Android OSCo dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
srakyi
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: stř 22. říj 2008 22:21:27
Twitter: @srakyi
Kontaktovat uživatele:

Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od srakyi »

Ahoj všem!

Už ve čtvrtek se uskuteční konference Mobile Internet Forum (http://konference.lupa.cz/), kde budu obhajovat našeho oblíbeného Androidka. A mám na Vás všecky dotaz: co je vaše oblíbena "fičůra" platformy Android? Proč máte Android rádi? A co umí Android navíc/líp než ostatní?

Díky moc za všechny podnětné náměty, věřím že s Vaší pomocí snadno natrhnu zástupcům ostatních platforerm prdel ;)

BTW tak mě napadá, pokud budete někdo během konference (ve čtvrtek přes den) u Twitteru, sledujte @srakyi, ať mi má kdo poradit kdyby mě zahnali do kouta :)
grovik
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: sob 23. kvě 2009 2:07:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od grovik »

Tohle je docela snadne:

Je to totiz vyborny krizenec mezi WM a Iphone.

Z Iphone ma Ovladatelnost, dobre GUI a intuitivnost - coz pokladam za zaklad. Navic se jedna o celkem promysleny system, ktery ma spoustu drobnych detailu perfektne vychytanych.

Z WM je to pak pristupnost. System zkusenemu uzivateli nabidne a velkou svobodu. Jednoduchou upravu ROM a dalsi podobne veci. Narozdil od WM je system stabilnejsi a napriklad update neni tak destruktivni vuci uzivatelskym datum.

Plus k tomu pripoctu velice slusne propojeni s Google uctem, Gmail a dalsi veci. Coz je docela sikovna tresnicka.
Fotograf
bLog
Galerie
Lenovo ThinkPad Tablet Android 4.0.3 (1Gb RAM, 16 Gb SSD, Tegra 2)
HTC EVO 3D 4.0.4 (1Gb RAM, 16 Gb SD,)
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od ramon.dexter »

grovik: pozor, propojení s google účtem je pouze u oficiálních ROM. U neoficiálních už to dost skřípe, protože google svoje aplikace (včetně synchronizace) nevypustil jako opensource a neni možný je redistribuovat. Takže navázanost na google bych zrovna moc nevyzdvihoval (ano, pořád mi to přijde divný...).
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Libor52
Stálý androiďák
Příspěvky: 105
Registrován: sob 14. úno 2009 12:06:57
Bydliště: Praha

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od Libor52 »

Vzhledem k mému věku jsem vlastně taková počítačová lama, ale asi bych vyzdvihl open source system ( co dnes chybí - zítra někdo udělá :D ). Ovladatelnost, intuitivnost, Google sync,.......... Vlastně je to telefon, co člověka baví. Denně objevuje nové věci a možnosti............. Díky za Android.
G1 - White - černá klávesnice, 1.6 No root, T-mobile, Internet Premium, ( 16.2.2009 )
hipisek
Stálý androiďák
Příspěvky: 236
Registrován: pon 30. bře 2009 19:14:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od hipisek »

O proti Iphone je rozhodně přínosem

Terminal - Bash Busy box, OpenVPN - neviděl jsem ještě Iphona co by uměl OpenVPN.
HW klávesnice je obrovským plusem tohoto telefonu.
Obrovská škála romek které jsou k dispozici - iphone má jen off nebo hack

Jakákoliv binárka z linuxového distra armel - je pod G1 funkční a tohle si myslím že se o IPhonu stroprocentně nedá říct

I love linux..

Ale podotýkám, že projekt OpenMoco by mohl překvapit nejednoho, až se více rozšíří a to převážně mezi linuxové nadšence tak bůh žehnej americe.
HTC Dream. Ubuntu mobile ? :P
HTC Sensation - Ofiko rom + root
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od cryingfreeman »

hipisek OpenVPN na iPhone myslím existuje a reč je o androide ako systeme nie G, tak neviem prečo spomínaš klavesnicu
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
alex430
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: úte 08. zář 2009 11:48:17
Typ mobilu / ROM: BB 9900
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od alex430 »

Co se týče provázaností s google, upozornil bych na to, že telefon je funkční i bez google. Kolega není zrovna zastáncem google a dlouho jsem mu vysvětloval, že je telefon funkční bez něj :-)
::: BB 9900 :: PB 16GB ::
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od ge0rge »

1/ opensource
2/ nezavislost na kterekoliv firme, zadne predrazene licencovani, zadna diktatura
3/ diky marketingu google dost vysoka popularita celeho konceptu a podpora u prakticky vsech vyrobcu..

