ProduktivitaSpráva otevíracích hodin - My Opening Hours

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

EDIT 24. 7. 2016: Nová verze aplikace:
http://androidforum.cz/post1068128.html#p1068066


Zdravím,

rád bych představil aplikaci My Opening Hours (anglického názvu se nelekněte, obsahuje českou lokalizaci) na jednoduchou (a ruční) správu otevíracích hodin obchodů a jiných míst. Je zadarmo a bez reklam a požaduje pouze jediné oprávnění - na čtení a zápis z SD karty (kvůli zálohování a obnově dat).

Aplikace je dostupná na Android Marketu, GetJaru, případně na oficiálních stránkách:

https://market.android.com/details?id=c ... eninghours
http://www.getjar.com/myopeninghours
http://meneltharion.byethost7.com/moh/

Jo a běží na Androidu 2.1 a novějších.

Připomínky můžete psát buď sem do fóra nebo na e-mail meneltharion (na) gmail (tecka) com. (Můžete psát samozřejmě i česky.)
Spoiler:
Jen tak mimochodem: Aplikaci jsem napsal především proto, abych si vyzkoušel vývoj na platformě Android. Chtěl jsem vytvořit něco, co bude aspoň trochu užitečné a podobné aplikace jako (často padající) OpeningHours (resp. OpeningHours Free) nebo Opening Hours (což byla pro mě velká inspirace) podporující pouze jeden "interval" (takže se nedá zaznamenat polední pauza) mi nevyhovovaly. Také jim chybí záloha a obnova dat z karty.
Naposledy upravil(a) xanthor dne ned 24. črc 2016 16:14:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

V případě, že obchod má dnes i zítra dvojintervalovou otvírací dobu, tak bych výpis na seznamu obchodů rozšířil o jeden řádek, aby tam oba dny byly kompletní. Vypsat jen dnešek (bez zítřka), nebo vypsat jen zítřejší první interval a dát tam (+1) mi nepřijde ideální.

Do budoucna by se mi možná líbila možnost přidělit k obchodům ještě město a nechat si vypsat obchody jen z onoho města (například pokud žiju v Nymburce a pracuju v Praze, tak bych si během pobytu v Praze vyfiltroval jen pražské obchody, protože nymburské mě v tu chvíli nezajímají). Samozřejmě tohle by ocenil jen někdo, kdo si těch obchodů zavede do aplikace tolik, že se mu to vyplatí.

Další námět - obchodům bych neříkal "obchod", ale třeba "místo" a přidal bych ještě další rozlišovací rozdělení na více kategorií. Mohl bych si tak zapsat třeba ordinační doby lékařů, úřední hodiny úřadů, pak samozřejmě i ty obchody - a opět bych si mohl vybrat, zda chci listovat kompletní databází nebo zda si chci vypsat třeba jen lékaře.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od dufko »

zaujimave na co vsetko "treba" aplikaciu :)
otvaracie hodiny obchodov, uradov, lekarov a inych prevadzok si evidujem aplikaciou fotoaparat :)
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

