Android OSZablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Zamčeno
DuSHman
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20. srp 2012 12:06:33
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: Dušan Kupec

Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od DuSHman »

Zdravím. Mám problém so zablokovaním andoidu vzorovým heslom (kvôli dieťaťu). Samozrejme som počítal s tým, že ho odblokujem vďaka prihláseniu cez google účet, ktoré to po takomto zablokovaní vyžaduje. No problém je v tom že mi to prihlásenie neberie aj keď sú údaje, ktoré zadávam na 100% dobré, kedže sa s nimi prihlasujem každý deň z PC. Čítal som tu pár vecí za root a podľa toho čo som pochopil, tak by asi pomohol (keď sa mýlim opravte ma) .. len neviem aké riziká by s tým boli spojené a čo by som tým stratil (telefón je v záruke). Ďakujem...
>> ešte jedna vec.. samozrejme sa chcem vyhnúť Hardresetu pretože chcem zachovať nadstavenia a údaje aplikácií..
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Pedro1 »

Ahoj, na obnovu pres google ucet potrebujes mobil. data, mas je zaple? Root neni treba. Pokud nemas zaple data, tak se obavam nejhorsiho. Mozna by to jeste slo jeste zapnout data pres adb. Ale to si musis najit sam. Po druhy si das bacha :).
DuSHman
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20. srp 2012 12:06:33
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: Dušan Kupec

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od DuSHman »

Tie data sa dajú zapnúť z hornej lišty, ale ani to mi nejako nepomohlo aj keď som ich zapol ... neviem teraz presne ako to je v nadstaveniach, ale myslím, že som tam odklikol dačo ako zákaz mobilných dát :D alebo ich možno len vypol neviem presne ... to nefunguje inak? nedá sa cez hento čo vravíš ty upravovať aj iné nadstavenia? alebo aspoň wifi? skúsil by som potom napríklad verifikáciu v dvoch krokoch čo je na google účte to by mohlo ísť... ale divím sa tomuto systému fakt .. je to divne spravené .. myslím, že páni majstri od Androidov sa mohli s tým lepšie pohrať ... podľa mňa je toto dosť veľká diera v Androide, keď ťa tvoje vlastné zabezpečenie pošle doriti aj keď poznáš údaje, ktoré potrebuješ
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Pedro1 »

Na to jsem zapomnel, ze tam mas i listu, ja ji schoval, a zapomnel jsem, ze tam vlastne defaultne je :). A davas to heslo spravne? Velky pismena atd. Snad ti jeste nekdo poradi, ja to jeste nepotreboval, tak, jak postupovat nevim. Zkus googlit. Ale nekde jsem slysel, ze se tam da dostat pres to adb.

Edit:zkus se podivat -zde
Naposledy upravil(a) Pedro1 dne pon 20. srp 2012 17:06:18, celkem upraveno 2 x.
DuSHman
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20. srp 2012 12:06:33
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: Dušan Kupec

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od DuSHman »

Heslo je správne určite.. zadával som ho strašne veľa krát a skúsil som ho aj na PC ... veľmi veľa som toho prečítal ale nič mi nefachalo .. a hento adb neviem či nejde len na vypnutie toho vzoru .. to aj keby vypnem tak tam asi stále budem potrebovať prihlásiť ten google
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Pedro1 »

O prispevek vyse mas link.
DuSHman
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20. srp 2012 12:06:33
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: Dušan Kupec

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od DuSHman »

No tamto je ten lepší prípad .. on je zaseknutý len na tom vzore .. ja už potrebujem prihlásenie na google mňa už to na vzor nepustí ...
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Pedro1 »

A zkousels restart, a pak to taky nejde, ten vzor? Pak uz fakt nevim. Kdybys mel root, tak by jsi to moh potom zazalohovat v recovery a udelat hard reset. Jeslti mas aspon zazalohovane kontakty, nebo je mas na simce a nemas tam nic duleziteho, tak udelej hard reset. Jinak uz nevim, jak se tam jinak dostat.
DuSHman
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20. srp 2012 12:06:33
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: Dušan Kupec

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od DuSHman »

