PokecHTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

CoraxPV
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: úte 07. srp 2012 17:27:55
Typ mobilu / ROM: HTC One X - White

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od CoraxPV »

Po updatu na Android 4.0.4. jednoznačně HTC One X.
Jednoznačně.

Když zaplatím patnáct tisíc za telefon, chci mít alespoň pocit že nedržím v ruce hračku, jako je to u S3. Navíc, S3 se mi ani vzhledově nelíbí (tisíc viditelnejch kamerek, displej jakoby moc zapuštěnej pod ochranný sklíčko, lacině (jak jsem psal) působící plast se specifickou povrchovou úpravou na zadní straně, která má tendence praskat, jelikož zadní odnímatelná část nemá snad ani milimetr a působí skoro jak o papír, příliš zaoblené tělo. Tohle všechno navíc podporuje fakt, že v moment kdy se vám zpotí ruka, má telefon tendence vyklouzávat.
Co se vnitřní výbavy týče, surovym výkonem je S3 samozřejmě hodně silný monstrum - to ale i HOX.
Touchwiz? Katastrofa. Sense? Neuměl bych si již představit že bych si někde stáhl či koupil nějakej launcher.
Kvalita displejů je subjektivní věc a názor. Samoled S3ky podává lepší černou. Pravda ovšem je, že barvy obecně podává dosti uměle. I s funkcí nastavení jejich podání - pořád je tam ta 'žvejkačka' vidět. S- IPS LCD 2 HTCčka podává lepší bílou barvu a věrné podání barev a lepší čitelnost na slunci - naopak zase o krapet víc žere baterii - což už po aktualizaci též není problém.
Když už jsem u baterie, obecná výdrž je vyšší má straně Samsungu - dělají to ale zanedbatelné dvě hodiny. Kor v dnešní době, kdy lidi nosej nabíječky i na WC :-D
Nevyměnitelná baterie? Telefon jsem zatím nikdy úplně nevybil, s to telefon noc nešetřím. Sd karty? Kapacita HOX mi bohatě stačí, her mám pět, mezi nimi Asphalt 7 která má skoro giga a půl + hafo hudby, nějaký díly Galacticy a dvě řady fururamy. Pořád mi skoro deset giga zbývá ;-)

Neříkám že je HOX o tolik lepší, nebo naopak S3, vždy jde o sympatie k určité značce, a osobní pocity z používání. U HTC jsem je měl daleko, daleko lepší. Teď po 'maintenance' updatu dvojnásob.


Ps: u S3 jsem nemohl vystát ani to debilní HW tlačítko home. Hnus fialovej xD

Edit: zapomněl jsem dopsat že Samsung má lepší repráček (stejně jako HOX na zadní straně telefonu - demence) HOX lepší zvuk ve sluchátkách, pokud nemáte pecky za stovku.
HTC One X (White) | 4.0.4 ICS | 2.17.401.2

*** UKRADENO *** Časem bude nový ***
stransky777
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 10. pro 2010 20:47:27
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]
Bydliště: Praha

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od stransky777 »

LeRo93: Htc One X je dělaný z polykarbonátu, což je pořád lepší jak plast ;)
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Tony321 »

to si nemal hovoriť, teraz ťa všetci zožerú, že aj SGS3 je z polykarbonátu, čo je síce pravda, ale má to dosť blízko k plastu.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
stanleyjr
Robot
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 16. čer 2011 16:59:51
Typ mobilu / ROM: HTC One M8
Mobil 2 / ROM: HTC One X
Tablet: Nexus 7

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od stanleyjr »

Presne tak ak si postavite obidva vedla seba, jediny co posobi ako plastova hracka je SGS3 ;)
Vo vyhotoveni Samsung hodne zaostava.


