Ostatní aplikaceNápad na aplikaci?

Pokud si nejste jistí do jakékoli kategorie vložit nové vlákno, tak zde je to pravé místo. Zároveň pokud máte pocit, že zde nějaká kategorie schází, tak to hned napište Supovi

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
dusanjencik
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 09. kvě 2012 13:55:18
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Codename Android

Nápad na aplikaci?

Příspěvek od dusanjencik »

Dobrý den, co Vám chybí na Androidu? Máte nějaké nápady na aplikaci? Právě hledám inspiraci a je možné, že nějaký Váš nápad naprogramuji... :-)
Díky
hrubas
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 11. kvě 2012 21:40:28
Typ mobilu / ROM: HTC diamond 2

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od hrubas »

Dobrý Den
mám dotaz, potřebujeme ve firmě udělat pořádek v dodacích listech a a nakládek, máme představu, že řidič před naložením, odešle sms na náš server a ten mu pošle zpět číslo dodacího listu, které by bylo unikátní , to se zobrazilo i třeba i v našem emailu , a my bychom už jen zpětně zkontrolovali , zda nám dorazily všechny dodací listy .

děkuji za odpověd
Komikl
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 19. čer 2011 20:06:34
Typ mobilu / ROM: SGACE

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Komikl »

Jeden mám ale není můj. Přijmutí hovoru špinavýma rukama jako v tomto videu http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mob ... ykove.html
Toto by se mi hodilo a myslím že ne jenom mě!
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od ramon.dexter »

komikl: Dobrý no, až na to že na to musíš mít speciální senzor, což softwarově jaksi nejde. Leda nějak přes proximity senzor nebo přední kamerku...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Crusty
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: ned 19. črc 2009 17:30:40
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Crusty »

ramon se nezda, ale ten to vymysli :) v tom clanku pisi, ze to funguje prave pomoci predni kamerky
Komikl
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: ned 19. čer 2011 20:06:34
Typ mobilu / ROM: SGACE

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Komikl »

Přesně tak. A ještě píšou že to je "jednoduché".

Systém bezdotykového ovládání funguje jednoduše. Speciální software snímá pomocí kamery na čelní straně pohyb před displejem. Když rozpozná lidské ruce, udělá takový úkon, jaký je naprogramován pro dané gesto.

No ale když funguje na Galaxy W odemykání tel. pomoci přední kamery, tak proč by nemohlo fungovat tohle. Je v tom snad tak velký rozdíl?
V tom videu mávnutím ruky přijmeš hovor a ještě se automaticky zapne hlasitý odposlech.
Naprosto geniální.
S.hort.Y
Robot
Příspěvky: 723
Registrován: pon 24. led 2011 20:05:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H
Bydliště: Haná

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od S.hort.Y »

Těžkýho na tom nic nebude.. Přece jen Nokie s proximity umí ztlumit zvonění/budík pouze díky tomuto senzoru.. A bylo by super, kdyby tohle Ggl dal přímo do systému, že zakrytí senzoru (radši bych senzor, není tak energeticky náročný) bude mít podle právě probíhající události akci.. Např. odložení budíku, ztlumení vyzvánění, anebo třeba to zvednutí hovoru+zapnutí hlasitého odposlechu.. Buď podle nastavení uživatele nebo třeba podle délky překrytí nebo opakování překrytí..
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od radegast »

S.hort.Y píše:...(radši bych senzor, není tak energeticky náročný) ...
Je to prašť jak uhoď. Přední kamera se v tom případě aktivuje jen při příchozím hovoru.
A dále, proximity umí rozeznat jen zakrytí, kdežto kamera pohyby, gesta a pod.
Zase dle proximity by to nebylo omezené na přístroje, kdežto u kamery jen na ty s přední kamerou.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Kona
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. úno 2011 18:59:35

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Kona »

