Android OSVíce zařízení na jeden účet

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

holda29
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09. úno 2012 14:47:01
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od holda29 »

Ahoj, plánuju k mému Desire HD pořídit i tablet. Bude potřeba zakládat nový účet, nebo se dá pracovat na obou zařízeních s jedním Google účtem?
Jde mi hlavně o GMail, nerad bych řešil nějaké přeposílání.
Dík
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od LivArt »

Lze mít několik zařízení pod jedním účtem.
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od cyphill »

Ano, Google účet můžeš samozřejmě použít na libovolném počtu zařízení. Takže zaplacené aplikace, maily a vše okolo budeš moct použít i na druhém zařízení.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Uživatelský avatar
Karloz
Androiďák!
Příspěvky: 360
Registrován: stř 15. zář 2010 7:28:27
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Karloz »

Otevírám starší téma, protože mám dotaz, který mi možná někdo zodpoví. Mám v úmyslu použít svůj google účet na druhém zařízení, kde mi jde jen o Play (Market). Nechci ale, aby se nic jiného synchronizovalo. Je nějaký způsob, jak to bezpečně zajistit kromě vypnutí synchronizace? Vypnutí aplikací jako Gmail je jasné, ale třeba kalendář vypnout nejde (potřebuji, aby fungoval), tak tam bude pořád svítit možnost to zapnout. Případně i v kontaktech vypnout nějak možnost synchronizace na google. Jedná se o zařízení na hry pro malé dítě, kde prostě nechci, aby se mi náhodným neopatrným kliknutím něco změnilo. Google Play bude samozřejmě na PIN kód. Prostě potřebuji jen ten Market, ale aby z toho šlo volat na čísla uložená v telefonu. Díky moc.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Mishack »

V nastavení u každého uctu si muzes nastavit, co se ma synchronizovat. Mail, kalendar, fotky, kontakty, browser, atd...
Uživatelský avatar
Karloz
Androiďák!
Příspěvky: 360
Registrován: stř 15. zář 2010 7:28:27
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Karloz »

Ano, to vím. Jde mi o to, jak to zabezpečit, aby to nešlo zapnout, přeci jen dítě někam klikne a je to hned.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od aldabubo »

Sorry, příspěvek se mi odeslal z tapatalku 2x a     nelze bohužel zrušit. Toto fórum prostě s tapatalkem moc nekamarádí. Ovšem moderátoři sprdnou každého, kdo použije např.podpis z tapatalku apod. Zabývají se prkotinami, ale že nejde smazat vlastní příspěvek, to jim nevadí.


Nastavíš si účet na play market tak, že u všech položek, co jsou v menu synchronizace, nastavíš vypnuto. Pak do telefonu přidáš účet třeba Dcera@gmail.com a na tom zapneš synchronizaci kontaktů, kalendáře a všeho, co chceš. Kdyby ti to stále nebylo jasné, napiš mi PM, navedu tě.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
Karloz
Androiďák!
Příspěvky: 360
Registrován: stř 15. zář 2010 7:28:27
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Karloz »

Díky, navést nepotřebuji, vím, jak na to. Jen jsem chtěl ujistit a spíš vysondovat zabezpečení nastavení té synchronizace.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Mishack »

Obavám se, ze to nepůjde. Možná pres nějaký launcher, kde lze zamknout plochu.

Takže pokud je dítě dostatečně staré, stačí mu to vysvětlit a obcas zkontrolovat. Jestliže je dítě menší, nezbývá než se mu věnovat.
dracekvo
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: úte 05. říj 2010 13:09:59
Typ mobilu / ROM: Motorola Droid 4 - CM11

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od dracekvo »

Ahoj,

je to pořád to stejené? Také bych potřeboval nasdílet play,ale zajistit, aby se mi nikdo nedostal do kontaktů, mejlů a tak.