HTC One X (Black) - 4.0.4 ICS - 2.17.401.2
phone: HTC One M8 5.0.1 Lollipop
phone: HTC One X 4.3 JellyBean
tablet: Nexus 7 2012 WiFi - 4.4.4 KitKat
stransky777
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 10. pro 2010 20:47:27
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]
Bydliště: Praha

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od stransky777 »

A navíc mám na to stejný názor já i kamarádi co třeba S3 mají že S3ka má design jako tuctový telefon oproti One X. Například zadní kryt.
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Tony321 »

No to je jasné, že One X je oveľa krajší, nebudem sa diviť keď náhodou S3 nájdem vo výklade detského obchodu. :D
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
CoraxPV
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: úte 07. srp 2012 17:27:55
Typ mobilu / ROM: HTC One X - White

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od CoraxPV »

Měl jsem tu čest mít oba telefony doma přes týden, abych se mohl rozhodnout který z nich si doma nechám, a který poputuje zpět do prodejny za kamarádem. Samsung šel zpátky, HTC se zůstalo válet u mě doma na polštáři. Udělal jsem dobře. Moc dobře.
HTC One X (White) | 4.0.4 ICS | 2.17.401.2

*** UKRADENO *** Časem bude nový ***
stransky777
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 10. pro 2010 20:47:27
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]
Bydliště: Praha

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od stransky777 »

Navíc o tom že S3ka není moc dobrá svědčí i její prodej :) Samý reklamy. Zapnu televize slišim "počká až usnete", vyjdu ven Plakát S3ky, jdu na zastávku BUS na autobusu je S3ka :DD Za chvilku ji budu mít i ve snech :D
Podle mě moc velká propaganda.
CoraxPV
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: úte 07. srp 2012 17:27:55
Typ mobilu / ROM: HTC One X - White

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od CoraxPV »

Ta funkce nefunguje tak jak je to avizovaný :) kolikrát se mi stalo, že se mi displej vypl třeba při čtení knížky. Není to nijak spolehlivý.
Ta reklama je, souhlasím, hodně vlezlá.
Zkuste se projet po Praze - hnus :D
HTC One X (White) | 4.0.4 ICS | 2.17.401.2

*** UKRADENO *** Časem bude nový ***
stransky777
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 10. pro 2010 20:47:27
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]
Bydliště: Praha

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od stransky777 »

Bohužel tam jezdím každý den :D A taky sem si myslel že to nebude moc funkční, protože by ta přední kamerka musela mít hodně vysokou kvalitu aby skoro ve tmě poznala že někdo zavřel oči.
David1982
Robot
Příspěvky: 1154
Registrován: sob 20. lis 2010 17:07:14
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od David1982 »

Počká až usnete a potom se rozbije o podlahu :grin:.
Uživatelský avatar
LeRo93
Androiďák!
Příspěvky: 288
Registrován: úte 24. srp 2010 7:22:50
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge
Rom: Stock

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od LeRo93 »

he he, čo sa chcete chlapi hádať o somarinách? :D

O tom to je, ako som písal - buďte radi, že ste si vybrali ten mobil, ktorý je podľa vás lepší, krajší, príjemnejší!!!
Ja som zase rád, že ja som vybral úplne rovnako ako vy, akurát to má jeden háčik a to ten, že je to ten druhý mobil - a práve o to ide - vy ste spokojní, my sme spokojní a tak to má byť!!!
Už dávno som sa nestretol s takým obdobím, aby niekoľko mobilov v najvyššej triede bolo tak dobrých a ak to tak pôjde ďalej bude len dobre!

Nebudem písať, že čo sa mne páči na SGS3, čo komu na HOX, toho je popísaného veľa aj odo mňa samého hore. Čo sa páči jednému, nemusí sa páčiť druhému, ale ak je niečo úplne super výnimočné prečo "skalní" developeri z XDA HTC strojov (len pár: mike86, kalagas) majú zrazu SGS3? :DD
Samsung Galaxy S7 Edge - ROM: Stock, Nova Launcher Prime
Samsung Galaxy Note 3 - ROM:Omega v 18, Nova Launcher Prime
stransky777
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 10. pro 2010 20:47:27
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]
Bydliště: Praha

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od stransky777 »

Mají úpal ;) :DD
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Tony321 »

Asi naleteli na reklamu.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
Uživatelský avatar
Hope
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: sob 22. kvě 2010 23:09:13
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo lite

