Android OSProblém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

ondrej01
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 09. pro 2011 20:23:11
Typ mobilu / ROM: Google Nexus S i9023

Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od ondrej01 »

Zdravím, jsem spokojeným majitelem Nexusu S čekajícím na Jelly Bean update. :) Dnes jsem ale dostal problém s Google Play při stažení, nebo aktualizaci jakékoliv aplikace na GP. Hlásí to chybu: "Aktualizaci aplikace blabla se nepodařilo stáhnout z důvodu chyby. (Při načítání informací ze serveru došlo k chybě. [RPC:AEC:0])".
Nejdříve tam tedy byla chyba [DF-BPA-13], takže jsem někde podle návodu vyhledal jak to opravit - smazáním cache "Google services frameworks" a smazáním cache "Obchod Google Play". To jsem vyzkoušel, ale vše bylo stejné. Zkoušel jsem to i v různých kombinacích (smazat data GSF, cache GSF a restart telefonu, nebo třeba cache GP + restart, potom smazat cache GSF) asi půl hodiny a už jsem nevěděl co dál, bylo to bez účinku.
Google Play jsem tedy odinstaloval a stáhnul ho znovu. Po zapnutí jsem hned šel zkusit něco stáhnout a nově skočila ta chyba RPC:AEC:0.
Znovu jsem zkoušel zopakovat postup výše (smazat cache, data, cache GP...) a bez účinku.
Nevíte prosím co mám s tím dělat? Myslím že jsem si s ničím nehrál, akorát jsem včera jednou vymazal cache Services Frameworks a párkrát jsem byl na netu.
Díky moc předem
Mr.GawaShorty
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. črc 2012 9:47:40
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od Mr.GawaShorty »

Čau,

dostal jsem se do stejné situace. Problém jsem vyřešil následovně: najít Google Play ve správci aplikací -> odinstalovat aktualizace (tím jsem se zbavil RPC:AEC:0, ale dostal jsem chybu -101) -> nastavení -> účty -> odstranit účet google -> přidat účet -> znovu se přihlásit ke stejnému google účtu........... problém u mě vyřešen.

Tak snad ti to trochu pomůže
Uživatelský avatar
xHarry
Androiďák!
Příspěvky: 298
Registrován: sob 03. dub 2010 9:50:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 Black Mist
Rom: Stock 5.0.1

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od xHarry »

Děkuji za návod, pomohl mi.
Siemens A55 -> Siemens A60 -> Siemens CT65 -> Sony Ericsson D750i -> AnyCool i89 -> éra Androidu: LG GW620 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy S4
Uživatelský avatar
bluenike
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 31. pro 2011 20:06:40
Typ mobilu / ROM: nexus S--Galaxy nexus-Galaxy S3
Rom: 4.1.2 stock

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od bluenike »

Díky, dnes mi pomohl taky
djsatwork
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 15. pro 2012 19:09:10
Typ mobilu / ROM: Alcatel OneTouch Idol X 6040D
Mobil 2 / ROM: original
Tablet: Lenovo Yoga Tablet 8 3G
Rom: original

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od djsatwork »

Díky také, ale zeptám se, jestli jsem jediný, komu se tento problém vrátí...
Prostě chvíli mě to funguje, ale když chci např. za hodinu stáhnout další program, opět ten samý problém...
Mám tablet GOCLEVER TAB A104.2, Android 4.0.4
Věděl by si někdo rady, jak to obejít? Vyřešil by to flash alternativního ROMu? A který byste doporučili pro toto zařízení?
Ondrej3
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 18. pro 2012 15:46:10
Typ mobilu / ROM: Samsung
Tablet: goclever a104

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od Ondrej3 »

mam naprosto stejny problem : Dobry den, vcera jsem zakoupil tento tablet a po stazeni cca tri aplikaci z google storu se zacala objevovat chyba RPC:S-5:AEC-0. uz sem procetl nekolik for a vyzkousel navody v nich napsane (vymazani uctu, odinstalovani aktualizaci storu, prepinani uctu, vymazani mezipameti, restart tabletu..) jedine co pomohlo, bohuzel jen na chvili, bylo vratit tablet do tovarniho nastaveni. ted mi opet z google storu naprosto nic stahnout. prosim o radu. dekuji
Jirva
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. pro 2012 0:36:00
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson WT19i GoClever TAB A104.2

