Aréna telefonůČím nahradit Nexus S?

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Uživatelský avatar
enikybeniky
Androiďák!
Příspěvky: 326
Registrován: pát 21. led 2011 21:00:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Bydliště: Sokolov

Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od enikybeniky »

Zdravím,

už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou, poslat svýho Nexe S dál a pořídit si zase něco o kousek lepšího.
Docela by se mi líbil Samsung S Advance, má to 2 jádra + větší RAM, Super Amoled... Že zatím nemá ICS bych asi tak úplně neřešil.
Nebo jít do nějakýho staršího Samsung SII? Tak mi nějak připadá, že po aktualizaci na ICS už to není takovej stroj jako s GB, co jsem si přečetl...
Nebo snad ještě Nějakou tu Xperii, nejspíš vybírat mezi P a S (tam je teda hodně velkej otazník baterka), na menší display u Soly bych už asi nešel...
Nebo vás napadá něco jinýho? Už bych to viděl na 2 jádra + větší RAM než 512.

Díky. ;)
Nelidd
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 29. pro 2010 17:16:56
Typ mobilu / ROM: One X

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od Nelidd »

A co galaxy nexus?
Uživatelský avatar
cvaldik
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 08. zář 2011 20:27:26
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815
Mobil 2 / ROM: LG G2 D802
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od cvaldik »

Presne tak jedine opet pure android tkz gnexus..nebo pockat do listopadu na novy nexuse
tsunami
Robot
Příspěvky: 737
Registrován: čtv 15. zář 2011 16:27:09
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od tsunami »

jn, kdyz mas nexus s, tak mi prijde jako logicka volba dalsi nexus, bud galaxy nexus a nebo si pockat na novej (pripadne na nove pokud se potvrdi spekulace ze by jich mohlo byt vic)
Uživatelský avatar
enikybeniky
Androiďák!
Příspěvky: 326
Registrován: pát 21. led 2011 21:00:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Bydliště: Sokolov

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od enikybeniky »

Galaxy Nexus právě nevím, už je to zase moc velký, potom zase ne moc hlasitý reproduktor, co jsem četl... Což u Eska taky není bůhvíco.
Uživatelský avatar
endoskop
Androiďák!
Příspěvky: 673
Registrován: pát 06. črc 2012 12:43:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Rom: 4.2.2 + root
Bydliště: Ficoland
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od endoskop »

Tiez chcem kupit novy mobil a najskor to bude galaxy nexus. Ja sa velkosti nebojim, viaceri hovoria ze sa da zvyknut aj na väcsi mobil (napriklad majitelia Note :D ) Ved ked tak treba ist do elektra alebo ku operatorovy a pozriet nazivo.
Staršie mobily -> Android: LG P970 Optimus Black (11/2011) -> Samsung Galaxy Nexus (12/2012)
Uživatelský avatar
chal
Droid
Příspěvky: 1430
Registrován: úte 12. črc 2011 7:46:13
Typ mobilu / ROM: 1+1 64GB

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od chal »

Pokud jsi mel NXS tak ti cokoliv než další Nexus bude připadat tak nějak divne "nedomrdle"... vim o čem mluvím. Velikosti se neboj, ba naopak budeš chrochtat blahem. A hlavně odladenost sw je super. Fazolky na GN litaj opravdu famozne...
1+1 64GB Sandstone Black / COS
Uživatelský avatar
enikybeniky
Androiďák!
Příspěvky: 326
Registrován: pát 21. led 2011 21:00:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Bydliště: Sokolov

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od enikybeniky »

Tak asi jsi mě dost nahlodal... :) Ale bojím se, jak je to s tou hlasitostí reproduktoru, jestli aspoň o něco líp ne Nexus S... A to samý s fotkama, protože u eska jsem docela spokojenej, nejsem náročnej...
kexar
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: úte 30. lis 2010 23:17:17
Typ mobilu / ROM: Nexus 6

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od kexar »

Tiez som mal Nexus S, zvazoval som Galaxy Nexus a Galaxy S3, ale presiel som na extrem - Galaxy Note :D Zatial som spokojny, je to super masina, velkost mi nevadi, jedine ked potrebujem obsluhovat mobil jednou rukou.

