Ostatní tabletyGoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

stepicekberan
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:33:55
Typ mobilu / ROM: lg optimus 2x

GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od stepicekberan »

Máte někdo s tímto tabletem zkušenost?
http://www.goclever.com/cz/cz/goclever_tab_a103

Nabízí ho i Globus, tak se ptám, láká mě těch 10 palců.
Cena se pohybuje kolem 4200 Kč.



Specifikace:
• Android Internet Tablet
• CPU: 1GHz Cortex A8
• Operační systém: Android 2.3.4
• Display: 10.0-inch, TFT LCD, Touchpad (multidotykový kapacitní),1024x600 pixelu,
• RAM Memory: 512MB
• Flash Memory: 4GB
• SD card slot: do 32GB
• USB: 1x USB Host, 1x miniUSB OTG
• Připojení: WIFI (b/g)
• Kamera: front, 2M
• Audio: 3.5mm mini jack
• Video output: HDMI Standard 1.3 mini port
• Baterie: 5000mAh li-ion
• Napájení: in AC 5V/2A
• Rozměry: 198x127x17mm, 370g
• E-Book: PDF/EPUB/TXT/FB2/PDB/RTF
• Audio: MP3/WMA/WAV/OGG/FLAC/AAC
• Video: AVI/3GP/MP4/RM/RMVB/FLV/MKV/MOV/WMV/DiVX
• Fotografie: JPEG/BMP/GIF(Static)/PNG
• Apps: GMAIL/WEB BROWSER/SKYPE/MULTIMEDIA/FACEBOOK/GAMES a další
Uživatelský avatar
aboutallcz
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: čtv 21. dub 2011 0:26:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII
Twitter: http://twitter.com/#!/aboutallcz

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od aboutallcz »

Sice jsem jen na mobilu, ale i tak nevidim zadnou podporu na XDA, takze to je silny duvod proc bych do toho nesel a s cim bys mel byt smireny pred koupi.

@telefon    
Samsung Galaxy SIII + [ROM] CyanogenMod 10 Nightlies
stepicekberan
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:33:55
Typ mobilu / ROM: lg optimus 2x

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od stepicekberan »

To mě nenapadlo, hledám něco s 10 palci do těch 4500 Kč.
Těch 7 palcovích je koukám hodně i s podporou na XDA.
Ale co ty 10 palcové?
dadula
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 20. lis 2011 6:42:56
Typ mobilu / ROM: xperia pro mini

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od dadula »

Hezký večer,
optám se zkušenějších, mám tento tablet. Můj první, takže nezkušená, pouze zkušenost s xperia mini...
Když instaluju aplikace a následně je přemístím na SD pomocí programů pro to určených, tak mi to převede na SD ,,interní", vložená SD micro je vedene jako externí a na ni se to neinstaluje, jak je tomu třeba právě u xperky.
Nemohu přijít na to, jak dostat aplikace právě na onu vloženou kartu...
mám san disk 8GB 6class
Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně:-)
za radu moc díky...
tblack1
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29. bře 2012 7:02:56
Typ mobilu / ROM: Tab Goclever A103

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od tblack1 »

Ahoj nevíte někdo kde se dá sehnat nějaky jiný firmware k tomutu tabletu, s tím od Goclever se tablet chová divně, často se sám od sebe restartuje, aplikace se vypínají , zamrzá atd. :(
Uživatelský avatar
aboutallcz
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: čtv 21. dub 2011 0:26:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII
Twitter: http://twitter.com/#!/aboutallcz

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od aboutallcz »

Neni podpora na XDA = nejsou zadne rom.