No ja by som rád aby mi kompletne všetky veci ostali tak ako sú ... kontakty aplikácie všetko ... aj nadstavenia a údaje aplikácií .. keď dám hardreset bez nejakej zálohy tak si môžem obnoviť veci ale údaje z aplikácií budú nadobro preč .. len sa bojím použiť root lebo neviem či mi tie veci ostanú naozaj tak ako chcem .. a keď to neviem na 100% tak ani nechcem uvažovať o tom kedže sa za root stráca záruka
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Pedro1 »

S rootem se nic zadne uziv. soubory nezmeni, aspon me se nic nezmenilo, je to zalezitost par minut. A pak bych tam nahral jinou recovery, nejlepe 4EXT a zalohoval aplikace.
DuSHman
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20. srp 2012 12:06:33
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: Dušan Kupec

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od DuSHman »

No ja by som len rad ešte teda vedel či sa mi to oplatí aj na niečo iné .. na čo inak využívaš root? len na zálohu a podobné veci?
a ešte dačo .. dá sa s tými vecami pracovať tak isto ako pred rootom? všetko funguje ako má? ... alebo dá sa to potom nejak zrušiť? alebo vrátiť do pôvodného stavu? aby tá záruka na to stále bola? dá sa na to prísť že som to rootol aj keby to chcem zakryť nejako?
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Jarous1 »

Zrovna dneska na jednom "mobilním" serveru vyšel návod jak na to s ADB, hledej šmudlo ;)
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Pedro1 »

Root se da zase vratit, a nic nepoznaj, ale po rootu je lepsi flashnout jinou rom, protoze spousta veci, co je urcena pro root tam nekdy blbne. S rootem se da delat veci, jsou specialni aplikace, ktere bez rootu nejedou, napr mazat programy ze system. oblasti aj.
Podivej -sem. Navod na nahozeni 4EXT recovery(10 prizpevek od shora od hassnn), ale samozrejme az po rootu. Navod na root, tu urcite nekde najdes.

Edit.je to na desire, to asi nebude ono, musis najit nejakou pro sensation :).
DuSHman
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20. srp 2012 12:06:33
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: Dušan Kupec

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od DuSHman »

No tak v prípade, že to ide vrátiť a nebude z toho pri záruke problém tak myslím, že je to pre mňa super riešenie ... je to zložité vrátiť naspäť? či tiež len pár vecí, ktoré sa viacmenej nedajú pokaziť?
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Pedro1 »

Nekde by tu mel byt navod na unroot, ale nikdy jsem to nepotreboval. Ale fungovat by to melo.
DuSHman
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20. srp 2012 12:06:33
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: Dušan Kupec

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od DuSHman »

Tak ďakujem ti veľmi pekne dačo za to pozisťujem a asi to potom skúsim .. len dúfam že to nepomrvím ešte viac ... btw keby ešte sa chce niekto vyjadriť čo sa s tým problémom dá iné menej riskantné robiť, tak prosím píšte :)
Tydyt
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 22. srp 2012 19:54:17
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D
Rom: Android 4.0 ICS

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Tydyt »

Ahoj, mám úplně stejný problém.
Po několikátém špatně zadaném gestu na obrazovce, mi vyskočilo abych se přihlásil přes google účet, ale to nejde. Pravděpodobně z toho důvodu, že telefon není připojen k žádné síti.
Opravdu je jediná možnost root telefonu ? Nejde přejít do nějakého "opravářského" režimu a nějak alespoň zapnout připojení abych se mohl přihlásit na goole účet ? Děkuji moc za odpově'ď.
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Pedro1 »

No, samozrejme, ze by slo se dostat do bootloadru a uvest do tovarniho nastaveni, ale tim prijdes o vsechna data.
Nemas nahodou moznost z lock obrazovky povolit data, nekdo to ma v horni liste. Ale nevim, jak to ma ofic. romka. Jinak zkusit pohledat, jestli se tam neda dostat pres adb a povolit data.
Jinak to resit rootem a zazalohovat data. Ale pokud mas bootloader novejsi, nepodporovanej na neofic. odemknuti, tak musis pres htc dev, ale to se rozluc s datama.
Uživatelský avatar
jzak
Stálý androiďák
Příspěvky: 235
Registrován: pon 23. led 2012 22:31:00
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black
Tablet: Acer Iconia Tab A101
Rom: ZEUS v7.1/CM10
Bydliště: Pardubice

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od jzak »