Já taky. A nevyhovuje mi to. Špatně se v tom vyhledává a zbytečně to zabírá místo na kartě. 150 kB aplikace (plus pár desítek kilo dat) je pohodlnější řešení. Navíc editace v téhle aplikaci je pohodlná... když se něco opakuje, dá se to provést pro více dní najednou.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Díky za reakce. Vezmu to postupně:
V případě, že obchod má dnes i zítra dvojintervalovou otvírací dobu, tak bych výpis na seznamu obchodů rozšířil o jeden řádek, aby tam oba dny byly kompletní. Vypsat jen dnešek (bez zítřka), nebo vypsat jen zítřejší první interval a dát tam (+1) mi nepřijde ideální.
Jo, tohle plánuju tam dát (v brzké době) minimálně jako volitelnou vlastnost. Taky bych tam už měl dodělat informaci o tom, zda je obchod zrovna otevřený nebo zavřený.
Do budoucna by se mi možná líbila možnost přidělit k obchodům ještě město a nechat si vypsat obchody jen z onoho města (například pokud žiju v Nymburce a pracuju v Praze, tak bych si během pobytu v Praze vyfiltroval jen pražské obchody, protože nymburské mě v tu chvíli nezajímají). Samozřejmě tohle by ocenil jen někdo, kdo si těch obchodů zavede do aplikace tolik, že se mu to vyplatí.
Další námět - obchodům bych neříkal "obchod", ale třeba "místo" a přidal bych ještě další rozlišovací rozdělení na více kategorií. Mohl bych si tak zapsat třeba ordinační doby lékařů, úřední hodiny úřadů, pak samozřejmě i ty obchody - a opět bych si mohl vybrat, zda chci listovat kompletní databází nebo zda si chci vypsat třeba jen lékaře.
Jo, další věc, kterou bych rád přidal, jsou tagy. Aby si mohl každý vytvořit vlastní tagy (ideálně i s ikonou) a ty obchody podle nich filtrovat. "Místo" místo "obchod" by bylo lepší, ale myslím, že je to jenom detail.

dufko: Máš i nemáš pravdu. Na to "pořízení" je určitě foťák jednodušší (samozřejmě ideální by bylo, kdyby ten program uměl z fotky vytáhnout ty data, což by bylo docela pracné napsat a program by se tím dost nafouknul, i když do budoucna to úplně nevylučuju), ale na další správu už si myslím, že ne. Např. do poznámek si ukládám URL na online otevírací hodiny, abych mohl kdyžtak překontrolovat, jestli jsou ty v programu pořád aktuální.
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

Ad vytažení dat z fotky - neexistuje nějaké API k Google Goggles, které by umožňovalo poslat vyfocenou fotku do Goggles a dostat zpátky čistý text (protože Goggles svoje OCRko má)? Samozřejmě je to ale otázka, zda by se něco tak pracného vyplatilo, protože v reálu mohou ty nápisy vypadat všelijak a těžko říct, jestli by se z toho dal dostat nějaký jednoznačný výstup, který by byl použitelný pro import. To už je občas úkol pro umělou inteligenci a appka by se, jak píšeš, pořádně nafoukla.

Ad "místo" - jasně, přejmenovat to je otázkou pár vteřin... jen jsem to chtěl napsat, aby bylo jasné, že program se dá využít nejen pro obchody, ale i pro další objekty s otvíracími hodinami.

Další věc, co mě napadla, je webová databáze některých obchodů/úřadů, které by bud byly součástí programu, nebo by se daly naimportovat z internetu. Tj. že bys ty měl nějakou stránku, kam by se aplikace mohla přes net připojit a stáhnout si třeba všechny objekty z určitého města. Pro začátek by to mohly být třeba otvírací doby různých obchodních řetězců. Takže zadám, že bydlím v Nymburce a soslo by mi to zdejší Lidl, Kaufland, Albert, Koop a Penny. Ale to už je zase otázka do vzdálenějšího budoucna - pokud se ukáže, že se kolem aplikace může vytvořit komunita, která by to jednak používala a jednak i spoluvytvářela.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Goggles jsem zatím moc nezkoumal, ale určitě na to někdy mrknu. Ale jak píšeš - ty nápisy mohou vypadat všelijak, často (co jsem teď kouknul na Google images) :-) tam chybí názvy, které si tak musí uživatel stejně dopsat atd. V současnosti si nemyslím, že námaha spojená s implementací takovéto funkcionality by byla adekvátní ušetřenému času při zadávání otevíracích hodin do programu.

Ta webová databáze otevíracích hodin se mi zamlouvá mnohem víc. Chce to ale o dost víc uživatelů - nějakých 10 z ČR co mám teď není zrovna ono. :-) Spravovat tu databázi sám se mi zatím příliš nechce...