Asi to pujde jenom tou kamerou. Je potřeba rozeznat min. 2 gesta. Přijmutí a odmitnutí hovoru. Mávneš doleva odmitneš. Doprava přijmeš, nebo nahoru a dolu toje jedno.
pitevna
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: ned 16. led 2011 11:24:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od pitevna »

navrhuji evidenci "pružná pracovní doba" - místo excelu ... soft v CZ, evidence dovolené, přesčasů, polední pauza, exporty..atd
alcor
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 09. led 2011 19:18:02

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od alcor »

ahoj,
co tak udelat widget pro darce krve?
Uzivatel by si nastavil svoje transfuzni oddeleni, krevni skupinu a aplikace by si jednou za den nacetla a na displeji zobrazila aktualni stav krevnich zasob.

Stacilo by zobrazit pocet kapek (0-4) jak je to na teto strance: http://www.fnol.cz/transfuzni-oddeleni- ... e_458.html
Uživatelský avatar
Alesn
Androiďák!
Příspěvky: 459
Registrován: stř 09. kvě 2012 17:06:54
Typ mobilu / ROM: THL W8 _ 4GB
Mobil 2 / ROM: Elephone P7
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Alesn »

Ja bych uvital nejakej program ve stylu freerapid :DD
dakadam
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer 2012 10:26:59
Typ mobilu / ROM: XIAOMI Mi4
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od dakadam »

Chodíme si s přáteli zazpívat. Často se stává, že se začne písnička, ale zná se jen první sloka. Mám texty písniček, i s nahrávkami v MP3 na notebooku. Když ho mám s sebou, velmi rychle najdu text písně, zvětším sloku na velikost displeje a to se to zpívá, když znáte slova!
Chtěl bych do mobilu aplikaci, která by uměla vyhledat podle zadání třeba i jen části názvu najít třeba i několik písniček s podobným názvem. Pak by se vybrala a zobrazila ta správná.
Takto to dělám Total Commanderem na notebooku.
Text by se zobrazil a bylo by ho také možné zvětšit, nebo jinými slovy nastavit na velikost zobrazení sloky na celý displej. Byl by to dobrý pomocník pro dobrou náladu! :-)
Bylo by něco takévo možné?
rm8989
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: stř 20. čer 2012 18:05:14
Typ mobilu / ROM: Motorola One Fusion+

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od rm8989 »

Chybí mi toho dost, abych mohl telefon považovat za chytrý. Třeba prográmek na věrnostní karty. Mám jich plnou peněženku. Existuje česká Portmonka, ale ta je divná. Nepotřebuji geolokaci, jen něco podobného jako je FindMe. Mělo by to ovšem fungovat v Čechách.
Další prográmek postrádám, funkční nákupní seznam s tím, že bych doma načetl čárové kody a nemusel to psát. Taky existuje třeba Out of Milk a kupa dalších, jenže nefungují v ČR.
Potom jednoduchý správce profilů. Nepotřebuju tam grafy ani podmínky, stačí když bude fungovat stejně jako na deset let starý Nokii. Nic takového jsem nenašel. Prostě do něj přidat skupiny kontaktů, které se dovolají, případně nedovolají. Profily mi stačí 3 - Doma, Práce a Tichý.
Uživatelský avatar
Žulda
Androiďák!
Příspěvky: 336
Registrován: ned 06. čer 2010 21:00:39
Typ mobilu / ROM: Xperia XZ1 Compact
Tablet: Nexus 7 II 2013

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Žulda »

Na profily volajících používám Call Weaver. Ve spolupráci s Phone Weaverem to funguje samo a bezvadně.
Runner
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pát 06. led 2012 17:58:40
Typ mobilu / ROM: Nexus S a Nexus 4
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Praha

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Runner »

Nekdo nejaky napad? Btw, uz tu jsou asi 4thready, chtelo by to mergnout.
jano910
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01. říj 2012 15:01:44
Typ mobilu / ROM: LG Prada p940