@telefon    
Samsung Galaxy SIII + [ROM] CyanogenMod 10 Nightlies
TXP
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 29. bře 2012 19:03:54
Typ mobilu / ROM: Nokiaaaa 3110
Tablet: TAB A103 Goclever

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od TXP »

K té externí sd kartě je něco tady
http://androidforum.cz/nastaveni-extern ... 24667.html
http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=22
není to úplně jednoduché a jestli to bude fungovat i na TAB A103 nevím. Otázkou je zda má smysl instalovat na externí sd programy - pro mne je v interní místa dost.
TXP
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 29. bře 2012 19:03:54
Typ mobilu / ROM: Nokiaaaa 3110
Tablet: TAB A103 Goclever

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od TXP »

Polské fórum o tomto tabletu. Je tam docela dost věcí.
http://forum.android.com.pl/f507/
TXP
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 29. bře 2012 19:03:54
Typ mobilu / ROM: Nokiaaaa 3110
Tablet: TAB A103 Goclever

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od TXP »

Podle poláků by měl vyjít Android 4.0 na A103 snad někdy v květnu http://forum.android.com.pl/f507/android-4-0-a-151540/
dadula
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 20. lis 2011 6:42:56
Typ mobilu / ROM: xperia pro mini

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od dadula »

TXP píše:K té externí sd kartě je něco tady
http://androidforum.cz/nastaveni-extern ... 24667.html
http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=22
není to úplně jednoduché a jestli to bude fungovat i na TAB A103 nevím. Otázkou je zda má smysl instalovat na externí sd programy - pro mne je v interní místa dost.
m

moc díky, nechám to tak, je pravdou, že ta interní paměť je dost velká na to, aby pokryla mé nároky, a nejsem tak zběhlá v manipulaci s chytrou elektronikou, takže bych si spíš nadělala vc problémů než užitku, kdybych se snažila to měnit:-)
tblack1
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29. bře 2012 7:02:56
Typ mobilu / ROM: Tab Goclever A103

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od tblack1 »

TXP píše:Podle poláků by měl vyjít Android 4.0 na A103 snad někdy v květnu http://forum.android.com.pl/f507/android-4-0-a-151540/
Máš pravdu, tuhle informaci my potvrdil i člověk v servisu GoClever.
dadula
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 20. lis 2011 6:42:56
Typ mobilu / ROM: xperia pro mini

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od dadula »

Tak uvidíme, kdy se dočkáme té aktualizace...
vzhledem k tomu, že se mi, jak tu také bylo psáno, občas sám restartne, tak bych aktualizaci uvítala a doufala, že to bude změna k lepšímu.
Special43004
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03. dub 2012 11:34:29
Typ mobilu / ROM: Huawei Y300
Tablet: Ainol Novo 7 Venus (2.4.2013 čekám :3 )

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od Special43004 »

někdo má a fachčí mu na tom modern combat 3 nebo OnLive ?
vytrvalec
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 11. úno 2009 20:37:24

problém s audio sluchátkovým výstupem jack 3,5 mm

Příspěvek od vytrvalec »

Tablet jsem zakoupil synovi k narozeninám a před samotným předáním jej rozbalil a spustil. Zařízení mne docela mile překvapilo svou rychlostí a provedením (mám bohaté zkušenosti s Android telefony). Nefunguje mi však správně sluchátkový audio výstup jack 3,5 mm. Do obou sluchátek hraje pouze jeden kanál (u filmu tak třeba slyším pozadí, hudbu, ale už ne dialogy). Děje se tak v přehrávači hudby, filmů, na youtube, ale i v systémových zvucích. Má někdo ze zdejšího fóra obdobnou zkušenost? Nerad bych těsně před předáním dárku absolvoval třicetidenní reklamační řízení pro hw poruchu, pokud by například stačilo pouze aktualizovat SW. Prosím vyzkoušejte, zda se v mém případě jedná o vadný kus, či je problém v celé sérii.
TXP
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 29. bře 2012 19:03:54
Typ mobilu / ROM: Nokiaaaa 3110
Tablet: TAB A103 Goclever

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od TXP »

