Synchronizace - Zálohování - KontaktyBeckup and Restore :)

Vše co souvisí se zálohováním a synchronizací obsahu telefonu včetně nástrojů na správu kontaktů.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Týnka
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 27. úno 2012 8:26:26
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Beckup and Restore :)

Příspěvek od Týnka »

Ahoj. Prosím vás, předem říkám, že mi je šestnáct let, tak se, prosím, zdržujte komentářů, jakože mý dotazy jsou úplně mimo, a že je to základ a podobně. Prosím vás, dostala jsem mobil Sony Ericsson Xperia X8 (sice na Vánoce) a těšila jsem se, že budu moci využívat Android Market - teď tedy Google Play. No,udělala jsem vše podle pokynů, ale když jsem se chtěla přihlásit na Gmail nebo zaregistrovat, napsalo mi to "Nelze navázat spolehlivé datové připojení k serveru", ano .. jsem připojená přes WiFi. Zkoušela jsem to na různé WiFi a na žádné to nejde, nikdo si s tím nevěděl rady, tak jsem včera psala společnosti Sony. Ti mi napsali, že mám zkusit obnovení továrního nastavení. Tak jsem klikla na "Beckup and Restore" a zálohovala si data, protože třeba takové zprávy, to je to, o co nechci v žádném případě přijít. Vše proběhlo v pořádku, ale i tak se stále bojím, aby se mi něco neztratilo. Prosím, chci se zeptat, jestli je ještě jiná záloha nebo něco, aby se mi to při obnovování dat vážně nesmazalo. Moc děkuju. :)
Uživatelský avatar
TMa24
Droid
Příspěvky: 1899
Registrován: ned 28. úno 2010 13:33:32
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od TMa24 »

Mohla by si vyskusat zalohovat a obnovit cez konzolu adb. Viac pomoze Google.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od LivArt »

Smsky se tímhle nezálohují. Na servery googlu se zálohuje nastavení telefonu.
Na smsky je nejlepší sms backup & restore, ale problém je, že je na Play store.
Nemáš nějak špatně nastavenou wifi? Třeba demilitarizovanou zónu, firewall...?
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Mishack »

Není to zase problem s DNS? ...
Uživatelský avatar
TMa24
Droid
Příspěvky: 1899
Registrován: ned 28. úno 2010 13:33:32
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od TMa24 »

@livart: kto tu hovori o google servery? Cez konzolu adb urobis zalohu komplet telefonu do pocitaca cez prikazovy riadok
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Mishack »

Ano, ja myslim, ze to je presne to, co tazatelka bude delat ... :roll:

Zkusilas to pres mobilni pripojeni?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od LivArt »

Tma24: radit začátečnici adb... achjo.
Týnka
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 27. úno 2012 8:26:26
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Týnka »

No, adb je určitě velice zajímavá věc, ale vážně se v týhle oblasti zase až tak nevyznám. :) Vlastně jsem to ani nikdy neslyšela. Možná je to ostuda, ale tak nevím... :) No, zpátky k dotazu. :) Zkoušela jsem to jak přes WiFi, tak i s vypnutou WiFi jen přes připojení k internetu normálně. Volala jsem i operátorovi, tam mi aktivovali nějakou službu a nějaký balíček na internet v mobilu, taky nic, pořád to samé . "Nelze navázat spolehlivé datové připojení k serveru. " Potom jsem to teda zkusila i bez balíčku, prostě normálně přes síť, bralo mi to celkem dost peněz i za takovou chvilku a taky .. zase to samý. :) Takže jsem teda zkusila napsat tomu vedení Sony a ti mi anglicky odepsali, že si mám teda zkusit to zálohování a pak to obnovení... Udělala jsem to přes to "Backup and Restore", ale i tak se bojím, že o ty věci přijdu. Je tam toho už celkem dost a nerada bych, aby to zmizlo. Takže nevím. A nějaký adb - to jsem vážně ještě neslyšela, ale i tak děkuju. Zjistím si, co to je a třeba se mi to bude jednou hodit. :)
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od IJK »

