Čtečky, prohlížeče a přehrávačeebooky

Internet browsery , ebooky , viewery pro všechno možné a audio/video přehrávače.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
vito45
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: stř 04. lis 2009 21:18:57

ebooky

Příspěvek od vito45 »

Tu je krátky popis ebook readerov ktoré som odskúšal. Z formátov kníh som skúšal txt, pdb, epub, zipped txt a pdb.
Zatiaľ (podľa mňa) najlepší je iReader. Ďalšie odporúčané sú Cool Reader, Moon+ Reader, FBReader. Niektorý si pochvaľujú aj Aldiko, PalmBookReader či jjReader.

Aldiko
Podporuje epub. Zvláda iba základné nastavenia. Skrýva oznamovaciu lištu. Celkovo mám pocit že aplikácia má dobrých vývojárov ale prílišne zjednodušenie túto aplikáciu zráža medzi do davu priemerných čítačiek ktorým chýba niečo zaujímavé.
verzia: 2.0.1 (30.3.2011)
aktualizovane: 8.5.2011

AEPreader
Podporuje pdb, prc a txt. Každú knihu treba pridať osobitne, aplikácia prehliada celú kartu a potom sa vybere kniha (nedá sa hľadať), vyberie sa formát a kódovanie. Nastavenia sú chudobné - farba pozadia a textu, veľkosť textu. Dajú sa pridávať bookmarky, rýchlo prejsť na nejakú pozíciu v knihe posunom palca, má aj knižnicu do ktorej pridávate knihy a to je asi všetko čo aplikácia dokáže. V knihe sa posúva posúvaním textu ťahaním palca.
verzia: 0.4.4 (13.3.2010), v tejto verzii mi nejdu načítať/otvoriť žiadne knihy
aktualizovane: 8.5.2011

aReader
Načíta iba txt súbory v domovskom adresári na karte. Jediná nastavenia je veľkosť písma a farba písma/pozadia. Podporuje ešte bookmarky a to je tak všetko.
verzia: 1.2.0.1 (28.10.2008)
aktualizovane: 8.5.2011


auduaReader
Dokáže čítať html. Načítalo mi aj jedno txt, neviem prečo nenačíta ostatné. Má vynikajúce nastavenia, niektoré som ešte nikde inde nevidel napr. štýl otáčania ďalšej strany (nastavenie o koľko riadkov sa má posunúť strana) či ignorovanie ďalšieho riadku (line break) ale paradoxne som nevedel nájsť nastavenia veľkosti fontu a kódovania. Po zapnutí hneď neotvorí poslednú knihu. Tiež mi chýba jednoznačné určenie pozície v knihe.
verzia: nenašiel som ju už na markete (8.5.2011)

Captionary eBook Viewer
Podporuje txt a epub. Skoro žiadne nastavenia. Malá viditeľná plocha. Jedna z horších čítačiek
verzia:1.4.0 (17.4.2011)
aktualizovane: 5.5.2011

Chaek
Podporuje epub a txt. Jeho stav vyzerá akokeby to bola alfa verzia hoci android market ukazuje že je to 1.5.5.
verzia:1.5.5 (28.4.2011)
aktualizovane: 5.5.2011

Compact Reader
Sám si rýchlo načíta všetky txt súbory na karte. Nepodporuje zmenu kódovania. V podstate jediné čo sa dá nastaviť je font a skenovanie pre knihy. To je asi všetko čo dokáže.
verzia: 1.0.2 (8.12.2008)
aktualizovane: 8.5.2011

Cool Reader
Podporuje širokú paletu formátov (aj zip, pdb, txt, epub) a hneď po spustení načíta poslednú čítanú knihu. Patrí medzi rýchle ebook readery. Je open source, momentálne vo vývoji a očakáva sa pridávanie ďalších funkcií (napr. behom krátkej doby pribudla podpora pdb). Nastavenia sú chudobnejšie (chýba napr. nastavenie zarovnávania textu, rýchlosť animácií) ale postačujúce. Celkovo je to veľmi sympatická čítačka a keby jej nechýbali niektoré nastavenia tak by nahradila môj najobľúbenejší iReader.
veriza:3.0.45-11 (27.4.2011)
aktualizovane: 5.5.2011

EasyReader
Podporuje txt ale nie kódovanie znakov. Okrem fontu sa nedá nič nastaviť.
Posledná verzia je 1.0.1 z 19.12.2008 ktorá sa mi nespustí.