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Hope »

vcera som kupil One X, prechadzal som z Evo 3D. Oproti Evo obrovsky rozdiel ci uz v hmotnosti , hrubke atd. Pred aktualizaciou som nebol spokojny s rychlostou obcas to lagovalo a sense jednoducho nebolo plynule. Lenze po aktualizacii je to bomba stroj, vsetko super rychle. Pri hrani narocnych hier sa az tak nezahrieva ako Evo , ten topil pomaly ako zehlicka. Zvukova kvalita neporovnatelna oproti Evu ci uz do sluchadiel alebo z repraka. Jednoducho oproti minulorocnemu top modelu akym je aj Evo 3D HTC urazilo velku cestu smerom k lepsiemu a to si cenim.
Dneska som mal moznost sa trochu zahrat na chvilu s S3 takze iba moje dojmy:
- ta modra farba sa mi apsolutne nepaci ako aj leskle vyhotovenie
- na zadnom kryte sa okamzite vytvoria skrabance ( ale tie mam aj na One x)
- konstrukcia co sa tyka kvality v poriadku vsetko sedi ako ma ale tie materialy....toto ma byt telefon za cca 550 eur, posobi lacno a nie ako top model vyrobcu
-velmi otravne je pomale prebudzanie telefonu asi by som si na to tazko zvykal
. touchwizz bol vzdy pre mna ci uz z vizualnej stranky alebo aj funkcnej dost nepodareny...to by som ihned menil ( sense mi vyhovuje , lenze aj v 4.1 sudruhovia z Taiwanu to trochu dobabrali, kedze na Eve bola obohatena o posledne spustene appky a rychle nastavenia )
-displej sa mi javil lepsi na One X a hlavne na priamom slnku One X S3 deklasuje na plnej ciare
Toto su moje subjektivne dojmy...
Na One X ma sklamalo to slavne Gorila Glass staci mala smietka a ihned sa poskrabe, toto je ta odolnost..uz mam na nom par skrabancov ale nic hrozne....
Samsung Spica - Froyo 2.2 CyanogenMod 6.1.1 Spica alpha8.1, Gingerbread theme ...Huawei Sonic.... HTC Evo 3D.....HTC One X...HTC One M8...Vernee Apollo lite
David1982
Robot
Příspěvky: 1154
Registrován: sob 20. lis 2010 17:07:14
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od David1982 »

to mi vysvětli, mám one x 3 měsíce a ani jeden škrábanec. Na xda jsem zaznamenal rozhovor k displeji, kdy uživatelé psali, že htc začlo u dalších řad na displej nanášet tu oleofobní vrstvu a tím se displej (ta vrstva) lehčeji poškrábe.
Uživatelský avatar
Jacho
Moderátor
Příspěvky: 3554
Registrován: sob 09. říj 2010 12:56:59
Typ mobilu / ROM: HTC One M8 Gun Metal Grey
Rom: VIPER
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Jacho »

Hope píše:sense mi vyhovuje , lenze aj v 4.1 sudruhovia z Taiwanu to trochu dobabrali, kedze na Eve bola obohatena o posledne spustene appky a rychle nastavenia
neviem co myslis???
Ak mi chceš poďakovať klikni na palec hore pod príspevkom :palec:
OPRAVA HTC NA ĎIAĽKU - Fleshing, UNLOCK, Repair boot, Debrand, LOCKED Warranty
Nováčkovia používajte tlačidlo HĽADAŤ a pozrite sa na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
Hope
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: sob 22. kvě 2010 23:09:13
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo lite

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Hope »

myslel som notifikacnu listu...
Samsung Spica - Froyo 2.2 CyanogenMod 6.1.1 Spica alpha8.1, Gingerbread theme ...Huawei Sonic.... HTC Evo 3D.....HTC One X...HTC One M8...Vernee Apollo lite
progress
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 13. srp 2012 21:38:24
Typ mobilu / ROM: SGS3 Pebble Blue

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od progress »

Pánové, co tady řeší snímač "očí" u Samsungu. Nejprve by jste si měli zjistit, jak ta funkce vůbec pracuje. Rozpoznává obličej, podle základních rysů: oči, ústa, brada a vršek hlavy. Podle nastaveného limitu (př. 30s) vypnutí displaye automaticky zapíná přední kamerku a ta začíná vyhodnocovat obličej. Zapíná se 5s před automatickým vypnutí displaye. Pokud zaznamená, že se na telefon koukáte "špatně" vyhodí do notifikační lišty očko. Pokaždé, když se mi to stane, stačím naprosto v pohodě pootevřít více oči a display zůstane rozsvícen. Ano, stává se to asi v 50% případů, ale funguje správně. A pokud si čtete knížku v 11 večer ve tmě, nemůžete se divit, že vás kamerka nevidí.. (pomůže dát jas na maximální hodnotu)