Na svém účtu ještě nemám žádné aplikace koupené, takže se nabízí založit 3 neutrální účet, který bude sloužit výhradně jen pro nákupy v play store. Pokud by někdo náhodně zapnul jeho synchronizaci, tak to nevadí. Myslím si to správně, že?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od ludekbrno »

Je to pořád stejné už z principu, jeden účet není určen pro více osob, proto ho nelze využít na dvou zařízeních, aniž by k němu měly obě zařízení plný přístup. Takže jedině třetí účet jen kvůli Play. Ale nevím, jestli to nebude dělat nějaký problém s ostatními funkcemi, že by Play běžel na jednom účtu a vše ostatní na jiném.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Mishack »

ludekbrno píše:...jeden účet není určen pro více osob, proto ho nelze využít na dvou zařízeních, aniž by k němu měly obě zařízení plný přístup...
? Na to si přišel jak? Ze jeden účet není pro vice osob s největší pravděpodobností vychází z licenčních podmínek. Ale nevidím rozpor v tom, aby dvě či vice zařízení mela plny přístup k úctu. Resp. pokud mám tablet a mobil, tak na obou mám svůj plnohodnotný účet.

(­)
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od don_alex »

imho to Ludek myslel tak, ze nelze jeden ucet pouzit na vice zarizenich s tim, ze by treba na jednom bylo omezeni jen na Play, tedy ze by na obou zarizenich nebyl plnohodnotny pristup. Ze prave naopak vzdy bude na vsech zarizenich pristup ke vsem soucastem daneho uctu.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Freeride
Stálý androiďák
Příspěvky: 206
Registrován: pát 16. črc 2010 12:59:11

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Freeride »

Je tu jeden sposob, ak si vypnete vsetky synchronizacie (gmail, kontakty, kalendar) a nasledne si nainstalujete aplikaciu pre uzamknutie aplikacii, pre spustenie treba pouzit pin kod. A takto si zamknete nastavenia androidu. Potom sa uz nedostanete do nastaveni, rychle a jednoduche riesenie.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od aldabubo »

Mám dva účty na google. Jeden jen pro aplikace. Ten mám ve všech telefonech i tabletu. Každý uživatel telefonu má pak svůj účet s kontakty, kalendářem atd.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od ludekbrno »

Mishack píše:
ludekbrno píše:...jeden účet není určen pro více osob, proto ho nelze využít na dvou zařízeních, aniž by k němu měly obě zařízení plný přístup...
? Na to si přišel jak? Ze jeden účet není pro vice osob s největší pravděpodobností vychází z licenčních podmínek. Ale nevidím rozpor v tom, aby dvě či vice zařízení mela plny přístup k úctu. Resp. pokud mám tablet a mobil, tak na obou mám svůj plnohodnotný účet.

(­)
no právě :-) více zařízení může mít plný přístup k jednomu účtu a nejde nijak zakázat, aby obě zařízení ten plný přístup neměla. Nejde tedy na obou zařízení sdílet účet pro Play a současně zamezit přístupu jednoho zařízení ke gmailu. Tazatel nejspíš chtěl placené aplikaci koupit jen jednou a používat na zařízení svém a současně i na zařízení třeba přítelkyně. To ale nejde, aby současně neměla přítelkyně přístup k jeho gmailu. Tam je jediným řešením třetí neutrální účet, který budou mít oba společně pro nákupy z Play a na gmail bude mít každý svůj.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od ramon.dexter »

Tak vypnu synchronizace a ty nebudu zapínat a je to. Nevím co řešíš. Na podmínky užití sere bílej tesák. Já mam nakoupený aplikace, tak si prostě tatík v mobilu přidal můj účet a vypnul všechny synchronizace.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od ludekbrno »

No jo, když on se ale bojí, že ta osoba si synchronizaci snadno může zapnout a bude mu číst maily :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od ramon.dexter »

Tak tý osobě vysvětlím, že to dělat nemá! A pokud je to děcko a udělá to, dostane na prdel! To je problém?
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od ludekbrno »

Jestli je to jak tipuju jeho přítelkyně/manželka, tak asi před ní má co tajit a nechce to riskovat :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Mishack »

Ideálním řešením je IMHO ten speciální účet, na kterém bude jen GPlay.
Za sebe rikam - svůj účet bych nikomu nesveril. Kartáček na zuby taky nepůjčuji ;)

(­)
dracekvo
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: úte 05. říj 2010 13:09:59
Typ mobilu / ROM: Motorola Droid 4 - CM11

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od dracekvo »

Tak sem to nakonec vyřešil třetím účtem. Jiná rozumná varianta asi není.
Zamkout nastavení celého zařízení je nesmysl, protože pak ten člověk vůbec nic nemůže. Vypnout jen synchronizace není bezpečné. Nejde mi ani tak o to, že by si někdo přečetl moje mejly, ale že tam mám důležité věci, které by mohl omylem třeba smazat.
Connor
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 13. pro 2012 13:30:49
Typ mobilu / ROM: HP iPAQ

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Connor »

Rozumím tazateli správně, že chce dostat koupené aplikace do dalšího zařízení (pro dítě/ženu apod.) ale nechce tam sdílet ostatní věci z účtu (tj. mail, kalendář, G+)?