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od jano910 »

Napriek všetkým kritikám mt ako fotoaparátu, rad ním fotografujem, lebo je vždy po ruke. Pritom mám 2 fotoaparáty. Ako návod na tvorbu android programu by som chcel dať požiadavku na taký fotoprogram, ktorý by rozšíril možnosti nástrojov nastavenia. Ide mi o to, keďže fotím stolný tenis v halách a nemôže sa používať blesk, aby bolo možné naplno využiť citlivosť /asa/ pri vopred zvolenom čase. Teraz v Prade p920 mi to nahadzuje od 1/8, 1/13, 1/20 tiny aj pri citlivosti auto, aj keď dám najvyššiu voliteľnú možnú, t.j.400 asa.
Pochopiteľne ako tak nerozmazané, sú len snímky nepohyblivé. Porovnával som to fotenie v miestnosti s kolegom, má Huawei za cca 200 eur a jemu to tiež dávalo časy pod 1/20 sek. Teraz som prehľadával internet, našiel som tam aplikáciu Fotoaparát ICS, free, nahral som si to a tam vo voľbách je scénický režim "akcia" a pri nej mi to dáva 1/100 a 1055 ASA, čo už je podstatne prijateľnejšie. Pritom o citlivosti vyššej ako 400 asa nikde v návodoch fotoaparátu nie je zmienka. Takže zhrnutie:

Vytvoriť fotoprogram, kde u nástrojov nastavenia by bola možnosť, aby mt zvolil najnižší možný čas, pri využití maximálnej citlivosti, resp. možnosť zvolenia predvoľby času a mt by automaticky dosadil vhodnú citlivosť. /clona je stanovená pevne/. Mám Android 4.0.4 a zatiaľ som nikde nečítal že existuje program, ktorý by ovplyvnil záverku fotoaparátu u mt. Určite by mal veľa stiahnutí. Pozdravuje Jano Kubinda z Vrútok.0911/909416
jano910
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01. říj 2012 15:01:44
Typ mobilu / ROM: LG Prada p940

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od jano910 »

Zle som uviedol typ mt: LG Prada P940, pôv. tam bol 2.3.7, LG mi samo ponúklo aktualizáciu na začiatku 9. mesiaca na 4.0.4.
Waki
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: pát 28. zář 2012 17:40:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P
Bydliště: Děčín

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Waki »

Čau měl bych nápad (mam android asi měsíc tak se omlouvám, zdali tento prográmek existuje i na android), před tím jsem měl Nokii N97 a tam jsem si našel aplikaci DZ Lock, která odemykala a zamykala telefon pomocí Proximity senzoru. Tak mě napadlo, kvůli úlevě postranního tlačítka tuto aplikaci použít i u androidu.. Díky
Otomar
Moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: ned 05. čer 2011 12:11:49
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Otomar »

Na odemykání a zamykání pomocé proximity senzoru aplikace je, hledej. Nevím jak se jmenuje, ale při prolízání Gplay sem na ni narazil, vypadalo to slušně.

PS: tak sem to dohledal, jmenuje se to Smart Screen ON
*R*I*P* Nexus 5X> A5/2017> LG G6
Waki
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: pát 28. zář 2012 17:40:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P
Bydliště: Děčín

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Waki »

Otomar píše:Na odemykání a zamykání pomocé proximity senzoru aplikace je, hledej. Nevím jak se jmenuje, ale při prolízání Gplay sem na ni narazil, vypadalo to slušně.

PS: tak sem to dohledal, jmenuje se to Smart Screen ON
Díky moc, vyzkouším.
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od Jarous1 »

A není trochu zbytečné telefonu o zase něco zvyšovat spotřebu, když na tohle existují i jiné možnosti ? Přeci jenom ten proximity senzor je normálně vypnutý a zapíná se jen při volání od nějaké aplikace, typicky "telefonu" při probíhajícím telefonování, od toho tam mj. ten senzor je ;)
To Tvoje řešení ale předpokládá, že bude muset být aktivní pořád... To si myslím, že není zrovna dobré řešení a bude to hrozně vybíjet baterku. Viz nedávno zde řešený problém lidí s určitou verzí Viberu. Tam taky tento senzor byl, jenomže nechtěně, aktivovaný pořád a výdrž telefonů jim šla rapidně dolů.