Napadlo mě, jestli jsi zkusil svoje předchozí heslo?
LG už nikdy. Google je BEST!
DuSHman
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20. srp 2012 12:06:33
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: Dušan Kupec

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od DuSHman »

Žiadne iné heslo nebolo nikdy ... už sa chystám na ten root .. len ako tu kolega o nejaké príspevky vyššie hovoril potrebujem nájsť dačo iné ako HTCDev . lebo to spraví presne to čo nechcem .. neviete či by to šlo cez ten HTC One X All-In-One Kit? tam je taky unlock bootloader možnosť ...
Kate-Jenny Lou
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 25. říj 2012 8:55:35
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus

Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Kate-Jenny Lou »

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit? Zablokovala jsem příteli Samsung Galaxy Nexus. Chce to po něm gmail a heslo, ale když ho vyplní tak mu to píše že to zadal nesprávně, co tím? Chceme zachovat data, takže jestli se to dá udělat jinak než přes hard reset?? Nebo kdyby se založila jiná adresa na Googlu? K internetu je připojený stále.
Uživatelský avatar
jzak
Stálý androiďák
Příspěvky: 235
Registrován: pon 23. led 2012 22:31:00
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black
Tablet: Acer Iconia Tab A101
Rom: ZEUS v7.1/CM10
Bydliště: Pardubice

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od jzak »

Pokud měl zaplé ladění přes USB tak to jde. Zkus hledat na google.
LG už nikdy. Google je BEST!
Kate-Jenny Lou
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 25. říj 2012 8:55:35
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Kate-Jenny Lou »

No právě hledám ale skoro nikde nic nemůžu najít, a taky jsem lajk, takže tomu taky dvakrát extra nerozumim, přítel rikal ze mu v samsungu řekli, že nemá propojenej email s mobilem, a že musí do autorizovanýho servisu, ale to bude pálka. Hledám i jak se dělá hard reset, něco už jsem našla, ale kdyby to šlo zachranit, tak by to samozřejmě bylo lepší.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Jumbo78 »

Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Miriam_275
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17. lis 2013 8:56:54
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5400

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Miriam_275 »

Dobrý den. Zablokovala jsem si telefon tím že jsem zadala nesprávné gesta. Hodilo mi to tam že tam musím zadam svůj google účet. To jsem udělala asi dvacet krát ale pokáždé mi to ukáže že nesprávné heslo nebo už. jméno. No přišla jsem na to žemám vyplou wifi !! Nechci ztratit své data ! Potřebuji jenom vědět jestli se nějak nedá zapnout wifi ikdyž mám zablokovaný display. Mám Prestigio 5400 !! Pomoc prosíííím !!! :( :( :(
kokoslandia
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 16. lis 2013 8:49:20
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend G300

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od kokoslandia »

Napadlo mě že jestli máte povolenýho správce zařízení toho nějakýho klienta google, tak přes http://play.google.com po přihlášení ke sdruženému účtu se dá telefon zamčít a odemykací kód bude ten, který jste si nastavili při tom bloknutí, to by mělo pomoct. Ale nevím nezkoušel jsem to ale co jsem četl fóra o tom tak by to jet mělo ;)
Prosím, než začnete psát nové vlákno, tak požijte tlačítko hledat :)
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od Jumbo78 »

Pokud nemá data ani wi-fi, tak to nepůjde.
Zkus nějaký servis, mohli by to umět

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
kokoslandia
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 16. lis 2013 8:49:20
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend G300

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od kokoslandia »

Ono by mělo, o windows phone to funguje ta, že se pošle push notifikace a pokud neí na připojení tak zapne mob. data a u androidu by to mělo fungovat stejně.
Prosím, než začnete psát nové vlákno, tak požijte tlačítko hledat :)
Uživatelský avatar
ddaveid
Androiďák!
Příspěvky: 643
Registrován: sob 06. dub 2013 15:33:17
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3
Rom: MG4
Bydliště: Ostrava

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od ddaveid »

Tak jsem to ze zvědavosti vyzkoušel a výsledek? Katastrofa, když není Wifi ani data od opa, tak končíte. Android nic sám automaticky nespustil. Testnuto na CM 10.1 => android 4.2
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Zablokovaný prístup vzorom a Google účtom..

Příspěvek od don_alex »

To jako pojedeme nové téma o zablokovaném telefonu?

LOCK

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Zamčeno

Zpět na „Android OS“