Huawei Ascend G600 - obecná diskuzeHuawei G600 (U8950D, Honor+)

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

Ahoj,

tak co říkáte na nový Huawei G600? V česku by měl být k prodeji okolo vánoc, za cenu minimálně 300 euro (7500kč).
Obrázek
Video:


Trochu k specifikaci:

Rozměry: 134.3 x 67.8 x 10.5 mm
OS: Andriod 4.0.4
Procesor: Qualcomm Snaqdragon MSM8225 DualCore 1.2GHz
RAM: 768 MB
ROM: 4 GB
Display: 4,5" qHD 640*960, IPS, 16M barev, Gorilla glass
Foťák: 8MPx zadní a 0,3 MPx přední
Baterie: 1930 mAh a co je hlavní, až 15 dní v pohotovnostním režimu (ale bůh ví)
Dual sim (pravděpodobně jen pro čínskou verzi)
(více najdete na Etotalk: http://www.etotalk.com/huawei-u8950d-as ... p3374.html )

Osobně jsem neodolal a telefon objednal (6200 kč s poštovným z Etotalk).
Uživatelský avatar
Denneg
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29. kvě 2012 13:08:46
Typ mobilu / ROM: Samsung I9100+PA 4.4.2

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Denneg »

No nevim. Je to jak china plagiat sgs2. Ale musim rict! Mel jsem v ruce ruzne routry atd teto spol. A vse fungovalo. Neco divne a neco ne. Fakt je jeden. Tato spol ma v posledni dobe jeden z nejvetsich rustu. Nevim presne. Jiz ji rok nesleduji jak drive.

1GB Ram by neskodilo.
Trochu vice ROM take ne.

@telefon    
Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

Tak telefon mi dneska dorazil, a musím říct, že jsem nadšen. Pravděpodobně i proto, že se jedná o můj první android a tudíž je pro mě vše nové. Bohužel zatím na mobil není root (zkusil jsem unlockroot.com a root by bin4ry, ale nejdou). Takže zatím nemám android market atd. Časem, až se s telefonem trochu seznámím, udělám recenzi. Pokud však máte dotaz, pokusím se ho zodpovědět.
Zatím jsem si stáhl Antutu benchmark a výsledek je 5647.
Naposledy upravil(a) Aici dne čtv 18. říj 2012 16:21:47, celkem upraveno 1 x.
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od reku »

Tak AndroidMarket (Google play) určitě někde půjde stáhnout jako aplikace s koncovkou APK a nainstalovat.
Nebo se mýlím?
Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

Nemýlíš se. Stáhl jsem několik verzí. Nainstaloval. Po kliknutí bohužel jen vždy aplikace problikne a nic se neděje. Nevím si rady.
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Iwo »

Ahoj,
prosim udelej recenzi na ten telefon, kdyz ho mas.
Podaril se vyresit root?
Je system v CZE?
Funguje DualSIM?
Jaky je vykon ve hrach?
Jak kvalitni z toho lezou fotky?
Kolik z vnitrni pameti 4GB je pristupne pro doinstalovani vlastnich aplikaci?
Jak dlouho vydrzi na jedno nabiti?

-----

Podle novych zprav zustane tento smartphone dostupny jen pro Cinu, uvidime ale jaka bude realita, nicmene teda zatim probehla na netu zprava, ze v EU distribuci bude Huawei Ascend G600 = Huawei Honor 2
Huawei Honor 2 specifikace:
4,5″ IPS, 1280×720 px, dvoujárový procesor Hass K3V2 1,2 GHz, 2GB RAM, 8MPx fotoaparát, Androidem 4.1 Jelly Bean, dual-SIM.
cena pro Cinu: prepocet 7.400,- (u nas predpokladam 10.000,-)

Teda znacne lepsi nez puvodni G600, ale take drazsi. Ja o necem uvazuju a vubec se nemuzu rozhodnout. :) Puvodne jsem tu zalozil vlakno k Newman N1, jenze chci aspon uchazejici fotak a co jsem se docetl, tak Newman N1 ma fotky spatny, lepsi ma JiaYu G3, tak jsem hledal o nem a docetl jse se, ze lepsi nez JiaYu G3 je ZOPO ZP300+, no a o nem jsem nasel tvrdou kritiku a ze za stejnou cenu uz se da sehnat prave G600 (Honor+). Tak proto bych potreboval info o nem. :D (Predem dik.)
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

Ahoj. Recenzi napíšu zítra (nic neslibuji, ale pokusím se). (vyfotím i pár fotek, zkusím gps atd.)

