Správa telefonuBaterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Aplikace pro správu telefonu. (app,mem,bat,wifi,atd) Postupně se sem přesunou relevantní vlákna z "nástroje pro práci"!

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Nirvan.a
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. led 2012 10:46:07
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: rbabat 4.1.1.

Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od Nirvan.a »

Ahoj všem, zajímalo by mě, zda existuje aplikace, která mi ukáže přesnou kapacitu batreky v mAh v reálném čase, tj, že si to aplikace zjistí sama.
Battery monitor to neumí, tam kapacitu musim vepsat ručně a pak si to všechno dle toho přepočítává.
Jde mi o to, kdybych koupil baterku s vyšši udanou kapacitou vyrobcem, abych si toto ověřil tou aplikací, že baterka má opravdu např 1800mAh, mám SG mini a tam je origo baterka 1200mAh což stačí na cca 8h průměrného provozu, dle Battery monitor, Díky
Medotuka
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: stř 14. pro 2011 20:24:11
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc

Re: Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od Medotuka »

BatteryLife
Nirvan.a
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. led 2012 10:46:07
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: rbabat 4.1.1.

Re: Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od Nirvan.a »

Díky za typ, ale to je zřejmě jen pro soňáky :-) u mě .... This app is incompatible with your Samsung GT-S5570.

třeba bude mít někdo jiný nápad :-)
Naposledy upravil(a) radegast dne pon 09. led 2012 6:15:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj poslední příspěvek!
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od ludekbrno »

Nirvan.a píše:Ahoj všem, zajímalo by mě, zda existuje aplikace, která mi ukáže přesnou kapacitu batreky v mAh v reálném čase, tj, že si to aplikace zjistí sama.
Battery monitor to neumí, tam kapacitu musim vepsat ručně a pak si to všechno dle toho přepočítává.
Jde mi o to, kdybych koupil baterku s vyšši udanou kapacitou vyrobcem, abych si toto ověřil tou aplikací, že baterka má opravdu např 1800mAh, mám SG mini a tam je origo baterka 1200mAh což stačí na cca 8h průměrného provozu, dle Battery monitor, Díky
Pokud má originální baterie 1200mAh, tak nevěř tomu, že stejně veliká baterie může mít 1800mAh. To při stejné technologii není fyzicky možné. Naopak většinou orig. baterie mají kapacitu o něco větší, než je napsáno, kdežto neorig. mívají o hodně míň.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Nirvan.a
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. led 2012 10:46:07
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: rbabat 4.1.1.

Re: Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od Nirvan.a »

ok díky za typ
Tak jinak, protože se i nedaří sehnat aplikaci na ověřeni kapacity baterky, máte někdo ověřěný typ na baterku do SG mini ? 1200mAh je pro mě zoufale málo ...
Naposledy upravil(a) radegast dne pon 09. led 2012 6:16:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj poslední příspěvek!
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od ludekbrno »

Pochop, že do stejného objemu nikdo znatelně větší kapacitu nenarve a pokud to tvrdí, tak je to prostě podvod a čísla na baterce nejsou pravdivá. Typicky se takové "zázraky" prodávají na eBay. Pro příklad, třeba tužkovky Ni-MH s kapacitou 4000mAh, což je samozřejmě blbost, protože technologickým stropem je cca 2700mAh a žádná seriózní firma si nedovolí napsat víc. A totéž platí pro Li-ion a Li-POL baterie do mobilů. Pro tebe je jediné řešení koupit fyzicky tlustější baterii s jiným zadním krytem, pokud se pro tvůj telefon vůbec takové vyrábí. Ve stejné velikosti větší kapacitu neseženeš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Nirvan.a
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. led 2012 10:46:07
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: rbabat 4.1.1.

Re: Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od Nirvan.a »

aha ok dik tak to je asi pase ... pač zrovna z ebay jsem chtěl podobnou baterii koupit idkyž tam kupujici nepasali žádný negativa ale když to řikaš že je to podvod asi o tom něco viš ...
Medotuka
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: stř 14. pro 2011 20:24:11
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc

Re: Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od Medotuka »

Nikdy z ebaye, protože to je vše čína a akorát si tím zkrátíš životnost "podle mě". Něco jak nabíjet z neorig. nabíječky.
Nirvan.a
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. led 2012 10:46:07
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: rbabat 4.1.1.

Re: Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od Nirvan.a »

tak že toto nebrat :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


http://www.ebay.com/itm/NEW-Gold-2430mA ... 415f0631e0
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Baterie - aplikace na zjištění její realné kapacity

Příspěvek od ludekbrno »

Nirvan.a píše:aha ok dik tak to je asi pase ... pač zrovna z ebay jsem chtěl podobnou baterii koupit idkyž tam kupujici nepasali žádný negativa ale když to řikaš že je to podvod asi o tom něco viš ...
Podvod to je v případě, že baterie má stejné rozměry a napsanou výrazně větší kapacitu. Skutečná kapacita bude v nejlepším případě podobná, jako originální, pravděpodobně ale menší a životnost taky bude horší.
Medotuka píše:Nikdy z ebaye, protože to je vše čína a akorát si tím zkrátíš životnost "podle mě". Něco jak nabíjet z neorig. nabíječky.
Čeho životnost by si měl zkrátit, telefonu? :-) Tomu je to jedno. Ta neorig. baterie akorát tolik nevydrží. Životnost telefonu to může zkrátit jen tak, že třeba vybuchne, což se občas neorig. Li-POL bateriím stává :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“