Každopádně díky za nápady.
ferokulda
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 09. zář 2011 19:11:05

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od ferokulda »

Zdravim.
Nějakou takovou aplikaci jsem sháněl. My openinf hours jsem si nainstaloval a líbí se mi ;)
Měl bych na autora pár návrhů na vylepšení:
1) Zda by šlo do nastavení přidat položku v jakém formátu chci zobrazovat otevírací dobu obchodů, tedy 12 či 24 hodin (teď se mi zobrazuje např. 8:00 dop - 5:00 odp, tak aby se zobrazovalo 8:00 - 17:00).
2) Zda by šlo přidat funkci manuálního řazení již vytvořených obchodů (tedy ťapnu na obchod a v seznamu s ním jedu na místo, kde ho chci mít (např. z prvního na poslední místo).
3) U obchodů, kde je otevírací doba jen na jednom řádku, se mi na druhém řádku zobrazuje
So: --
Takže např:
Obchod1
Pá: 8:00 odp. - 5:00 dop
So: --
tak jestli by toto (So: --) nešlo odstranit a zobrazovat jen ten jeden řádek (tedy zobrazovat jen otevírací dobu dne, jaký dnes je).
4) Zda by šlo u dnů, u kterých není nastavena otevírací doba zobrazovat místo dvou pomlček (--) položku zavřeno. Je to jen estetická věc.

Díky
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Wexter »

Moc díky za aplikaci. Uvítal bych lepší design :)
Máš grafika?
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

ferokulda píše:Zda by šlo do nastavení přidat položku v jakém formátu chci zobrazovat otevírací dobu obchodů, tedy 12 či 24 hodin (teď se mi zobrazuje např. 8:00 dop - 5:00 odp, tak aby se zobrazovalo 8:00 - 17:00).
Nemáš 12hodinové zobrazování nastaveno přímo v systému? Já mám v systému nastavené 24hodinové hodiny a v téhle aplikaci se mi zobrazuje 8:00-17:00.
ferokulda píše:tak jestli by toto (So: --) nešlo odstranit a zobrazovat jen ten jeden řádek (tedy zobrazovat jen otevírací dobu dne, jaký dnes je).
Tak záměrem autora evidentně je zobrazovat v seznamu obchodů dnešek a zítřek (což asi jsou dny, které většinu lidí nejvíc zajímají). Možná by se to mohlo dát nastavit někde v Settings - kolik následujících dnů se má zobrazovat (a když se zvolí nula, tak se zobrazí jen dnešek) , a to buď globálně (pro všechny obchody stejně) nebo pro každý obchod zvlášť.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Tak tak, použije se systémové nastavení, takže jestli máš v systému nastaven 12hodinový formát, měl by být použit i v aplikaci. Pokud to nevyhovuje, není pro mě problém přidat možnost toto upravit do nastavení.

Ad manuální řazení obchodů - zajímavý nápad, ale nejsem si úplně jistý jak to vymyslet, aby to fungovalo konzistentně. Určitě by nebyl problém, pokud by se při "aktivaci" manuálního řazení "deaktivovalo" to abecední. Případně pokud by abecední řazení zůstalo a byla by zde pouze omezená možnost přesunout určitý obchod na začátek nebo na konec (takže na začátku a na konci seznamu by byly manuálně seřazené obchody a uprostřed ty zbylé by zůstaly seřazeny abecedně). Nebo napiš název aplikace, která má to řazení udělané tak, jak by sis to představoval.
Ad zavřeno místo dvou pomlček - přidám možnost do nastavení.

Ad 1 vs 2 řádky v seznamu obchodů - tohle plánuju celý přepsat a udělat to víc konfigurovatelný. Teď záleží na mnoha věcech - jazyku, rozlišení telefonu, 12 vs 24 hodinovém režimu - jestli se zobrazí dnešní a zítřejší otevírací hodiny na jednom nebo na dvou řádcích. Tohle budu muset ještě promyslet.