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od Jirva »

Tak jsem na to asi přišel. Už jsem stahl 10 aplikací a drží to musíš si stáhnout LiveSuitPack_1.11 a pak TAB A104.2 Android 4.0.4. http://goclever.com/cz/cz/goclever_tab_a104.2#support Nabitý a odpojený od zdroje vypneš tablet.Pak držet jakékoliv tlačítko strčit do toho usb do OTG stale držet jaké koly tlačítko a 10X zmáčknout power tlačítko při osmim, už se nainstaluje ovladač ale stejně to musíš ještě zmáčknout dvakrát jinak se to nepřepne do programovacího modu. Pak spustíš LiveSuiPack zadáš nahrání TABA102.2 Androit 4.0.4.img Bude se to asi 4 minuty instalovat. Pak to odpojíš zapneš. A musíš si vytvořit nový účet u googlu. Jinak se chyba objeví znova.

Já se přihlásil ke starému účtu. A pak jsem musel vymazat Nastavení-Aplikace-Vše-Google Services Framework-"Mazání dat". A pak ještě Obchod google Play-"Mazání dat". A zapnout a vypnout Tablet. A udělat hlavně ten noví účet u googlu.
hajdy
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. pro 2012 11:43:32
Typ mobilu / ROM: 606647206
Tablet: GoClever TAB A104.2

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od hajdy »

Tak to je masakr, do USER FRIENDLY to má pěkně daleko ... :o
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od xanthor »

To jsou prostě nevýhody hromady laciných tabletů...
hajdy
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. pro 2012 11:43:32
Typ mobilu / ROM: 606647206
Tablet: GoClever TAB A104.2

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od hajdy »

Jirva píše:Tak jsem na to asi přišel. Už jsem stahl 10 aplikací a drží to musíš si stáhnout LiveSuitPack_1.11 a pak TAB A104.2 Android 4.0.4. http://goclever.com/cz/cz/goclever_tab_a104.2#support Nabitý a odpojený od zdroje vypneš tablet.Pak držet jakékoliv tlačítko strčit do toho usb do OTG stale držet jaké koly tlačítko a 10X zmáčknout power tlačítko při osmim, už se nainstaluje ovladač ale stejně to musíš ještě zmáčknout dvakrát jinak se to nepřepne do programovacího modu. Pak spustíš LiveSuiPack zadáš nahrání TABA102.2 Androit 4.0.4.img Bude se to asi 4 minuty instalovat. Pak to odpojíš zapneš. A musíš si vytvořit nový účet u googlu. Jinak se chyba objeví znova.

Já se přihlásil ke starému účtu. A pak jsem musel vymazat Nastavení-Aplikace-Vše-Google Services Framework-"Mazání dat". A pak ještě Obchod google Play-"Mazání dat". A zapnout a vypnout Tablet. A udělat hlavně ten noví účet u googlu.
Tak zmíněnou verzi IMG (TAB A104.2 Android 4.0.4 121031) jsem měl v tabletu již při koupi nainstalovanou. Jako první věc byla ta, že jsem vytvořil nový GOOGLE účet. Dle výše uvedeného bych neměl mít problém. Bohužel mi hláška také vyskakuje a není možno stahovat aplikace....
Na chvilku pomůže odebrat a znovu přidat účet pro synchronizaci, stáhnu 2-5 aplikací a zase Error... Tak nějak to vyskočí při pokusu stáhnout tyto aplikace (ERA smartbanking, In-počasí (+Widget))...
Má někdo nějaký FIX?
misicka.k
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21. pro 2012 10:58:27
Typ mobilu / ROM: 723628359
Tablet: goclever A104,2

