicantu, přes který se WiFi v Androidu konfiguruje. Například nastavení připojení k síti Eduroam můžeme provést následovně (upravte identity, password a altsubject_match pro svoje použití):
$ adb pull /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf ./
$ echo '
network={
        priority=5
        ssid="eduroam"
        scan_ssid=1
        key_mgmt=WPA-EAP
        eap=PEAP
        identity="eduroam_jmeno@realm"
        password="eduroam_heslo"
        ca_cert="/data/misc/wifi/cesnet-ca.cz.pem.crt"
        altsubject_match="DNS:radius1.organizace.cz;DNS:radius2.organizace.cz"
        phase1="peaplabel=0"
        phase2="auth=MSCHAPV2"
}
' >> ./wpa_supplicant.conf
$ adb push ./wpa_supplicant.conf /data/misc/wifi/
$ wget http://www.cesnet.cz/pki/certs/cesnet-ca.cz.pem.crt
$ adb push ./cesnet-ca.cz.pem.crt /data/misc/wifi/
(zdroj: google 'eduroam android', prvy odkaz :D - http://www.root.cz/clanky/google-phone- ... edstavuji/)
toto v spojeni s navodom na eduroam.muni.cz by malo fungovat


a ten problem ktory popisujes ty, ze nevyskoci na teba okno s menom a heslom... to myslim nevyskoci samo od seba urcite, musis asi vediet adresu tej stranky ktora ti umozni pristup do tejto wifi, na FI MU je to fadmin.fi.muni.cz, neviem ako je to na inych wifinach... ale to s tym MUNI-VPN funguje zarucene :) len neviem ci je taka siet aj inde ako na PrF :D
Uživatelský avatar
kazatell
Stálý androiďák
Příspěvky: 196
Registrován: stř 02. zář 2009 20:56:57
Typ mobilu / ROM: htc sensation
Tablet: Asus transformer TF300TG
Bydliště: Čel. Ej.
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI/Internet - Masarykova univerzita

Příspěvek od kazatell »

mno to je jak sem psal s tou vscht cvut tam to nejni přímo jak vyskakovací okno, ale je to první stránka která se otevře... jakoby se to na ní automaticky přesměruje a proto pokud to prohlížeč neumí tak si jí to chce pamatovat nebo nastavit jako domácí... jinak nastavit správně tu eduarom bude asi nejlepší řešení, protože na tu se dá přihlásit na které koli vysoké škole po celém světě tuším...
HTC Kaiser s nástavbou Sence z HTC Hero, HTC Desire, HTC Sensation, Asus Trensformer TF300TG
Když se na něco ptám věřte že Google sem už zkoušel... ale nepomohlo to
moob
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 04. led 2010 22:19:52

Re: WIFI/Internet - Masarykova univerzita

Příspěvek od moob »

Ahoj,
na ČVUT/FEL máme taky nešifrovanou wifinu. Zmáčku připojit, zapnu prohlížeč, zadám adresu (pokud se ti neobjevuje žádost o heslo, zkus vypnout ochranu proti vyskakování oken), zadám jméno a heslo a frčim. Dřív jsem byl zásadovej a rozhodně bych přes nešifrovanou nejel. Ale v době, kdy WPA2 je možné za 20 minut prolomit a kdy se rozkřikují návody jak prolomit GSM, jsem v klidu. Kdo by o ty moje prasárny, co si tam surfuju stál? ;)
S eduroamem a jeho 802.1x mě to kaká, zvlášť když jim tam ten požadavek visí skoro už rok a má snad i nejvíc "hvězdiček". Nevím, co je za problém. Lidi píšou návody jak to s rootem jde atp. Údajně chybí jen GUI. Tak proč ho prostě nějakej borec nedopíše? Kruci, že já si to napíšu jako bakuli! ;)
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI/Internet - Masarykova univerzita

Příspěvek od michpo »

S Herem se na eduroam pripojim absolutne bez jedineho problemu. Sice se pripojuju na VUT FIT v Brne, ale to by na to nemelo mit vliv.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Odpovědět

Zpět na „Android OS“