Správa telefonuČištění interní paměti

Aplikace pro správu telefonu. (app,mem,bat,wifi,atd) Postupně se sem přesunou relevantní vlákna z "nástroje pro práci"!

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

raduz007
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: ned 13. lis 2011 10:12:30
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia arc
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend P6
Rom: B511

Čištění interní paměti

Příspěvek od raduz007 »

Čištění interní paměti

Pokud často instalujete a odinstalováváte aplikace bude se vám jistě hodit tento odkaz kde je několik užitečných aplikací pro čištění cache.Ta se snadno zanese pokud se nespravuje.I samotné surfování na netu dovede pěkně zaneřádit cache.To následně také velmi zpomaluje systém a může dojít i k padání.Cache cleaner nevyžaduje root telefonu.Zde je odkaz:

http://www.svetandroida.cz/doprejte-sve ... zbu-201104
Naposledy upravil(a) raduz007 dne pon 26. pro 2011 15:36:40, celkem upraveno 1 x.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od xanthor »

Cpát si do paměti další program na mazání cache mi přijde jako blbost vzhledem k tomu, že když Androidu dochází paměť, tak stejně tu cache smaže automaticky. Spíš je lepší občas projít ručně programy a OPATRNĚ smazat data těch, co nepoužívám (např. mám K9 Mail místo původního Emailu (neplést s GMailem)).
raduz007
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: ned 13. lis 2011 10:12:30
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia arc
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend P6
Rom: B511

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od raduz007 »

Program Cache cleaner má pouhých 484kb.Je to profi nástroj na čištění a rozhodně není zbytečný.Stačí pouhé surfování po netu a už se ti zaneřáduje cache.Je to podobný program jako ccleaner pro windows.Je to velmi pohodlný nástroj.Jedním klikem promažeš veškerej balast a máš po práci.Navíc je velmi bezpečný.Ručním čištěním můžeš omylem smazat důležité složky...

https://market.android.com/details?id=m ... Y2FjaGUiXQ..
Naposledy upravil(a) raduz007 dne pon 26. pro 2011 15:38:18, celkem upraveno 1 x.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od ludekbrno »

Myslím, že to trochu přeháníš :-) Nevidím na tom vůbec nic profesionálního. Ten program prostě jen udělá totéž, co může udělat uživatel ve správci aplikací, kde postupně maže cache u každé aplikace. A to není nijak rizikové, nemá možnost tam smazat nic důležitého. Navíc aplikací, které umí smazat cache na jeden klik jsou mraky. Já používám například ES Task Manager.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od xanthor »

Fakt by mě zajímalo, proč například mazat komplet celou cache, když tu si smaže Android sám když mu dochází místo. Teoreticky si dokážu představit jenom snad smazání cache všech aplikací s výjimkou uživatelsky definovaných (např. browser, abych trochu šetřil FUP) - ale i to mi přijde dost vykonstruovaný. Ještě tak možná automatický mazání dat aplikací, který někdy omylem spustím, ale nijak nepoužívám - např. ten Email. Ale to zase pochybuju, že jde udělat bez rootu. Takže imho jedinej důvod proč něco takovýho používat je pro zobrazení aplikací, jejichž data zabírají hodně místa, abych je mohl ručně promazat.
raduz007
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: ned 13. lis 2011 10:12:30
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia arc
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend P6
Rom: B511

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od raduz007 »

Když promažu cache tak mám pocit že telefon je svižnější.Prostě se mi zdá že má rychlejší odezvy a celkově lepší chod.Dělám to pravidelně i na pc a tam je to teda markantní rozdíl-před a po čištění.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od xanthor »

No pokud z toho máš lepší pocit, tak proč ne? :-) Ale myslím si, že není důvod, aby byl telefon rychlejší jenom kvůli tomu, že má o trochu víc volné paměti (leda v nějakých výjimečným případech). BTW na PC máš taky Android?
raduz007
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: ned 13. lis 2011 10:12:30
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia arc
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend P6
Rom: B511

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od raduz007 »

Na pc mám windows xp.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od ludekbrno »