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od misicka.k »

taky jsem měla ten problém..napsala jsem na goclever a poradili mě toto

Google Play errors.
1. Go to Settings
2. Tap on Apps3. Tap on All and search on list Google Play Store and Google Services Framework
4. Tap on Goggle Services Framework. Tap on Force stop and Ok next Clear data and Ok. 5. After two steep should look like this. Now use Back button.
6. Tap on Goggle Play Store. Tap on Force stop and Ok next Clear data and Ok. 7. After two steep should look like this.
8. Now turn off and turn on again tablet. After Android loads wait about 5 minutes before run Google
Play Store.

mám to v pdf...a jde to v pohodě...už můžu stahovat..ale musíte si hlavně založit nový účet...
hajdy
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. pro 2012 11:43:32
Typ mobilu / ROM: 606647206
Tablet: GoClever TAB A104.2

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od hajdy »

misicka.k píše:taky jsem měla ten problém..napsala jsem na goclever a poradili mě toto

Google Play errors.
1. Go to Settings
2. Tap on Apps3. Tap on All and search on list Google Play Store and Google Services Framework
4. Tap on Goggle Services Framework. Tap on Force stop and Ok next Clear data and Ok. 5. After two steep should look like this. Now use Back button.
6. Tap on Goggle Play Store. Tap on Force stop and Ok next Clear data and Ok. 7. After two steep should look like this.
8. Now turn off and turn on again tablet. After Android loads wait about 5 minutes before run Google
Play Store.

mám to v pdf...a jde to v pohodě...už můžu stahovat..ale musíte si hlavně založit nový účet...
Super, vyzkoušeno a vypadá to, že je funkční. Osobně jsem žádný nový účet nevytvářel a použil jsem svůj stávající a vše OK!!! Nainstaloval jsem cca 10 aplikací a funguje to!
Díky
Naposledy upravil(a) hajdy dne sob 22. pro 2012 10:42:18, celkem upraveno 1 x.
´scream
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21. pro 2012 21:03:04
Typ mobilu / ROM: Xperia mini pro

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od ´scream »

Zdravim,poridil sem Emgeton consul 4 a mam ten samy problem,skousel sem to viz nahore ale bez uspechu,fungovalo by to pro goclever??
zdenarp
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25. pro 2012 14:35:20
Typ mobilu / ROM: sony xperia

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od zdenarp »

Mam taky tablet goclever a nejde mi to rozchodit jsem asi Lama :D
muže mi někdo poraditvice
díky
Aldava
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: stř 19. pro 2012 16:02:24
Typ mobilu / ROM: Thl W8
Tablet: Ainol crystal

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od Aldava »

Asi jsem ve špatném vlákně, přesto se zeptám. Koupil jsem zařízení TV BOX U200,ale není na něm google play a ani nejde nainstalovat. Toto zařízení prostě není podporováno,ale prý to jde nějak obejít, nějakým modifikovaným googleplay nebo tak něco. Poradí někdo?
cepakk
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26. pro 2012 12:19:38
Typ mobilu / ROM: HTC 3 D Evo

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od cepakk »

Měl jsem stejný probléu a konečně se mi to podařilo zprovoznit – přikládám návod pro ty kteří by měli také problém

1. Otevřete „Obchod Google Play“ aplikaci a stiskněte tlačítko Domů pro návrat
2. Přejděte na Nastavení> Aplikace> Správa aplikací> Vše
3. Vyberte „Vše“ kartu> Hledat „Obchod Google Play “ a stiskněte jej otevřete.
4. Stisknutím tlačítka „Vymazat mezipaměť“

5. Stisknutím tlačítka „Vynutit ukončení“
6. Vrátit se zpět do „Nastavení> Aplikace> Správa aplikací> Vše
7. Stiskněte tlačítko „Google Services Framework“
8. Stiskněte „Mazání dat“
9. Stisknutím tlačítka „Vynutit ukončení“
10. Start „ Obchod Google Play “ a to by mělo skončit chybou
11. Restartovat tablet. Jakmile se váš tablet restartoval Google Play Store by měl fungovat.
filda744
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 27. pro 2012 12:33:56
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy note 2

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od filda744 »

