Ostatní tabletyHyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Odpovědět
Uživatelský avatar
TomyF1
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 18. kvě 2012 10:34:25
Typ mobilu / ROM: LG NEXUS 4 - 4.4.2
Tablet: Advent VEGA Tegra Note 7, Hyundai A7HD - na prodej
Rom: odladěný CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od TomyF1 »

Ano Full Wipe/Factory reset, ale ze zkušenosti vím, že nemáže některé soubory a fotky. Je třeba promazat ručně. ;)
Cloud.M@$T€R
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 18. bře 2010 19:06:41
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Arc S

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od Cloud.M@$T€R »

Zkusil jsem CM10 a běží dobře!
Naposledy upravil(a) Cloud.M@$T€R dne ned 07. říj 2012 21:37:53, celkem upraveno 1 x.
tomd
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: úte 22. kvě 2012 22:46:57
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note-Asus ZenFone 2 ZE551ML 64GB

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od tomd »

Pořád nevím jak srovnat ukazatel stavu baterie. Dělal jsem wipe v recovery i přes Battery Calibration.
Po plném nabití (přes noc) ukazuje 100% a velmi pomalu klesá k cca 70 %. Pak to rychle klesá k cca 50% a pak se bez varování tablet vypne - baterka vybytá. Když připojím nabíječku a po chvíli zapnu ukazuje to nabíjení a nějakých 60%. A nabíjí do 100%.
Potřebuji nějak nastavit tu spodní hranici. Vypne při cca 3,3 V. To se mi zdá OK. Jen nemá při takto nízkém napětí ukazovat 50%!
Kapacita aku je ok, vydrží přes 4 hod s wifi.
Stalo se to postupně. Nový s orig wf hlásil že je bat. vybitá a že se vypne. Pak se začal vypínat cca při 30 %.
Zkoušel jsem orig fw, teď tam mám Onyx. Ale pořád to je stejné.
Má s tím někdo zkušenost? Budu moc vděčný za radu.
ZE551ML: 4GB RAM/64GB ROM/64GB SDCard
alfonsak
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 13. úno 2011 21:28:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 2
Tablet: Hyndai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od alfonsak »

tak jsem si říkal, proč je na CM9 takový klid, žádné nové updaty... A hle, co je na světě:
http://www.slatedroid.com/topic/33373-r ... ntry402863

ten christian je dobrej maník, ještě to tedy asi není úplně ono, ale do RC2 asi půjdu...
zkoušel už to někdo? Osobně jsem si nainstaloval JB do mobilu HTC Desire Z a rozdíl v rychlosti oproti ICS je sqvělej.

Pro neznalé angličtiny nebo pro líné čtenáře - na tablet se již objevil android 4.1.1 jelly bean...
alfonsak
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 13. úno 2011 21:28:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 2
Tablet: Hyndai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od alfonsak »

tak jsem odzkoušel CM10
preview 1 - naběhlo, vcelku slušná rychlost, je ale problém se screen resolution (velké fonty, nedělená obrazovka v nastavení)
preview 2 - nenaběhne vůbec, bude potřeba zřejmě jiný compatability pack...

takže zatím nic ke zkoušení ...
Uživatelský avatar
TomyF1
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 18. kvě 2012 10:34:25
Typ mobilu / ROM: LG NEXUS 4 - 4.4.2
Tablet: Advent VEGA Tegra Note 7, Hyundai A7HD - na prodej
Rom: odladěný CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od TomyF1 »

Tak zatím, jak to tak vidím, tak vyčkám a upgraduju zatím na poslední verzi cm9.
Ale docela škoda, že už není vyvíjená cm9. Protože much tam je stále dost.
alfonsak
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 13. úno 2011 21:28:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 2
Tablet: Hyndai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od alfonsak »

tak cm10preview2 se povedlo nainstalovat.
Po full wipe jsem nainstaloval cm10 a compatability, bez gapps. Po restartu system nabehl, tak jsem znovu pres cwm doinstaloval gapps. Tenhle postup zabral.

Jinak je to vcelku funkci, nejde hw dekodovani videa a veci kolem fotoaparatu. G sensor, wifi bezi...
Prijde mi to sviznejsi...