Dalsi bude asi Note 2, alebo dalsi Nexus, alebo pripadne S3, pokial na nom bude dobre bezat JB, pockam si na update a skusenosti uzivatelov. Aj ked dufam ze aj moj Note dostane update na JB.
Uživatelský avatar
endoskop
Androiďák!
Příspěvky: 673
Registrován: pát 06. črc 2012 12:43:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Rom: 4.2.2 + root
Bydliště: Ficoland
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od endoskop »

Co sa tyka reproduktoru tak niektori tvrdia ze je to zle iny ze sa to da. Tak ci tak existuje aplikacia volume+ ktora by mala zvysit hlasitost - riesi sa to aj tu na fore v teme galaxy nexus. Potvrdit to sice nemozem kedze nesom vlastnikom nexusu a tiez neviem ci funguje na jelly bean. Fotoaparat by mal byt podla recenzii rovnako dobry ked nie este lepsi ako na nexuse s.
Staršie mobily -> Android: LG P970 Optimus Black (11/2011) -> Samsung Galaxy Nexus (12/2012)
Uživatelský avatar
chal
Droid
Příspěvky: 1430
Registrován: úte 12. črc 2011 7:46:13
Typ mobilu / ROM: 1+1 64GB

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od chal »

Volume+ zatím na JB nefunguje, autor to není schopen tomu nějak domluvit - google změnil jakýsi kus kodu... Reproduktor v porovnání s jinými zařízeními opravdu tišší, ale zase ne tak moc abych prošvihnul něco důležitého. Foťák fotí slušně za dobrých a průměrných světelných podmínek, pokud jsou tyto horší, tak to stojí za prd, ale jako momentka taky stačí.
1+1 64GB Sandstone Black / COS
Uživatelský avatar
Jackito
Androiďák!
Příspěvky: 525
Registrován: čtv 30. zář 2010 8:37:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od Jackito »

+enikybeniky také chci na podzim poslat Nexe S dále a pořídit něco nového. Ale u mně je jasná volba a to Galaxy Nexus sice už to je větší kráva ale věřím, že si na to rychle zvyknu :-) vždycky nosím telefon v přední kapse u kalhot tak doufám, že tam bude sedět dobře a nebude překážet. Když tak bych to řešil pouzdrem za opasek a bude po problému :)

edit: jinak aby to nebylo úplné OT tak ty Xperie bych vypustil (kdysi jsem měl X10). Od doby co jsem zkusil čistý android tak bych nebral asi nic jiného, tak proto bude moje volba jasná a to GNex jedině počkat ještě na další Nexus ale to bude kdo ví kdy :)
Uživatelský avatar
enikybeniky
Androiďák!
Příspěvky: 326
Registrován: pát 21. led 2011 21:00:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Bydliště: Sokolov

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od enikybeniky »

Tak jsem teda odolal Galaxy Nexusu a neodolal zkusit loňský "mobil roku", tj. Samsung Galaxy S2. Tak zkouším, ale vypadá to, že si ho nechám a Nexus S půjde do světa.
Uživatelský avatar
Jackito
Androiďák!
Příspěvky: 525
Registrován: čtv 30. zář 2010 8:37:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od Jackito »

To se celkem divím :) co jsem "čuchl" k Nexusu tak bych asi už do ničeho jiného nešel. Každopádně ať slouží :)
Uživatelský avatar
Karloz
Androiďák!
Příspěvky: 360
Registrován: stř 15. zář 2010 7:28:27
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od Karloz »

Asi tak nějak. Asi bych už nesnesl nějakou nadstavbu a na hraní si s alternativní romkou nemám čas. Takže příští mobil bude nový Nexus, jsem zvědav, s čím přijde Google na podzim, snad ho stihnu pod stromeček.
Uživatelský avatar
Helle
Stálý androiďák
Příspěvky: 170
Registrován: sob 19. bře 2011 16:16:34
Typ mobilu / ROM: Motorola g 5G
Twitter: @Hellebrandv
Tablet: iPad 2
Rom: originál
Bydliště: malá vesnička u Krnova

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od Helle »