Wexter: Ne, grafika nemám (a sám taky grafik nejsem - buď rád, že jsi neviděl původní ikonu programu). :-) Pokud by jsi měl zájem navrhnout lepší design (nemůžu ale zatím nabídnout nic než zmínku v programu, resp. na Marketu / ofic. stránkách), určitě se tomu nebráním. Můžeš mi napsat na e-mail v prvním postu (případně rovnou poslat nějaký návrh). :-)
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od MrPedro »

Kód: Vybrat vše

Tak tak, použije se systémové nastavení, takže jestli máš v systému nastaven 12hodinový formát, měl by být použit i v aplikaci. Pokud to nevyhovuje, není pro mě problém přidat možnost toto upravit do nastavení.
System mam nastaven na 24hodinovy, program zobrazuje 12 AM/PM :(
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
ferokulda
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 09. zář 2011 19:11:05

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od ferokulda »

Ad čas: V systému mám nastaven 24 hod. formát a přesto se mi v My opening hours zobrazuje 12 hodinový. Ideální by bylo přidat možnost volby čas. formátu do nastení aplikace.
Ad řazení:: Tuto funkci má třeba aplikace Handy profiles, kde lze již vytvořené profily řadit dle libosti. Po delším ťapnutí na profil se objeví posunout nahoru/dolu. Ideální by bylo přidat položku Seřadit do nabídky, která se zobrazí po ťapnutí na kontextovou klávesu (kde je nyní Přidat, Zálohovat, Obnovit......). Po ťapnutí na Seřadit by šlo jednotlivé obchody libovolně seřadit.
Ad 1 vs 2 řádky v seznamu obchodů: Myslím že ideální by bylo zobrazovat otevírací dobu jen dne, který dnes je (ať už je otevírací doba na jednom nebo dvou řádcích). Otevírací dobu zítřejška či ostatních dní zjistím po ťapnutí na obchod.

A ještě jeden návrh na vylepšení, co už tu asi zazněl. U každého obchodu by mohla být nějaká ikonka, kde by bylo napsáno Otevřeno nebo Zavřeno - podle času, jaký zrovna je.

Díky.
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Wexter »

Tady přidávám rychlý návrh, jak bych si představoval grafiku. "logo" je jen provizorní, taky by bylo potřeba ho asi vymyslet.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Scalex
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:28:46
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0
Bydliště: Nymburk

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Scalex »

ferokulda píše:A ještě jeden návrh na vylepšení, co už tu asi zazněl. U každého obchodu by mohla být nějaká ikonka, kde by bylo napsáno Otevřeno nebo Zavřeno - podle času, jaký zrovna je.
Možná by stačilo vedle jména obchodu zobrazovat barevné kolečko - červené, když je zavřeno, zelené, když je otevřeno. K té Wexterem navrhované grafice by to sedělo. Případně by se takto barevně mohly odlišit přímo názvy obchodů, ale ta malá barevná značka působí decentněji a elegantněji než barevné nápisy.

Jinak navrhovaná grafika se mi líbí. Celkově si myslím, že je škoda, že se více aplikací nevydává podobnou čistou cestou (naposledy mě designem fascinoval program Any.DO, ten má opravdu hezké a čisté GUI).
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Detekce 12 / 24 hodinového režimu bude opravena v další verzi, kterou vydám v průběhu následujících dnů. Pak se zaměřím na úpravy designu navrhované Wexterem.
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od ZeKe »

Ahoj,

aplikaci jsem si nainstaloval asi před dvěma dny a také mne maličko mrzelo, že jsem mezi těmi, kterým se čas zobrazuje v AM/PM formátu. Sluší se poděkovat, že upgrade toto hnedle vyřešil, díky :-)