Jinak na 100 procent se objevi nekdy blikani - je to skutecne v momentu zatizeni, kdy ma procesor velky odber a neni dostatek proudu pro displej. Takze to bohuzel neni bug ale feature :-(
Uživatelský avatar
TomyF1
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 18. kvě 2012 10:34:25
Typ mobilu / ROM: LG NEXUS 4 - 4.4.2
Tablet: Advent VEGA Tegra Note 7, Hyundai A7HD - na prodej
Rom: odladěný CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od TomyF1 »

S tím poblikaváním je to známá věc. Ale oficiální verze a Onyx 0.4 to má už pořešené. Ale zajimalo by mně na jakém principu to je podle mně i když ho dáš na 100% jasu tak HW bude mít nějakých 60-70%. I tak ale když je baterie slabá a v záběru tak to musí poblikávat podle mně...
tomd
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: úte 22. kvě 2012 22:46:57
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note-Asus ZenFone 2 ZE551ML 64GB

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od tomd »

To poblikávání v posledním ofic fw je vyřešené. Momentálně jedu na posledním Onyxu a ten z toho fw vychází a je to ok. Ale stejně si myslím, že je to jen "ošizené". Prostě je to nastavené aby to na max svítilo méně. Ale objektivně se to těžko posuzuje.
Co mi vadí víc je ten ukazatel stavu aku. S tím jsem pořád nehnul.
A pak ta chaotická citlivost dotykovky při připojené nabíječce. To asi bude hw chyba. Na to se asi nic neobjevilo, že?
Při nabíjení z uSB to nedělá, ale to zase nabíjí moc pomalu, se zaplou wifi spíš vůbec.
ZE551ML: 4GB RAM/64GB ROM/64GB SDCard
Uživatelský avatar
TomyF1
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 18. kvě 2012 10:34:25
Typ mobilu / ROM: LG NEXUS 4 - 4.4.2
Tablet: Advent VEGA Tegra Note 7, Hyundai A7HD - na prodej
Rom: odladěný CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od TomyF1 »

No takže to by odpovídalo. Je to také HW problém, takže asi jinak jak ošidit to bez zásahu do baterie nepůjde.
A to nabíjení je taky HW problém už to tu někdo i zmiňoval způsobuje to že nabíječka dává 2A namísto 1A a proto je display přebuzený. Ja když nabijím a to denně většinou, tak se mi i stává že to dost jiskří při zasunutí do elektrické sítě, ale to spolu nemusí souviset.
Mně osobně na verzi cm9 staré něco přes měsíc oproti poslední verzi tablet vypína něco okolo 30%, ale tesně než vypne tak dělá falešné dotyky.

Většina problému je tedy od baterie...
andyp
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22. kvě 2012 15:13:25
Tablet: Hyundai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od andyp »

Práve som nahodil cm10_a10_preview3. Urobil som full wipe + nainstaloval som compatibility pack a po restarte gapps. Instalacia isla bez problemov. Zatial ide vsetko ok. Je tu aj slovenska klavesnica, video ide az v prehravaci, ostatne bez problemov.
edit: preblikavanie sa zatial neprejavilo
alfonsak
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 13. úno 2011 21:28:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 2
Tablet: Hyndai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od alfonsak »

v CM10 nejde HW dekodovani videa - v pripade problemu s prehravanim v BSLite nebo VPLAYER vypnete HW dekodovani a video pojede. Bohuzel diky tomuto problemu nejdou nektera HD videa (napr. z youtube), kdy je HW dekodovani potreba....
Uživatelský avatar
panot
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 05. čer 2012 18:26:39
Tablet: A7HD
Rom: CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od panot »

Myslím, že se vyplatí ještě chvilku na lepší verzi CM10 počkat. Testoval jsem to a video se trochu seká.
Uživatelský avatar
TomyF1
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 18. kvě 2012 10:34:25
Typ mobilu / ROM: LG NEXUS 4 - 4.4.2
Tablet: Advent VEGA Tegra Note 7, Hyundai A7HD - na prodej
Rom: odladěný CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od TomyF1 »

