PokecKam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
MaxSenz
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 17. zář 2012 9:56:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note ICS
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1
Rom: originál

Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od MaxSenz »

Zdravím Vás androiďáci...
Mám Samsung Galaxy Note a Tab 10.1 a chcel by som vyriešiť jednu záhadu :

keď nainštalujem (akúkolvek) aplikáciu do telefonu , kam presne sa uloží ??? (nemyslím stiahnuté SD data...)

NA vysvetlenie - mal som pred pol rokom HTC HD2 s Windows Mobile 6.5Pro , a tam som vedel presne kam sa to inštalovalo (SD card / Program Files / ) - takže som mal 100% prehľad kde to je a čo to je.A toto mi na androide chýba strašne !!!

Prečo ? LEbo na WinMobile som všetky inštalované hry / programy proste skopíroval z karty do PC a mal som zálohu...
A keď som dal napr. Hard Reset alebo nahral inú ROM (tá origo bola po 8 mesiacoch nepoužiteľne zahataná....) , tak po nabehnutí telefonu,som proste z SD card / Program Files / urobil zástupcov jednotlivých aplikácií / hier a nemusel som ich nanovo inštalovať ( no , fungovalo to asi na 80% aplikácií !!! ) , proste takto to robím aj na PC , keď po cca roku preinštalujem systém , tak asi 70% hier a programov neinštalujem nanovo ! Má to aj tú výhodu , že si zbytočne nezahatám registry a nespomalím systém...

A toto isté by som chcel aj na androide skúsiť !

Preto , kto mi poradí kde tieto nainštalované .APK nájdem ????? :help: :help: :help:

VOPRED VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM !!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Twincam
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. kvě 2011 11:45:31
Typ mobilu / ROM: SGS3
Bydliště: Plzeň

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od Twincam »

Na androidu to takhle neběhá.. Nainstaluj Titánium backup a v tom si aplikace zálohuj na SD kartu. Pomocí TB je i obnovíš..

jinak když už se ptáš, kde se ty aplikace nacházejí, tak cesty k app jsou

nainstalované - /data/app
systémoví- /system/app
Samsung Galaxy S III - WanamLite7 - I9300XXUFME3
PhilzTouch recovery 5.06.1 + 64 GB microSDXC

HTC DHD - už nemam..
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od ludekbrno »

MaxSenz:

Zapomeň na zkušenosti z Windows!!! Android nemá registry ani nic podobného a doba používání telefonu nebo množství nainstalovaných aplikací nemá žádný vliv na chod telefonu. Telefon se zabývá pouze aktuálně spuštěnou aplikací a že je tam nainstalovaných 200 dalších ho nezajímá a nebrzdí. Výjimkou jsou pouze on-line aplikace, které na pozadí čekají na zprávu (různé messengery, gmail, FB, ale takových aplikací, co mají spuštěnou službu na pozadí určitě moc nemáš). Ostatní běžné aplikace na pozadí vůbec běžet neumí a pokud s ní zrovna nepracuješ, nic nedělá. Takže u Androidu neexistuje potřeba jednou za čas přeinstalovávat systém nebo podobně.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od Pedro1 »

to Twincam: mam dojem, ze na TB je potreba root.
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od radegast »

Mně by jen zajímalo na co je záloha aplikací.
Jejich nastavení apod chápu, ale K ČEMU JE ZÁLOHA APLIKACÍ, když všechny jsou na Marketu, nepochopím.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
MaxSenz
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 17. zář 2012 9:56:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note ICS
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1
Rom: originál

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od MaxSenz »

Twincam - Ďakujem za cestu , to SYSTEM som už objavil , len to druhé som nevedel...

ludekbrno - tebe to vysvetlím viac (a aj pre ostatných) -
Galaxy Note mám ani nie 2 mesiace...keď bol po hard resete (od prechodzieho majitela,ktorý mi ho predal asi 2-mesačný...) tak som tam nemal žiadne aplikácie a BATERKA VYDRŽALA NA 1 NABITIE 17 DNI !!!!!
Po tom čo som tam nainštaloval asi 30-35 aplikácií , tak som sa dostal na sotva 36 hodín...

A práve pre to som chcel tomu prísť na kobylku...proste tie aplikácie si zálohovať už NAINŠTALOVANÉ , potom ich odinštalovať a LEN skopírovať do fonu , že či to telefon rozozná a baterka vydrží alebo nevydrží viac !

