ZabezpečeníCerberus

Správa hesel, šifrování, ochrana proti krádeži, soukromí.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
mvp
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 13. pro 2009 7:56:16

Re: Cerberus

Příspěvek od mvp »

Hmm,tobě se povedla integrace do systemu ? Ja se odvazim tvrdit ze to nejde , nejlepsi co se podari , naimplementovat do ROM program jako takovy , nicmene nastaveni , prava atd. si nastavi uzivatel ktery pristroj flashne,respektive vycisti - program tam bude,ale cisty .... , minimalne musis po resetu do tovarniho nastaveni potvrdit superusera atd .... samo to proste bezet nebude
Uživatelský avatar
iiic
Stálý androiďák
Příspěvky: 228
Registrován: pon 27. pro 2010 10:15:58
Typ mobilu / ROM: LG G6
Twitter: iiic
Tablet: tf201 - Asus Eee Pad Transformer Prime
Rom: CyanogenMod
Bydliště: City 17
Kontaktovat uživatele:

Re: Cerberus

Příspěvek od iiic »

mvp píše:Hmm,tobě se povedla integrace do systemu ? Ja se odvazim tvrdit ze to nejde , nejlepsi co se podari , naimplementovat do ROM program jako takovy , nicmene nastaveni , prava atd. si nastavi uzivatel ktery pristroj flashne,respektive vycisti - program tam bude,ale cisty .... , minimalne musis po resetu do tovarniho nastaveni potvrdit superusera atd .... samo to proste bezet nebude
Integrace do systému sama o sobě dnes už nějak složitá není... záleží na zvoleném postupu, ale přes bootloader je to hračka ( https://www.cerberusapp.com/download.php ). Po wipe přístroje nastavení Cerberusu přežije, ale ztratí tím práva 'správce zařízení' takže některé funkce které to používají (zamknutí přístroje, ...) nepojedou. Stejně tak ztratí root privilegia (snímek obrazovky, nahrávání videa, ...). Takže některé funkce se pak musí oželet, ale většina jich dál bez problému jede.
kobop
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: pon 21. úno 2011 22:09:30
Typ mobilu / ROM: LG P500

Re: Cerberus

Příspěvek od kobop »

Řešeno v dřívější části vlákna. Aplikace, pokud je flashnutá v ROM, přežije WIPE a reaguje korektně na SMS příkazy. WEB příkazy fungují až když se telefon připojí k jakémukoli gmail účtu. Vyzkoušeno. Po WIPE nejsou ROOT práva potřeba pro základní funkce aplikace.

to mvp: Něco ti nefunguje jak má? Moc nerozumím tomu závěru, že to prostě fungovat nebude. Za prvé jsi to očividně nezkusil a za druhé to očividně funguje trošku jinak, než si představuješ.
LG P500, v20c, root, CR
mvp
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 13. pro 2009 7:56:16

Re: Cerberus

Příspěvek od mvp »

No,nevím jak komu zde,ale po wipe a výměně SIM karty mi je program na nic - zpráva o změně SIM karty a zaslání jejího čísla mi prostě nepřijde . Tudíž program nesplnil to k čemu by měl sloužit :-(
kobop
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: pon 21. úno 2011 22:09:30
Typ mobilu / ROM: LG P500

Re: Cerberus

Příspěvek od kobop »

Byl telefon přihlášen nějakou dobu k nějakému google účtu?

EDIT: Takže opět vyzkoušeno... WIPE, Zadat gmail účet, 1x restart a příkazy přes WEB bez ROOT práv fungují. Po prvním restartu navíc zjistí polohu a odešle SMS, zajímavý bonus a novinka :). SMS příkazy fungují bez gmail účtu. Máš nějnovější verzi? Je možné, že nový dashboard na WEBu nespolupracuje se starší verzí, což je podle mě nesmysl, ale tak nic jinýho už mě nenapadá.
LG P500, v20c, root, CR
Jerry45
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 26. dub 2010 14:04:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Rom: CriskeloROM v20

Re: Cerberus

Příspěvek od Jerry45 »

Neví tady někdo jak připojit další telefony.Dočetl jsem se ,že na jednu licenci můžu mít až 5 přístrojů.Díky
Samsung Galaxy S3
David1982
Robot
Příspěvky: 1154
Registrován: sob 20. lis 2010 17:07:14
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: Cerberus

Příspěvek od David1982 »

Stáhneš si cerberus do jiného telefonu, zapneš připojení k netu, spustíš aplikaci a přihlásíš se ke svému účtu. Na webu by jsi měl mít potom možnost vybírat daný telefon.
Jerry45
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 26. dub 2010 14:04:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Rom: CriskeloROM v20

Re: Cerberus

Příspěvek od Jerry45 »

Tak děkuju zkusím to.
Samsung Galaxy S3
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Cerberus

Příspěvek od melo15 »

Stala se mi velmi zvláštní věc. Až dnes jsem si všiml, že ve čtvrtek mi přišel následující email:

Kód: Vybrat vše

Cerberus: unauthorized SIM card (HTC Sensation Z710e)

IP address: xxx.xxx.xxx.x

Location: xx.49162,xx.64853 ( http://maps.google.com/maps?q=loc:xx.49162,xx.64853 )
Accuracy: 42m
Address:  xxxxx yy/zz ... .. Horní Dolní District

This is an automated message, please do not reply.
Jsem si 100% jistý, že se telefon v tu dobu nacházel u mě a je vyloučeno, že by někdo jiný s ním mohl manipulovat.
SIM kartu jsem neměnil, nemám pro to ani důvod. Link na mapu odkazuje přesně na moje bydliště.
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
S.hort.Y
Robot
Příspěvky: 723
Registrován: pon 24. led 2011 20:05:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H
Bydliště: Haná

Re: Cerberus

Příspěvek od S.hort.Y »

Možná se odpojila SIM a tel., resp. Cerberus, to bral tak, že je jiná SIM.. Kdyby se to opakovalo, zkusil bych u operátora vyměnit SIMku..
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Cerberus

Příspěvek od melo15 »

Režim Letadlo si nastavuji běžně, takže v odpojení SIM bych problém neviděl.
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
S.hort.Y
Robot
Příspěvky: 723
Registrován: pon 24. led 2011 20:05:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H
Bydliště: Haná

Re: Cerberus

Příspěvek od S.hort.Y »

Myslím hardwarové odpojení.. Přerušení spojení na nějakém pinu SIMky.. Kdoví z jakého důvodu.. Anebo bug v aplikaci, ale to si myslím, že by se projevilo dřív..?
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+
David1982
Robot
Příspěvky: 1154
Registrován: sob 20. lis 2010 17:07:14
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: Cerberus

Příspěvek od David1982 »

Možná restart v režimu letadlo a cerberus to vzal jako že není vložena sim
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Cerberus

Příspěvek od melo15 »

Když na webovém rozhraní dám Získat informaci o zařízení, tak mi to vypíše vše kromě čísla.
Number: null
Jak to máte vy?

Další věc je ta, že mi nefunguje funkce "restartovat zařízení".
Po odeslání příkazu na chvíli vyskočí hláška, oznamující povolení Superusera, ale pak se již nic nestane.

No a nakonec jsem zjistil, že ho ani neumím odinstalovat (zjistil jsem, že po Unhide se aplikace jmenuje Cerberus namísto System Framework, jak jsem to měl dřív). Ve správci App možnost není a přes Google Play se nic nestalo, když jsem dal uninstall.
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cerberus

Příspěvek od sinco »

Cerberus: unauthorized SIM card ..................

Tenhle email mi zacal chodit kdyz jsem restartoval mobil. Vcetne sms zprav na mnou zvolena tel. cisla. Ze zacatku pouzivani teto apky to nedelalo. Takhle to delalo nekolikrat. Stejna sim karta. Takze jsem informoval majitele cisel aby na to nebrali zretel. Pak jsem to prestal sledovat. A po nejakem case se to uklidnilo. Ted kdyz zrestartuji telefon, tak se nic nedeje. Je to uz ok.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Cerberus

Příspěvek od melo15 »

melo15 píše:Když na webovém rozhraní dám Získat informaci o zařízení, tak mi to vypíše vše kromě čísla.
Number: null
Jak to máte vy?

Další věc je ta, že mi nefunguje funkce "restartovat zařízení".
Po odeslání příkazu na chvíli vyskočí hláška, oznamující povolení Superusera, ale pak se již nic nestane.
Mohl by někdo prosím tyto 2 věci vyzkoušet, abych zjistil, zda je chyba u mě? Díky

A ještě kdyby někdo věděl, jak odinstalovat Cerberus, tak budu vděčný. Ve správci aplikací mám pouze možnost UNINSTALL UPDATES, ale to pole je šedé a nejde na něj kliknout.
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Cerberus

Příspěvek od ZeKe »

melo15:
Do nastaveni Cerberu ses dival? :-)

Cerberus - prihlaseni - Adminisratorska prava - Stav: Povoleno (Stisknete pro odebrani administratorskych prav, muzete odinstalovat aplikaci Cerberus).

Pripadne na strankach progamu https://www.cerberusapp.com/help.php
I'm not able to uninstall Cerberus
You have to disable Device Administration if you want to uninstall Cerberus. Open the app, log in and tap 'Status: Enabled' under Device administration. After that you will be able to uninstall Cerberus.