Tablet mi už vypíná při cca 55% baterie. Bohužel nevím kolik tablet vydží zda je to furt o kolo 4 hodin nebo méně, protože ho po použití nevypínám, ale nechávám ho uspaný a takhle vydrží i 22 hodin. O víkendu asi nahraju nový systém ještě cm9 ale poslední verzi.
Ale osobně si myslím, že baterie jde do kytek. :?
Uživatelský avatar
panot
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 05. čer 2012 18:26:39
Tablet: A7HD
Rom: CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od panot »

Zkus tenhle program a zformátuj baterii. Trvá to sice dlouho, ale mě to pomohlo a vypíná normálně.
https://play.google.com/store/apps/deta ... LmZyZWUiXQ..
Uživatelský avatar
TomyF1
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 18. kvě 2012 10:34:25
Typ mobilu / ROM: LG NEXUS 4 - 4.4.2
Tablet: Advent VEGA Tegra Note 7, Hyundai A7HD - na prodej
Rom: odladěný CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od TomyF1 »

Díky za tip, ale tenhle program jsem zkoušel už když mi to začínalo blbnout a bez učinku. :ugeek:

EDIT: Tak po nahrání poslední verze cm9, už vše šlape tak jak by mnělo. Hlavně baterie už ukazuje správně.
Takže se můžu přesunout na dalši, ale menší problémy se kterýma se potýkám. :D

EDIT2: Ještě můžete mi někdo říct k čemu slouží v liště v cm9 to v tom červeném kolečku?
Už delší dobu si nad tím marně lámu hlavu. Na onyxu to nebylo.
Přílohy
d.jpg
d.jpg (5.73 KiB) Zobrazeno 5717 x
Uživatelský avatar
panot
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 05. čer 2012 18:26:39
Tablet: A7HD
Rom: CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od panot »

Je to na signál gsm telefonního modulu, který ale tenhle tablet nemá. Ta baterka se zlepšila od ROM s neoficiálním jádrem, tedy poslední dvě , nebo tři sestavení. Mám alespoň ten pocit.
andyp
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22. kvě 2012 15:13:25
Tablet: Hyundai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od andyp »

Malý postreh: tablet som prepol do režimu v lietadle. Wifi ide aj v ňom. Batéria sa mi zdá, že vydrží o niečo dlhšie. A nový cm10 šetrí batériu tiež lepšie.
alfonsak
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 13. úno 2011 21:28:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 2
Tablet: Hyndai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od alfonsak »

tak je na světě upgrade Cyanogenmod 10. Umí už i HW dekompresi videa, takže dóst dobrý - ivysilani, CT4, CT24, HD videa bez problémů.
Ještě to má nějaké mouchy (USB mass storage, audio přes HDMI), ale jinak je to již stabilní systém.

Pro instalaci (nutný full wipe) doporučuju instalaci CM10+hw package, pak reboot a pak znovu do recovery a instalace gapps. Je to kvůli primátní partition, která u A7HD má jen cca 298MB.
standa9.4
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. srp 2012 22:22:19

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od standa9.4 »

potřeboval bych poradit jestli někdo neví, jak udělat hard reset tady toho tabletu.
Díky za odpověď.
vu5936
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 08. čer 2012 14:40:17

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od vu5936 »

Ahoj, prosím o radu. Po týdnu nepoužívání jsem zapnul tablet a přivítal mne inicializační instalační wizard (mám Onix v0.3). Provedl jsem konfiguraci, vypnul tablet, znovu zapnul a tablet byl opět v panenském stavu. Všechna nastavení ztracená a opět instalační wizard a tak stále dokola. Dá se to nějak spravit a nebo odešla nějaká paměť? Díky.
Uživatelský avatar
TomyF1
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 18. kvě 2012 10:34:25
Typ mobilu / ROM: LG NEXUS 4 - 4.4.2
Tablet: Advent VEGA Tegra Note 7, Hyundai A7HD - na prodej
Rom: odladěný CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od TomyF1 »

Měl jsem taky tento problém. Bohužel pokud nemáte udělanou zálohu systému v CWM recovery. Tak vás čeká jedině přechod na Onyx v0.4 nebo na CM9 jak to bylo v mém případě.
alfonsak
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 13. úno 2011 21:28:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 2
Tablet: Hyndai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od alfonsak »

tak na světě je nová upravená verze Jelly Beans (od cyanogenmod). Je opraven i HDMI výstup a USB mass storage. Mám nainstalováno, funguje bez problémů (běží CT4, CT24, iVysilani,...)