to je takova ta kvalitni zivna puda pod nohama ... zaklad kterym ani wm ani iphone nemuze konkurovat, timto se android patrne dlouhodobe vymezuje

z uzivatelskeho hlediska kdo vi, dojmy se meni s kazdou novou verzi ...ale obecne plati ze:
1/ je to zabavnej telefon
2/ spolehlivy, stabilni
3/ ... i do budoucna vychazim z toho ze predstava google ("koukejte na nasi reklamu a dame vam za to cokoliv, otevrenost, uzavrenost, zabavu i nudu, co budete chtit, uzivejte a obcas kliknete na reklamu kdyz vas nahodou zaujme") mi bude vzdy vyhovovat o neco vic nez bussiness plan microsoftu ("vse chceme dostat pod sva kridla a az ovladnem trh zvedneme ceny kam to jen jde abychom se zahojili, necekejte od nas jakoukoliv otevrenost, ta by pouze sabotovala dominantni postaveni jen s nami svazanych reseni")

Tehle platforme k dokonalosti nechybi mnoho, sledovat jeji vyvoj byla docela zabava a protoze jsme vlastne na startu urcite jeste bude. Kdybych dostal moznost nasadit klapky a odhodlal se koupit iphone patrne bych se tim telefonem uz ani nikdy nijak nezabyval. Proste by se valel nekde v kufru, obcas bych pres nej zavolal, ale asi bych se zajem vubec nesledoval deni kolem applu a itunes, protoze by mi to bylo jedno. Android je naproti tomu vyjimecny otevreny pocin bez nalinkovane budoucnosti, byl tak vlastne prezentovan uz od sameho zacatku a je to z nej patrne doted.

Zatimco u iphonu muzeme odhadovat s celkem slusnou presnosti jak bude vypadat za par mesicu, muzeme take hadat ze wm se mozna taky podari ledasco okopirovat ... tak u androidu nikdo nevi jak se vyvine, kazdy vyrobce do toho chce dat neco sveho - prekvapil htc, trochu jinak to zkousi motorola ... ten vyvoj je daleko rychlejsi a rozmanitejsi, pritom je to vsechno kompatibilni, i z pohledu vyvojare musim rict ze "android rulez", necham to jen takto ve dvou slovech, elaborat schovam.
srakyi
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: stř 22. říj 2008 22:21:27
Twitter: @srakyi
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od srakyi »

Supr, vidim ze se vetsina z nas naprosto shodne.

Hodne posledni dobou premyslim nad tim, jestli je uz TED platforma Android pripravena pro bezneho masoveho uzivatele. A bohuzel mam obcas pocit ze jeste ne (i kdyz je samozrejme jen otazkou casu, kdy tomu tak bude). Toho uplne nejbeznejsiho (ktery je bohuzel i ten nejrozsirejensi) uzivatele moc nejake open-sourcovani, nezavislost apod. nezajima, tim se nadchneme mi, nadsenci. A hodne to ocenime. Kdyz jsem ted mel parkrat na srovnani iPhone, velmi nerad, ale musel jsem priznat ze pro BFU ted aktualne iPhone vede (i kdyz modifikace od HTC, ktere jsou videt v telefonu Hero, vse dost posunuly spravnym smerem).

To ze je ale Android pro programatory rajem, o tom zadna. Cvicne jsem nedavno na vyvoji jedne iPhone aplikace pracoval a muzu rict ze jsem si fajn zanadaval.

Prihodte jeste nejake "killer aplikace", at muzu do prezentace nadelat i par dechberoucich screenshotu (kdyz mi poslete primo i screeny, budu jen rad :)
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od ge0rge »

killer aplikace ? ... android market :-)

ne vazne, asi neexistuje vylozene android only aplikace ktera by k jine platforme nepricichla a ktera by z androida delala sama o sobe "a must have gadget" ... spousta aplikaci se vicemene inspirovala u iphonu, nektere tedy byly nove, ale nakonec pronikly i do ostatnich platforem

Tusim ze augmented reality koncept zacinal na androidu, take koncept kooperativni komunitni online navigace "waze" byl z pocatku android projekt, ktery se postupne rozsiril i na ostatni, .. to jsou takove ty originalnejsi myslenky, ale killer aplikace to zatim nejsou, na to musi opravdu dozrat, a to uz budou dostupne kdekoliv. WebOS zase prinesl koncept synergy, sjednocenych komunikacnich kanalu v adresari, ktery htc ve svem sense vicemene prevzalo ... nakonec ty dobre a snadno realizovatelne napady nebudou nikdy specifikem jen jedne platformy, hlavne kdyz samotny zaklad prilis neomezuje v rozletu :-)

