Aréna telefonůPrvní dotykový telefon, prioritou je focení

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Veronika4
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 02. srp 2012 16:15:31
Typ mobilu / ROM: Nokia N81

První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Veronika4 »

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem nového mobilního telefonu, který by byl mým prvním dotykovým smartphonem.
Hlavní prioritou je tedy focení, tudíž bych chtěla něco, co dokáže kvalitní fotky.
Dále také displej do 3,7" ( možná max. těch 4" bych byla schopná připustit, nebo už je to moc? ), ten hon za pádly v dnešní době... to není nic pro mě :)
Nejsem náročný uživatel, jen chci mít Androida, dobré fotky, projíždět net, poslouchat hudbu, sem tam nějakou hru a hlavně spolehlivý neporuchový telefon, kerý víc času stráví se mnou než v servisu.

Co mě zatím zaujalo: Sony Xperia Ray, Samsung Galaxy W, LG Optimus Black. Co myslíte? Další návrhy?

Předem moc děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Marek989 »

Zkusit se rozmyslit nad tou Xperií, ta má totiž Bravia Engine, což dává Sony do svých telefonů a prý to zlepšuje kvalitu fotek, a navíc má už update na Android 4.0 ICS, takže bych jí bral všemi deseti ;).
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od melo15 »

Musím reagovat, nedalo mi to. Na kvalitní fotky si pořiď foťák. S telefonem nemáš šanci. ;-)
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
Veronika4
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 02. srp 2012 16:15:31
Typ mobilu / ROM: Nokia N81

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Veronika4 »

melo15 píše:Musím reagovat, nedalo mi to. Na kvalitní fotky si pořiď foťák. S telefonem nemáš šanci. ;-)
Mám zrcadlovku, ale tu přecijenom nemám pořád s sebou a v naprostém minimu případů se mi s ní chce tahat. Nežádám kvalitu úrovně zrcadlovek ( který budou vždycky lepší.. ), jen chci mobil do kapsy, jehož fotky budou vypadat dobře ;) myslím, že v dnešní době toho zas tolik nežádám ;)
Iwos
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: úte 19. říj 2010 10:07:30
Typ mobilu / ROM: Elephone P8000
Bydliště: Vsetín

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Iwos »

Taky se přimlouvám za Ray, navíc má HW spoušť foťáku, jestli se nemýlím. :)
HTC Wildfire ->SonyEricsson Xperia Arc S -> Samsung i9305 Galaxy S III LTE - > Elephone P8000
Veronika4
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 02. srp 2012 16:15:31
Typ mobilu / ROM: Nokia N81

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Veronika4 »

Iwos píše:Taky se přimlouvám za Ray, navíc má HW spoušť foťáku, jestli se nemýlím. :)
Ne, HW spoušť bohužel nemá, oproti předešlým Xperiím, které ji tuším mají. Je to škoda :(

A co ten LG? Máte ho někdo? Někde jsem četla, že má hodně malou výdrž i při minimálním používání. Není problém dát telefon každý večer nabít ( s tím asi musím počítat ) , ale co když zrovna nebudu mít tu možnost, vždycky je lepší, když vydrží dýl ;) Ale hrozně se mi líbí v bílé variantě :thumbup: . Máte někdo nějaké zkušenosti?
Iwos
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: úte 19. říj 2010 10:07:30
Typ mobilu / ROM: Elephone P8000
Bydliště: Vsetín

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Iwos »

Tak to se omlouvám za dezinformaci, myslel jsem, že to bude stejné jako na mé xperii Arc S.
O tomhle mobilu jsi nepřemýšlela?

Jinak shodou okolností má LO O Black přítelkyně.
Nabíjí každý večer, ale to já taky ( i dvakrát, protože mobil v práci hodně používám).
HTC Wildfire ->SonyEricsson Xperia Arc S -> Samsung i9305 Galaxy S III LTE - > Elephone P8000
Veronika4
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 02. srp 2012 16:15:31
Typ mobilu / ROM: Nokia N81

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Veronika4 »

Arc S vypadá moc dobře, jen je na mě asi moc velký a vymazlený, no pro mé využití asi zbytečný :(
Iwos
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: úte 19. říj 2010 10:07:30
Typ mobilu / ROM: Elephone P8000
Bydliště: Vsetín

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Iwos »

Velikostně to není žádná hrůza, když to srovnám třeba s LG O Black, tak ten rozdíl je zanedbatelný, a na velikosti přece nezáleží ne? :DD
HTC Wildfire ->SonyEricsson Xperia Arc S -> Samsung i9305 Galaxy S III LTE - > Elephone P8000
Veronika4
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 02. srp 2012 16:15:31
Typ mobilu / ROM: Nokia N81

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Veronika4 »

Docela jo, nemám v plánu s ním nikde pádlovat, moc ráda bych chtěla mít tu možnost ovládat telefon svou jendou malou rukou :D . Jasně, že pro vás chlapy je to jedno :)
Je ten LG moc velkej? Budu muset někam zajít a osahat ho :D
Uživatelský avatar
endoskop
Androiďák!
Příspěvky: 673
Registrován: pát 06. črc 2012 12:43:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Rom: 4.2.2 + root
Bydliště: Ficoland
Kontaktovat uživatele:

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od endoskop »

Tiez mam Lg Optimus Black. Fotografie su celkom ok - niekedy je fotka dobra, niekedy horšia - zalezi aj od svetelnych podmienok. Vydrz baterie je celkom v pohode, mobil sa dokaze vybit za 4 - 5 hodin, maximum co vydrzal bolo 4 dni (ale bol skoro nepouzivany - skoro ziadne hovory, sms, ziaden internet len v posledny den trochu hudby). Priemer je pri priemernom pouzivani den - takze (takmer) kazdy den sa nabija. Velkost ohodnotit neviem, je to subjektivne. Mne osobne vyhovuje, ale predsa je to uz taka väcsia "placka". Najlepsie bude zajst do predajne a pozriet ho nazivo. Avsak ma jednu chybu - a to rychlost. Moj subjektivny dojem je, ze sa mu pomerne rychlo zahlti ramka takze potom nestiha. Moze to byt sice kopou aplikacii (cca 35), alebo mam vadny kus. Ale na jednom fore sa aj iny majitelia stazovali ze je to neodladeny mobil. Niekedy proste dokaze nastvat, ale velakrat je rychlost v pohode. Ved popripade neni odveci zalozit temu kde by aj iny majitelia napisali ako je to s tou rychlostou. Mam taky dojem ze arc by bol lepsou moznostou - napriklad lepsi fotak, spust fotaku.
Staršie mobily -> Android: LG P970 Optimus Black (11/2011) -> Samsung Galaxy Nexus (12/2012)
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Tony321 »

Na fotenie jedine Xperie z roku 2011 a 2012 a One V.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
Veronika4
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 02. srp 2012 16:15:31
Typ mobilu / ROM: Nokia N81

Re: První dotykový telefon, prioritou je focení

Příspěvek od Veronika4 »

Díky všem, asi půjdu do One V ;)
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“