Máš v tom pěkný guláš. Vymazání cache telefon nezrychlí, spíš naopak, protože musí znovu natahovat věci, které již byly v cache uložené. Telefon může zrychlit vyčištění RAM, což je ale něco úplně jiněho. A nesmysl máš už v nadpisu, vymazání cache není čištění ROM. Ta se totiž čistit nedá už dle svého názvu (read only memory), protože umožňuje pouze čtení a nikoliv zápis nebo mazání. Tedy cache rozhodně není uložena v ROM. To mazání cache má jediný výsledek, větší číslo při zobrazení volného místa v interní paměti, jinak tím vůbec nic nezískáš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
raduz007
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: ned 13. lis 2011 10:12:30
Typ mobilu / ROM: Sony ericsson xperia arc
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend P6
Rom: B511

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od raduz007 »

A co surfování po netu?Stejně jako u pc tak přeci i u androidu se cache zanáší jak se načítají stránky a obrázky do dočasných složek a tedy do cache,ne?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od ludekbrno »

Máš pravdu v tom, že se při surfování stránky ukládají do cache. Pravdu už ale nemáš v tom, že jejím vymazáním se surfování zrychlí :-) Je to totiž přesně naopak, vymazáním cache se surfování zpomalí, protože se všechny obrázky musí tahat znovu z internetu, místo aby se zobrazily mnohem rychleji z cache.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
mareknekdo
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: ned 27. lis 2011 13:57:42
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Tablet: Yarvik TAB411

Opravdová rada

Příspěvek od mareknekdo »

Je vidět, že se vyznáte a máte hodně zkušeností. Poraďte mi v tom případě, co s HTC Desire, do kterého už se nevejdou nové aplikace, přestože v něm toho moc mimo default apps není, všechno se přesouvá na kartu a cache je promazávaná.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od ludekbrno »

Hledej aplikaci Link2SD. S její pomocí lze instalovat na kartu v podstatě vše a téměř nic nezůstává v interní paměti. Vyžaduje ale root.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
mareknekdo
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: ned 27. lis 2011 13:57:42
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Tablet: Yarvik TAB411

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od mareknekdo »

ludekbrno píše:Hledej aplikaci Link2SD. S její pomocí lze instalovat na kartu v podstatě vše a téměř nic nezůstává v interní paměti. Vyžaduje ale root.
Použil jsem APP 2 SD, root nepotřebuje a je dost přehledná - i když možná ne tak efektivní.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od ludekbrno »

To se nedá srovnávat. 1) APP 2SD nefunguje ani zdaleka na všechny aplikace, zejména ty s widgety a 2) i kde funguje, tak nepřesune nikdy celou aplikaci, ale část (někdy dost velká) zůstane v paměti telefonu. Já jsem s ní poměrně narazil u LG OO na situaci, kdy jsem potřeboval nainstalovat aplikaci, ale už nebylo dost paměti. Link2SD funguje úplně jinak, v podstatě virtuálně připojí neomezeně velkou část kapacity SD karty k interní paměti a aplikace se instalují jakoby do vnitřní paměti, která přitom ale neubývá. Navíc při tomto způsobu lze přesouvat na SD i aplikace, které jinak vůbec přesunout nejdou, jako ty widgety. Podle mě už jen kvůli tomuto stojí za to si root provést, není to nic složitého a telefon přestane mít definitivně problém s nedostatkem paměti.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
optimas
Robot
Příspěvky: 1038
Registrován: čtv 20. říj 2011 11:35:37
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od optimas »

Já ten Link2SD zkoušel a nedaří se mi udělat ten druhý oddíl na SD kartě pokaždé mi vyskoší tato hláška

(Cannot create a new partition on this removable disk. If you like to create several partitions on this removable disk, you need to delete all the partitions first)

A vyskočí to vždy když chci ten nový oddíl dát na primární. Root mám a dělám to podle tohoto návodu

Kód: Vybrat vše

http://android-x8.wz.cz/navody/rozdelenisd.html
Poradíte někdo proč mi to dělá?
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Čištění interní paměti (ROM)

Příspěvek od Cleric »

Pokud to nejde takto, vytáhni kartu z telefonu hoď ji do redukce a vlož do čtečky a půjde to. Nebo by to mělo jít i přes ROM Manager, ale tam vytvoříš asi maximum 512 MB oddíl - ale to už nevím přesně - dlouho jsem tuto aplikaci nepotřeboval.
FlanK3r
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. dub 2012 15:28:57
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: default

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od FlanK3r »