Chtěl jsem sem napsat pár návrhů, co by se mi v aplikaci líbilo - první měl být, zda by v aplikaci časem neuměl pracovat se složkami, např. Lékaři, Obchody, Úřady etc., avšak v diskuzi výše vidím již i diskutovaný Scalexův nápad na tagy/filtry se stejným účelem.. Nevím co by bylo programátorsky jednoduší a uživatelsky přívětivějsí, zda složky, či filtry/tagy, každopádne super by bylo, aby to šlo definovat uživatesky, tím by odpadl případný "spor" o to, zda danou kategorii pojmenovat jako Místa nebo Obchody. Ať si to každý pojmenuje dle libosti :-)

Pokud si do Poznámky zadám telefonní číslo, Android po kliknutí na něj pouze otevře číslo k dialeru jako připravené k vytočení. Je to chyba toho, že používám DialerOne, nebo je to schválně a pokud by bylo více lidí, kterým by vyhovovalo spíše rovnou vytočení tohoto čísla, mohl by program po tapnutí na takové číslo "volat jinou funkci" a rovnou přejít na volání?

Jako vícero předchozích přispěvatelů jsem si dosud také všechny otevírací doby držel ve formátu fotografií a taktéž mi to nepřišlo dvakrát přehledné, avšak mám případ, kdy je fotografie asi stále lepší:
Jedná se otevírací hodiny, kde ten papír na dveřích má vždy po třech týdnech novou, aktuální verzi, plus je na té fotce tolik "dodatečných informací", že budu asi líný to opisovat do poznámky - nehodilo by se i někomu jinému a nedala by se do aplikace přidat i možnost k dané otevírací době připojit přílohu? Zde ve formátu oné zmiňované fotografie, ale třeba by se hodilo i PDF apod.
Ačkoli, to je asi hloupost, když program disponuje funkcí zálohování, tak by zálohy byly zbytečně velké.., leda by se záloha tvořila jen z textových informací a přílohy vynechávala.
Leč možná by nebylo extra náročné přidat mezi poznámky možnost nalinkování souboru z SD karty a umělo by to po tapnutí otevřít nalinkovaný soubor.

Na to, že je to můj první příspěvek v tomto vlákně mám hnedle spoustu požadavků, ale třeba jsou alepsoň některé z nich realistické a třeba budou k něčemu :-)

V každém případě ale tuto aplikace velice vítám a děkuji za ni.
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Wexter »

Po pislední aktualizaci mi na Galaxy Note neběží aplikace ve fullscreenu.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Bude opraveno nejpozději zítra. Díky za upozornění. Zároveň jsem si na Galaxy Note všiml problému při nastavování času při zapnutém 12hodinovém režimu (na výšku). Taky se pokusím opravit co nejdřív.
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od Wexter »

Díky za rychlé opravení. Již je to OK!
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

ZeKe: Samozřejmě, tagy budou uživatelsky definovatelné, o tom to je. :-) V druhé fázi plánuju taky skupiny tagů - pro vysvětlení: Názvem jedné skupiny bude moci být např. "Město" a příslušné tagy budou názvy jednotlivých měst. Takže si např. budeš moct vybrat buď přímo tag "Brno" a nebo rozkliknout skupinu "Město" a pak tag "Brno". Samozřejmě všechno uživatelsky definovatelné.

Ad telefonní čísla: sice jsem to nijak podrobně nezkoumal, ale řekl bych, že rovnou vytáčet telefonní číslo nepůjde (možná s nějakým custom dialerem), protože by tak aplikace obcházela to, že nemá povolení ("permission") k přímému vytáčení telefonních čísel. Někdy se na to podívám, ale spíš bych počítal s tím, že to nepůjde.

Naopak ty přílohy mi přijdou jako docela zajímavý nápad. Pokusím se s tím něco udělat.

Každopádně bych se teďka chtěl zaměřit na vylepšení designu aplikace a až potom na přidávání dalších funkcí. Termíny po mně ale prosím nechtějte. :-) (Ale nezapomeňte, že pozitivní hodnocení na Marketu a další připomínky a nápady ať už sem nebo do e-mailu v prvním postu mě můžou trochu popohnat.) :-)
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od ZeKe »

xanthor: Super, diky za reakci.