Já na "šetření" zapínacího/vypínacího tlačítka úspěšně používám Screen Off and Lock. To je pouhá ikona na ploše a dotykem na ni se displej telefonu/tabletu zhasne + samotné zařízení se uzamkne.
Naposledy upravil(a) Jarous1 dne ned 14. říj 2012 22:54:08, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
sharkee
Robot
Příspěvky: 830
Registrován: úte 03. led 2012 22:08:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 stock TW 4.3
Mobil 2 / ROM: iPhone 6 iOS8.1.3
Tablet: iPAD mini s retina displayem (2G) iOS8.3
Tablet 2 / ROM: iPAD Air iOS8.3
Rom: nejsem ;-)

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od sharkee »

chybí mi osobní diář, plánovač, poznámkový blok a ukolovnik :D dohromady. Něco jak Franklin planner, ale aby bylo možno synchronizovat s Windows PC. FP umí pouze synchronizovat úkoly a schůzky.
500 MB v Dropboxu zdarma navíc pro mne i Tebe, zaregistruj se z tohoto odkazu - https://db.tt/g9QEotaA
fcelka
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02. srp 2013 14:06:56
Typ mobilu / ROM: Huawei G300
Rom: CM 9

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od fcelka »

rm8989 píše:...Třeba prográmek na věrnostní karty. Mám jich plnou peněženku. Existuje česká Portmonka, ale ta je divná. Nepotřebuji geolokaci, jen něco podobného jako je FindMe. Mělo by to ovšem fungovat v Čechách...
Na tohle uz chvili pouzivam CardLess+, je tam i docela dost ceskych obchodu ;) Jen je problem, ze ve vetsine obchodu nejde nacist carovy kod z telefonu (coz je pry problem laserovych ctecek), takze si obcas pripadam jak trubka, kdyz nutim pokladni opisovat cislo :( Vetsinou jim to ale nakonec nedela problem :D
anates59
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22. črc 2014 16:57:05
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 2

Re: Nápad na aplikaci? Co třeba "KLASICKÝ DIÁŘ"

Příspěvek od anates59 »

Myslím tohle: Používám, jak jsem napsal v profilu Samsung Note 2 (s SPenem) a docela se mi líbí nainstalovaná aplikace SPlánovač (stylem náhledu na denní plánování třeba...) ALE když tam člověk chce něco naplánovat, tak se otevře okno, kam se musí vyťukat text úkolu či připomínky, dát tomu preference, připomenutí ......prostě komplikovaná akce, na kterou není většinou čas - a tak ho nevyužívám (ten SPlánovač) a píšu si poznámky, co mám dělat, na co nezapomenout apod. do vázaného diáře, kde si potom červeně odškrtávám, splnění, přepisuju apod.

Kdyby byl takový diář v elektronické podobě, kam by se SPenem dalo psát přímo do jednotlivých řádků, vyloženě psacím písmem (které si po sobě většinou přečtu ! ) s možností měnit tloušťku písma, barvu apod. - s nadšením bych to přivítal.

Stanislav
jana.stromboli
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04. srp 2014 21:50:02
Typ mobilu / ROM: Samsung

Re: Nápad na aplikaci?

Příspěvek od jana.stromboli »

Já bych potřebovala aplikaci pro práci s fotkami, která by uměla jednoduše pro každou fotku zapsat do příslušného tagu popisek. Přesně tak, jak to dělá Picasa, popřípadě Zoner Photo Studio. Mohli bychom se domluvit?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“