//** pardon, ale vůbec nestihám. Pokusím se to dát do kupy během týdne.
doonio
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 18. lis 2011 23:34:42
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black
Tablet: Pipo T9 32GB
Rom: Zeus 7.06

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od doonio »

Já jsem z toho teda na větvi, někdo říká že G600=Honor 2, někdo říká opak..

Na českých shopech jsem objevil že by se ten Honor 2 měl prodávat od prosince za cenu cca 7500,- avšak jen s něco málo pod 800MB RAM a jen dvoujádro.(někde jsem četl že to má být quad-core)
Siemens A50 (?-2003) => Samsung SGH-E100 (2003-2007) => Nokia N82(2007-2012) => LG Optimus Black(2012- ?)
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Iwo »

OK, Aici budu rad, kdyz se to v tydnu povede, dik.

Jinak nove informace, Ascend G600 by mel byt behem listopadu u nas v distribuci za 7990,- Bude bez DualSIM. Behem listopadu by se v Cine mel objevit Honor 2 s velmi peknyma parametrama za 300 USD, v EU nekdy zacatkem pristiho roku. Tak to vypada, ze asi zase nakup odlozim, dokud reselleri nebudou mit na sklade Honor 2. :D

doonio: Honor 2 bude ctyrjadro, musi byt, protoze K3V2 (procesor od Huaweie) je ctyrjadro. Snad definitivne G600 neni Honor 2.
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
delnies
Stálý androiďák
Příspěvky: 154
Registrován: pon 14. lis 2011 19:11:52
Typ mobilu / ROM: Nokia 6200

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od delnies »

U czc.cz za 7,5 což je podle velmi příjemná cena. :) Těšíme se na recenzi
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od rbarat »

doonio píše:Já jsem z toho teda na větvi, někdo říká že G600=Honor 2, někdo říká opak..

Na českých shopech jsem objevil že by se ten Honor 2 měl prodávat od prosince za cenu cca 7500,- avšak jen s něco málo pod 800MB RAM a jen dvoujádro.(někde jsem četl že to má být quad-core)
No tak jednoznačne Ascend G600 a Huawei Honor 2 sú dva rôzne telefóny:
"A kdyby vás náhodou mátla podoba s včera představenou čtyřjádrovou novinkou Huawei Honor 2, Ascend G600 spatřil světlo světa dříve, takže je spíše předlohou. Rozhodně jde ale o dva různé telefony. Viac na:
Huawei Ascend G600 http://www.mobilmania.cz/bleskovky/huaw ... fault.aspx
Huawei Honor 2 - http://www.mobilmania.cz/clanky/huawei- ... fault.aspx

Hlavné rozdiely:
Honor 2: 4-jadrový procesor, 2GB operačnej RAM, vnútorná RAM 8 GB
Ascend G600: 2-jadrový procesor, 768 MB operačnej RAM, vnútorná RAM 4 GB, cena: 7 990 Kč



http://www.androidmarket.cz/mobilni-tel ... elly-bean/
http://androidportal.sk/2012/10/huawei-honor-2/
http://www.mojandroid.sk/novinky/huawei ... procesorom
http://mobilmania.azet.sk/bleskovky/hua ... fault.aspx
http://www.svetandroida.cz/huawei-honor ... aru-201211
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Jarous1 »

Tady jsou oba mobily pohromadě v jednom článku ;)
Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

Omlouvám se, že jsem stále nenapsal recenzi, ale pracuji na závěrečném projektu a mám upravdu mnoho práce. Pokud se mi naskytne chvilka volna, tak se do toho dám aby to tu bylo co nejdřív.
Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

Kratičká recenze Huawei G600 (U8950D v mém případě dualsim verze z číny)


První dojmy.