Endless Reader
Free verzia otvára iba txt. Chýba mi nastavenie otočenia displeja, možnosť skokovo otáčať strany.
verzia: 0.01.06r (31.8.2009)
aktualizovane: 8.5.2011

eReader beta
Importoval mi txt z rootu karty ale z z iných priečinkov už nie a import prebiehal veľmi pomaly. V nastaveniach sa dá nastaviť 5 vecí.
verzia: 1.0.3 (14.1.2011)
aktualizovane: 8.5.2011


FBReader
Ak by sme si odmysleli iba podporu formátov epub, fb2 a oeb tak sa snáď jedná o najlepšiu čítačku ebookov. Pri spustení hneď otvorí poslednú knihu. Veľmi sympatická je knižnica ktorá je delená na obľúbené, posledné, podľa autora, podľa názvu, podľa tagu a podľa systému súborov (predvolený priečinok, sd karta, pamäť telefónu). V nastaveniach som našiel všetko čo som videl aj u ostatných čítačkách okrem nastavenia rotácie obrazovky natvrdo (v ponuke je iba vypnutie automatickej rotácie) a možnosti gest na obrazovke (je možné iba posúvať stranu).
verzia:1.0.10 (1.5.2011)
aktualizovane: 5.5.2011

Foliant (beta)
Podporuje epub a txt. Málo funkcií vo peknom a rýchlom kabáte. Keď výjde z bety tak to môže byť dobrý ebook reader.
verzia:0.7.11 (2.3.2011)
aktualizovane: 5.5.2011

iReader
25.12.2009 bola uvoľnená free verzia. V free verzii je osekaná podpora formátov na txt a pdb inak funkcie neboli osekané. Prv popíšem veci ktoré mi vadia. Po spustení neotvorí hneď knihu, neotvára zazipované txt a pdb, encoding textu sa nedá natvrdo globálne nastaviť a na prvý pokus ho neuhádne dobre. To je asi tak všetko, ďalej ho budem iba ospevovať takže to bude iba nudná čítanie :D Po spustení sa otvorí obrazovka s poslednými otvorenými knihami. Typ kníh (txt, pdb) je rozlíšený farebne, tiež zobrazí autora, dátum a čas posledného čítania, miesto v % s zopár slovami. Tento zoznam sa dá usporiadať podľa dátumu, mena alebo autora či filtrovať podľa typu knihy. Prehliadač súborov kde si vyberáme knihu si pamätá poslednú pozíciu a jeho reakcie sú veľmi rýchle ako aj otváranie kníh (0,5MB pdb mu nerobí žiaden problém). Po otvorení knihy a stlačení tlačidla menu sa objaví menu Text encoding (hneď sa dá vybrať central european, netreba dlho listovať), Settings, Search, Add bookmark, Bookmark (ukáže meno bookmarku, miesto v %, dátum a čas vytvorenia), More. Po ťuknutí na More sa objaví ďalšie menu kde je Goto (výber buď posuvníkom alebo zadaním percent+stotín percenta), Screen (rýchle nastavenie orientácie textu (Portrait, Landscape, Sensor)), Close (zavrie knihu a vráti sa na výber kníh) a Home ktoré sa správa rovnako.
Nastavenia sú obsiahle, zase sa objavuje funkcia ktorú som ešte u ostatných aplikáciach nevidel a hodí sa - záloha nastavení. V nastaveniach nájdeme nastavenie orientácie textu, či sa má nechávať rozsvietený displej. Nastavenie textu je bohaté a dá sa nastaviť asi všetko: font, štýl fontu (bold...), veľkosť fontu, riadkovanie, farba, odsadenie od strán, farba, tieň(všetko s preview). Nastavenie prehliadania je tiež bohaté: nastavenie obrázku ako pozadie, fullscreen, zoom (po pravde neviem čo to robí), zobrazenie kde v knihe sme (v %, zobrazí sa po otočený strany, dá sa zapnúť a vypnúť aj nastaviť kde sa to má zobrazovať), efekt pretáčania strany (5 druhov vrátanie vypnutia, dĺžka efektu (50-3000ms), ukázanie posledného riadku). Nakoniec sa nastavuje ovládanie: zapínanie a vypínanie otáčania strán rôznymi tlačidlami (volume, camera, space key), nastavenie trackballu, zapnutie otáčania ťahom prstu hore dole či zprava do ľava alebo po ťukaním prstu po niektorom z rohov (osobitne sa zapína každý roh).
Na tejto aplikácii mi prakticky nič nevadí ani nechýba, všetko je rýchle, menu sú dosť veľké na ovládanie prstom. Z aplikácií ktoré som doteraz skúšal je táto pre mňa jednoznačne najlepšia.