Problém s přehráváním zvuků přes výstup na sluchátka nemám. Dokonce bych řekl, že to hraje docela slušně.
TXP
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 29. bře 2012 19:03:54
Typ mobilu / ROM: Nokiaaaa 3110
Tablet: TAB A103 Goclever

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od TXP »

Už jste někdo zkoušeli nový Android 4.0.3? http://www.goclever.com/cz/cz/goclever_tab_a103#support
vytrvalec
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 11. úno 2009 20:37:24

Re: problém s audio sluchátkovým výstupem jack 3,5 mm

Příspěvek od vytrvalec »

vytrvalec píše:Tablet jsem zakoupil synovi k narozeninám a před samotným předáním jej rozbalil a spustil. Zařízení mne docela mile překvapilo svou rychlostí a provedením (mám bohaté zkušenosti s Android telefony). Nefunguje mi však správně sluchátkový audio výstup jack 3,5 mm. Do obou sluchátek hraje pouze jeden kanál (u filmu tak třeba slyším pozadí, hudbu, ale už ne dialogy). Děje se tak v přehrávači hudby, filmů, na youtube, ale i v systémových zvucích. Má někdo ze zdejšího fóra obdobnou zkušenost? Nerad bych těsně před předáním dárku absolvoval třicetidenní reklamační řízení pro hw poruchu, pokud by například stačilo pouze aktualizovat SW. Prosím vyzkoušejte, zda se v mém případě jedná o vadný kus, či je problém v celé sérii.
Odpovím si sám. Skutečně byl vadný můj kus. Tablet mi byl v rámci reklamace vyměměn za jiný u kterého žádný podobný problém nenastává.
Uživatelský avatar
fedorflasnik
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: úte 06. pro 2011 22:00:03
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1 P7500

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od fedorflasnik »

Mám tento tablet v práci. Jediné čo ma na ňom sklamalo je displej ale to bude mojou "zhýčkanosťou" zo Samsungu... :roll:
Updatoval som ho z Gingerbreadu 2.3.3 na ICS 4.0.3 podľa ofiko návodu na goclever stránke tu:
http://goclever.com/sk/sk/goclever_tab_a103#support
Všetko ide tak ako má a tablet je s ICS oveľa rýchlejší. Celý flash trvá cca. 5min... :yes:
Samsung Galaxy Tab 10.1 7500 16GB, JB4.2.1, CM10.1 (Nightly)
HTC Desire HD, JB4.2.2 CM10.1, HTC Wildfire S, JB4.1.2 JELLY KING v2.0,
HTC Desire, JB4.1.2 CM10 - v3.1, Samsung Galaxy Ace, GB2.3.7 Stocklite V8
dadula
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 20. lis 2011 6:42:56
Typ mobilu / ROM: xperia pro mini

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od dadula »

Tak už nějaký den zkouším aktualizovat, ale stále nic..., jedu podle návodu, ale něco stále dělám špatně, a fakt nevím co..., live suit mně pořád hlásí, že není žádné zařízení, které by potřebovalo upgrade, přitom tablet je PC rozeznán, tudíž k němu připojen...
Kdyby byl někdo od té dobroty a napsal postup jako pro úplného blbce, kterým jsem, byla bych vděčná...
Uživatelský avatar
xobcan
Stálý androiďák
Příspěvky: 91
Registrován: ned 16. říj 2011 10:03:58
Rom: CM10

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od xobcan »

pripoj tablet k PC , nainstaluj livesuit , spusti livesuit - rozbali sa do adresara , spusti livesuit.exe , klikni na ENGLISH , odpojtablet , vypni tablet , v tej dierke kde je microfon (nad mini USB portom) je tacitko upgrade (nemusis sa bat ze si prepichnes microfon pretoze je tam naozaj tlacitko , len to nerob ihlou ani spendlikom ) - stiskni ho kancelarskou sponkou s tupym koncom spolu s tlacitkom power na niekolko sekund , pripoj tablet k pocitacu , mal by sa nainstalovat ovladac USB -( ja som zadal cestu k ovladacu USB rucne nachadza sa v adresari livesuitpack-USBdriver ) potvrd instalaciu ovladaca (aj ked nie je digitalne podpisany) , po nainstalovani ovladaca klikni na yes , potom mandatory , next , yes , vyber ics image a klikni na finish , vyskoci dalsie okno formatovania klikni , yes ,potom zase yes a mala by zacat instalacia

