Online aplikaceLocale - automatický přepínač wifi profilu

Aplikace typu "tenký klient" využívající zdroje na internetu.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od Supík »

Locale je aplikačka která bude asi jednou z povinných položek každého andorid geeka. Podle aktualní polohy telefonu automaticky nastavuje aktuální wifi profil.
Otázka je jen jak moc často bude zapínat gps a jak se to projeví na spotřebě.
Obrázek ObrázekObrázek
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
def
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. lis 2008 8:38:25

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od def »

Tak ona ta aplikace je trochu slozitejsi. Prvne polohu podle GPS ukazuje jen kdyz je GPS zapnute (standartne zobrazuje pozici podle GSM) a umi nastavit jak WiFi, tak i vyzvaneci tony apod. Jeste to ale musim poradne proverit :-)
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od Supík »

def píše:Tak ona ta aplikace je trochu slozitejsi. Prvne polohu podle GPS ukazuje jen kdyz je GPS zapnute (standartne zobrazuje pozici podle GSM) a umi nastavit jak WiFi, tak i vyzvaneci tony apod. Jeste to ale musim poradne proverit :-)

Ahoj Defe! A vítej na androidforu :) Jsem rád, že tu někdo hovoří ze své konkrítní zkušenosti. Já na svůj phone zatím jen čekám :)
Prověřuj ..tahle aplikačka se mi bude tuze hodit páč všude kde pobývám nějaká ta wifina je :)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
def
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. lis 2008 8:38:25

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od def »

Tak musim rict, ze tohle je must have aplikace. Uz tam mam celkem slusnou sadu oblasti, takze kdyz jdu do prace, tak si vypnu wifi a ztisim zvoneni (v praci nemame verejnou wifi), kdyz jsem doma, tak si nastavim zapnutou wifi a hlasite zvoneni (kdyz jsem doma vecer, tak si nastavim vypnutou wifi a ztisim zvonen - chci se proadne vyspat), ve starbacksu zapnu wifi - proste parada :-) jak rikam, tahle aplikace je nutnost :-)
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od stealthx »

Otestovali jste uz nekdo vlastnorucne tenhle program? Muzete napsat prvni postrehy? Jak je to treba s presnosti urceni polohy jen na zaklade gsm anten?
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od Supík »

stealthx píše:Otestovali jste uz nekdo vlastnorucne tenhle program? Muzete napsat prvni postrehy? Jak je to treba s presnosti urceni polohy jen na zaklade gsm anten?
Podle meho testovani je gsm lokalizace pouzitelna pokud nepozadujes presnost pod 500metru. Na vesnicich to ale bude imho tak 5km ...
Jinak na locale zatim pouzivam hlavne pro meneni tapety. Nejak jsem nepochopil to prepinani wifi..locale ji umi jen vypinat a zapinat podle lokace. Zrejme to tedy spoleha jen na to co je nastavene v defaul wifi nastaveni. Coz mi moc nevyhovuje pac doma nemam dhcp server a musim to rucne prepinat na statickou adresu. Cekal jsem ze prave tohle prepinani statickych ip adres locale udela take.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
vlk
Androiďák!
Příspěvky: 498
Registrován: pát 28. lis 2008 0:29:13
Typ mobilu / ROM: xperia z2
Bydliště: Aktuálne Praha :-)

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od vlk »

tento program som prave nskusal, velmi by som ho nevyuzil, wifi zapinam len vynimocne ...
ale k tej presnosti GSM lokalizacie, povedal by som ze je to tak od 1500m a viacej, malokedy je to pod 1500
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od stealthx »

vlk píše:tento program som prave nskusal, velmi by som ho nevyuzil, wifi zapinam len vynimocne ...
ale k tej presnosti GSM lokalizacie, povedal by som ze je to tak od 1500m a viacej, malokedy je to pod 1500
V tomhle programu nejde jen o prepinani wifi. Jde prepinat zvoneni a celkove nastaveni telefonu podle lokality. Taky by v budoucnu mela pribejt podpora pluginu a tak by si clovek teoreticky menil co by chtel. Teda aspon podle toho, co sem se ruzne docet.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od mak »

Jo je to celkem pekne, mozna by se hodila vetsi customizovatelnost
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od stealthx »

Tady jsou stranky, kde muzete napsat svoje napady na novy funkce a nebo rozdelit urcitej pocet bodu mezi uz navrzeny napady:
http://feedback.androidlocale.com/

Par prikladu uz hotovych vylepseni:
-> Text message setting - Setting to send a txt message when condition is met
-> Multiple locations to a location condition - napriklad mam spesl nastaveni pro kino a to muzu pouzit pro vsechny kina kam chodim
-> Indicate which situations are active
-> Screen Brightness Setting
Uživatelský avatar
huskye
Androiďák!
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21. led 2009 2:54:06
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od huskye »