A co použít AirDroid nebo něco podobného a koupené aplikace do toho druhého zařízení přenést tímto způsobem?

Pokud už je má někdo nyní koupené pod svým účtem, který nechce nechat dítěti na tabletu, tak by to mohlo být také schůdné řešení. Nebo ne?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od don_alex »

Problém je v tom, že by pak nefungovaly automatické aktualizace. O ty jde samozřejmě také.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Connor
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 13. pro 2012 13:30:49
Typ mobilu / ROM: HP iPAQ

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Connor »

A jak se to pak tváří v telefonu, když připojím oba účty, tj. ten osobní + ten co je jenom pro Obchod? Při vstupu do obchodu se budou jako instalované tvářit všechny aplikace (tj. i ty zdarma instalované z osobního účtu?)? Případně jaké omezení to pořízení speciálního účtu pro Obchod bude mít?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od don_alex »

Nevím o žádném omezení.
Když budeš mít více účtů v telefonu, tak si pouze v Play nastavíš aktivní účet (a kdykoliv můžeš snadno změnit), pod kterým se budou aplikace instalovat a to je vše. Aktualizace Ti to bude nabízet souhrnně pro všechny účty, stejně tak budeš mít souhrnný přehled o všech instalovaných aplikacích bez ohledu na účet, přes který byly instalovány. Pokud budeš chtít vidět jen aplikace instalované přes konkrétní účet, i to se dá nastavit.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Sodobar
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 02. lis 2011 18:06:58
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od Sodobar »

Řeším podobný problém. Tedy jak zakoupené aplikace používat i na druhém mobilu.
Jsou dvě možnosti, ale u každé vidím nějaký problém.
1. Propojit nový telefon s původním účtem a vypnout synchronizaci. Riziko nebezpečí zapnutí synchronizace nechám stranou (stejně by to neuměla zapnout ;) ), ale napadá mě, když jsou dva telefony napojené na jeden google play a já na internetu (play) kliknu na "Instalovat", tak se aplikace začne instalovat na všech napojených zařízeních, ne? Ale to já nechci. Já chci sdílet jen koupené aplikace a ještě ne všechny.
2. Vytvořit "aplikační" účet, kde by byly jen ty aplikace, které by byly společné pro oba účty. U nových aplikací by to nebyl problém, ale jak převést staré aplikace zakoupené pod starým (mým) účtem na účet nový?

Nebo je nějaká jiná možnost, která mi uniká?
Dík za vaše postřehy.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od ludekbrno »

1) nikoliv, na webovém Play Google máš seznam zařízení přiřazených k danému účtu a při instalaci si vybíráš, na které z nich se má aplikace instalovat.

Takže tipuju, že problém je vyřešen ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od don_alex »

Sodobar píše:U nových aplikací by to nebyl problém, ale jak převést staré aplikace zakoupené pod starým (mým) účtem na účet nový?
Toto bohužel nelze.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Více zařízení na jeden účet

Příspěvek od aldabubo »

Do budoucna: Založte si jeden google účet, který bude "veřejný" v rámci rodiny či přátel. Na ten navažte jednu platební kartu a je vystaráno. Takový účet mám založený, celá rodina a asi 5 kamarádů ho má ve svém telefonu či tabletu a můžou tak používat všechny zakoupené aplikace. Když chce kamarád něco koupit, řekne mi, já to koupím a on mi aplikaci zaplatí cash. Ostatní funkce účtu se nepoužívají. Google neumožňuje převody mezi účty ani v případě, že majitelem je stejná osoba - nelze to totiž stoprocentně ověřit.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Odpovědět

Zpět na „Android OS“