Po přijetí a otevření balíku na mě vykoukla nevelká krabička. Byl jsem trochu překvapen, neboť jsem z minulosti zvyklý na krabičky větších rozměrů. Po otevření mě čekalo další překvapení. Tak velký telefon jsem opravdu nečekal. Mnohým se může zdát, že 4,5“ je dnes již normální velikost, ale pro někoho, jako já, je to šok. Jen pro srovnání-můj starý mobil má úhlopříčku 3,1“.
Ale k věci,… Součástí balení je telefon, usb kabel pro připojení k PC a zároveň k nabíjení, redukce do zásuvky, sluchátka a čínský manuál.
Po zasunutí sim a paměťové karty následovalo první zapnutí. To trvalo na můj vkus delší dobu, odhaduji cca 20-30 vteřin (nemám srovnání jak je to na ostatních telefonech; tohle je můj první android).
Telefon po startu fungoval svižně. Na základní obrazovce bylo několik widgetů, většinou však čínských. Telefon byl nastaven na anglický jazyk.

Konstrukce
Z přední strany zabírá největší část display. Nad displayem se nachází logo Huawei. Nad logem najdeme malý reproduktor a po jeho pravé straně led diodu a přední kameru (0,3 MPx). Dioda slouží k notifikaci sms, zmeškaných hovorů e-mailů, facebook zpráv, stavu baterie, nabíjení a bůh ví co dalšího (dioda je vícebarevná, zatím jsem postřehl zelenou, červenou, oranžovou a modrou). Na spodní straně jsou 3 senzorová tlačítka. Tlačítka reagují dobře, občas se mi ale stane, že musím ťuknout dvakrát, než dojde k požadované akci.
Na stranách je kovový rámeček (nebo možná zdařilá imitace kovu). Dále pak po levé straně microusb konektor a na straně druhé tlačítko pro vypnutí/zapnutí a pod ním kolébka pro ovládání hlasitosti.
Na zadní straně se nachází 8 MPx kamera, přisvětlovací dioda (2), mikrofon, logo a nakonec 2 reproduktory dts. Povrch krytu není hladký, nýbrž jemně vzorkovaný na dotek příjemný. Rozhodně tolik neklouže a na povrchu nejsou patrné otisky.
Kryt sedí perfektně, nikde se neprohýbá ani nevrže

Výkon
Jak jste se již určitě dočetli, tak telefon je osedlán dvoujádrovým procesorem o taktu 1,2 ghz. Dále je ve výbavě 768 Mb RAM a 4 Gb ROM. Mobil jede opravdu svižně. Po zapnutí je k dispozici cca 350-400 Mb RAM. S ROM je to horší. K dispozici pro aplikace a další věci je 1,05 GB. Pamět je však možno rozšířit až 32 Gb kartami. Výkon jsem testoval nejnovější verzí Antutu benchmarku a nejlepší výsledek byl 5760. Průměr je ale někde okolo 5650.
Co se týče zatížení, tak jsem zatím nepostřehl, že by se mobil sekal i při více spuštěných aplikacích. Hry moc nehraju, ale zkusil jsem Dead space, NFS shift, Max Payne a vše jelo krásně bez sekání.
Ještě bych dodal, že v nastavení si můžete zapnout možnost- Fastboot. To slouží k rychlému vypnutí a zapnutí (telefon se nevypne úplně, pouze hybernuje, mobil od zapnutí najede do 5 sekund).

Baterie
Výdrž baterie mě opravdu překvapila. Mobil prakticky neodložím, neustále brouzdám po netu, koukám na facebook, píšu sms. A i přes takovou zátež mobil nenabíjím více než jednou za 2-3dny. Pokud bych využíval spořivého režimu, tak si myslím, že se na nějakých 5 dní bežného používání dostanu.