Já sice měnit vůbec nehodlám a po poslední aktualizaci je ještě lepší než kdykoliv před tím, ale kdybych se už rozhodl, tak galaxy note 2, které se snad brzy začne prodávat ( otázka je za kolik, ale málo to určitě nebude)
Uživatelský avatar
enikybeniky
Androiďák!
Příspěvky: 326
Registrován: pát 21. led 2011 21:00:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Bydliště: Sokolov

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od enikybeniky »

Tak jako musím říct, že po týdnu užívání jsem celkem spokojenej... Samozřejmě ta grafická nadstavba mě malinko kaká a na nějaký rooty a přehrávání ROM fakt nejsem, tak si budu muset zvyknout. Velikost displaye je pro moje malý ruce fakt už hraniční, takže Galaxy Nexus už by byl fakt moc. Foťák dobrej, hlasitost taky supr. Už čekám jenom na aktualizaci ze 4.0.3 na 4.0.4, hlavně kvůli baterce.
Trošku mě štve ten vestavěnej přepínač ve stavový liště, potom, co jsem poznal More Quickly Panel, tak už mi cokoliv jinýho vadí, a tady to bohužel nejde dát pryč. :( Tak jako jo, máte pravdu, čistej android je čistej android, ale hold je to daň za slušnou cenu a ta rychlost, plynulost je prostě sakra znát.
Je tam teda dost serepetiček navíc, který nepotřebuju a když bych potřeboval, najdu si je na Marketu... Ale třeba vestavěnej budík mě fakt krká svým nastavením, tak jsem to pořešil opět Marketem (pro hnidopichy Google Play).
Bral jsem ho z Aukra za solidní cenu, sice bez záruky a dohromady bez znalosti minulosti, ale toho se snad nějak dopídím, zatím to vypadá, že je to Čech.
Uživatelský avatar
enikybeniky
Androiďák!
Příspěvky: 326
Registrován: pát 21. led 2011 21:00:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Bydliště: Sokolov

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od enikybeniky »

Tak že nevíte, kde jsem nakonec skončil? :D No ano, u Galaxy Nexusu :DD
Uživatelský avatar
Jackito
Androiďák!
Příspěvky: 525
Registrován: čtv 30. zář 2010 8:37:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od Jackito »

Hehe tak to ti S2 dlouho nevydržel :-) kde byla chyba? Co ti nejvíc vadilo? Psal si, že S2 už je max na tvé ruce nemáš teďka s SGN problém? Kupoval si nový, nebo si měl dobrou cenu z druhé ruky?
Uživatelský avatar
enikybeniky
Androiďák!
Příspěvky: 326
Registrován: pát 21. led 2011 21:00:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Bydliště: Sokolov

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od enikybeniky »

Tak hlavně jsem zjistil, že mi při hovoru na vyšší hlasitost bzučí ve sluchátku. A už jsem z něho přestal mít radost. Touch Wiz je proti čistýmu androidu taky hrůza, systém 4.0.3 a jeho baterry drain bug mě štval a ofiko aktualizace bych se asi načekal.
Nexus je podle mého za dobrou cenu z Aukra, od ledna v záruce u Alzy za cenu Kup teď 7900,-.
Jo, už je to docela macek, spíš do dvou rukou, ale zvyknu si.

@telefon    
Uživatelský avatar
Jackito
Androiďák!
Příspěvky: 525
Registrován: čtv 30. zář 2010 8:37:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od Jackito »

Na aukro se tedka divam ale ceny kup ted za 7900,- jsem si nejak nevsiml. Asi si ho hnedka vyfoukl :-) tak at slouzi lepe nez S2 :-)
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od Tony321 »

No asi nebude predajca predávať 10 kusov pod cenu, nie :D
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
Uživatelský avatar
enikybeniky
Androiďák!
Příspěvky: 326
Registrován: pát 21. led 2011 21:00:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Bydliště: Sokolov

Re: Čím nahradit Nexus S?

Příspěvek od enikybeniky »

Tak odklepl jsem ho před týdnem v neděli a dneska dorazil. Slušná cena, ne? A při kup teď bylo poštovné zdarma. Takže cajk. :-)
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“