iSilo
Jedna sa o drahú (20 USD) aplikáciu ktorá otvára PDB aj txt. Má sparťanský vzhľad ale kopec funkcií ktoré som inde nevidel. Zaujímavosťou je možno priradiť funkciu tlačidlám, obrazovka je rozdelená na 25 štvorcov ktorým sa dá priradiť funkcia dotyku, 2 a 3 ťuknutia. Chýba efekt otáčania strany.
verzia: 5.2.5 (1.4.2011)
aktualizovane: 8.5.2011


jjReader
Otvára iba txt. Po zapnutí hneď rýchlo otvorí poslednú knihu. V nastaveniach je všetko základné okrem gést a dotykov. Je to dobrá jednoduchá a rýchla čítatačka txt.
verzia: 0.9.2 (17.3.2010)
aktualizovane: 8.5.2011


Laputa
Umožňuje importovať epub. Má málo nastavení. Nenašiel som ako rýchlo sa dostať na nejaké miesto v knihe ale inak nemá aplikácia nejaké výraznejšie chyby.
verzia: 1.4.1 free (29.1.2011)
aktualizovane: 8.5.2011

Libris Lite
Nepodporuje pridávanie ebookov z počítača alebo karty. Jedná sa o jeden z najhorších ebook readerov.
verzia: 1.01 (18.9.2009)
aktualizovane: 8.5.2011

Moon+ Reader
Podporuje txt, epub a aj zazipované. Vynikajúca čítačka s veľkým množstvom nastavení.
verzia: 1.2.23 (2.5.2011)
aktualizovane: 8.5.2011

Night Book Lite
Otvára txt, nepodporuje zmenu kódovania a prakticky sa nedá nič nastaviť.
verzia: 1.2 (10.9.2010)
aktualizovane: 8.5.2011

PalmBookReader
Otvára pdb aj txt a to aj v zip archíve. Aplikácia je rýchla. Načíta všetky ebooky na karte (dajú sa zoradiť podľa mena, autora, posledného čítania a umiestnenia) a potom hľadaním sa nájde tá kniha ktorú chceme. Nastavenia sú sparťanské. Nastavenie kódovania, veľkosť a farba textu, sila podsvietenia, uzamknúť orientáciu (zatiaľ funguje iba tak že sa uzamkne do portain, možno bug). Chýba mi možnosť nejako rýchlo skrolovať. Inak je to skvelá aplikácia.
verzia: 1.7 (19.1.2011)
aktualizovane: 8.5.2011

Reveal
Nepodarilo sa mi v ňom načítať knihy, dajú sa do neho dostať asi iba stiahnutím z internetu.
verzia: 2.6 (7.5.2011)
aktualizovane: 8.5.2011

TxtReader
Free verzia dokáže prečítať iba txt. Nastavení je veľmi málo ale v podstate všetko čo potrebujeme: veľkosť písmen, kódovanie (nastavuje sa pre každú knihu zvlášť), nastavenia farby a orientácia (po spustení sa otáča podľa senzora po nastavení sa uzamkne na ležato alebo na výšku), to je všetko. Na všetko reaguje bleskovo. Čudné je prezeranie. Knižka sa rozdelí na nejaký počet strán (počet strán je cca. ako klasický A6 paperback) po ktorých sa posúva ťahaním prstu a poklepaním sa prejde na ďalšiu stranu.
verzia: 1.0.8 (1.11.2010)
aktualizovane: 8.5.2011

UltraReader
Podporuje txt. Je to hrozná čítačka ktorej jediná dobrá vlastnosť je rýchle scrolovanie.
nenašiel som už na markete (8.5.2011)

WordPlayer
Neprečíta pdb ani txt a epub načítava relatívne dlho. V nastaveniach sa dá okrem iného nastaviť orientácia textu (všetky 4 možnosto: sensor, landscape, portrait, system), animácie, font a farby. Dá sa prejsť aj ma konkrétnu stranu. S orientáciou textu je problém lebo stále pri zmene sa celá kniha zase musí načítať a zmeni sa aj pozícia.
verzia: 11.0.1 (7.1.2010)
aktualizovane: 8.5.2011