Display
Display je opravdu obrovský. Rozlišení 960*540 pixelů je dle mého názoru plně dostačující. Věrnost a podání barev mě překvapilo. Display je na dotyk přesný, prst krásně klouže. Dokonce se prý jedná o gorilla glass, ale testovat to nebudu. Jas si můžete nastavit automaticky, nebo ručně. Já jsem si nastavil jas nejnižší. Je pravda, že na přímém sluníčku mám problémy cokoliv přečíst, ale myslím, že s vyšším jasem to nebude takový problém. Za mě má diplay plus.

Wifi, Bluetooth, GPS, Dual sim
Wifi funguje parádně. Dosah je veliký a neměl jsem zatím žádné problémy s vypadáváním signálu či jinými neduhy. Taktéž bluetooth funguje jak má.
GPS jsem zatím testoval jen 2x. Poprvé s aplikací Endomondo a následně se offline navigací Sigic. Lokalizování bez použití A-GPS trvalo okolo dvou a půl minut (rozhodně ne víc jak tři minuty-podle hodin na mobilu). Síla signálu i přesnost na jedničku. Nemám co vytknout.
Dualsim funguje. Používám sice jen jeden slot, ale zkusil jsem oba. Není problém přijímat hovory a sms na obě simkarty (je třeba si uvědomit, že se jedná o standby, tudíž pokud telefonujete z jedné sim, druhá je offline. Pokud ale brouzdáte po netu, tak jsou sim aktivní obě)

Zvuk
Mobil nikdy nepoužívám k poslechu hudbu. K tomu mám IPod, či jiné mp3 přehrávače. Přibalená sluchátka jsem netestoval. Ani výstup hudby skrz 3,5 mm jack. Na druhou stranu mě ale velmi mile překvapil zvuk ze zadních reproduktorů. Ten je při zapnutém DTS režimu naprosto famózní. Pro hraní her, či poslouchání hudby z youtube je skvělý. Obrovské plus!

Fotografie
Pro fotografování používám základní aplikaci, která již v mobilu byla. Mobil pro mě není náhradou za foťák, ale pro občasné momentky je dostačující. Ukázku fotek přikládám. Je na každém ať posoudí kvalitu.

Závěr
Mobil mě mile překvapil. Rozhodně koupě nelituji. Co mě však mrzí je, že doposud stále není root a tím pádem ani funkční play store. Zatím to řeším stahováním aplikací z internetu. Díky aplikaci MoreLocale II mám mobil v češtině (mobil češtinu obsahuje, ale bohužel ji nejde zvolit ve menu). Huawei dal vědět, že během příštího týdne odemkne bootloader. Konečně dobrá zpráva.
Pro ty co uvažují o koupi dualsim modelu- upozornuji, že mobil má čínské IMEI. České sim karty mi fungují bez problému, ale ve Francii, Švédsku a dalších zemích bude mobil nepoužitelný (za předpokladu, že IMEI nezměníte, což v současnosti stejně nemůžete).


Reálná fotka balení
Obrázek
Mobil k porovnání v ruce
Obrázek
Antutu benchmark
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Čeština v nastavení
Obrázek
Baterie
Obrázek
Screen z NFS Shift
Obrázek
Ukázka webu (používám firefox)
Obrázek
Fotky pořízené mobilem
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nejlepší bude, když se mě budete ptát přímo na otázky, které vás zajímají. Pokud si budu vědět rady, tak vám na ně odpovím :)
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Iwo »

Nejprve moc diky za rezenzi (obzvlast kdyz si zrovna hodne pracovne vytizen). :)
že 4,5“ je dnes již normální velikost, ... , je to šok
Jo tak toho se obavam taky, porad se rozhoduju, jestli se nespokojim se 4", mam ted 3,5" Blade a chtel bych neco jen o chlup vetsiho, ale nechci padlo.
odhaduji cca 20-30 vteřin
To je velmi slusny cas.
nepoužívám k poslechu hudbu
To ja zas jo, dulezity hlavne je, aby to bylo hodne hlasity, nekdy maji levnejsi telefony uroven hlasitosti na maximu a moc toho slyset neni, nakonec to je i pripad Bladea a predtim Omnia2, tam to vyresil nastesti vyrobce revizi firmware.