Ahojte dnes jsem si poprve chtel zaplatit hru na google play vse jsem udelal pridal jsem kartu a najednou chyba RPC:S-7:AEC-0... prosim pomocte :(
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od Marek989 »

Zkoušel jsi to, co zde JE :roll: ?
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
filda744
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 27. pro 2012 12:33:56
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy note 2

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od filda744 »

no právě že jsem to skoušel a nejde mi to protože já mam jinou chybu RPC:S-7:AEC-0 a vubec nevim co s tim vzdycky se mi ti ukaz kdyz chci zapsat kreditní kartu ale jinak mi vše jde stahovat bez problému ale protoze nejde zapsat ta kreditka tak nemuzu mit placene hry :( POMOCT :(
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od LivArt »

Máš na kartě povolené internetové platby?
filda744
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 27. pro 2012 12:33:56
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy note 2

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od filda744 »

Jj mam povolene
Uživatelský avatar
RadimCep
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: pon 08. bře 2010 12:32:56
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od RadimCep »

Take mi nejdou placene hry, stejna chyba jako kolega a docela by me zajimalo, kde muze byt chyba. Mam primo na to internetovou kartu, ktera funguje vsude jinde a na uctu jsou penize.

Nevite nekdo?
HTC Sensation | T - Mobile Bav se
Nike - Just do it
http://www.promilex.webz.cz
Marek_Km
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 12. led 2013 16:25:39
Typ mobilu / ROM: N95
Tablet: Prestigio PMP5770D

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od Marek_Km »

Taky stejná chyba, ať dělám co dělám. Asi nechtějí mé peníze. Zkoušeno jak z tabletu, tak z PC. Na PC mi to psalo: Neplatná kreditní karta. :o
Tak beru zpět - neměl jsem povolené elektronické platby, už to funguje.
honzahradek
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 07. úno 2013 19:55:36
Typ mobilu / ROM: SonyEricson
Tablet: Prestige PMP 5570 C duo

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od honzahradek »

Ahoj, mám prestigio pmp5570c duo, při přihlášení na google play když dám stáhnout hru tak mi vždy vypíše Při načítání informací za serveru došlo k chybě. (RPC:S-5:AEC-0) už jsem zkoušel tovární nastavení a stále nic nejde to díky
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od LivArt »

Máš nejnovější verzi google play?
Uživatelský avatar
andrman11
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 28. lis 2011 19:01:57

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od andrman11 »

Tak toto byla rada k nezaplacení. Z ničeho nic mně přestal fungovat Obchod Google Play na mobilu. Zkoušel jsem všechno a nic. Podle rady z tohoto topiku opět vše OK. Díky moc. :P
Díky moc cepakk.
nevik18
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. úno 2013 17:01:13
Typ mobilu / ROM: 775563581

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od nevik18 »

Hoši, mám pro Vás dobrý tip, snad pomůže:

Stačí dát účet a přidat pin v podobě 4 znaků, pak to chybu nevykazuje.
sejby607
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 07. kvě 2013 6:28:28
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s3

Příspěvek od sejby607 »

Ahoj, prosim vas mohl by me nekdo poradim. Mam problem s google obchodem v tom ze me vyskoci proces com.google.process byl zastaven a nasledne me to pise obchod play byl zastaven a kdyz ho chci zpusti tak hned spadne a nic. Snad me nekdo poradi
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od LivArt »

Je problém si přečíst, co je pár postů nad tebou?
http://androidforum.cz/post486075.html#p486075
daguvek
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 04. zář 2011 17:23:47
Tablet: toshiba ac 100

Re: Problém s Google Play Error - [RPC:AEC:0]

Příspěvek od daguvek »

ja mám o něco jinačí problém , ale hctěl sem to napsat sem když tu řešíte problémy s GP abych nedělal nové téma, jedna se o to , že při spuštění GP jen problikne a zavře se zkoušel jsem různé věci co tu píšete ale i tak nevím proč to děla mam Toshiba AC 100 a android 4.0.4 předem děkuji za rady a jestli jsem něco přehlédl výše tak se omlouvám
Odpovědět

Zpět na „Android OS“