Online aplikacetudyNE - Dopravní informace

Aplikace typu "tenký klient" využívající zdroje na internetu.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Martan z Venuse
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pon 04. dub 2011 11:59:58
Typ mobilu / ROM: SEXmPro
Tablet: tabulka s křídou (model 1936)

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od Martan z Venuse »

@ sickboy4000> dulezite je ODKUD SE CERPAJI DATA a KDO je AKTUALIZUJE ...
Rozcilovat se teda muzes sice stejne jako ja (klidne i vic, kdyz budes chtit :-D :lol: ), ale dokud odpovedni nezacnou delat to co maji, tak se nikam nedostanem / to plati obecne pro celou statni spravou / u dopravy a dopravnich informaci od nahlaseni nehody do strediska pres overeni zpravy odpovednou osobou (policie, hasici, ...) az po uverejneni v DB, mapach a RDS/TMC, ktere jsou pristupne verejnosti bud primo ci pres ruzna media ... :(



Takze kdyz uz tam nic neni a ty tam trcis na zadku a mas chvilku na pridani / klikni na PLUS a pridej udalost .... ;)
SAMSUNG Omnia Pro (B7610) - skvělý to HW stroj znefunkčněný kooperací MS a Samsung :(
Out ÷ LG OO - P500 / momentálně: Android 2.3.3 last ofiko Vodafone [3,5 *]
In ÷ SEX mini Pro - 2.3.4 - official [4,8 *]
Uživatelský avatar
sickboy4000
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: pon 16. srp 2010 15:53:12
Typ mobilu / ROM: multiple devices

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od sickboy4000 »

OK, pridat udalost muzu, nicmene me spis slo i o to, ze web funguje, ale ty data v aplikaci na android se asi tim webem nejak nesychronizuji korektne, nebo co...
Samsung P5100 GT-I8190 & Samsung S5 mini - G800F
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od radegast »

Hm, možná dobrá aplikace, ale co z toho, že data které si stahuje stojí za ho*no :cry: .

Třeba dnes koukám, Třinec, rsp. Vendryně, havárka, kolony jak blázen (cca 10 km jen v jednom směru) a v aplikaci ani po dvou hodinách trvajícího omezení ani zmínka.
Jak by mohla že? Když se to nepíše ani na webu :( .

Při této příležitosti koukám na omezení:
"Situace: Od 18.3.2011 12:45 do 31.8.2011 18:00 na silnici 11 v obci Třinec okres Frýdek-Místek; Rekonstrukce mostu ev.č. 11/170 a ev. č. 11-171 na silnici č. I/11 v k. ú Třinec-Nebory. uzavřeno pro těžká vozidla nad 3.5 tun; Částečná a úplná uzavírka mostu ev.č. 11-170 a ev. č. 11-171 na silnici č. I/11 v k.ú. Třinec-Nebory. Úplná uzavírka pro vozidla nad 3,5t. Provoz veden v jednom jídzním pruhu a řízen SSZ.
Zdroj: Policie ČR
"
které už neplatí skoro tři týdny.

V žádném případě neříkám, že je to chyba aplikace, ale degraduje ji právě neaktuálnost dat.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Martan z Venuse
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pon 04. dub 2011 11:59:58
Typ mobilu / ROM: SEXmPro
Tablet: tabulka s křídou (model 1936)

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od Martan z Venuse »

Stále NENÍ MOŽNÉ PŘIDÁVAT události z jiného místa, než kde zrovna jsem.
Chci třeba přidat DLOUHODOBOU UZAVÍRKU, ale nemůžu, protože na místo se nedostanu! Stejně tak není možné smazat událost, kterou jsem přidal, ale kterou chci zrušit, protože se zapsala na místo, na kterém jsem byl, místo na místě na které jsem klikl :-( :-( :o
Takže přidat nejde a infromace se čerpají ze zdrojů, kde zřejmě není uvedena....

Velice to degraduje velmi dobrý původní záměr aplikace.
Doporučuji minimálně tyto úpravy:
- čerpání informací z více zdrojů
- možnost zadání informací z označeného místa na mapě alternativně k aktuální pozici

Dávám aplikaci ještě 14 dní - pak se to buďto zlepší a nebo jde definitivně pryč - zatím zkouším WAZE, jen je třeba aby se to trochu víc rozšířilo.
SAMSUNG Omnia Pro (B7610) - skvělý to HW stroj znefunkčněný kooperací MS a Samsung :(
Out ÷ LG OO - P500 / momentálně: Android 2.3.3 last ofiko Vodafone [3,5 *]
In ÷ SEX mini Pro - 2.3.4 - official [4,8 *]
Martan z Venuse
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pon 04. dub 2011 11:59:58
Typ mobilu / ROM: SEXmPro
Tablet: tabulka s křídou (model 1936)

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od Martan z Venuse »

Zdravim vsechny ...