Neříkám, že to je dokonalý telefon, ale vybral jsem si už jen kvůli tomu, že není hranatý jako HOX. Lépe se mi drží v ruce.. a jak tu už určitě bylo zmíněno: každému do vskusu. Rozhodně si nemyslím, že Samsung je špatná značka, jen kvůli tomu, že masivně propaguje svůj výrobek. JEstli se vám to nelíbí? Nedívejte se na to. V TV běží reklama 30x za den? To běží i reklama na tampóny.
jory
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: sob 09. črc 2011 19:48:42
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D
Rom: stock ICS

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od jory »

Ahojte chcem sa v tomto temate spytat ci uz pre HTC ONE X kupeny od T-mobile SK vysiel update na 4.0.4 a sense 4.1, dakujem
Uživatelský avatar
Jacho
Moderátor
Příspěvky: 3554
Registrován: sob 09. říj 2010 12:56:59
Typ mobilu / ROM: HTC One M8 Gun Metal Grey
Rom: VIPER
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Jacho »

Telekom nebranduje htc one x, ano vysiel pre celu eu spolu
Ak mi chceš poďakovať klikni na palec hore pod príspevkom :palec:
OPRAVA HTC NA ĎIAĽKU - Fleshing, UNLOCK, Repair boot, Debrand, LOCKED Warranty
Nováčkovia používajte tlačidlo HĽADAŤ a pozrite sa na AndroidWIKI
thaako
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31. srp 2012 15:10:59
Typ mobilu / ROM: SGS2

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od thaako »

SGS 3 je lepsi. jednoznacne


vykonnejsi cpu a gpu.pam karty,vymenitelna baterka, samoled display,softwarove funkcie.
Sir-Sprice
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: sob 28. dub 2012 18:09:47
Typ mobilu / ROM: HTC One X

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Sir-Sprice »

LOL one X je lepší než letošní galaxy
David1982
Robot
Příspěvky: 1154
Registrován: sob 20. lis 2010 17:07:14
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od David1982 »

Výkon cpu a gpu po posledním update one x dohnal galaxy, tedy tohle + pro s3 není.
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Tony321 »

najviac som sa zasmial nad displejom a softwarovými funkciami, nechápem ako niekto môže preferovať nepoužiteľné hlasové ovládanie a niečo čo ti sníma oči pred krásnym a plynulým Sense.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
progress
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 13. srp 2012 21:38:24
Typ mobilu / ROM: SGS3 Pebble Blue

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od progress »

Vsak vy si jeste pockate na JB dalsiho pul roku :D. A nakonec vam oznami, ze aktualizace vubec nebude :D...
Sir-Sprice
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: sob 28. dub 2012 18:09:47
Typ mobilu / ROM: HTC One X

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Sir-Sprice »

Tak ty se probud, aktualizace na novou verzi na vlajkovou lod vyjde vždycky
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Tony321 »

Sensation dostal update o 1-2 týždne neskôr a zrušený bol Desire HD, ktorý narozdiel od SGS mal aspoň sľúbený update.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
jonathanio
Stálý androiďák
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 29. dub 2010 17:31:20
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 10 Pro
Tablet: iPad Air 2
Bydliště: Praha 4

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od jonathanio »

Asi vyzkousim SGS3. Note pujde po par mesicich pryc a HOX jsem uz mel :)
U HOXe mi vadilo zaobleni displeje po stranach, protoze se mi v tech mistech odlupovala ochranna folie, nebo jsem tam musel dat oriznutou a tim padem byly kraje nechranene. Vzhled neresim, libi se mi oba a vykon je myslim vcelku zbytecne porovnavat. Rozdily par bodu v testech nic neresi.
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: HTC ONE X vs SAMSUNG GALAXY S3

Příspěvek od Marek989 »

Bohužel, u samsungu je to s foliemi stejně špatné :smile: odlepuji se :wink:
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
Odpovědět

Zpět na „Pokec“