Lebo je BLBOSŤ aby proste baterka vydržala TAK MALO , ak s telefonom nič nerobím ! Na HTC HD2 mi bežne baterka po 18-mesiacoch vydržala aj 7-9 dní !!! A mal som v ňom 180 aplikácií...Ale som ich nainštaloval,skopíroval do PC a zase odinštaloval a potom LEN nakopíroval do fonu :D ale aj keď boli nainštalované tak to nemalo vplyv na baterku ! Ale ako som už písal,nemusel som ich po hard resete všetky pracne inštalovať - mal som ich v jednom balíku zrarované a po rozbalení na SD kartu som mal hneĎ aj zástupcov :D proste bezpracné ...

radegast - ja z Android Marketu NIČ NIKDY nesiosám , lebo sú to sku***ný chudáci ako iTunes !!!!!! a takých JA nepodporujem !!! A za druhé je to už taká moja "choroba" - všetko si zálohovať ! Kedysi sa mi už pár krát stalo že som niečo robil tak ako to asi aj ty robíš , a po reinstale kompu som to už nemal odkial stiahnuť , lebo server už neexistoval...
Mám doma takmer 20 GB aplikácií na Android OS, niakych 13 Gb na Windows Mobile...

ALE , ako som už písal , chcel som to hlavne vyskúšať , či to nemá vplyv na výdrž batérie v Notovi...lebo ako to sledujem , tak čím viac apk mám vo fone , tým menej baterka vydrží !

A popravde - ak 1230 MAH baterka na HD2 vydrží 9 dní , tak 2500 MAH baterka v Note MUSÍ tých 17-18 dní vydržať pri takmer nulovom používaní !!!!! Nie ako tu v sekcii Vydrž baterky (kde už dlho nikto nepíše...) každý sa sťažuje že max 3 dni !!!

JA mám teraz v Note 10 programov a 4 hry , a po 3 dňoch a 20 hodinách mám 47% baterky ...
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od Mishack »

Chtel jsem nejak reagovat, ale uplne jsem z toho tumpachovej :lol: a nevim kde zacit.
Zacnu pěknym obrazkem...
Obrázek

Add market, zalohy - no comment.

Co se tyce vydrze. Auto kdyz zaparkujes v garazi s plnou nadrzi a vyjedes jen o vikendu, abys pod autem zametl, tak ti taky vydrzi benzin treba rok. Je uplne jedno, co tam je za aplikace, jde o to jak jsou nastavene (pripadne napsane). Tzn, kdyz si tam hodis widget s pocasim a nechas ho aktualizovat kazdych 15min, tak je jasny, ze to telefon vyzdime za pul dne...

Stejne si neodpustim poznamku.
Kedysi sa mi už pár krát stalo že som niečo robil tak ako to asi aj ty robíš , a po reinstale kompu som to už nemal odkial stiahnuť , lebo server už neexistoval...
Ano, proto je tu market (Google Play) - ten tam bude vzdycky. Problem solved ;)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od xanthor »

Jo, ten bude "vždycky", ale nikdo ti nezaručí, že konkrétní aplikace jen tak nezmizí nebo se může stát, že nová verze bude strašná a nebudeš moct sehnat tu starší, která fungovala korektně.
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od Marek989 »

Většina tech aplikaci má své weby, kde starsi verzi sezenes ;) a nebo případně do půl dne - do dne vydají zaplatu ;)
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od Mishack »

Ano, stat se to muze. Me se to za 2,5 roku stalo jednou (konkretne IM+). Ale ze bych kvuli tomu musel mit zalohovanych 20GB app... to fakt sry. Kazdopadne o tom to neni. Je to o tom, ze nekdo neni schopen prejit do 21. stoleti, neni ochoten ani trochu se prizpusobit a zacne tady rozhlasovat, jak je vsechno na prd. Coz, kdyz jsme u toho, bych byl docela rad, aby autor rozvedl, co to znamena "sku***ný chudáci ako iTunes" - konkretne. Diky
MaxSenz
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 17. zář 2012 9:56:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note ICS
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1
Rom: originál

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od MaxSenz »

Mishack :

nič proti tvojej filozofii , ale je pekne pri**baná :D :D :D a ABSOLUTNE s ňou nesúhlasím !!!