Fotografie me docela potesili, libi se mi to.
čínské IMEI. České sim karty mi fungují bez problému, ale ve Francii, Švédsku ... mobil nepoužitelný
Neco mi uteklo? Blokujou nektery operatori cinske IMEI? :shock:
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

K velikosti- na mobil jsem si zvykl rychle. Větší už bych pravděpodobně nechtěl. Na brouzdání po netu, prohlížení dokumentu apod. je špička. I do kalhot se vejde ;)
Ohledně IMEI- Právě se nacházím ve švédsku a místní operátor Telia/Halebop mi nefunguje a to jen díky čínskému IMEI. Až bude root, tak ho změnim a bude po problému.
Zítra do mobilu nahraji nějakou hudbu a budu poslouchat. Používám sluchátka Sennheiser HD228 a Sennheiser CX 680. Porovnám kvalitu mezi IPodem nano 4 gen, Sandisk sansa fuze a mobilem.
Areon
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03. lis 2012 17:54:20
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia ion

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Areon »

Chlape, ty máš asi nějakou slabší Čínskou verzi G600, protože tam vidím na te fotce že tam máš grafický čip Adreno 203, Česká verze by měla být vybavená daleko výkonějším čipem Adreno 220.

Jestli bude i Česká verze nakonec vybavena tímto nevýkoným čipem což by neměla, když officialní představené parametry pro český trh které vyšly tento týden obsahují grafiku Adreno 220 tak si to v žádném případě nekoupím, čip Adreno 203 je na tuto cenovou relaci absolutně nevýkoný. Takže na toto bych se zaměřil před koupí, jestli někdo o tomto telefonu uvažuje.
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Iwo »

O Adrenu 220 jsem neslysel, ale klidne postni zdroj tveho tvrzeni o vykonejsi ceske verzi.

Jinak procesor: Qualcomm Snaqdragon MSM8225 - jinymi slovy Adreno 203.
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
Areon
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03. lis 2012 17:54:20
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia ion

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Areon »

Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

Areon: Všude na netu je u toho mobilu uváděň adreno 203. Možná si to pleteš i jiným mobilem od Huawei.

A abych nezapomněl- dneska jsem pár hodin poslouchal hudbu. Bez zaplého DTS řežimu je zvuk otřesný. Podprůměrný. Naopak s DTS režimem jsem byl více než mile překvapen. Využíval jsem přehrávač, který je součástí systému. Taktéž jsem neprováděl žádné změny v equalizéru. Kvalita s DTS režimem (samozřejmě s kvalitními mp3 ripy) je na velmi dobré úrovni! Troufl bych si říct, že jsem skoro nepoznal rozdíly mezi mobilem a mým IPodem. A co se týká hlasitosti? Naprosto dostačující. Poslouchal jsem většinu na polovinu hlasitosti. Nejvyšší hlasitost jsem vyzkoušel na chvilku, protože mi z toho málem upadly uši. Je to dost nahlas :D


EDIT: K odkazu ti řeknu jediné- na mobilmanii mají chybu. V G600 je adreno 203. Prohledej internet a zjistíš, že to tak opravdu je.
Naposledy upravil(a) Aici dne sob 03. lis 2012 19:24:13, celkem upraveno 1 x.
Areon
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03. lis 2012 17:54:20
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia ion

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Areon »

Máš tam odkaz výše, já zas poprve až u tebe viděl Adreno 203, všude jsem viděl 220 :D
Naposledy upravil(a) Areon dne sob 03. lis 2012 19:23:54, celkem upraveno 1 x.
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Iwo »

Omlouvam se za koment k Adrenu 220, S3 jsem vynechal, nesledoval jsem to.