Ad design - zde uverejneny navrh mozneho designu se mi dost zamlouval, byt mam radeji tmave aplikace (Dark theme v Greader Pro napriklad), tak tak tmavy design jako je to ted zas neni "az tak moc privetivy pro oko" :-)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Já tobě děkuju za hodnocení. :-) (Teda předpokládám, že je od tebe.) Jinak tomu, co je tam teď, se dost těžko dá říkat design. Je to prostě ten úplně standardní Androidí (2.3) vzhled prakticky bez jakékoliv úpravy.
trejlu
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 24. črc 2011 12:53:02
Typ mobilu / ROM: HTC HD2
Tablet: Asus Eee Pad Transformer TF 101

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od trejlu »

Blahopřeji a děkuji za aplikaci, kterou používám denně. :shock:
Na Palmu byla pěkná, ale bez vývoje.
Na Win Mobile bída. Spolu s programátorem Sirus (WMM) jsme postupně vytvořily plně funkční aplikaci WMMShops.
Neprogramoval jsem, jen vymýšlel funkce a hlavně testoval.
https://sites.google.com/site/siruswm/wmmshops
Možnost filtrů a kategorií (tagy) je po zkušenostech nezbytná.
Jak začnou místa přibývat, nelze se v tom orientovat a chybí priorita - najít rychle potřebné údaje místa.
U někoho to budou bary a restaurace, u mě lékaři. :(
Děkuji ještě jednou, přešel jsem na Android a až nyní mám konečně potřebnou aplikaci.
Jen tak dál.
Naposledy upravil(a) trejlu dne pon 20. úno 2012 17:02:10, celkem upraveno 3 x.
trejlu
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 24. črc 2011 12:53:02
Typ mobilu / ROM: HTC HD2
Tablet: Asus Eee Pad Transformer TF 101

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od trejlu »

Scalex píše:Ad vytažení dat z fotky - neexistuje nějaké API k Google Goggles, které by umožňovalo poslat vyfocenou fotku do Goggles a dostat zpátky čistý text (protože Goggles svoje OCRko má)? Samozřejmě je to ale otázka, zda by se něco tak pracného vyplatilo, protože v reálu mohou ty nápisy vypadat všelijak a těžko říct, jestli by se z toho dal dostat nějaký jednoznačný výstup, který by byl použitelný pro import. To už je občas úkol pro umělou inteligenci a appka by se, jak píšeš, pořádně nafoukla.

Ad "místo" - jasně, přejmenovat to je otázkou pár vteřin... jen jsem to chtěl napsat, aby bylo jasné, že program se dá využít nejen pro obchody, ale i pro další objekty s otvíracími hodinami.

Další věc, co mě napadla, je webová databáze některých obchodů/úřadů, které by bud byly součástí programu, nebo by se daly naimportovat z internetu. Tj. že bys ty měl nějakou stránku, kam by se aplikace mohla přes net připojit a stáhnout si třeba všechny objekty z určitého města. Pro začátek by to mohly být třeba otvírací doby různých obchodních řetězců. Takže zadám, že bydlím v Nymburce a soslo by mi to zdejší Lidl, Kaufland, Albert, Koop a Penny. Ale to už je zase otázka do vzdálenějšího budoucna - pokud se ukáže, že se kolem aplikace může vytvořit komunita, která by to jednak používala a jednak i spoluvytvářela.
Zkoušeli jsme to u WM WMMShops, dokonce jsem vytvořil stránky se soubory pro stažení https://sites.google.com/site/siruswm/wmmshops.
Byl minimální zájem.
trejlu
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 24. črc 2011 12:53:02
Typ mobilu / ROM: HTC HD2
Tablet: Asus Eee Pad Transformer TF 101

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od trejlu »