Ja sa spolieham výlučne na SEBA a SVOJE zálohy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A NIKTO ma NIKDY nepresvedčí že niake trápne cloudy tento problém solvujú :D
Mne nerobí problém mať doma cez 300 DVD so zálohami všetkého čo som kedy použil , odfotil,nakameroval,nahral z TV a stiahol z netu !!!!!

Mám bratranca , ktorý si NIKDY nič nezálohuje , a už bol X-krát u mňa že nevie odkial niečo mal a už to nevie stiahnuť !!!
Takže asi tak...

xanthor - PRESNE SI TO DOBRE NAPISAL A 100000 % S TEBOU SUHLASIM !!!!!

a ešte pre Mishack - čo na tom nevieš pochopiť na iTunes ?!?!?! a to vyhviezdičkované je nadávka iba :D :D :D

Proste - nenávidím všetko od APPLE !!! Sú to trápny chudáci a ***** ******* *********** ********* ******** (domysli si :D )
A všetky tie cloudové služby tiež neznášam...a aj Android Market...stačí ti to ako vysvetlenie ???

INAK - ďakujem , posledných 5-6 príspevkov tu v podstate len spamujete,lebo sa absolutne netýkajú mojej otázky :D Ale v pohode ,ja si rád popíšem aj pokecám :D

No,do zložky Data sa nedostanem , lebo proste nemám ROOTnutý fon a ani ho nemieniť takto robiť...

Ale niečo na tom s tými aplikáciam bude !!!V tomto sa MISHACK mýliš !!!
Mám to otestované a to takto (ako som už písal...) :
V telefone mám asi 10 aplikácií a 2 hry , po 4 dňoch som dnes ráno mal baterku 42%...
A áno,mám animovaný widget a animované pozadie , ale ani jedno VOBEC nežerie baterku , pretože fon mi ide do Deep Sleep !!!
Dens som nainštaloval 3 aplikácie ďalšie (na odskúšanie novinky...) a po ich dokončení testovania a odinštalovaní mi už fon NEJDE do Deep Sleep - teda spotreba baterky sakramentsky vzrostla !!! Jasný FAIL systému ANDROID u mňa !!!!!!
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od xanthor »

Je to fail aplikace, ne systému, zkus BetterBatteryStats (o té aplikaci něco najdeš i tady na fóru, stačí hledat).
Jinak jo, zálohy jsou fajn věc, ale trochu se kroť. :-) Zaprvé nemusíš používat tolik smajlů a vykříčníků. A za druhé bys měl pochopit, že někomu se prostě nechce (resp. nevyplatí) investovat čas do záloh atd., protože jemu konkrétně to nic nepřinese. (A řekl bych, že takových uživatelů je většina.) Takže bych se do ostatních kvůli tomu nenavážel.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od ramon.dexter »

Nojo, tvoje argumentace je asi taková: "Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo".

Takovýhle slinty přesouvám do pokecu, to v android os aboslutně nemá co pohledávat.

A upřímně, pokud se s námi chceš bavit, konkretizuj. Kecy typu "víš jak, itunes jsou *******" je k ničemu. Nikdo ti nevidí do hlavy, takže ostatní fakt neví, jak pohlížíš na itunes.

A tak nějak přemýšlím, jestli ti mámrovnou dát BAN za urážky ostatních. Tak mi napiš, proč bych to neměl dělat. A rovnou ti říkám, jestli budeš reagovat stejně jako na mishacka, máš ten BAN jistej a to napořád. O takový tady nestojíme.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
MaxSenz
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 17. zář 2012 9:56:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note ICS
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1
Rom: originál

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od MaxSenz »

ramon.dexter :
Dáš BAN budem mať BAN...
Reagoval som tak kôli tomu , že som dal jasnú tému a každý tu kecal o inom !
Za otázniky , smajlov a výkričníky sorry , už som raz taký !*20 :D
A nikoho som neurazil , aspoň o tom neviem , nenapísal som konkrétnu nadávku na nikoho !
A ešte raz - chcel som vyskúšať niečo na androide,preto som to chcel spraviť - teda zálohovať...
LEbo napr.z Android Marketu sa mi nepodarilo ešte stiahnuť nič ! a keby sa mi aj podarilo,tak to chcem mať aj vo fone aj v tablete a nechcem to kvôli tomu sosať 2x !
iTunes neznášam preto, lebo nesúhlasím s ničím čoho sa týkajú , to je na dlhé vysvetlovanie...
APPLE neznášam asi viete každý prečo - Samsung...nevravím že je najlepší, ale je :D proste as mi nepáči ako sa do nich Apple naváža a podľa mňa nie celkom právom a hlavne nieje to s božím poriadkom.(nie,nie som veľký katolík !)