napis ako ti to ide :) ;)
P.S :
cele je to o spravnom stlaceny tlacitka upgrade nachadzajucom sa v mic a naslednom pripojeni tabletu k pc (vtedy by sa mal tablet sam zapnut) a uspesnej instalacii USB drivera :yes: :yes:
ObrázekObrázek
Ivan.66
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: stř 21. črc 2010 19:06:31
Typ mobilu / ROM: Honor 4x
Tablet: Asus Memo pad 102a

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od Ivan.66 »

Dostal jsem tento tablet v praci, misto ntb, tak jsem ICS 4 take zkusil instalovat. Sice mi to neprobehlo presne jako v tom navodu, napr nabidka mandatory se mi vubec neobjevila, ale kupodivu ICS je nainstalovan a slape jako hodinky. Sice uz jsem se bal, ze budu mit doma peknou cihlicku, ale nastesti ne.
Naposledy upravil(a) Ivan.66 dne sob 21. dub 2012 18:10:52, celkem upraveno 1 x.
Honor 4x, Asus Memo pad 102a
dadula
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 20. lis 2011 6:42:56
Typ mobilu / ROM: xperia pro mini

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od dadula »

xobcan píše:pripoj tablet k PC , nainstaluj livesuit , spusti livesuit - rozbali sa do adresara , spusti livesuit.exe , klikni na ENGLISH , odpojtablet , vypni tablet , v tej dierke kde je microfon (nad mini USB portom) je tacitko upgrade (nemusis sa bat ze si prepichnes microfon pretoze je tam naozaj tlacitko , len to nerob ihlou ani spendlikom ) - stiskni ho kancelarskou sponkou s tupym koncom spolu s tlacitkom power na niekolko sekund , pripoj tablet k pocitacu , mal by sa nainstalovat ovladac USB -( ja som zadal cestu k ovladacu USB rucne nachadza sa v adresari livesuitpack-USBdriver ) potvrd instalaciu ovladaca (aj ked nie je digitalne podpisany) , po nainstalovani ovladaca klikni na yes , potom mandatory , next , yes , vyber ics image a klikni na finish , vyskoci dalsie okno formatovania klikni , yes ,potom zase yes a mala by zacat instalacia

napis ako ti to ide :) ;)
P.S :
cele je to o spravnom stlaceny tlacitka upgrade nachadzajucom sa v mic a naslednom pripojeni tabletu k pc (vtedy by sa mal tablet sam zapnut) a uspesnej instalacii USB drivera :yes: :yes:

moc moc děkuju, ten USB driver zlobil, ale po tvém návodu, je to OK, ještě jednou velkééééé díky. Instalace se zdařila a šlape, jeden si jen musí zvyknout na trochu jiné prostředí, ale tablet se mi zdá trochu svižnější než předtím, možná je to jen můj dojem, ale ať tak nebo tak, jeho funkce to nezhoršilo
vytrvalec
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 11. úno 2009 20:37:24

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od vytrvalec »

fedorflasnik píše:Všetko ide tak ako má a tablet je s ICS oveľa rýchlejší. Celý flash trvá cca. 5min... :yes:
Chtěl bych synovi také provést aktualizaci a v té souvislosti mám dva dotazy:

1)
Je součástí aktualizace na ICS reset do továrního nastavení?

2)
Pokud ne, zůstanou všechna nastavení a nainstalované aplikace v pořádku?