Pro instalaci doporučuji postup - update + hw package, reboot, pote teprv instalace gapps.
Pokud máte onyx fw, je nutný full wipe.

bohužel to vypadá, že na delší dobu to bude aktuální update, protože Christian Troy uvažuje o koupi nového tabletu (a nechce se mu již upravovat stávající allwiner tablety).
vu5936
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 08. čer 2012 14:40:17

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od vu5936 »

Ahoj, opět prosím zkušené o radu.
O dva příspěvky výše jsem psal o problému, že můj tablet s Onyxem v0.3 neudržel nastavení a po každém rebootu byl opět čistý. Rozhodl jsem se tedy přejít na CM10. Jako začátečnická lama jsem ovšem neměl předem nainstalovaný CWM recovery :cry: a zapnutý USB debug mode se v konfiguraci neudržel.

Pod Android recovery jsem podle příspěvku alfonsaka nainstaloval CM10. Dál jsem chtěl pokračovat s compatibility package, ale zrada - balíček se nepodařilo nainstalovat kvůli chybě E:signature verification failed. Totéž s gapps. Po nastartování tabletu do CM10 chybí ovladače a nereaguje na dotyk. To je konečná. Možností je buď nastartovat do neovladatelného CM10 a nebo do Android recovery, který neakceptuje žádný balíček, vyjma CM9 a CM10 v .zip formátu.

Zkusil jsem převést iso image s Onyxem v0.3, v0.4 a stock ROM do nekomprimovaného .zipu a digitálně je podepsal podle návodu zde, ale pod Android recovery furt stejná chyba: E:signature verification failed. Chtěl jsem do tabletu nahrát CWM recovery, ale pod adb utilitou nemám práva se nepřipojit do shellu jako su a tudíž ani nemám práva nic kopírovat do filesystému.

Jediným řešením, které mne napadá je fleshnout nějaký image s zabudovanými HW ovladači, který projde onou verifikací signatury podobně jako CM, ale žádný takový nemám.

Nemáte někdo image stock ROM v zip formátu, který by Android recovery prošel?
Existuje nějaká cesta, jak z toho začarovaného kruhu ven a nebo můžu rovnou hledat kontejner na elektroodpad?
Díky moc.
andyp
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22. kvě 2012 15:13:25
Tablet: Hyundai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od andyp »

to vu5936:
nemam s takymi to vecami skusenosti, obycajne to riesim pokus omyl. Ako som pochopil nemas root ani CWM. Najprv by som skusil instalovat cwm podla tohto http://androidforum.cz/ultratenky-hyund ... ml#p373635 (ked dotyky nejdu, nemas mys ktoru by si pripojil ako otg?). Druha moznost mi napada dat origo firmware, kde sa to instaluje cez pc. Ak je to zle opravte ma ;) .
vu5936
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 08. čer 2012 14:40:17

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od vu5936 »

Díky za radu. Včera v noci vyřešeno.
V mém případě jsem musel upgradovat svůj původní Live Suite z verze 1.7, který teď nechtěl nadetekovat tablet, na verzi 1.9. Tím se přeinstalovaly přeinstaloval ovladače a tablet se pak chytil na kombinaci kláves:
Spoiler:
1. Turn device off
2. Run LiveSuite, browse for and select ROM file.
3. Press and hold ESC button on the A7HD, and while still holding in the ESC button also press and hold Power button. Hold both buttons until the A7HD logo comes up and disappears again.
4. Let go of the Power button, but still hold in the ESC button.
5. Insert USB cable while still holding in the ESC button.
6. While still holding in the ESC button press the Power button several times until your computer recognizes the A7HD. You can now let go of the ESC button on the device.
When it does recognize the device LiveSuite will automatically start the process.
7. When process is done you can remove USB cable.
Pak jsem flashnul Onyx v0.4. Následně pomocí skriptů, které uvádíš jsem nainstaloval CWM. Pak už šel normálně nainstalovat CM10, drivery a gapps.
Uživatelský avatar
TomyF1
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 18. kvě 2012 10:34:25
Typ mobilu / ROM: LG NEXUS 4 - 4.4.2
Tablet: Advent VEGA Tegra Note 7, Hyundai A7HD - na prodej
Rom: odladěný CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od TomyF1 »