Btw a nějaký ruční návod, co lze smazat a co ne by nebyl? Docela by mě to bodlo a expert přes Android OS nejsem...teď to mám připojeno k PC a mohl byhc tedy určité věci promazat.
rokr
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 20. pro 2012 15:39:47
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od rokr »

Prosím o radu.
Vzkoučel jsem instalovat výše uvedené programy pro čištění paměti.
Mám HTC desire S a hlási mi nedostatek místa na interním uložišti.
Nejvíce místa - 0,98GB zabírá pošta. Veškéré zprávy v telefonu i na poštovním serveru jsem vymazal, ale stále beze změny.
Nevíte co s tím?
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od xanthor »

Smazat data té aplikace ze Správy aplikací v Nastavení. (Samozřejmě přijdeš o všechna data, která si ta aplikace uložila.)
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od don_alex »

Doplním xanthora, přijdeš o všechna data té aplikace a to včetně samotného nastavení schránek. Takže budeš muset mailové schránky do té aplikace znovu nastavit.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
rokr
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 20. pro 2012 15:39:47
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od rokr »

Děkuji za radu, to jsem chtěl udělat taky, ale ikona Vymazat data je čedá - neaktivní.
Zobrauje mi to údaje:
Paměť celkem - 0,98GB
Aplikace 0B
Data - 0,98GB
Meuipaměť -0B
Mohu poue vynutit ukončení a nebo se dozvědět info - O protokolu
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od xanthor »

Tak to jsem ještě neviděl, aby nešla smazat data aplikací (asi nějakej HTC výmysl). Každopádně pokud nemáš root, tak nevím o žádném jiném řešení než hard reset. (Možná někdo, kdo má HTC, poradí líp.)
rokr
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 20. pro 2012 15:39:47
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od rokr »

Děkuji za reakce, uvidíme, jestli někdo se stejným telofonem už něco podobnýho řešil.
Ten reset je až poslední varianta, protože instalovat a nastavovat znovu všechny možný věci se mi nechce.
Uživatelský avatar
Mesiáš
Stálý androiďák
Příspěvky: 202
Registrován: stř 20. bře 2013 17:25:33
Typ mobilu / ROM: Nokia 3.1 plus

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od Mesiáš »

Zdravím. Mám telefon od Androidu už přes rok a ještě jsem ho vůbec nepročistil. Jaká je podle vás nejlepší aplikace na vyčištění? Ccleaner? A je vůbec nutné toto čištění provést? O co vlastně přijdu? O data aplikací? Jestli jo, tak to je celkem blbý, když to smaže třeba postupy ve hrách atd.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od ludekbrno »

A proč bys ho měl čistit? Kdo ti te nesmysl nakecal?

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mesiáš
Stálý androiďák
Příspěvky: 202
Registrován: stř 20. bře 2013 17:25:33
Typ mobilu / ROM: Nokia 3.1 plus

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od Mesiáš »

Tak celkem hodně lidí ho čistí. To jako dělají chybu? :-D Hlavně taky proto, že mi data uložena v mezipaměti zabírají 1,6 GB. A co vlastně všechno je v tý mezipaměti?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od ludekbrno »

Mezipaměť je prostě cache. Tam se ukládají data, která se často opakují, aby je třeba prohlížeč nemusel tahat pokaždé znovu. Když to smažeš, tak o nic nepřijdeš, ale je to zbytečné. Systém má nastavený nějaký limit a maže si to po jeho dosažení sám. Jedině že bys akutně potřeboval víc místa pro instalaci aplikací, tak by to mělo nějaký smysl. Jinak je to zbytečnost.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mesiáš
Stálý androiďák
Příspěvky: 202
Registrován: stř 20. bře 2013 17:25:33
Typ mobilu / ROM: Nokia 3.1 plus

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od Mesiáš »

Dobře, díky.
Uživatelský avatar
Mesiáš
Stálý androiďák
Příspěvky: 202
Registrován: stř 20. bře 2013 17:25:33
Typ mobilu / ROM: Nokia 3.1 plus

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od Mesiáš »

Tak teď mi v úložišti data uložená v mezipaměti zabírají už přes 2GB místa. Podle mě to je divný, že to je tolik. Potřebuji místo na instalaci dalších aplikací a toto jde přímo v úložišti vymazat. Myslíte že to můžu bez obav smazat? Přece jsou to 2GB. Mám třeba rozehranou hru GTA:SA. Nepřijdu tím o postup ve hře?
Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“