Prosím o vaše zkušenosti
dadula
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 20. lis 2011 6:42:56
Typ mobilu / ROM: xperia pro mini

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od dadula »

Mně se tedy po aktualizaci vrátil do továrního nastavení, všechny nainstalované aplikace vzaly za své..., ale měla jsem zálohu na externí microSD, takže v pohodě...
vytrvalec
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 11. úno 2009 20:37:24

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od vytrvalec »

Zustala alespon moznost provozovat system Cesky?
dadula
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 20. lis 2011 6:42:56
Typ mobilu / ROM: xperia pro mini

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od dadula »

Ano, čeština zůstala, tedy dala se nastavit, resp. dokonce jsem ji zvládla nastavit ;)
vytrvalec
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 11. úno 2009 20:37:24

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od vytrvalec »

xobcan píše:pripoj tablet k PC , nainstaluj livesuit , spusti livesuit - rozbali sa do adresara , spusti livesuit.exe , klikni na ENGLISH , odpojtablet , vypni tablet , v tej dierke kde je microfon (nad mini USB portom) je tacitko upgrade (nemusis sa bat ze si prepichnes microfon pretoze je tam naozaj tlacitko , len to nerob ihlou ani spendlikom ) - stiskni ho kancelarskou sponkou s tupym koncom spolu s tlacitkom power na niekolko sekund , pripoj tablet k pocitacu , mal by sa nainstalovat ovladac USB -( ja som zadal cestu k ovladacu USB rucne nachadza sa v adresari livesuitpack-USBdriver ) potvrd instalaciu ovladaca (aj ked nie je digitalne podpisany) , po nainstalovani ovladaca klikni na yes , potom mandatory , next , yes , vyber ics image a klikni na finish , vyskoci dalsie okno formatovania klikni , yes ,potom zase yes a mala by zacat instalacia

napis ako ti to ide :) ;)
P.S :
cele je to o spravnom stlaceny tlacitka upgrade nachadzajucom sa v mic a naslednom pripojeni tabletu k pc (vtedy by sa mal tablet sam zapnut) a uspesnej instalacii USB drivera :yes: :yes:
Díky za návod. Povedlo se, i když tvůj postup jsem musel poněkud modifikovat. ICS je nainstalován, zítra budeme pokračovat v instalování aplikací.
vytrvalec
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 11. úno 2009 20:37:24

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od vytrvalec »

Na A103 s ICS jsme mimo jiné nainstalovali aplikace ČT4 Sport a iVysílání. Na všech mých telefonech tyto aplikace fungují bez problémů. Na tomto GoCleveru běží obraz bezchybně, zvuk se ale nedá poslouchat (seká se, přerušovaný, chybí slabiky, není rozumět). Signál wifi mám doma výbrný, rychlost linky rovněž. Mohl by někdo z diskutujících také otestovat a dát zde informaci o stavu, případně o provedené nápravě?
Uživatelský avatar
Cwapik
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 12. kvě 2009 13:59:22
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od Cwapik »

muze me nekdo napsat zda z hlediska pouzivani nekolika tydnu ci mesicu tablet porad bezi bez problemu? diky moc
xtom01
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 05. čer 2012 23:02:42
Typ mobilu / ROM: HTC Diamond2
Tablet: PoV ProTab 2 XXL

Re: GoClever TAB A103 - ZKUŠENOSTI !!

Příspěvek od xtom01 »

vytrvalec píše:Na A103 s ICS jsme mimo jiné nainstalovali aplikace ČT4 Sport a iVysílání. Na všech mých telefonech tyto aplikace fungují bez problémů. Na tomto GoCleveru běží obraz bezchybně, zvuk se ale nedá poslouchat (seká se, přerušovaný, chybí slabiky, není rozumět). Signál wifi mám doma výbrný, rychlost linky rovněž. Mohl by někdo z diskutujících také otestovat a dát zde informaci o stavu, případně o provedené nápravě?
Mám stejný problém na Pov ProTab2 XXL. Že by to měl na svědomí ICS?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“