Odkud jsi? Asi by bylo nejjednodušší kontaktovat nějakého zkušenějšího místního androiďáka a určitě byste to spolu vyřešili .... Třeba nejen to ;-)
Týnka
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 27. úno 2012 8:26:26
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Týnka »

Jsem z Třebíče. :) No, což o to, zkušených znám plno, přece jenom jsem na technické škole, sama bych tomu měla rozumět, ale nějak né no, ale i přes to stále nikdo neví, co s tím je. :) Jinak .. "třeba nejen to"? :) No, já myslím, že zůstaneme u mobilu a Androidu :)
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Jarous1 »

OT:

Je ostuda, že po tolika letech existence samotného Androidu stále neexistuje žádný oficiální NE-rootový, uživatelsky jednoduše zvládnutelný, postup (a především nástroje k jeho provedení) offline zálohování dat ! :x Prostě mne vytáčí, že nejdou jednoduše zazálohovat data programů (především savy her, ale samozřejmě i nastavení atd.), to nutné nastavování programů po nějakém tom factory resetu apod. je fakt na hlavu :evil: O opakovaném hraní her, protože se tím smazal postup v nich, taktně pomlčím...
Je ale zajímavé, že některý výrobce to u některého svého výrobku vyřešil, nabízí k tomu svůj nástroj, se kterým to jde... Tohle by v dnešní době mělo být POVINNOU VÝBAVOU každého krámu s Androidem, i ty blbé Windowsy mají něco celkem použitelného už v základu, grrr.

To polovičaté řešení v podobě "zálohy na Google" nepovažuji za zálohu ani náhodou, to není hodno ani svého jména. A vůbec bych to nenazýval nějakým "řešením", tady jde jen o jednoduché získání soukromých dat uživatelů v podobě kontaktů apod.
Uživatelský avatar
TMa24
Droid
Příspěvky: 1899
Registrován: ned 28. úno 2010 13:33:32
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od TMa24 »

Týnka
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 27. úno 2012 8:26:26
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Týnka »

Prosím vás, ještě jsem se chtěla zeptat, když si to zálohuju přes to "Backup and Restore", to se mi zálohuje na paměťovou kartu? Tudíž, když jí pak vyndám, obnovím nastavení a zase jí tam dám, tak to tam budu mít ? :) Moc děkuju. :)
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Jumbo78 »

Pokud se nepletu, cestu pro zálohu si můžeš nastavit
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Pedro1 »

to Jumbo78
Ahoj, pres to Backup and Restore mam dojem, ze se to zalohuje na server Google, ne? Ale pokud mela na mysli Sms b......, tak tam to jde nastavit.
to Tynka
Ahoj, mohla bys to zkusit pres My Phone Explorer na pc
client na android:ulozto.cz, ale radsi bych to nechal stahnout u nekoho, kdo ma pristup na gplay a pretahnout do telefonu.
GPlay
Ale musis povolit v Nastaveni/Aplikace/Nezname zdroje, abys to mohla nainstalovat.
Nemam to vyzkousene, ale mela by tam zaloha fungovat. Ja ted u sebe nemam comp, na kterem to mam nainstalovane, protoze je v oprave.
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Jarous1 »

Android klient MPE je přímo součástí té PC verze ;) Stačí pak prolézt adresář, do kterého si to člověk nainstaloval, ten APK soubor tam je. Takže není nutné používat kdovíjakou verzi z ulozto.cz
Uživatelský avatar
Pedro1
Droid
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 20. led 2011 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Re: Beckup and Restore :)

Příspěvek od Pedro1 »

Taky jsem psal, aby to radsi nekdo stahnul z GP. To, ze je to soucasti toho MPE, to jsem netusil, protoze jsem to mel z GP.
Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“