Jinak moc tomu neverim a abych rekl pravdu nejsem si moc jistej, co z toho je lepsi. Nepovedeny Snapdragon S3 MSM8260 s vykonnym GPU Adreno 220 nebo lowendovy ale povedeny Snapdragon S4 Play MSM8225 s mene vykonnym Adrenem 203. Nejsem velky hrac her, teda ja bych volil urcite S4.
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
Areon
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03. lis 2012 17:54:20
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia ion

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Areon »

Tak podle mě procák s grafickým jadrem Adreno 220 je lepší, protože ten rozdíl v grafickým výkonu je markantní, podle toho co jsem viděl o čipu 203 je to hroznej výkonovej odpad. Jinak Adreno 203 používá i starší G300
Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

I po chvilce snažení jsem nenašel jiný zdroj, kde by informace kterou jsi uvedl (mobilmania) byla potvrzena. Procesor je MSM8225 s adreno 203
Areon
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03. lis 2012 17:54:20
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia ion

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Areon »

Ono ani když hledám v zahraničních serverech tak se o GPU nezmiňují, u všech není napsána vůbec a nebo N/A. Takže bych počkal na nějakou recenzi české verze, protože těch informací moc není, každopádně já osobně si za téměř 8000 Kč nedovedu představit telefon s takovým zastaralým grafickým čipem jako je Adreno 203. Jinak na začátku roku má vyjít Honor2 a to bude jiné kafe, krom cenovky která nepřekročí 8000 kč nabídne čtyřjádro a 16 ti jadrovou grafiku
Aici
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 26. srp 2012 10:12:03

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Aici »

Počkáme, uvidíme. Cena Huawei 2 rozhodně 8000 přesáhne. Navíc já koupil mobil i s dopravou za něco málo přes 6000 (myslím 6200).
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Iwo »

Areon: Pletes to.

Ascend G300 - Adreno 200 Enhanced (vylepseny S1)
Ascend G330 - Adreno 203 (lowend S4)
Ascend G600 - Adreno 203 (lowend S4)
nebo podle mobilmanie
Ascend G600 - Adreno 220 (S3)

Problem vidim v tom, ze S3 je starsi platforma a ma vyssi spotrebu, graficky vykon bude o neco vyssi nez low-end z S4, ale ja bych bral radsi S4.

Honor 2 za 8.000,- neverim tomu, ma temer stejny parametry jako Ascend D1 a ten je za 13.000,-
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
Areon
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03. lis 2012 17:54:20
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia ion

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Areon »

Pravda, byl to G330 splet sem se :-), jinak Honor 2 by měl být k mání kolem 300 dolarů, podle toho co je k dispozici na internetu.
http://www.mobilmania.cz/clanky/huawei- ... fault.aspx
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od Iwo »

Na čínský trh by se měl dostat počátkem listopadu za cenu okolo 300 dolarů
Areon: Tohle jsou ale hrozny kecy, ukazte mi jeden telefon, kterej se kdekoli ve svete vcetne cinskych reselleru pro okolni svet prodava za cenu uvedenou jako cenu pro cinsky trh. Na android-sale uz maji predbeznou cenu pro resellery a je tam 399USD, takze asi tak, ale nestezuju si, za ten telefon to porad bude slusna cena, hlavne aby to jeste nezvysili.

Aici: Jeste zpatky ke G600, kupoval jsi to teda na etotalk? Pres jakou prepravni sluzbu jsi to nechal poslat? Byla prilozena faktura nebo nejakej doklad o cene? (diky)
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
tsunami
Robot
Příspěvky: 737
Registrován: čtv 15. zář 2011 16:27:09
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: Huawei G600 (U8950D, Honor+)

Příspěvek od tsunami »

Jednoduchý přepočet ceny je 1 dolar = 1 euro, takže počítejte cenu tak 400 euro, tzn kolem deseti tisíc... což je za kompaktní 4 jádro s takhle dobrými parametry pořád skvělá cena imo
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend G600 - obecná diskuze“