To s tou myškou přes OTG je opravdu dobrý nápad pokud ti přestane z jakého koliv důvodu fungovat dotyk. Po přečtení tvého příspěvku jsem to šel vyzkoušet, i přesto že nemám žáden problém s dotykem. Tak k mému udivu Plug&Play zobrazil se mi kurzor a jelo to. Dokonce i přídavne klávesy na myši fungovaly. Tak jsem ještě vyzkoušel USB bluetooth a po zapnutí v systému se taky okamžitě rozjelo. :lol: Chvilku trvalo než jsem to spároval s telefonem a pak už šlo odesílat z obou zařízení bez problému.
Ještě jsem vyzkoušel usb WIFI kartu s přídavnou anténou, ale to už bych chtěl moc :D ovšem kdybych si na to napsal drivery taky by to šlo :DD .
Dokonce jsem četl, že i usb DVB-T některé typy podporuje přes OTG po menším zásahu do systému. Ale zatím si vystačím koukat na televizi přes SplashTop 2.

Dneska testováno na poslední verzi CM9 a musím říct, že mě ještě pořád dokáže tablet překvapit i po těch 3 měsících co ho vlastním. Vychytal jsem již všechny mouchy se kterýma jsem se potýkal a řešily se i zde na foru dokonce i ovládání G-senzorem her od Gameloftu např.: Asphalt. Snad jen problém se stíněním WI-FI signálu zadním krytem jsem ještě neřešil.
Tedy za mně můžu říct, že jsem s tabletem naprosto spokojen, používám ho teď dokonce jako eSešit a čtečku Skript a napřednáškách se směju všem kdo se tahají s notebookem. :)

Tomy!
andyp
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22. kvě 2012 15:13:25
Tablet: Hyundai A7HD

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od andyp »

Presne na tento účel som si ho kúpil aj ja :) . Tú myšku odčas použijem, keď nabíjam a dotyky blbnú. S bluetooth ma to nenapadlo ale aj tak nejde, chcelo by to asi iný (musím ho inštalovať aj na pc).
Uživatelský avatar
TomyF1
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 18. kvě 2012 10:34:25
Typ mobilu / ROM: LG NEXUS 4 - 4.4.2
Tablet: Advent VEGA Tegra Note 7, Hyundai A7HD - na prodej
Rom: odladěný CM9

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od TomyF1 »

Tak jsem ho asi přechválil...
Tablet jsem vybil uplně až se sám vypnul. Dal jsem ho později do nabíječky od té doby mi zobrazuje pouze prázdnou baterii s oranžovým trojuhelníkem a vykřičníkem uprostřed. :!:
Obrázek
Dělá to po připojení k síťové nabíječce, po připojení k PC i když se pokusím tablet jenom zapnout.
Zkoušel jsem hledat na internetu stejný problém. Na něco jsem narazil, ale nikdy při řešení nedošli ke zdárnému konci. :help:
http://www.androidtablets.net/forum/and ... creen.html
http://www.androidtablets.net/forum/and ... efore.html
http://www.androidpt.com/index.php?/top ... m-carrega/

Nejlépe je popsán řešení asi zde: http://www.askmefast.com/What_does_a_tr ... 18267.html. Ale u mně to vypadá na HW problém.

Obrázek

Setkal se již někdo s tímto ??
Pravděpodobně budu muset začít řešit reklamaci :| .
Tomy
pavouk28
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08. srp 2011 9:30:04

Re: Hyundai A7HD - IPS - ultratenky tablet

Příspěvek od pavouk28 »

koupim tetnto tablet pavouk28@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“