Workoholic Reader
Podporuje txt a epub pričom knihy musia byť v určitom priečinku a nedá sa rýchlo presúvať v knihe. Vcelku sympatická aplikácia.
verzia: 0.8.6 (16.1.2011)
aktualizovane: 8.5.2011

Na konvertovanie kníh odporúčam Calibre ktorý slúži primárne na managment knižnice. Je to aj klikačka pre Windows, Linux a Mac OSX

edit: doplnený jjReader, Endless Reader, auduaReader, TxtReader, iReader, upravený text, AEPreader, Laputa, Night Book Lite, UltraReader, Endless Reader aktualizovaný, Moon+ Reader, doplnený Cool Reader, Chaek, Foliant (beta), Captionary eBook Viewer, drobá úprava úvodu, aktualizovaný FBReader, väčšia aktualizacia 8.5.2011
Naposledy upravil(a) vito45 dne ned 08. kvě 2011 18:53:33, celkem upraveno 24 x.
blog: http://vito45.blogspot.com/
podporujem Slovensku Piratsku Stranu
Uživatelský avatar
LuFa
Stálý androiďák
Příspěvky: 120
Registrován: pon 17. srp 2009 21:20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: ebooky

Příspěvek od LuFa »

K celkem plné spokojenosti používám FBReader. Největší nevýhoda je absence zmiňovaného rychlého listování. Naštěstí, často tuto funkci nepotřebuji. Druhou nevýhodu spatřiji v jediném podporovaném formátu epub. Naštěstí, dá se s tím žít ;-).
Samsung Galaxy Note 8
Shimiq
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18. lis 2009 15:58:32

Re: ebooky

Příspěvek od Shimiq »

A co Aldiko? ten je taky dobrej :yes:
Uživatelský avatar
LuFa
Stálý androiďák
Příspěvky: 120
Registrován: pon 17. srp 2009 21:20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: ebooky

Příspěvek od LuFa »

Shimiq píše:A co Aldiko? ten je taky dobrej :yes:
U Aldika jsem měl problém s vložením offline knih :-(. Pro online knihy je ale vyborný.
Samsung Galaxy Note 8
Uživatelský avatar
alda
Androiďák!
Příspěvky: 407
Registrován: pon 01. čer 2009 23:28:34
Bydliště: Praha

Re: ebooky

Příspěvek od alda »

Na txt mi plně vyhovuje JJReader, funguje zcela bez problémů.
Uživatelský avatar
patas
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: ned 15. bře 2009 12:26:55
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Re: ebooky

Příspěvek od patas »

V jjreader mi špatně navazují stránky, přeskočí mi to 1 nebo 2 věty. Nevím v čem je chyba.
SE Xperia Mini Pro
mcgogo
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: stř 22. dub 2009 19:44:13

Re: ebooky

Příspěvek od mcgogo »

jj to s tím přeskakováním stránek se mi dělo taky. Od té doby co jsem přešel na Cyan ROM 4.1.99. Stejně to vypadá, že u JJreaderu už nebudou nové verze a ta stará by si zasloužila ještě dodělat. Teď používám PalmBookReader. Ale vše si předělávám do txt souborů.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: ebooky

Příspěvek od ramon.dexter »

LuFa píše:K celkem plné spokojenosti používám FBReader. Největší nevýhoda je absence zmiňovaného rychlého listování. Naštěstí, často tuto funkci nepotřebuji. Druhou nevýhodu spatřiji v jediném podporovaném formátu epub. Naštěstí, dá se s tím žít ;-).
co třeba fb2? Abych pravdu řek, nemam ani jednu epub knížku a knížku ve formátu .fb2 mi to čte naprosto bez problémů. Navíc je pro FBreader nativním formátem .fb2, ne epub (ten jenom podporuje). Ono je to taky vidět na názvu - FBreader.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
patas
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: ned 15. bře 2009 12:26:55
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Re: ebooky

Příspěvek od patas »

Mám plno knížek v TXT, proto preferuji čtečku txt. Nicméně FBreader jsem používal na epub taky aje to asi nejlepší čtečka. Jinak super byl jjreader, bohužel má chybu (viz. výše). Jak teď mimo příkazy převádět v Ubuntu nevím, zkoušel jsem kdysi převod na epub (?) a měl jsem to "rozsypané".