---

ad predchoi dva dotazy:
- nemam root, tedy ani SU, proto vzdaleny restart ani zkouset nebudu
- me se take nezobrazi cislo, ale i o tom se pise na webu autora/u:
"Get device info" does not show the phone number
Sometimes Android is not able to read the phone number, so Cerberus cannot show it. You can verify if that's your case by going to Settings -> About Phone -> Status -> My phone number.
Anyway, provided you have enabled SMS alerts on SIM card change, you'll get the new number if an unauthorized SIM card is put into your device: it will be the sender of the SMS alerts.
Uživatelský avatar
junglist
Androiďák!
Příspěvky: 598
Registrován: pát 02. bře 2012 14:26:40
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8
Rom: Stock

Re: Cerberus

Příspěvek od junglist »

Dnes jsem zacal experimentovat s touto appkou. Nemam root, ani nic tomu podobnyho takze od toho zadny velky zazraky necekam. Jen me zajima.. Dal jsem prez web "skryt v seznamu aplikaci" a aplikace mi skutecne v menu (to misto odkud se spousti programy) zmizela. Pokud ale spustim spravce aplikaci kde se appky odinstalovavaj, tak tam je stale videt. To je normalni?
diky
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Cerberus

Příspěvek od Krokodyl »

Samozřejmě bez rootu aplikaci neskryješ absolutně, s tím nic nenaděláš.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
junglist
Androiďák!
Příspěvky: 598
Registrován: pát 02. bře 2012 14:26:40
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8
Rom: Stock

Re: Cerberus

Příspěvek od junglist »

A lze ji nejak zamaskovat pod jinou ikonku a nazev?
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Cerberus

Příspěvek od Krokodyl »

Bez rootu s tím nic jiného neuděláš , přesně pro tyto důvody /a mnohé další/ je vhodné mít root.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
socca
Androiďák!
Příspěvky: 620
Registrován: úte 29. čer 2010 9:13:56
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Twitter: @romanhosek
Tablet: Vonino Sirius QS 3G

Re: Cerberus

Příspěvek od socca »

Bez rootu tezko, sla by menit ikonka v appdraweru ale tam je stejne zkryta tou volbou.
Samsung i5700 > Samsung i9000 > Samsung i9100 > Vodafone Smart Ultra 6
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Cerberus

Příspěvek od melo15 »

Nechápu kde je probém. Funguje mi všechno kromě restartování telefonu. (Smazat SD kartu jsem nezkoušel :D )
Přihlásím se přes webové rozhraní, dám "restartovat zařízení". Na telefonu problikne "Cerberus has granted Superuser permissions", na webu je: REBOOT příkaz odeslán. REBOOT command executed.
Ale nic se nestane.
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
steve83
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 10. bře 2010 18:48:37
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Cerberus

Příspěvek od steve83 »

melo15 píše:Nechápu kde je probém. Funguje mi všechno kromě restartování telefonu. (Smazat SD kartu jsem nezkoušel :D )
Přihlásím se přes webové rozhraní, dám "restartovat zařízení". Na telefonu problikne "Cerberus has granted Superuser permissions", na webu je: REBOOT příkaz odeslán. REBOOT command executed.
Ale nic se nestane.
Potrebujes stiahnut cerburus pre ICS.
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Cerberus

Příspěvek od melo15 »

Já jsem měl pro ICS ze stránek výrobce, ale potom mi market nabídku update, tak teď nevím.
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
steve83
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 10. bře 2010 18:48:37
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Cerberus

Příspěvek od steve83 »

Stahovat jenom zo stranky vyrobcu.
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Cerberus

Příspěvek od melo15 »

steve83 píše:
Potrebujes stiahnut cerburus pre ICS.
Odinstalov jsem Cerberus a flashnul pro ICS, ale restart stále nefunguje.
Co s tím?
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
bobosa
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: sob 24. pro 2011 1:28:46
Typ mobilu / ROM: Sony Ericson Xperia mini Pro

Re: Cerberus

Příspěvek od bobosa »

Tak ja jsem jej dnes stahl...nainstaloval a nekde na netu byl nejakej crack..tak jsem jej nainstaloval a ted mi v prihlášení aplikace nejde moje heslo a ani ten crack ani aplikace nejde odinstalovat... :lol:
typhoon
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: čtv 11. srp 2011 10:44:21
Typ mobilu / ROM: SGS 2
Tablet: Acer A510
Rom: CM10

Cerberus

Příspěvek od typhoon »

bobosa píše:Tak ja jsem jej dnes stahl...nainstaloval a nekde na netu byl nejakej crack..:lol:
To nemyslis vazne. Cerberus nefunguje s crackom, lebo je vo svojej podstate ako apka zdarma. Plati sa len vyvojarovi skromny poplatok na beh serveru.

Aby si ho vedel odinstalovat musis ho v nastaveniach odobrat ako spravcu zariadenia. A potom ti pojde odinstalovat. Chlapci, nesetrite na kvalitnych aplikaciach ! Ak mas tu potrebu vyskusaj a zaplat alebo nepouzivaj. Ved tie appky su za par susnov. Takto by sme mali zachvilu z androidu nokiu :D
bobosa
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: sob 24. pro 2011 1:28:46
Typ mobilu / ROM: Sony Ericson Xperia mini Pro

Re: Cerberus

Příspěvek od bobosa »

Existuje za tento program free náhrada která umi zaslat na druhe cislo sms a treba i fotku?

dik
Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“