---
kdyz kouknes na wiki uplne dole najdes doporucovane aplikace a hry ... bohuzel moc uzivatelu zatim sve doporuceni nepublikovalo ale nejakych "par" jich tam je ...
Uživatelský avatar
Libor52
Stálý androiďák
Příspěvky: 105
Registrován: sob 14. úno 2009 12:06:57
Bydliště: Praha

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od Libor52 »

Běžný masový uživatel potřebuje telefonovat a stahovat maily . Když si na schůzi bude hrát s Marketem tím líp.
G1 - White - černá klávesnice, 1.6 No root, T-mobile, Internet Premium, ( 16.2.2009 )
Uživatelský avatar
DeToX
Robot
Příspěvky: 813
Registrován: pát 20. úno 2009 19:00:09

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od DeToX »

Mozna by jsi mohl zminit ze pro Android vznika hned nekolik programu na jeho spravu z PC. Napriklad Android Manager :)
Uživatelský avatar
Yamanouchi
Robot
Příspěvky: 767
Registrován: pát 07. lis 2008 23:01:37
Bydliště: Absurdistán
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od Yamanouchi »

Neumí multitouch, nemá zatím plnou podporu BT, nelze nijak předělat GUI (nemůžou si dovolit nějakého designera?), slabá podpora Android Marketu. Zatím to není systém pro běžného uživatele, ale jen pro nadšence, co skousne těch pár chyb. Tak to vidím já.
K čemu je mi opensource, když se do toho nedá hrabat? S tou nezávislosti pozor, pořád jste závislí na výrobci, jestli vydá vůbec nějakou záplatu, musíte jen čekat. Navíc je pověst Googlu poslední dobou pošramocená.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od Case »

srakyi píše:Prihodte jeste nejake "killer aplikace", at muzu do prezentace nadelat i par dechberoucich screenshotu (kdyz mi poslete primo i screeny, budu jen rad :)
Wikitude, Layar, Sky Map (dobře, iPhone má lepší, ale stejně)...
srakyi
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: stř 22. říj 2008 22:21:27
Twitter: @srakyi
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od srakyi »

4ge0rge - mas pravdu, honba za "killer app" asi neni moc rozumny napad jak ukazat, co v Androidu je. Pokud bude aplikace opravdu "killer", tezko ji neco zastavi v tom aby byla brzy pripravena i pro ostatni platformy. V nejhorsim nebude treba kvuli technickym omezenim jinych platforem implementovana tak dobre, ale nejak to pude asi vzdycky...

4Yamanouchi - dost podobny pocit prave mam (jak jsem ostatne psal vyse) taky. Android je mi hrozne sympaticky a citim ten potencial, ale casto mi chybi opravdu padne argumenty, proc by ho uz dnes meli lide pouzivat. To, ze jeho podpora/pouzivani pomuze k rozsireni, rychlejsimu rozvoji a tedy svetlym zitrkum neni moc dobry argument pro uzivatele ktery chce smartfoun TED HNED.

4Case - diky diky, pisu si. A klidne posilej dalsi :) Mnohe jsem sice uz zkousel, ale snadno na neco zapomenu (a to bych nerad).
Uživatelský avatar
Vitr
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: stř 16. zář 2009 6:06:18
Typ mobilu / ROM: [Hero Ele] [SGS2 Villain]

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od Vitr »

Podle mě killer prvkem, je samotný koncept telefonu kdy jádro je otevřené a google si nehraje na boha tzn. nezamítá/nestahuje aplikace na marketu, jako to dělá apple s app store viz.google voice a latitude ;)
Jinak má své mouchy, jako každá nová platforma. Htc HERO dle mého názoru, je zcela připraven pro BFU 8-)
matej21
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 04. čer 2009 16:58:40
Bydliště: Pelhrimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od matej21 »

a co takhle plocha? :) jakej jinej os ma plochu, kde muze prejizdet z jedny na druhou, tam pridavat vselijaky widgety, slozky atd.
dale nevim, jestli neco podobnyho nema i iphone, ale mohla by se zminit horni vytahovaci lista s notifikacema.
a maji treba jiny mobilni OS over the air aktualizaci systemu?
a posledni vec co me napada, ze diky dalvik vrstve jsou aplikace nezavisly na architekture procesoru.
atd.. :)

k diskuzi ohledne android for bfu. myslim, ze hero je a snad vsechny novy androidy budou bfu kompatibilni :)
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od ge0rge »

killer duvody - cim android vynika pred konkurenci:

1/ zakladni koncept (to ze se na vyvoji aktivne podili vic subjektu a souperi mezi sebou v ramci jedne kompatibilni platformy) a

2/ no prece INTERNET vazeni ... ktery jiny telefon je vic online nez android ? im, browser, maily, online kalendar, propojeni kontaktu s facebookem, twitterem a dalsimi soc. sluzbami, online aktualizace, online katalog aplikaci, online instalace .... v androidu jsou slova ON LINE vyvedena do extremu a to je jeho hlavni prednost podle mne. Ostatni na to mozna brzy prijdou take a pokusi se dohnat, ale zatim ...