xanthor - mne sa tie zálohy vždy vyplatili ! KeĎ som mal 1mbit net , nemohol som si dovoliť niečo pozreť a zmazať,že veď keď to budem potrebovať,stiahnem znovu...to ale vôôôbec nie !
Ja proste zálohujem všetko čo sa mi aspoň raz zišlo, bol som na rlznych forach o PC, kde sa X-krát sťažovali : nemal som to zálohované a prišiel som o to !
Napr. : programy na PC,ktoré používam a dávam po každej inštalačke winu mám na USB klučiku,DVD napálené,DVD-Ram kde sa dajú doplňať a na prenosnom HDD !!! A nemusím sa o ne báť,lebo pokial mi nevyhorí chalupa tak sú v bezpečí :D
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od ludekbrno »

To je nemoc, má to i diagnozu (tuším chorobné hromadění, typický příznak je časté používání spojení "to by se někdy mohlo hodit") ;-) Taky jsem dřív veškeré instalačky software zálohoval. Výsledek je ten, že mám hromadu CD s instalačkami, u které v drtivé většině ani nevím, co už to je za software, ale hlavně jsou to už beznadějně zastaralé verze, které často ani nefungují s aktuální verzí windows.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
MaxSenz
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 17. zář 2012 9:56:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note ICS
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1
Rom: originál

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od MaxSenz »

No , ja som všetky CD ( asi 1500 ! :D ) pretriedil , čo sa mi hodilo nechal a ostatné som popredal.
Nechal som si len softy, ktoré bežia pod Win7 a WinXP , lebo používam oba systémy an 2 samostatných HDD... (WinXP kvôli JEDNEJ jedinej hre, ktorú hrávam online SWAT4 a ktorá nejde pod 64bit W7 :( )

No a nechávam si samozrejme všetky videá čo som kde natočil a pod.A také FullHD video z Noteho (používam aplikáciu Camera ICS+ - má dátový tok 28.8 Mbit a kvalitnejší o dosť obraz ako ICS origo kamera , preto ju aj vydali...) tak sa to doosť rýchlo nazbiera + niake videá z hier , kde sú fakt dobré akcie a tak...a to je mi naozaj ľúto dať preč !

Nie som zberač :D len proste chcem mať poruke to čo treba a nie pokaždé hľadať alternatívu na nete...
A inak - hry aké mám ja na Android , na Markete isto nie sú !
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od ludekbrno »

Tak samozřejmě vlastní díla (foto/video) taky zalohuju poctivě, ale zalohování software jsem přestal hodně let zpátky, protože prakticky jakýkoliv se dá kdykoliv na netu najít. A nejspíš narozdíl od tebe mam co užitečného na práci, protože mam problém protřídit občas aspoň aktuální věci, natož 1500CD. To jde mimo moje (a pochybuju, že jen moje) chápání :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od ramon.dexter »

Já ti do jistý míry rozumím. Taky jsem si udělal sbírku aplikací, který už nejsou na Marketu. Asi 3 aplikace.

Opravdu neexistuje žádnej rozumnej důvod, proč nepoužívat Market. Máš tam vždycky nejaktuálnější verze aplikací. NIkdo ti nekouká do telefonu.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
PATWIST
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 15. lis 2010 8:01:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II i9100
Twitter: PATWIST
Rom: stock
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam sa presne uloží nainštalovaná aplikácia ???

Příspěvek od PATWIST »

Zaujímavá téma :D ja som tiež kedysi zálohoval všetko ale vlastne na nete to všetko nájdeš a prípadne o čosi vylepšené - novšie. Ale aj tak chápem sú určité veci ktoré je dobré mať zálohované (napríklad drivery k nejakým zariadeniam ku ktorým už nebude vydaná žiadna aktualizáciu).
Aplikácie sa dajú zálohovať napríklad cez môjho obľúbeného správcu súborov Adao File Manager
Samsung Galaxy S2 (GT-I9100), stock 4.1.2 (Jelly Bean), root, Siyah kernel, Go Launcher
Odpovědět

Zpět na „Pokec“