PalmBookReader není špatný, ale chybí mi záložky anebo alespoň aby si pamatoval poslední pozici !!! Takže teď čtu knížky v Txt Reader. [spoiler]http://www.androlib.com/android.applica ... t-zpw.aspx[/spoiler]

EDIT: Teď jsem narazil na zajímavou čtečku Endless Reader (TXT)
[spoiler]http://www.androlib.com/android.applica ... -jApq.aspx[/spoiler]
SE Xperia Mini Pro
vorcigernix
Stálý androiďák
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10. říj 2009 19:46:32
Typ mobilu / ROM: Galaxy S2
Tablet: Tab 8.9
Rom: CM9

Re: ebooky

Příspěvek od vorcigernix »

Mě vyhovuje aldiko, jenom se při svym tempu čtení dostávám k tomu že už jsem přečetl všechno zajímavý co tam je. Víte o nějakém dalším zdroji knížek? Bohužel umím jenom anglicky a česky.
Dear Dell, can you make a retarded UI on top of Windows please?
vito45
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: stř 04. lis 2009 21:18:57

Re: ebooky

Příspěvek od vito45 »

keby ste mali nejaké tipy na ďalšie aplikácie na čítanie ebookov ktoré podporujú txt, pdb či epub tak dajte vedieť, odskúšam ich a pridám ich do zoznamu ;)
blog: http://vito45.blogspot.com/
podporujem Slovensku Piratsku Stranu
Uživatelský avatar
patas
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: ned 15. bře 2009 12:26:55
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Re: ebooky

Příspěvek od patas »

aReader
Dokáže čítať txt ale mne nenašiel žiaden súbor na karte.
V aReader se při zvolení TXT stlačením Menu dá zvolit adresář - dopsat v adresním řádku.
SE Xperia Mini Pro
vito45
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: stř 04. lis 2009 21:18:57

Re: ebooky

Příspěvek od vito45 »

skúšal som
blog: http://vito45.blogspot.com/
podporujem Slovensku Piratsku Stranu
kalimevole
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 13. pro 2009 13:50:46

Re: ebooky

Příspěvek od kalimevole »

má někdo zdroj na knihy ozkoušenej?
vito45
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: stř 04. lis 2009 21:18:57

Re: ebooky

Příspěvek od vito45 »

google: ebook forum site:cz
blog: http://vito45.blogspot.com/
podporujem Slovensku Piratsku Stranu
vito45
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: stř 04. lis 2009 21:18:57

Re: ebooky

Příspěvek od vito45 »

inak ťažko určiť čo je warez a čo nie, napr. palmknihy.cz vyzerajú byť v poho, keby niečo zákon dovoľuje stiahnuť si autorské dielo pre osobnú potrebu ;) ale nie šíriť ho :no:
blog: http://vito45.blogspot.com/
podporujem Slovensku Piratsku Stranu
vito45
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: stř 04. lis 2009 21:18:57

Re: ebooky

Příspěvek od vito45 »

pridal som iReader free, silne odporúčam, trošku som upravil úvodný text a pridal som nejaké bbcode pre lepšiu čitateľnosť
blog: http://vito45.blogspot.com/
podporujem Slovensku Piratsku Stranu
Uživatelský avatar
Juhaj
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: sob 18. črc 2009 15:17:49
Bydliště: Zlín

Re: ebooky

Příspěvek od Juhaj »

narazil som na problem s ireaderom. roman Gaidzin od Clavella som si este v pc ulozil do .txt, neskor aj .pdb, kodovanie ms central europe, potom aj utf 8. v pc sa mi zobrazi riadne, no v mobile cez ireader mam vlozene medzery do slov. napr.: "svě tlé vlasy". nema s tym niekto skusenost, ako s tym vybabrat? zrejme budem musiet prejst k inemu readeru, co by som bol nerad. zatial som bol s tymto najspokojnejsi.
T-Mobile G1, non-root, white
Uživatelský avatar
pejzy
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: ned 17. led 2010 11:38:40
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z2

Re: ebooky

Příspěvek od pejzy »

Osobně mě nejvíc oslovila app Aldiko.

