Produktivitakalendar-synchronizace starších dat

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
b.trnkocy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22. srp 2011 13:57:59
Typ mobilu / ROM: LG P970 Black
Tablet: Galaxy Note N8010

kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od b.trnkocy »

zdravím, po přechodu z platformy Palm na Android (LG P970) nastalo po počáteění euforii brzy rozčarování. Do Google Calendar (na PC desktop) jsem celkem úspěšně naimportoval data z palmovskeho kalendáře od roku 1997. (Jsou případy, kdy i tak "stará" data mají význam.)
Synchronizace s mobilem však proběhla pouze u dat ne starších než asi 1 měsíc. Pouze položky kalendáře, u kterých bylo roční, měsíční, týdenní opakování se zesynchronizovali až od roku 2000!! Dělal jsem pokusy s posuvem systémového data na obou platformách, ale bezúspěšně. Google kalendář na desktopu mi celkem vyhovuje, ale oboustranná synchronizace i starších dat je nenahraditelná. Dopátral se prosím někdo nějakého řešení? I za cenu placené aplikace? Dal bych přednost cloudovému řešení, ale dobrou zkušenost mám i z Dropboxem. Děkuji.
P.S. Docela pěkný kalendář na mobilu je aCalendar. Ten ale nepochopitelně neumožní zadat event starší než 1. března 2011, přesněji, zadat se dá, ale na mobilu se nezobrazí. Synchro ho však "přenese" na desktop (Google calendar)...
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od cyphill »

Jsem po resetu telefonu a po první sychronizaci zjišťuji to samé. Na netu je vše, ale telefon sychronizoval jen poslední měsíc. Sakra... jak bude čas, zkusím najít řešení na xda či podobně, tohle mě taky zajímá.

Jde jen o to je tam dostat, pak už je to v pohodě. Před resetem jsem tam měl vše.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Prof. Orfanik
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 16. zář 2011 14:53:27

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od Prof. Orfanik »

Před několika lety jsem měl při přechodu Palm => Windows stejný problém. Je podle mě neřešitelný. Na internetu starší záznamy zůstávají, ale do telefonu starší data jak 6 měsíců nenacpu. Zatím jsem ještě nepřešel na Android, brání mi v tom absence jedné funkce - nemáte radu? viz. vlákno diskuse "kalendář - propojení kontaktu s událostí"
peetr_
Androiďák!
Příspěvky: 624
Registrován: pát 27. srp 2010 16:44:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od peetr_ »

b.trnkocy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22. srp 2011 13:57:59
Typ mobilu / ROM: LG P970 Black
Tablet: Galaxy Note N8010

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od b.trnkocy »

Odpovim si sam: Nahodne jsem objevil CalenGoo, "zainvestoval" smesnych 135.- a vse je doufam vyreseno. Historicky prvni event se datuje 8. 5. 1975 !! a vsech asi 5000 eventu sesti kalendaru se zesynchronizovalo behem asi 1 minuty. Vynikajici, rychle hledani ve starych eventech. Momentalne CalenGoo pokladam za nejlepsi aplikaci kalendar-diar. Provozovano s desktopem Google Kalendar a Androidem LG P970

PS. CALDAV a importy .ics se mi neosvedcili. Chodi to nekomu skutecne?
Uživatelský avatar
Žulda
Androiďák!
Příspěvky: 336
Registrován: ned 06. čer 2010 21:00:39
Typ mobilu / ROM: Xperia XZ1 Compact
Tablet: Nexus 7 II 2013

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od Žulda »

Ahoj, jak na CalenGoo funguje synchronizace s Google Tasks? A umí u nich nastavit opakování?
Uživatelský avatar
mancusco
Androiďák!
Příspěvky: 321
Registrován: sob 30. led 2010 19:05:55
Typ mobilu / ROM: HUAWEI Ascend P7

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od mancusco »

google calendar sync, a zadarmo
Ascend P 7
b.trnkocy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22. srp 2011 13:57:59
Typ mobilu / ROM: LG P970 Black
Tablet: Galaxy Note N8010

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od b.trnkocy »

to " mancusco" "google calendar sync, a zadarmo"

Ale to bych musel mit (a pouzivat) Outlook. A to bych velice nerad :no:
b.trnkocy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22. srp 2011 13:57:59
Typ mobilu / ROM: LG P970 Black
Tablet: Galaxy Note N8010

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od b.trnkocy »

Žulda píše:Ahoj, jak na CalenGoo funguje synchronizace s Google Tasks? A umí u nich nastavit opakování?
na tasky pouzivam GTO (Google Tasks Organizer Lite) od tinjasoft.com
Tim padem Tasky nemam "svazane" s kalendarem, coz mi vyhovuje nejlepe...
CalenGoo ma moznost Sync with Google, Google Apps for Domains a Google calendar Email, Reminders, ale ja jsem to netestoval, hlavne pro to, ze pouzivam GTO Google Tasks Organizer Lite od TinjaSoft.com a principialne nepotrebuji svazovat tasks s kalendarem.
cmis
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: stř 08. pro 2010 15:06:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od cmis »

b.trnkocy píše:Odpovim si sam: Nahodne jsem objevil CalenGoo, "zainvestoval" smesnych 135.- a vse je doufam vyreseno. Historicky prvni event se datuje 8. 5. 1975 !! a vsech asi 5000 eventu sesti kalendaru se zesynchronizovalo behem asi 1 minuty. Vynikajici, rychle hledani ve starych eventech. Momentalne CalenGoo pokladam za nejlepsi aplikaci kalendar-diar. Provozovano s desktopem Google Kalendar a Androidem LG P970

PS. CALDAV a importy .ics se mi neosvedcili. Chodi to nekomu skutecne?
Jak se ti povedlo sesynchnizovat starší události? Koupil jsem si CalenGoo ale nemůžu najít volbu aby synchronizoval vše (nebo počáteční datum). Mám události cca 2 měsíce zpět.
Samsung Galaxy Nexus
b.trnkocy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22. srp 2011 13:57:59
Typ mobilu / ROM: LG P970 Black
Tablet: Galaxy Note N8010

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od b.trnkocy »

cmis píše: Jak se ti povedlo sesynchnizovat starší události? Koupil jsem si CalenGoo ale nemůžu najít volbu aby synchronizoval vše (nebo počáteční datum). Mám události cca 2 měsíce zpět.
Popravde nenastavoval jsem nic, synchronizace probehla automaticky. Zkus napsat autorovi CalenGoo, odpovida obratem a velice ochotne.
cmis
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: stř 08. pro 2010 15:06:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: kalendar-synchronizace starších dat

Příspěvek od cmis »

Nakonec stačilo nahlédnout do dokumentace. V nastavení -> Visibility/Download je zapotřebí přidat učet k googlu aby si události tahal přímo.
Samsung Galaxy Nexus
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“