3/ uzivatelsky privetivy, to nemuzeme povazovat za samozrejmost ... spousta telefonu tak privetiva rozhodne neni a diky tomu uzivatele casto pouzivaji jen zlomek jejich dovednosti a na dalsi radsi ani vubec nesahaji.
Uživatelský avatar
mnemonic
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. zář 2009 12:06:39
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od mnemonic »

Mám před sebou skoro dva roky práce na bakalářce o Androidu a nasazení v praxi ( hlavně té firemní ) a i když čekám, že se to ještě hodně posune, dneska s Herem nemám žádný problém ( Exchange, Sharepoint, Gmail, Remember the Milk, ... )

Pracuju jako správce sítě a testy na lidech zatím dělám jen občas, ale kdokoli měl v ruce WM a pak dostal Androida, jen těžko se s ním loučil :) U iPhone je to zatím půl na půl - tam vyhrává "prestiž". iPhone je v módě a objevit se s ním na jednání ještě pořád něco znamená ( ale ono to přejde :).

Navíc mám omezený rozpočet a když vidím, že za jeden iPhone mám ( skoro ) dvě Hera, udělám všechno proto, abych Android prosadil.

Co mi aktuálně chybí je rdesktop ( vzdálená plocha ), IPSEC a PPTP VPN ( ale OpenVPN mi to zatím nahradí ) a čas :)

A co mi vyhovuje:
  • jednoduchost ovládání ( mluvím o Androidu ale i HTC Sens ! )
  • perfektní sync kalendářů a pošty Exchange a Google
  • to samé platí pro kontakty ( například dlouhé poznámky - to ani dnes ještě Symbian nezvládá )
  • úkoly ( resp GTD ) řeším přes Remember The Milk a Astrid, který pomáhám přeložit do češtiny - hlavně pro těch pár non-english kolegů :)
  • vyhledávání v Auroře, Market, Mapy, geniální Timeriffic, ... ( zkouším teď asi 100 dalších aplikací, na přání případně vypíšu, ale určitě to tak má většina lidí tady )
  • jednoduché připojení k internetu ( alespoň z mého pohledu )
  • opensource a možnost vývoje vlastních aplikací ( jednu pro náš intranet plánuju, ale to je hudba budoucnosti )
  • xda-developers.com, ...
PS: už jen to, že jsem se o víkendu v Hradci připojik k EDUROAM bez instalace certifikátů, v podstatě jen zadáním jména a hesla, mi připadá jako hodně BFU ready :)
::: HTC Hero černý :: 8GB Kingston C4 :: InvisibleShield :::
::: ex iPhone 3GS, X10 mini Pro, Nokia E52, ... :::

Prsty mám v překladech: Astrid, ActionComplete
sevca
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pon 14. zář 2009 19:04:01

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od sevca »

Vicemene tu uz bylo vse napsano, jen se zminím ze vlastnim HTC hero a jako mnozi jsem presel z WM. Pred koupi jsem se hodne rozmyslel jestli nekoupit Iphoun a nakonec sve volby nelituju. Co se tyce pouzitelnosti pro bezneho uzivatele, nevidim v nicem (snad krom BT) zadny problem. Podle meho je HTC Hero plne funkcni pristroj se stabilnim systemem, navic s privetivym a intuitivnim prostredim.

Oproti WM mi schazi par aplikaci, na ktere jsem byl zvykly, ale to se jiste casem napravi.
ASUS Transformer PRIME
NEXUS 4
Uživatelský avatar
Crusty
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: ned 19. črc 2009 17:30:40
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od Crusty »

pro bezneho uzivatele to neni, teda aspon ne u nas v CR, jelikoz Android chce byt online, mno a u nas byt online nekdy prijde pekne draho. Slysel uz jsem nekolik lidi co na to nadavaj po te, co jim prisla faktura za telefon v radech tisicu.
Uživatelský avatar
Yamanouchi
Robot
Příspěvky: 767
Registrován: pát 07. lis 2008 23:01:37
Bydliště: Absurdistán
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od Yamanouchi »

Crusty
Pokud neměli datový tarif, tak je to jejich blbost a pokud měli, tak je to na reklamaci, nic víc, nic míň.