Neni spíše program který by při zapnuté wifi neustále kontroloval signály a automaticky se připojoval k nejsilnější dostupné známé wifi síti? Jako klasický noteboouk?
Lokalizace podle GSM je pro mě neaktuální a jestli tohle G1neumí, tak by to byla dobrá aplikace :-)
Škoda že já sotva udělám kalkulačku v java, natož nějaký wifi profiler :-D
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od Supík »

huskye píše:Neni spíše program který by při zapnuté wifi neustále kontroloval signály a automaticky se připojoval k nejsilnější dostupné známé wifi síti? Jako klasický noteboouk?
Lokalizace podle GSM je pro mě neaktuální a jestli tohle G1neumí, tak by to byla dobrá aplikace :-)
Škoda že já sotva udělám kalkulačku v java, natož nějaký wifi profiler :-D
No ono to ale tak funguje. Kdyz mam ve wifi nastaveny znamy apcka, tak se to automaticky pripojuje na nejsilnejsi ze seznamu. tedy stejne jako v pc.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
huskye
Androiďák!
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21. led 2009 2:54:06
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od huskye »

To Sup: A bez toho aby to hledalo pozici na GSM? A teď enchápu jestli se to připojuje samo nebo přes ten program Locale, jak jsi to myslel? :-D
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)
Uživatelský avatar
unavensluncem
Stálý androiďák
Příspěvky: 246
Registrován: pon 29. pro 2008 15:03:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od unavensluncem »

vlk píše:tento program som prave nskusal, velmi by som ho nevyuzil, wifi zapinam len vynimocne ...
ale k tej presnosti GSM lokalizacie, povedal by som ze je to tak od 1500m a viacej, malokedy je to pod 1500
Dovolil bych si nesouhlasit, napr. v praze je BTSka skoro na kazdem rohu, takze si myslim, ze tech 500m je dobry odhad, nekdy si schvalne vem nejaky program (naposledy jsem to zkousel na nokii, kde program, pardon, uz nevim jak se jmenoval, se pripojoval k nejsilnejsimu signalu a rekneme min po zastavce tramvaje se prenul na jinou)... Jinak mimo mesto (mozna mimo Prahu, protoze nevim jak je to s hustotou v ostatnich mestech, to bych lhal) je to rozhodne mnoohem vic...
US HTC Dream - SuperE 1.0.2
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od mak »

unavensluncem píše:
vlk píše:tento program som prave nskusal, velmi by som ho nevyuzil, wifi zapinam len vynimocne ...
ale k tej presnosti GSM lokalizacie, povedal by som ze je to tak od 1500m a viacej, malokedy je to pod 1500
Dovolil bych si nesouhlasit, napr. v praze je BTSka skoro na kazdem rohu, takze si myslim, ze tech 500m je dobry odhad, nekdy si schvalne vem nejaky program (naposledy jsem to zkousel na nokii, kde program, pardon, uz nevim jak se jmenoval, se pripojoval k nejsilnejsimu signalu a rekneme min po zastavce tramvaje se prenul na jinou)... Jinak mimo mesto (mozna mimo Prahu, protoze nevim jak je to s hustotou v ostatnich mestech, to bych lhal) je to rozhodne mnoohem vic...

V praze je sit BTSek skutecne husta, takze bezne se mobil prepina mezi 2-4 btskama behem 1 minuty a to se ani s telefonem nemusi hybat. Jinak vzdalenosti v Praze mezi btskama jsou kolem 500 m v prumeru, na venkove 10x toli i vice.
Uživatelský avatar
unavensluncem
Stálý androiďák
Příspěvky: 246
Registrován: pon 29. pro 2008 15:03:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od unavensluncem »

mak píše:V praze je sit BTSek skutecne husta, takze bezne se mobil prepina mezi 2-4 btskama behem 1 minuty a to se ani s telefonem nemusi hybat. Jinak vzdalenosti v Praze mezi btskama jsou kolem 500 m v prumeru, na venkove 10x toli i vice.
To mas pravdu a toho take vyuziva vyhledavani pomoci telefonu - vyuziva prumetu nekolika BTSek, coz ti da uz pouzitelnou presnost, ne?:) Ale mam pocit ze to umeji pouze operatori...
US HTC Dream - SuperE 1.0.2
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od mak »

unavensluncem píše:
mak píše:V praze je sit BTSek skutecne husta, takze bezne se mobil prepina mezi 2-4 btskama behem 1 minuty a to se ani s telefonem nemusi hybat. Jinak vzdalenosti v Praze mezi btskama jsou kolem 500 m v prumeru, na venkove 10x toli i vice.
To mas pravdu a toho take vyuziva vyhledavani pomoci telefonu - vyuziva prumetu nekolika BTSek, coz ti da uz pouzitelnou presnost, ne?:) Ale mam pocit ze to umeji pouze operatori...
Umeji to i telefony, pro beznou tirangulaci staci 3 btsky, zaroven z btsky se da zjistit treba kterym smerem smeruje antena na kter jsi prave pripojen, jak si od ni daleko atd .. proto ta pomerne slusna presnost
Uživatelský avatar
unavensluncem
Stálý androiďák
Příspěvky: 246
Registrován: pon 29. pro 2008 15:03:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od unavensluncem »

No vyborne, tak jestli to umeji i telefony, tak parada, pokud to vyuziva tahle aplikace, tak muze jen pomoci BTSek se dostat k pomerne slusnym presnostem, protoze precejenom i wifiny maji alespon nejaky dosah=)
US HTC Dream - SuperE 1.0.2
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: Locale - automatický přepínač wifi profilu

Příspěvek od stealthx »

Mate nejaky vlastni poznatky s posledni verzi?
Locale: vylepseni
Odpovědět

Zpět na „Online aplikace“