@OndraK
Doporučuji aplikaci rozšířit o zdroj dat z http://www.dopravniinfo.cz. Data jsoyu poskytovana zdarma, nutnostki je pouze registrace cloveka aplikujicicho datove rpzhrani do sve apikace. Na zaklade uzavrene smlouvy ma byti podstoupeno datove rozhrani.
Stavajici datovy zdroj uvadi v podstate pouze informace od policie. Takže většinou se jedná o dopravní nehody. Takže jiné uzavírky bohužel nejsou většinou uvedeny.
Jak to tedy vypadá s dalšími aktualizacemi a přidáním dalších datových zdrojů?
SAMSUNG Omnia Pro (B7610) - skvělý to HW stroj znefunkčněný kooperací MS a Samsung :(
Out ÷ LG OO - P500 / momentálně: Android 2.3.3 last ofiko Vodafone [3,5 *]
In ÷ SEX mini Pro - 2.3.4 - official [4,8 *]
matoman
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: ned 04. črc 2010 19:03:03

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od matoman »

ANO ANO, Rovnako som ten zdroj uvadzal par prispevkov vyssie, poskytovany format je xml s asi 20 strankovym manualom, ale da sa pekne spracovat, ked nie autor, tak ked budem mat cas tak by som mozno ja nieco pripravil...
Martan z Venuse
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pon 04. dub 2011 11:59:58
Typ mobilu / ROM: SEXmPro
Tablet: tabulka s křídou (model 1936)

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od Martan z Venuse »

Pokud by jsi měl čas, tak to by bylo super :-D
protože to vypadá, že vývoj této aplikace byl ukončen, neb autor, jak mi tak připadá, nereaguje.... :no:
SAMSUNG Omnia Pro (B7610) - skvělý to HW stroj znefunkčněný kooperací MS a Samsung :(
Out ÷ LG OO - P500 / momentálně: Android 2.3.3 last ofiko Vodafone [3,5 *]
In ÷ SEX mini Pro - 2.3.4 - official [4,8 *]
OndraK
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: stř 21. dub 2010 14:10:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od OndraK »

Vývoj ukončen nebyl, jen se mi na to nedostává tolik času kolik by si aplikace zasloužila. S přechodem na data od dopravniinfo.cz se počítá. Update by měl být do 14 dnů.
O.
Martan z Venuse
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pon 04. dub 2011 11:59:58
Typ mobilu / ROM: SEXmPro
Tablet: tabulka s křídou (model 1936)

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od Martan z Venuse »

SUPR!

Diky za info ... tak to si to pak rad nainstalim ;-)
SAMSUNG Omnia Pro (B7610) - skvělý to HW stroj znefunkčněný kooperací MS a Samsung :(
Out ÷ LG OO - P500 / momentálně: Android 2.3.3 last ofiko Vodafone [3,5 *]
In ÷ SEX mini Pro - 2.3.4 - official [4,8 *]
lapak
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16. lis 2011 20:44:04
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od lapak »

Zdravím, aplikace se mi opravdu zalíbila, hlavně možnost upozorňování na nové události po cestě. Měl bych jeden nápad, který by snad ani nebyl tak těžký zakomponovat: Chtělo by to nabídnout možnost změnit tu upozorňovací melodii, alespoň třeba na standartní upozorňovací, kterou má člověk nastavenou v mobilu. Když totiž jede člověk večer po prázdné silnici a v tom zatroubí to upozornění od tudyne, fakt to není příjemný :)
Každopádně díky za super app!
uli
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pon 10. kvě 2010 11:01:41

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od uli »

Dobrý den, aplikace je to skvělá. Chybí mi jen možnost trvalého nastavení možnosti zapnout upozorňování. Tato volba se po vypnutí telefonu vždy zruší. Rovněž mi chybí možnost zadat místo sledování podle GPS souřadnic. Bohužel už několik dní se nezobrazují nehody, pouze ostatní informace.

každopádně díky za super aplikaci a přeji mnoho úspěchů s dalším vývojem.
plutas
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. led 2013 8:51:56
Typ mobilu / ROM: Samasung Galaxy S III

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od plutas »

Zdravím, jsem tady čerstvý, pročetl jsem si toho k mé pomoci hafo, ale jsem s dotazem k nastavení Samsung Galaxy SIII a stažené aplikace TudyNe. Jde o to, že je plně funkční a skvělá, jen nefunguje výstražný tón, když apl. běží přímo, nebo na pozadí.
Dá se s tím něco udělat, aby to hlásilo zvukové upozornění stejně jako na SII a SII Advance???
Moc dík a sry, pokud je jiný postup dotazů
Zdenek
Radek Liska
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: ned 24. říj 2010 13:15:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Rom: OMEGA
Bydliště: Teplice

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od Radek Liska »

Normálně v aplikaci si najeď do nastavení. Upozorňování a tam si to zapni. A bude to fungovat, ale když vypneš telefon a pak zase zapneš tak už to nemáš uložené a musíš znova zapnout. Aspoň mě to tak dělá na S3.
Naposledy upravil(a) radegast dne pát 25. led 2013 16:46:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj poslední příspěvek!
optimas
Robot
Příspěvky: 1038
Registrován: čtv 20. říj 2011 11:35:37
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od optimas »

Aplikace to není špatná ,ale ty uzavírky a omezení na ,které upozorňuje jsou zavadějící. Např. Ostrava-Svinov Svinovské mosty hlásí že je silnice uzavřena ve směru na Opavu až do 1.4.2013 a přitom od 21.12.2012 se v tomhle směru jezdí ,protože stavbaři zaplať pánbůh si pohli a udělali to o hodně dřív. Další je most přes řeku Lučinu směrem Havířov-Ostrava kde má být provoz sveden do protisměru ,ale opět od loňska už je most dávno průjezdný. Takže apk je celkem zavádějící a v tomhle směru dělá špatnou službu
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: tudyNE - Dopravní informace

Příspěvek od radegast »

A od toho je umožněné u jednotlivých uzavírek vkládat komentáře uživatelů.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Odpovědět

Zpět na „Online aplikace“