- základní filtr Otevřená místa - Všechna místa
- možnost zvětšit na hlavní obrazovce název místa - vynikající (venku a bez brýlí ?)
-- zvětšení ze 100 % na 101 % dost velký rozdíl 1 %
- hlavní obrazovka
-- přimlouvám se pouze za název Místa - symbol Otevřeno - Zavřeno, prosím o počet hodin do uzavření Místa svázáno s aktuálním dnem (dost důležitá informace)
-- nezobrazovat hodiny otevírací doby ( všechny stejně neuvidím, mohu se podívat do detailů), snad pro aktuální den
- možnost vyvolat tele.hovor je výborné ( na zvážení spárovat z položkou kontaktu a při vyvolání kontaktu vybrat zda použiji telefon nebo jinou službu)
- připomínání doby do uzavření Místa - vynikající ( ? pro všechny nebo jen pro některé, možnost zvolit jednu, konkrétní ?)
- při zapsání adresy do poznámky možnost využití vyhledání na mapě, pokud to přístroj umožňuje (domorodec to asi nepoužije, ale v případě stažení databáze z jiného města pro návštěvníka ?)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

Nejprv bych chtěl moc poděkovat za pozitivní hodnocení (u případného negativního prosím o komentář co je špatně). (Hlavně česká) uživatelská základna za posledních pár dnů neuvěřitelně vyrostla - možná je to i tím, že jsem přidal český popis do Marketu. (A taky díky tomu pozitivnímu hodnocení.) (Doufám, že to není chyba v Marketu.) :-)

trejlu:
Díky za návrhy a za odkaz na program, kde můžu čerpat další inspiraci.
Prosím o objasnění následujícího:
"zvětšení ze 100 % na 101 % dost velký rozdíl 1 %"
"připomínání doby do uzavření Místa - vynikající ( ? pro všechny nebo jen pro některé, možnost zvolit jednu, konkrétní ?)"
Děkuji.
trejlu
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 24. črc 2011 12:53:02
Typ mobilu / ROM: HTC HD2
Tablet: Asus Eee Pad Transformer TF 101

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od trejlu »

Připomínku k
- upozornění před zavřením jsem špatně pochopil (nedočetl jsem nápovědu), omlouvám se
- zvětšení fontu názvu Místa - zdá se mi velký rozdíl, když nastavím 100% a pak 101%, rozdíly ve velikosti 105, 110 % se mi nezdají tak výrazné; možná je to subjektivní pocit
- ikona dveří je perfektní
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od xanthor »

To je zvláštní, já rozdíl mezi 100 a 101 procent vůbec nevidím. Kdyžtak to zkusím později nasimulovat v emulátoru, ale spíš bude problém někde jinde. BTW píšeš do toho pole jenom číslo? (Znak procenta ani nic jinýho tam už nepatří.)
Ještě bych uvedl (budu to muset dát někam do programu), že to nastavení písma je určený hlavně pro tablety (program zatím není optimalizovanej pro tablety, tak aspoň toto), kde jsem čekal, že se budou používat hodnoty jako 125, 150 nebo 200. Při zvětšování názvů míst je tady ještě ten problém, že se roztahuje ta ikona dveří a může to vypadat škaredě (ale vůbec není problém zvětšování té ikony zrušit, naopak mi dalo práci přijít na to, jak to udělat, aby se taky zvětšila).
Jinak ikona dveří (nepříliš překvapivě) není moje práce (je to v aplikaci i zmíněno), já jsem tam jenom přidal ten vykřičník. :-) Ale až budu upravovat vzhled aplikace, tak tu ikonu budu muset trochu předělat...
trejlu
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 24. črc 2011 12:53:02
Typ mobilu / ROM: HTC HD2
Tablet: Asus Eee Pad Transformer TF 101

Re: Správa otevíracích hodin - My Opening Hours

Příspěvek od trejlu »

Na mém HTC HD2 s neofic. ROM to tak je.
Procenta nepíšu, jen čísla.
Na tabletu Asus Eee Pad 10,1" je to OK.
U HTC to bude asi ROMkou.
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“