Někdo tady psal něco o přidávání offline? Jaký je tam problém??
Sony Xperia Z2
vito45
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: stř 04. lis 2009 21:18:57

Re: ebooky

Příspěvek od vito45 »

mne to začalo robiť po aktualizácii, pomohlo keď som zmenil nastavenia:
menu-settings-font style-aligment a vyber si čo ti vyhovuje, ja som mal justify a nastavil som si left
blog: http://vito45.blogspot.com/
podporujem Slovensku Piratsku Stranu
Uživatelský avatar
Juhaj
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: sob 18. črc 2009 15:17:49
Bydliště: Zlín

Re: ebooky

Příspěvek od Juhaj »

vdaka, vito. pomohlo. inak som teraz nasiel na markete reader, ktory tu este nie je spomenuty, AEPreader, vyzera tiez celkom uchadzajuco, cita pdb, prc a txt. no ireader je stale najlepsi...
T-Mobile G1, non-root, white
vito45
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: stř 04. lis 2009 21:18:57

Re: ebooky

Příspěvek od vito45 »

už som ho odskúšal, ďalšia základná aplikácia ktorá nieje dotiahnutá do konca
blog: http://vito45.blogspot.com/
podporujem Slovensku Piratsku Stranu
Uživatelský avatar
patas
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: ned 15. bře 2009 12:26:55
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Re: ebooky

Příspěvek od patas »

Momentálně u mě vede iReader. Na uvedený problém se zalamováním textu jsem taky narazil a stejným způsobem vyřešil (takže left :) )
SE Xperia Mini Pro
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: ebooky

Příspěvek od nadlabak »

O vložených mezerách uvnitř slov při zarovnání justify a taky o lámání slov na konci řádku jsem psal bugreport Chaovi, autorovi iReaderu. Tak uvidíme.
vito45
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: stř 04. lis 2009 21:18:57

Re: ebooky

Příspěvek od vito45 »

hneď po uvoľnení app som mu poslal email ohľadom lámania slov na konci riadku, plus nejaké ďalšie veci, odpoveď som nedostal (možno skončila v spame) ale čo som mu písal ohľadom toho žeby mohol do aplikácie pridať zarovnanie a čas efektu otáčania strany 50ms a 100ms tak to tam pridal :)
blog: http://vito45.blogspot.com/
podporujem Slovensku Piratsku Stranu
Uživatelský avatar
merlin
Androiďák!
Příspěvky: 329
Registrován: pon 27. črc 2009 0:08:12
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Re: ebooky

Příspěvek od merlin »

Ireader se skutecne zda nejlepsi. Jen ty mezery ve slovech a hlavne lamani radku uprostred slova je velka skoda. Snad to autor vyresi. Jinak by se taky hodila podpora zazipovanych pdb. Pak by to uz bylo dokonaly …
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
Uživatelský avatar
pejzy
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: ned 17. led 2010 11:38:40
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z2

Re: ebooky

Příspěvek od pejzy »

Pouzivam aldiko..v kombinaci s prevodnikem formatu calibre.
Nahravani knih do founu off line bez problemu.Prehled knih je super,dostatecne moznosti nastaveni pri cteni!!
Nemam jedine slovo kterym bych aldiko kritizoval !
pokud by nekdo chtel tip jak na prevod do podporovaneho formatu ePub...piste pm.
Sony Xperia Z2
Uživatelský avatar
merlin
Androiďák!
Příspěvky: 329
Registrován: pon 27. črc 2009 0:08:12
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Re: ebooky

Příspěvek od merlin »

Tak koukam, ze na nas vyvojar pekne dlabe - vysel docela major update a chyba se zalamovanim opravena neni :(
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
Uživatelský avatar
Jerzabek
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: pát 17. črc 2009 10:30:56

Re: ebooky

Příspěvek od Jerzabek »

merlin píše:Tak koukam, ze na nas vyvojar pekne dlabe - vysel docela major update a chyba se zalamovanim opravena neni :(
Možná až si pár čechů koupí placenou verzi tak na to dlabat nebude ;)
http://android.own.cz
G1 white - CM 6.1
Twitter: @Jerzabek
Uživatelský avatar
nadlabak
Androiďák!
Příspěvky: 638
Registrován: pát 20. lis 2009 12:40:35
Bydliště: Žižkov & Střekov
Kontaktovat uživatele:

Re: ebooky

Příspěvek od nadlabak »

S každým updatem ireaderu posílám nový bugreport, se screenshoty a demonstračním textovým souborem v UTF-8 pro snadné reprodukování té chyby. Ale je to horší než volání do lesa, tam je aspoň šance slyšet ozvěnu...
Odpovědět

Zpět na „Čtečky, prohlížeče a přehrávače“