Jestliže jedu do zahraničí, tak radši použiji předplacenou SIMku zahraničního operátora s datovým tarifem.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB
grovik
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: sob 23. kvě 2009 2:07:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od grovik »

Fotograf
bLog
Galerie
Lenovo ThinkPad Tablet Android 4.0.3 (1Gb RAM, 16 Gb SSD, Tegra 2)
HTC EVO 3D 4.0.4 (1Gb RAM, 16 Gb SD,)
Uživatelský avatar
Něrpa
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 08. říj 2009 14:57:58
Typ mobilu / ROM: Kingzone K1 Turbo
Mobil 2 / ROM: CUBOT S308
Tablet: Nexus 7

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od Něrpa »

Nevím, jestli to tu někde někdy bylo, ale líbí se mi toto využití: http://google-cz.blogspot.com/2009/05/n ... roidy.html
srakyi
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: stř 22. říj 2008 22:21:27
Twitter: @srakyi
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od srakyi »

Tak, konferenci mam za sebou a chtel bych timto vsem kdo se zucastnili debaty moc podekovat.

Pouzil jsem pri povidani vetsinu ze zde zminenych nametu a myslim, ze se predstaveni Androida lidem libilo.

Diky moc!
Uživatelský avatar
Crusty
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: ned 19. črc 2009 17:30:40
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od Crusty »

existuje nejaky zaznam z te prednasky? Nebo slidy? Rad bych se podival pokud je to mozne
srakyi
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: stř 22. říj 2008 22:21:27
Twitter: @srakyi
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od srakyi »

Zaznam bohuzel nebude. Jestli budou nekde publishnute slajdy, zkusim si vzpomenout a hodit sem link :)
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od ge0rge »

To je skoda :-), takovy zaznam se mohl hned objevit na youtube. Ve wiki by zaujal misto v clanku o androidu no a tak ... byl bys slavnej :-D
xcookx
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 15. říj 2009 22:18:05

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od xcookx »

Zajimalo by mne jak funguji nektere aplikace a funkce na androidu:
1.synchronizace s MS Outlook pres BT(zdali se mi synchronizuje uplne vse co mam v kalendari vcetne umisteni a poznamky a jestli jde okamzite volat na cislo ulozene v upomince)

2.synchronizace s web kalendarem napr egroupware kde zadavam ip a cestu ke kalendari a kontaktum
3.spojeni s NB pres BT jako modem abych vyuzival data pro internet
4.BT sluchatka a jestli jde hlasove vytaceni, nekde je psano ze ano nekde ne
5.nejaky icq klient
6.voip klient
7.email klient
8.jak funguje mp3 prehravac a video prehravac a jestli existuje nejaka aplikace pro divx a jake max rozliseni prehraje
9.jde na plochu umistit udalosti z kalendare na dany den
10.jak funguje java
11.kryje displej nejake sklicko aby se hned neposkrabal (Magic,Hero)
????
Dekuji za odpovedi moc mi to ulehci rozhodovani pri vyberu telefonu zarizeni s WM moc nechci spise se mi libi android :grin:
vorcigernix
Stálý androiďák
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10. říj 2009 19:46:32
Typ mobilu / ROM: Galaxy S2
Tablet: Tab 8.9
Rom: CM9

Re: Co dnes umí Android? (poraďte o čem povídat na konferenci)

Příspěvek od vorcigernix »

Já bych jenom dodal že je uživatelsky konzistentní a příjemný. UI je dělané od začátku na ovládání prsty, což považuji za zásadní výhodu proti wm. Oproti iphone vidim zásadní rozdíl v tom, že nemusíte nic hackovat abyste si nahráli aplikaci do telefonu, tj. můžete mít normální podporovaný telefon tak jak jste ho koupili a nahrát si do něj odkudkoliv aplikaci.
Navíc, je tam teď obrovskej halo efekt, android má růst jako platforma 9x rychleji než iphone, takže když chtěj bejt in, tak prostě musej zahodit telefon a koupit něco s androidem (divili byste se jak tenhle argument funguje).
Pro lidi který nemaj iq tykve je důležitej i argument že zdroj je k dispozci, takže kdyby tam byla o výrobce nějaká prasárna (úmyslně či neúmyslně), tak už na to dávno někdo přišel. Navíc jde vývoj díky tomu relativně rychle dopředu. Taky politika google je minimálně lepší než u ostatních výrobců, okolo google marketu se vede docela slušnej flame, ale zaměstnanci google aspoň odpovídaj.
Dear Dell, can you make a retarded UI on top of Windows please?
Odpovědět

Zpět na „Android OS“