Android OSOdstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od peta809 »

Zdravim, mam mobil T-Mobile Move, ktery ma 150MB interni pameti a rychle jsem ji zaplnil a proto by me zajimalo, jestli lze nejak odstranit oznameni o nedostatku interni pameti. Na mobilu bezi operacni system Android ve verzi 2.2.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od ramon.dexter »

Nějaký aplikace odinstaluj a tím tu paměť uvolni.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od Scalex »

Ramon asi v rámci Halloweenu dělá podrážděnýho bubáka, tak to zkusíme znovu a obšírněji:

1) když ti mobil píše nějakou hlášku, tak nepřemýšlej nad tím, jak odstranit hlášku, ale PROČ se ta hláška zobrazuje a CO dělat, aby se zobrazovat přestala.

2) Samozřejmě první možnost je to, co píše Ramon, tj. odinstalovat to, co zrovna nepotřebuješ. Já dřív taky instaloval kdeco, až později mi došlo, že nemusím mít každou aplikaci připravenou nainstalovanou v pozoru, ale že si ji nainstaluju tehdy, když ji budu potřebovat.

3) Pak existují programy typu A2SD, které některé aplikace přesunou z interní paměti telefonu na externí kartu. Nefunguje to u všech aplikací, některé takhle přesunout nejdou, některé se na kartu přesouvat nesmějí, protože by jim přestaly fungovat widgety.

4) No a u rootovaných telefonů existují určité skripty, které fungují podobně jako A2SD, ale umožňují přesunout na kartu skoro všechno (opět kromě aplikací s widgety). Testoval jsem to a když jsem do svého Galaxy Ace narval 360 aplikací a z interního úložiště měl použito teprve 80 MB, tak mě to přestalo bavit. Takže tohle by taky byla cesta - ale je to nejnáročnější způsob úpravy telefonu, ne moc vhodný pro začátečníky, vyžaduje to root, vyžaduje to speciální formátování paměťové karty, vyžaduje to instalaci linuxového terminálu a instalaci příslušných skriptů. U některých upravených ROM už je to zabudované (například já to řešit nemusel, mnou používaná ROM to už má v základu), ale netuším, jak to bude u tvého telefonu.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od peta809 »

ramon.dexter píše:Nějaký aplikace odinstaluj a tím tu paměť uvolni.
Ale to právě nechci udělat, taková rady mi je fakt k ničemu, na to bych taky přišel.
Scalex píše:3) Pak existují programy typu A2SD, které některé aplikace přesunou z interní paměti telefonu na externí kartu. Nefunguje to u všech aplikací, některé takhle přesunout nejdou, některé se na kartu přesouvat nesmějí, protože by jim přestaly fungovat widgety.
A jakou aplikaci typu A2SD by jste mi doporučil?
Naposledy upravil(a) peta809 dne úte 01. lis 2011 19:55:34, celkem upraveno 1 x.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od Scalex »

Tykej mi. 8^) Pro začátek zkus třeba tohle: https://market.android.com/details?id=c ... one.app2sd - ten program ti řekne, které aplikace můžeš přesunout na kartu (a umožní ti to udělat). Jen si dej pozor na to, že ten program ti to řekne i o aplikacích s widgety - ty by po přesunutí na kartu přestaly fungovat (ale nic se neděje, prostě bys je musel přesunout zpátky do telefonu).
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od radegast »

Tak to je vlastně jen appka, která ze všech nainstalovaných aplikací najde Ty kterým autoři umožnili jejich přesun na kartu. Má výhodu v tom, že nemusíš "ručně" procházet každou aplikací ve správci a koukat jestli možnost přesunu má nebo ne.
Ale dost pochybuji, že tam budou i takové s widgety, páč už rozumný autor aplikace by to neměl připustit.

Je tu ještě jedna možnost, která bez rootu umožní přesunout další aplikace, resp. jejich větší nebo menší část, na kartu:
http://windroid.blog.mobilmania.cz/2010 ... mment-1349
Doporučuji Ti přečíst si i diskuzi, minimálně do 32/33 příspěvku. Páč v článku je překlep a syntaxe příkazu je striktně dána a rozlišuje i velké/malé písmena.
A tady u této metody už doporučuji si dávat pozor na to, které aplikace přesunuješ, páč zde už se aplikace s widgety najdou úplně běžně. Potom se může stát, že pokud takovou aplikací přesuneš na kartu, využíváš její widget a pak odpojíš kartu (tím, že připojíš telefon k PC jako velkokapacitní úložiště), že widgety pak nefungují nebo fungují blbě, "nenaběhnou" zpátky a pod.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od peta809 »

A půjdou přesunout i aplikace typu Google Plus nebo Google Mapy? Jinak, tento postup jsem už zkoušel, ale asi se zmiňovanými chybami.

Uživatel na fóru Mobilmania mi radí toto:
T-Mobile Move (Alcatel OT-908) používám jako druhý telefon k Desire Z a v současnosti mám nainstalováno 156 aplikací (vč. systémových) a cca 46MB volného místa v interní paměti
Postup: (všechny kroky jsou vratné pomocí obnovení továrního nastavení - není problém se zárukou)
1. Provést ROOT pomocí Gingerbreak - stažení třeba zde: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1044765
2. Možnost odstranit brandované aplikaci od T-mobile třeba pomocí ROOT EXPLORERU (placená verze na Marketu) - smazat apk soubory ze složky /custpack/app - není nutné
3. provést vytvoření ext2 partition na SD kartě ( já mám teď 300MB) - např. pomocí nějakého partition manageru pod windows popř. LiveCD s Gparted.
4. instalace Link2SD z Marketu (zdarma) a prolinkování aplikací z vnitřní paměti na ext2 na SD kartě. (to ti umožní přesunout i aplikace typu Mapy, Google+ apod.)
Co na to říkáte
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od radegast »

Tak zrovna Google Mapy přesunout nejdou :( . Nejde třeba ani Flash Player :( .

Na toto se dá poradit jediné: Udělat root.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od peta809 »

Tak jsem udělal, to co psal ten člověk na fóru Mobilmania. Ale pořád to přesunout nejde.

No, vypadá to dobře ;-) , ale stále nemůžu přesunout aplikace jako je Market, Google Mapy a YouTube na kartu, vždy mi to napíše toto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Co s tím? Vše jsem udělal, tak jak jsi psal.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni oznameni o nedostatku interni pameti

Příspěvek od peta809 »

Už mi to funguje, já totiž dával příkaz přesunout na kartu SD a pak jsem přišel na to, že musím dát odkázat.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Odpovědět

Zpět na „Android OS“